Perbindsha te Komplotiti Boteror

Shko poshtė

Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Jon prej 03.01.10 21:52

PERBINDSHA TE KOMPLOTIT BOTERORdikush qė sjell e rrėzon mbretėr e perandorė?! A egziston njė fuqi e vetme qė pėrcakton kahjen nga duhet tė kalojė bota, cili do tė jetė presidenti i ri e ku do tė jetė vatra e re e luftės?! Asgjė s’ka mbetur pa u thėnė e stėrthėnė.

Kronikanėt, ushtarakėt, gazetarėt, historianėt; kjo armatė e madhe historishkruesish kanė gėrvishtur miliona faqe, por edhe frerėt e tyre dikush i ka tėrhequr andej nga i duhej “dikushit”, ndryshe Lamartini, ky poet i madh frėng, nuk do tė shprehej njė shekull e gjysėm mė parė “ tė shkruhet historia, por kėsaj rradhe me vetėdijė tė plotė’’.

Se dihet qė historinė e shkruan ai qė fiton. Dhe e shkruan ashtu si i duhej. Bullgari Nikola Nikovol qė mori pjesė nė Luftėn e Parė Botėrore e qė pas saj pėrjetoi kalvarin e burgjeve komuniste, ndoshta i pari mori kurajon tė shkruajė nė njė libėr ēfarė kishte hulumtuar pėr vite tė tėra nė Sh. B. A.

Libri bestseler quhet “Komploti botėror” ku autori me njė bibliografi tė pasur hedh si tė zezėn nė tė bardhė ē’ėshtė bėrė prapa perdeve, prapa fasadės e kush kurdis orėt e zeza tė luftės qė kėrkojnė tė shpjenė botėn drejt njė gremine pa fund.

RROTHSHILDI - MBRETI PA KURORE

Pinjoll i njė fisi hebre, tė lindur nė njė geto tė Frankfurtit, por qė prej dy shekujsh kanė lozur rolin kryesor nė jetėn politike dhe ekonomike tė botės, vėllezėrit Rrothshild (Rroth-yll, shild-i kuq, hebraisht) formuan mė tė madhen dinasti mbretėrore hebre, tė drejtat e tė cilėve nga koha nė kohė filluan tė pushtojne botėn.

Stoik tė religjionit tė vet, por edhe nacionalistė deri nė shovinizėm pa cak, Rrothshildėt hynė nėpėr kancelaritė e Evropės duke u bėrė dirigjentė tė saj, edhe pse ajo u ka treguar mėse njė herė dyert e gijotinės. Kur e pyetėn njė rrothshild njė herė se sa kombe ka bota , ai u pėrgjigj:”Ne dhe tė tjerėt!

Principet themelore tė plakut hebre, nga getoja e Frankfurtit ishin absolute, deri te martesat brenda fisit, ruajtja e emrit tė tyre tė

fshehtė, trashgimnia e pasurisė vetėm te meshkujt etj. Tė gjitha kėto shėnuam themelimin e njė dinastie, bankat e tė cilit me kohė u zgjeruan nė tė gjithė botėn.”Mė jepni te drejtėn tė shtyp paratė e njė shteti e pastaj nuk mė intereson kush i harton ligjet e tij” thotė Rroshthildi i madh, pesė djemtė e tė cilit hapėn pesė banka nė pesė qytetet kryesore tė Europės,(Ylli i kuq ka pesė cepa).

Luftrat i kanė detyruar shpesh europianėt qė tė lėvizin pasuritė drejt njė vendi tė sigurt siē ėshtė Londra, dhe kėtė transfertė e kanė bėrė bankat e rrothshildėve, duke u bėrė kėshtu zotėrues tė miliardave, deri te e drejta e tyre pėr tė mbledhur kreditė e Anglisė kolonive tė saj e deri te sjellja nė Angli nga India Lindore njė pasuri pėrrallore prej 400 ton flori e kėshtu Rrothshildėt qė nga 1810 filluan tė merreshin vetėm me shitje dhe blerje parash.

Ndėrsa Rrothshildėt ( mbiemri i vėrtetė Majer) hodhėn kapitalet e tyre pėrtej Atlantikut, gjithnjė e mė tepėr kėrkonin tė bindnin veten se ata i pėrkisnin njė kombi tė “zgjedhur”, religjioni i tė cilit duhet tė sundojė botėn. Dhe etja pėr pasuri i ēoi ata drejt themelimit tė dy organizatave mjaftė tė fshehta tė cilat shenonin edhe themelimin e sionizmit modern e qė personalitetet e tyre prezantonin pushtetin suprem tė njė race qė duhet tė mbizotėrojė.

Dhe hyri nė histori Grupi i tė Treqindėve tė cilėt nisėn tė nxisnin luftrat, t’u shesin armė ndėrluftuesve, bėhen kėshilltarė tė pasurive mbretėrore nėpėr Europė, hipin nė kalin e perandorit Napoleonin dhe mė pas e rrėzojnė atė, eleminojnė gjashtė caristė tė Rusisė e bjenė nė pushtet Leninin, eleminojnė presidentin Linkoln tė Amerikės, nė Austri, nė vendin mė antisemitist bėhen gjykatės, merren me politikė, darkojnė me perandorė e diktatorė etj. Zotėrojnė 4/5 e pasurisė sė Europės dhe Amerikės.

E tėrė bota financohet nga Rrothshildėt. Ata kanė blerė tėrė botėn, ata komandojnė tėrė botėn. Vetėm filiali nė Londėr ka dhėnė shtatė mijė miljon dollarė me kamatė. Financojnė shkollat e religjionit tė tyre, financojnė emigrantėt hebre nė Rusi e gjetkė.

Qė nga viti 1882 njė pėrfaqėsi e dinastisė Rrothshild, selia e tė cilit ėshtė nė Paris, filloi tė vendosė hebrej atje ku kishte interesa politike e ekonomike si nė Palestinė, duke blerė toka arabe, vila e duke vendosur aty kolonė hebre. I japin para njė shteti tė kėrcėnojė tjetrin e kėtij tė fundit i kėrkojnė para pėr t’i dalė nė mbrojtje…

Me tė tilla mėnyra krejt tė pandershme ata krijuan pėrfitime tė mėdha nė para deri edhe te blerja e qeverive. Kur kuptuan se mbreti rus Romanov kėrkoi tė bashkonte kishėn katolike me atė ortodokse, pėr ta vėnė atė nė shėrbim tė njerėzimit e pėr tė larguar luftrat, pra, tė bėnte njė pakt Rusi-Londėr qė u quajt Lidhja e shenjtė, atėhere dinastia Rrothshild mori masa tė tjera duke e minuar atė Lidhje. Ata shfrytėzuan Dizraelin, hebreun e krishtėzuar i cili ishte futur nė Rusi si njė kal elen brenda mureve tė oborrit carist.

Nė vitin 1925 pasuria e Rrothshildėve arriti mbi 300 miliard dollarė plus njėqind miliard tė fituara prej Luftės sė Parė Botėrore, ndėrkohė qė mė i bujshėm nė Amerikė ishin Rokfeleri, Morgani dhe Fordi, por qė nga pasuria ishin pas hebreut Rrothshild, cilėsia kryesore e tė cilėve ishte fshehtėsia e cila u krijoi mundėsi tė mėdha qė tė sundonin aq gjatė dhe aq lehtė.

Nuk ka si spjegohet ndryshe qė Marksi, ky hebre, krijuesi mė i madh i teorisė antikapital kurrkund nuk pėrmend emrin e Rrothshildėve! Novelat e Dizraelit pėr dekada tė tėra kanė pėrshkruar ngjarje nga jeta e Rrothshildėve, por gjithnjė me pseudonime.

Me emrat e tyre lidhen edhe emrat mė tė mėdhenj tė politikės Europiane e mė gjerė, shumica e tė cilėve janė me origjinė hebre si Bismarku, Marksi, Herci, Lasali, Engelsi, Dizraeli, Gambeta, Kerenski, Trocki, Lenini, Venizellosi (Beni Zelo), etj. Intrigat e tyre tani nuk mund t’i ndalte askush: nxitėn luftėn e Krimesė, i dhanė Leninit e Trockit mjete tė mėdha qė tė shpejtonin revolucionin e vitit 1917, shpėrngulėn nga Europa 600 mijė hebre drejt Palestinės, nėn presionin e tyre, Anglia okupoi Egjyptin dhe Kanalin e Suezit. Qėllimi final ishte i qartė: Palestina t’i jepej Izraelit ē’ka do t’u siguronte rrugėkalim qė Lindja e Mesme dhe ajo e Largėt tė vihej nėn kontrollin sionist.

Komiteti Qėndror i Partisė Bolshevike nga 12 anėtarė, 9 ishin hebre, Kėshilli i Komisarėve nga 22 anėtarė, 17 ishin hebre, Komiteti Ekzekutiv

Qėndror nga 59 anėtarė, 43 ishin hebre, Komisioni I Jashtėzakonshėm i Moskės nga 36 anėtarė 23 ishin hebre….Europa po shkonte drejt hebreizimit sikur tė mos kishte sjellė nė skenė Hitlerin i cili filloi shfarrosjen nė masė tė hebrenjve dhe Stalinin, i cili, ndonėse i martuar me hebraike, kur ndjeu se ata shumė shpejt do tė uzurponin pushtetin nė Rusi, mė 1928 filloi njė fushatė tė madhe kundėr tyre. Rrothshildėt, kėta urithė me duar tė gjakosura kėrkojnė tė kurdisin orėt e zeza tė botės.

ADAM VAJSHTOP- SATANAI I RI I BOTES

Nėn emrin e bukur “Iluminatė’’, por qė nė themel kishte barbarinė, me rregulla konspirative tė ashpra ku ēdonjėri njihte dhe e njihnin vetėm dy tė tjerė, nė Gjermani, mė 1776 u krijua njė lėvizje e fshehtė republikane, fijet e sė cilės i gjen edhe sot nė mbarė botėn: nė banka, nė kongrese e senate, nė CIA, nė Hollivud etj.

Hebreu Adam Vajshtop (mė pas Spartak) lindur nė Gjermani, profesor nė universitet, prift nė rradhėt e jezuitėve qė mbahet edhe themelues i kėsaj lėvizjeje, parashtroi me njė platformė tė qartė thelbin e lėvizjes satanike: zhdukjen e krishtėrimit e likuidimin e qeverive shtetėrore.

Kush s’ishte me ta, ishte kundėr tyre! Me sistemin e vet tė fshehtė, shumė shpejtė “Iluministėt” filluan tė ngjisnin shkallėt nė hierarkinė shtetėrore. Organizata krijoi mijra fije nė mbarė botėn dhe nėn komandėn e Adam Vajshtopit minojnė kėdo qė i pengon nė realizimin e planit tė tyre. Shumė shpejt, nė gjithė botėn ata krijojnė rreth 1300 organizata e qė pas tyre qėndron njė dorė e fortė: i kudondodhuri Rrothshild!

Revolucionin franez nuk e bėnė Zhanvalzhanėt, Mariusėt, Gavroshėt, se ishin tė tjerė ata qė dinin ē’farė tė kėrkonin dhe si do t’i ndėrtonin planet e tyre. Sollėn qindra kriminelė nga Evropa tė cilėt i paguanin jo pak dhe boshti i nisur i ketij revolucioni- lufta midis popullit francez dhe monarkisė -degjeneroi nė luftė klanesh, spiunėsh ku Mara, Dantoni dhe Robespjeri nuk arritėn dot tė ndajnė pushtetin ende pa e fituar atė, dhe ranė pre e

Rrothshildėve dhe iluminatėve ku gijotina preu mijra koka njerėzish, madje edhe tė mbretit. Revolucioni francez ishte njė rrjetė ku komplotistėt dhe grupacionet, nė emėr tė popullit, kėrkonin tė merrnin pushtetin Bota sot do tė ishte nėn gėrmadhat e njė kataklizme sikur ata tė kishin mundur dot tė zbatonin atė program sipas pikave tė parashikuara si: zhdukja e qeverive, e pronės private, e familjes, e religjionit dhe krijimi i njė qeverie botėrore. Jezuitėt kėta avanguardė tė kishės romake kishin edukuar barbarinė nė shpirtin e Vajshtopit.

Falė konspiracionit tė tij tė madh, vetėm pak dokumenta kanė mundur tė dalin nė dritė. Nė njėrėn prej tyre dallohet qartė obligimi i tij i madh pėr tė nxitur revolucione, si mundėsia mė efikase pėr tė zhdukur gjysmėn e botės.

Pas vdekjes sė Vajshtopit njė treshe e madhe u vu nė krye tė kėsaj lėvizjeje: Marksi ( emri i tij i vėrtetė paska qėnė Mordohaj) njeri pėrtac e me moral tė pėrbaltur, Engelsi fabrikant i pasur pambuku, dhe Lasali dembel klasik, por i pasur, pra, kjo treshe ideologėsh mbajti nė duart e veta fijet e iluminatėve.

Nė Hollivud ka zyra ku flitet pėr kėto fije, ne Ei Bi Si, Si Bi Es, ka njerėz qė marrin para nga lėvizja nė fjalė, nė rrethet politike e bankare kanė depėrtuar ithtarėt e saj. Sot kur gjithė bota ėshtė mbėrthyer nga kriza tė mėdha, kur luftrat janė aq evidente kudo, shoqėrinė njerėzore e bren frika nga e nesėrmja, nga pasiguria. Njė fuqi e fshehtė, por e fortė qėndron gjithnjė prapa krizave duke i nxitur ato.

LUFTRAT - FERRI I BOTES SE GJALLE

Letrat e bardha ku ėshtė nėnshkruar paqja, mund tė vishnin globin, por janė derdhur lumenj gjaku qė mund ta pėrmbytnin atė. Tė gjithė kanė pranuar se luftrat sjellin vdekje, shkatėrrim, se nga luftrat s’ka tė fituar, por asnjėherė s’ėshtė menduar tė krijohet ajo forcė

qė mund t’i ndalė ato. Historia 3360 vjeēare e shoqėrsė njerėzore kėtė gjė e ka dėshmuar mijra herė. Janė nėnshkruar tetė mijė kontrata paqeje, por historia e botės njeh 14 531 luftra me mbi 600 milionė tė vdekur: Lufta e parė Botėrore mbi dhjetė miljonė, e Dyta mbi 50 milionė. Janė zhdukur dhe janė krijuar shtete, kanė rėnė perandorė e mbretėr, qeveritė kanė ardhur e ikur: tė gjallėt s’kanė patur kohė tė varrosnin tė vrarėt, ndėrsa pasuritė rrėmbeheshin e paratė derdheshin lumė bankave.

Lufta ka harxhime tė mėdha. Nė kohėn e Romės sė lashtė njė ushtar kushtonte sa njė dollar, te luftrat e Bonapartit ai kushonte 2 000 dollarė, kurse njė ushtar amerikan nė Vietnam deri nė 200 000 dollarė. Atėhere lind pyetja: kush e do dhe e nxit luftėn ?! Pėrgjigjja ėshtė e shpejtė: Populli… kurrė! Luftėn e duan ata qė kanė dobi prej saj. Ē’ka qėnė ajo dorė e zezė dhe e fshehtė qė vė shtete nė duele vdekjeje? Ē’janė kėto grupe njerėzish qė zotėrojnė aq fuqi vrasėse?

Eshtė e thjeshtė ta kuptosh! Ai qė zotėron sistemin bankar, ai qė fitoi nga Lufta e Parė Botėrore mbi 100 miliardė dollarė, ai qė operon me para, ai qė shet e blen armė…Sa qesharake duken tani ato deklarata tė mėdha paqeje, ato degė ulliri nėpėr tribuna, ato aleanca antinukleare… Qė nga shekulli XVI Anglia, Hollanda, Franca dhe Spanja u pėrfshinė nė njė garė tė ethėshme armatosėse.

Zotėruan flota tė mėdha pėr tė pushtuar oqeanet, shtuan kolonitė e tyre, por dy shekuj mė pas, kur nė bankat e Londrės hynė kapitale tė mėdha tė Evropės, tė grumbulluar nga Rrothshildėt pėr siguri, atėherė Britania e Madhe, ky luan i deteve, kjo perandori e re romake nisi tė kontrollojė luftrat, tė zgjerojė kufijtė, e dikur thuhej se nė Britaninė e Madhe dielli nuk perėndon kurrė! Kėtu filloi edhe njė aleancė e madhe me Sh. B. A., aleancė e cila shfaqet edhe sot e tėrė ditėn.

Kjo aleancė sulmoi Normandinė e mė pas Drezdenin, kėtė “Firence e Elbės” mbi ēatinė e sė cilės u derdhėn mbi 10 000 aeroplanė bombardues. Edhe pse nė Jaltė rusėt kėrkuan me njė marrėveshje qė tė respektoheshin kufijtė e luftės, ata u shkelėn nė mėnyrėn mė tė egėr e mė vrasėse.

Nė Drezden s’ka patur kurrfarė fabrika tė gazrave helmuese, s’ka patur qendra komande tė gestapos siē paramendohej, por ai u godit pėr tė shkuar pastaj te Hiroshima e Nagasaki, ku urrejtja- kjo anė shtazore e njerėzisė, kjo forcė satanike,- vrau njerėz, dogji e shkretoi qytete.

Kush e urdheroi kėtė katastrofė njerėzore veē atyre qė e mbajnė forcėn e vet si kėrcėnim mbi kokat e tė tjerėve, veē atyre qė duan tė shesin armėt bėrthamore tė cilėn mendojnė se ata janė zotėruesit e vetėm!? Projekti “Menheth” s’ka mundur dot tė kontrollojė bombėn atomike e cila sot ndodhet nė ēdo cep tė botės. Ndoshta kurrė s’do tė jepet ajo shkėndijė e cila do ta fundoste tėrė botėn nėn gėrmadhat e njė katastrofe.

ROKFELERET – BOTA NEN KONTROLLIN E TYRE

Kur Rrothshildėt kishin njėqind vjet qė komandonin timonin e madh tė botės, tani pėrtej Atlantikut, nė Amerikėn e madhe, pas shumė dritėhijeve, nisi tė hedh shtat njė tjetėr gjigand, dinastia Rokfeler. Nė fillim ndjeu lėkundje tė mėdha, themelet iu ēanė aty-kėtu, por ajo ata qė s’i bleu dot, i likuidoi dhe shumė shpejt zotėroi prodhimin e tregtimin e vajgurit, naftės e bankat e para filluan tė operojnė, nė fillim vetėm e pastaj nga dyert e pasme tė tyre filluan tė hyjnė e tė dalin njerėz tė Rrothshildit, ē’ka shėnon edhe ortakllėqet e para tė pėrbashkėta.

Dy bankat mė tė mėdha tė botės, “Ēejz Menheth bank” dhe “Bank of Amerika” janė pronė e Rokfelerėve dhe Rrothshildėve. Pėr ēudi Xhon Rokfeler, i cili ishte edhe krijuesi i kėsaj dinastie ishte njė njeri te personi i tė cilit tė njohurit e vet shihnin mjaftė vese, ē’ka e pėrbėnte atė njė person mjaftė tė urryer.

Ashtu si edhe Rrothshildi, pėr koiēidencė, edhe ai kishte pesė djem, tė cilėt punuan, madje shumė qė tė ndryshonin ē’tė mundnin nga emri i keq i babait tė tyre. Qė t’i shpėtonin tatimit shtetėror, ata themeluan mė 1901 njė fondacion pėr hulumtime mjekėsore.

Por, si gjithnjė reklama ishte vetėm njė fasadė, sepse ajo paramendonte vitaminat pėr ēdo sėmundje e qė me investimet e veta ajo i imponoi tregut ēfarė i duhej. 50% e tė ardhurave tė tyre ata i fusnin nė kėtė fondacion duke fshehur tė ardhurat e qė atėhere ky fondacion arriti tė ketė nėn kontroll banka, naftėn, kompani sigurimi, sisteme shkollore, sisteme mjekėsore nė Amerikė e mė gjerė.

Duke bashkėrenduar me tė tjera organizata si: “Komisioni Trilateral”, Bilderbergėt, si dhe “Kėshilli pėr lidhje me botėn e jashtme”, edhe fondacioni nė fjalė ka kėrkuar krijimin e njė qeverie botėrore. Nė krye tė kėtij komisioni ishte Dejvid Rokfeler, truri i mbrapshtė i kėtij oktapodi stėrmadh, i cili, as mė shumė e as mė pak ka kėrkuar qė tė vendoset njė diktaturė e pėrbotshme si ajo e socializmit rus me tė cilėn ai pati aleancė tė vjetėr, aleancė e cila nisi me Leninin dhe Trockin, atėhere kur kėta tė dy fundit tė financuar nga Rrothshildėt e Rokfelerėt erdhėn nė pushtet, por qė tani duhet t’ua shpėrblenin.

Dhe thonjtė e Rokfelerit u shtrinė nė Rusi: arsyeja kryesore ishte se atje ēdo gjė kontrollohej. Dhe ata zotėruan rubinetat e naftės e mė pas Hrushovi qė ftoi Rokfelerin i kėrkoi kredi afatgjatė nga Sh.B.A.; kontrata u vazhdua edhe nga Brezhnjevi, u hoq embargoja dhe Rokfeleri arriti tė ndėrtojė fabrikė pėr prodhimin e motorrėve tė tankeve e paisje tė tjera luftarake e mė pas fabrikė pėr prodhimin e kauēukut e aluminit- kėto materiale kryesore pėr prodhimin e avionėve. 1.5 miliardė dollarė pėr pėrpunmin e gazit natyror nė Siberi, fabrikė plehrash e ē’montuar nga Amerika dhe e montuar pjesė-pjesė aty, u krijuan banka tė mėdha e tė fuqishme nė Rusi.

Pėr 70 vjet rresht ata me njė pėrkushtim tė madh kanė mundur tė vėnė nėn kontroll komunizmin botėror, ku fitimet e tyre ishin mjaftė tė majme.

Edhe sot nė Amerikė emri Rokfeler ėshtė simbol i njė gjigandi kapitalist qė s’ka forcė ta ndalė. Divergjencat me Niksonin, presidentin e Amerikės i “detyroi” komplotistėt botėrorė qė tė hedhin rrjetėn e tyre ndaj tij duke sjellė nė skenė “Uotergejtin” e cila e detyroi Niksonin tė japė dorėheqje duke u zėvėndėsuar me Fordin, (dhe ky i fundit me Rokfelerin) presidenti i firmės sė madhe tė automjeteve dhe aleat i vjetėr i tyre. Por planet s’kanė tė mbaruar kėtu.

Qė nė Shtėpinė e Bardhė tė vinte njė Rokfeler, Fordit iu bėnė disa atentate, por pa sukses. Nėpėrmjet kėshillit me botėn e jashtme ata kanė njerėzit e tyre besnikė kudo nė botė duke vėnė nėn kontroll jetėn ekonomike e politike. Njerėzit e tyre kanė qėnė nė administratėn e Rusveltit, Uilsonit, Trumanit, kanė ndikuar nė hartimin e kartės sė O.K.B., kanė fije tė forta nė C.I.A. nė Ministrinė e Jashtme amerikane etj.

Kjo fuqi e padukshme e krijuar nga familje aristokratėsh ėshtė nė gjendje tė mbajė fort frerėt e kalit tė tyre azat, ėshtė nė gjendje tė kenė veton nė pushtetin ekonomik e politik e nga kjo fuqi okupuese vėshtirė se ka mbetur cep i botės pa rėnė nėn pushtetin e saj. Shumėkujt do t’i duket ēudi po tė dėgjojė se dhjetra vende tė botės kanė marrė kredi nga Amerika, ndėrkohė ajo vetė ka miliarda dollarė borxh! Ku vallė i ka ?! Te Rokfelerėt, te Rrothshildėt!

Komplotet botėrore, kjo re e madhe dhe e zezė qė ka trazuar qiejt e botės, vėshtira se ka harruar tė prekė edhe qiellin e paktė shqiptar. E kur kujton historinė e saj, planet, intrigat, coptimet, thua se edhe harta e vogėl e Shqipėrisė ka rėnė nė rrjetėn e tyre tė zezė.

Mos vallė dora e tyre ka qėnė shtrirė nė tri mbledhjet e mėdha tė Europės (Konferenca e Paqes, e Londrės dhe e Berlinit) ku axhenda e tyre ishin trojet shqipare? Nė veri Kosova mbeti jashte kufijve, Ēamėria iu dha Greqisė, qytete tė tjera nė lindje, tė banuar me shqiptarė i mbetėn Maqedonisė, ndėrsa “Naēertanija” qė nė mesin e shekullit tė 19 me nismėtar Ilia Garashinin, ministrin e brendshėm sllav thurri plane pėr copėtimin e mėtejshėm tė Shqipėrisė, por tani partneri i saj ishte miku i tyre i pėrjetshėm grek.

A thua se ne shqiptarėt ramė pre e rrjetave komplotiste botėrore ne vitin e mbrapshtė 1997 !?

TO
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit prej 13.09.11 12:09

Me 1990- 1995 Steve Jackson shpiku ate qe sot quhet "the illuminati card game" shume besojne se ne keto letra elita ka planifikuar te ardhmen ...keto 2 letra tregojne sulmet e 11 shtatorit me nje saktesi te frikshme .
Ku e dinte Steve Jackson,para 10 vjetesh,se do te ndodhte kjo ngjarje,ne kete menyre?!

avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  ILIRA prej 13.09.11 12:13

Rebel i kam pare edhe here te tjera keto karta a mund te me thuash cfare jane se nuk e kuptoj fare te them te drejten, ku ndodhen kush i ka hedhur ne qarkullim dhe per cfare aresyeje ???? Ne se ato jane ne treg me ndonje qellim mund te na thuash ku i gjejme qe ti blejme??? Se pastaj do kursenim shkrimet dhe sharjet per njeri tjetrin dhe do e gjenim ku do ishte goditja e rradhes!!!!
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit prej 13.09.11 13:13

Ilira per momentin e kam pak te veshtire te gjej informacion te zgjeruar rreth tyre ne shqip !

Shiko kete video mbase te ndihmon
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  ILIRA prej 13.09.11 13:25

Per momentin nuk mund ta shikoj videon , a ka ndonje te dhene per sulmin e rradhes apo vetem per ato qe kane ndodhur me pare... a mos valle kane shpallur armepushim???
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit prej 13.09.11 13:52
Gjithcka qe po ndodh sot,duket sikur eshte ne ato letra .

Ata jan duke u pergatitur fuqishem per masakrat e rradhes te 2012.avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  beno prej 13.09.11 15:48

Parashikimi i sulmit 9/11, qe nga 1993 ne nje skene film te Holliwoodi-t dhe teknika dhe fajsimi perfundimtar!

https://www.youtube.com/watch?v=-kvaX2zhsgY
avatar
beno

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit prej 13.09.11 17:56

beno shkruajti:Parashikimi i sulmit 9/11, qe nga 1993 ne nje skene film te Holliwoodi-t dhe teknika dhe fajsimi perfundimtar!

https://www.youtube.com/watch?v=-kvaX2zhsgY

Per ate pune ka shume shenja qe e kan paralajmeruar ,shiko kete permbledhjeNdersa ketu ke nje pjes te Hollywood-it qe tregon te verteten per 11 shtatorin
Starring:
Charlie Sheen (Actor: Platoon, Wall Street, Two and a Half Men)
Alex Jones (Radio Host/Film Producer)
Daniel Sunjata (Actor: Rescue Me, Grey's Anatomy, The Devil Wears Prada)
Jesse Ventura (Actor, Author, TV Host, former Governor of Minnesota)
Dean Haglund (Actor: The X-Files/The Lone Gunman)
Willie Nelson (Singer/Actor)
Mark Ruffalo (Actor: Shutter Island, The Kids Are All Right)
Rosie O?Donnell (Actress/TV Host: The View)
Martin Sheen (Actor: The West Wing, Apocalypse Now)
Geraldo Rivera (TV Host: Geraldo at Large)

Also featuring:
Aaron Russo (Film Director/Producer: The Rose, Trading Places)
Al Franken (TV Host: Air America)
Bob MacIlvaine (Victim Family Member)
Christine Ebersole (Singer/Actress)
Dave Mustaine (Musician/Singer: Megadeath)
David Lynch (Film Director: Twin Peaks, Blue Velvet)
Ed Asner (Actor: The Mary Tyler Moore Show, Lou Grant, Up)
Esai Morales (Actor: La Bamba, Jericho)
Gary Busey (Actor: Lethal Weapon, Point Break)
George Carlin (Comedian)
Gore Vidal (Actor/Author)
Hal Sparks (Actor/Comedian: Queer as Folk, Spider-Man 2)
Henry Rollins (Singer/Actor)
Jeremy Glick (Victim Family Member)
Jim Corr (Singer/Musician: The Corrs)
Joe Rogan (TV Host: Ultimate Fighting Championship)
John Schneider (Actor: Dukes of Hazzard, Desperate Houswives)
Margaret Cho (Actress/Comedian)
Michael Moore (Film Director/Producer)
Prodigy (Rap Artist)
Sam Harris (Singer/Actor)

Other Celebrities who question 9/11 (listed at end of movie):
Dick Gregory (Actor/Writer)
Evan Dando (Musician/Singer: The Lemonheads)
Harry Belafonte (Singer/Actor)
Heather Thomas (Actress: The Fall Guy)
Immortal Technique (Rap Artist)
James Brolin (Actor: Marcus Welby M.D, Hotel; husband of Barbra Streisand)
James Cromwell (Australian Actor: Babe, The Queen)
Janeane Garofalo (Actress: The Truth About Cats & Dogs, 24)
Juliette Binoche (Actress: The English Patient, Chocolate)
Lou Dobbs (TV Host)
Marion Cottilard (Actress: Inception, Nine)
Matt Bellamy (Singer/Musician: Muse; engaged to Kate Hudson)
Michael J Fox (Actor: Family Ties, Back to the Future)
Michelle Phillips (Singer/Actress: The Mamas & The Papas, Knots Landing)
Mimi Kennedy (Actress: Dharma & Greg, Due Date)
Mos Def (Rap Artist)
Nina Hagen (Singer/Actress)
Patrice O?Neal (Comedian/Actor)
Peter Coyote (Actor: E.T. - The Extra Terrestrial, Erin Brockovich)
Roseanne Barr (TV Host/Actress: Roseanne)
Sharon Stone (Actress: Basic Instinct, Casino)
Spencer Pratt (Reality TV Personality: The Hills)
Tom DeLonge (Musician/Actor: Blink 182, American Pie)
Tommy Chong (Actor: Cheech & Chong's Up In Smoke)
Woody Harrelson (Actor: Cheers, No Country for Old Men)
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 prej 14.09.11 1:02

Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 prej 14.09.11 1:03

Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  nitty prej 14.09.11 1:25

maqomaqo3 shkruajti:Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka

Plas...plas...

Hagė, padi Papės pėr abuzimet seksuale

Avokatėt e tė drejtave tė njeriut kanė ngritur njė padi nė emėr tė viktimave tė abuzimit seksuale nga ana e priftėrinjve. Ata kanė kėrkuar nga Gjykata e Hagės tė nisė njė hetim ndaj Papa Benediktit XVI dhe tre nga zyrtarėt mė tė lartė tė Vatikanit.

Akt- akuza pėrbėhet nga 80 faqe dhe ėshtė pėrpiluar nga dy zyra amerikane avokatie. Kjo ėshtė akuza mė e rėndė qė ėshtė bėrė deri tani dhe ėshtė e para herė qė Papa dhe zyrtarėt mė tė lartė tė Vatikanit kėrkohet tė paraqiten para njė trupi gjykues.

Zėdhėnėsi i Hagės Florenc Ohara tha se gjykata do tė veproj me kėtė rast si me tė gjitha padit e tjera qė janė ngritur pranė saj, nė fillim do tė shqyrtohet dosja dhe do tė vendoset nėse akuzat i pėrkasin juridiksionit tė kėsaj Gjykate.

“Asnjė detaj nė lidhje me kėtė ēėshtje nuk do tė bėhet publik deri nė vendimin qė do tė marr gjykata pėr ndjekjen e ēėshtjes”, tha zėdhėnėsi.

Bashkė me Papa Benediktin XVI do tė hetohen dhe Kardinali Tarcisio Bertone, sekretari i shtetit tė Vatikanit; Kardinali Angelo Sodano, ish sekretari i shtetit dhe Kardinalin Uilliam Levada.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen prej 14.09.11 8:59

Meqense ekzistojne kompllote dhe kompllotiste per shkaterrimin e botes,atehere dhe kjo grua monster muslimane,kete kerkon te beje.

Ajo direkt kerkon te ringjalle institucionin e skllaverise se seksit,por indirekt kerkon mposhtjen e botes se krishtere dhe laike nepermjet lufterave,ku nga keto vende e shtete,mund te sigurohen femrat skllave per tu harbuar meshkujt manjat seksual muslimane...


Ja si shprehet kjo monster me fytyre femre....
Njė shtet mysliman duhet [se pari]te sulmojė njė shtet tė krishterė,sorry, dua tė them ēdo shtet jo-musliman dhe ato [ grate, e seksit-skllevėr] duhet tė jenė robėr tė bastisjeve. A ėshtė kjo e ndaluar? Jo nė tė gjitha rastet, sipas Islamit, skllavet e seksit, nuk janė tė ndaluara.

Dje e fshine kete teme, por me qe po flitet per perbindesha boterore,sot nuk ka aresye,se ky postim eshte ne vendin e duhur,dhe ku Salwa Mutairi se bashku me gjithe ''shenjtoret sheik e myftinj'' jane perbindesha me permasa katastrofike per njerzimin.Muslimanja qe kėrkon tė ringjallet Institucioni i skllavėrisė se Sexit
Muajin e kaluar muslimani Abu Ishak el-Huwaini, predikues musliman, mburret se si Islami lejon muslimanėt tė blejnė dhe te shesin gratė e pafe te vendeve jo muslimane, nė mėnyrė qė "Kur unė te dua njė skllave seksi, tė shkoj nė treg dhe ta blej cilendo femer qe kam dėshirėn pėr tė berė sex ".

Anakronizmi i mesiperm vjen nga njė grua muslimane, Salwa Al-Mutairi, njė aktiviste politike dhe ish kandidate parlamentare, pėr parlamentin Kuvajtit ne zgjedhjet e fundit,ku ajo jo me jo pak se kaq,kėrkon qė tė "ringjallė institucionin e skllavėrisė seksuale."

Salwa al-Mutairi thote: "Nė Ceceni, me siguri nuk janė robėr femrat ruse. Pra, shkoni pėr ti blerė ato dhe i shisin kėtu nė Kuvajt,ku njerėzit tanė tė mos angazhohen nė marrėdhėnie seksuale tė ndaluara .."

Burrat muslimanė tė cilėt i frikėsohen mashtrimeve, ose joshjeve nga sjelljet imorale te shėrbėtorėve te bukura tė tyre, gratė do tė ishte mė mirė pėr ti blerė nga agjenci "vajzash te skllavėruara" pėr qėllime seksuale.

Ajo [Salwa Al-Mutairi] thote se zyra te veēanta mund tė ngrihen pėr tė siguruar konkubinat nė tė njėjtėn mėnyrė si agjencitė vendase te 'Sigurimit housemaids'.

"Ne duam tė rinjtė tanė tė jenė tė mbrojtur nga tradhtia bashkėshortore,"thote Al-Mutairi, duke sugjeruar se kėto vajza skllave mund tė sillen si tė burgosura tė luftės nė vendet si Ēeēenia, pėr t'u shitur mė pas pėr tregtarėt e devotshėm.

Faqja e internetit e lajmeve arabe, Al Arabiya, i ka publikuar keto tė dhėna , duke pėrfshirė edhe njė video tė Mutairi't ne trajtimin e kėsaj teme.

Femra aktiviste Kuvajtiane Mutairi, fillon duke kėmbėngulur se "kjo ėshtė sigurisht e vėrtetė" se "profeti i Islamit e legjitimone skllavėrinė seksuale."

Ajo tregon se si kur ishte nė Mekė, qytet i shenjtė i Islamit, ajo i kėrkoi dijetarėve tė ndryshme dhe muftive ( myslimanė autoritar) nė lidhje me ligjshmėrinė e seks- skllavėrisė-nė bazė tė Sheriatit: ata tė gjithė kane konfirmuar qė ai tė jetė krejtėsisht ligjor; ku per krahasim vihen nė dukje veprimet "burrėrore" te burrave-perėndimore, sinonime qe pėrfshijnė "seksin e ēmendur", " te pandreqshėm", "perverse"-per kete aresye do tė bėhej mirė qe tė blejme seks-skllevėr,per tė ngopur epshet e burrave tane pa mėkatuar.

Veēanėrisht interesante kėtu ėshtė njė fragment nga fjalimi i saj regjistruar mbi rregullat qė qeverisin sex-skllevėret:

- Njė shtet mysliman duhet [se pari]te sulmojė njė shtet tė krishterė, sorry, dua tė them ēdo shtet jo-musliman dhe ato [ grate, e seksit-skllevėr] duhet tė jenė robėr tė bastisjeve. A ėshtė kjo e ndaluar? Jo nė tė gjitha rastet, sipas Islamit, skllavet e seksit, nuk janė tė ndaluara.

Pėrkundrazi, rregullat qė rregullojnė seks-skllevėret tė ndryshojnė nga ato tė grave tė lira [dmth, gratė muslimane]: trupi i kėtyre tė fundit duhet tė jetė mbuluar plotėsisht, pėrveē fytyrės dhe duarve, ndėrsa femrat e skllavėrisė seksuale duhen mbajtur zhveshur nga kerthiza, barku e lart,mbasi ajo ėshtė e ndryshme nga gruaja e lirė(KUPTO MUSLIMANE), gruaja e lirė duhet tė jetė martuar me burrin e saj siē duhet, por ato femra tė skllavėrisė seksuale- vetėm i blen kjo ėshtė e gjitha.

Mutairi sugjeron se vajzat sex-skllavet tė jenė tė paktėn 15 vjecare.

Ajo mė tej justifikon institucionin e skllavėrisė seksuale-me faktin se qe nga koha e kalifit te shekullit tė 8-tė, Harun Rashid, njė emėr qė disa mund ta kujtojne nga tregimet Arabe te gjumit, njė emėr qe per disa te tjere mund tė jetė befasues pėr tė zbuluar politiken e muslimanėve aktiv,qe modelonin jetėn e tyre

"Dhe shembulli i madh qė kemi ėshtė se Harun al-Rashid: kur vdiq, kishte skllave tė seksit mbi 2,000 femra, kėshtu qė asgjė e keqe nuk ekziston per kete aktivitet legal."

Harun Rashid:eshte frymėzim pėr karaktere te Disney nė modelin e Perėndimit,dhe nje roli i devotshėm frymezimi nė Lindjen e Mesme,per skllaverine e femrave per sex.

Arsyeja e Salwa Mutairi-t ėshtė udhėzuar nė fund te fundit nga njė ndjenjė e efikasitetit, njė dėshirė pėr tė mirėn e shoqėrisė: legalizimi i skllaveve tė seksit ndihmon njerėzit ''hamshore'' mysliman, nga ligjet e tepruar te Zotit (siē e dime, marrėdhėniet jashtėmartesore me gratė e shokėve myslimane ėshtė e ndaluar rreptėsisht, por jo me gra te pafe seks-skllevėr,( pasi ato konsiderohen mbeturina e njeriut). Kėshtu, institucioni i seksit-skllavėrisė,ju siguron burrave njė femer tė pėrshtatshme, nė pėrputhje me mėnyrėn e kerkesave te Sheriatit, per ngopjen epshore qe kėrkon Muslimani.

Blunt,nje aktivist i Kuvajtit jep paralele tė vėrteta universale per kete rast. Pėr shembull, nė perėndim thote ai, disa kėrkojnė tė legalizojnė marihuanėn, duke argumentuar se,me qė njerėzit e pėrdorin atė, le tė bėhet nė pėrputhje me ligjin. Nė botėn myslimane, ne duam dhe kėrkojnė tė legalizojmė seks-skllavėrinė, duke argumentuar se, burrat muslimanė i preferojne gratė ,gjithsesi, le tė bėhet nė pėrputhje me ligjin e Sheriatit.

Kėrko janė dallimet e pashmangshme midis mentalitetit perėndimor (nė bazė tė arsyes dhe tė drejtave universale) dhe mendimit tė Sheriatit (bazuar nė jetėn e shekulli te VII (arabo- sulmuesit e karvaneve tregtare dhe marrje roberish).

Mutairi konkludon duke lutur All-llahun konkretisht: "Oh... Unė me tė vėrtetė e dua kėtė pėr Kuvajtin, me vullnetin e Zotit, O Zot, Zot, ti je bujar ..."

Ndėrsa ajo pret legalizimin e sek-skllaverise,ne mund tė marrim si ngushėllim per Mutairin, nėse seksi-skllavėrisė nuk ėshtė institucionalizuar nė Kuvajt, ai lulėzon nėn tokė nė tė gjithė botėn myslimane, ku vajzat jo-muslimane,sė shumti krishteret, janė rrėmbyer nė mėnyrė rutinore, skllavėruar, dhe tė detyruar nė nje jete te degraduar dhe shkatterruese per to.

Nė fund tė fundit, vetėm sepse njė praktikė nuk ėshtė institucionalizuar formalisht, nuk do tė thotė se ata qė mendojnė se nje e drejt e tyre hyjnore mungon ne ligj, nuk e praktikojne atė....

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  john abraham prej 14.09.11 11:18

Pershendetje Estelin!

Ne rradhe te pare duhet te kesh kujdes kur quan dicka veper muslimane kur nuk eshte aspak e tille.
Ta pata shkruar nje pergjigje kur e pate hapur kete teme, por ketu moderatoret po i bejne temat rrush e kumbulla.

Ju duhet ta dini se c'do marrdhenie jashte martesore ne islam quhet zina (imoralitet) dhe lexoni se c'fare thote kurani per kete:
Dhe mos iu afroni imoralitetit (zinasė), sepse vėrtet ai ėshtė vepėr e shėmtuar dhe ėshtė njė rrugė shumė e keqe.(Isra,32)

Bashkimi me gra te pamoralshme ne martese dhe ne forma te tjera eshte e ndaluar rreptesisht ne islam: Nur,3..

Lexoni se c'fare thote Muhamedi alejhi selem ne ligjeraten e tij te fundit mbi kete teme:
Njeriu ėshtė vepėr madhėshtore e Zotit dhe mjere ai qė e nėnēmon nderin dhe dinjitetin e veprės sė Zotit.

O besimdrejtė! Ta dini, ta mbani mend dhe tė jeni tė bindur se pėrfundoi koha e mosdijes dhe traditave tė kėqija, qė i sollėn fatkeqėsi tė shumta gjinisė njerėzore.

Me pėrgjegjėsi tė thellė pėrmbushni detyrat dhe obligimet qė egzistojnė ndėrmjet burrit dhe gruas, ndėrmjet prindėrve dhe fėmijėve.

Prostitucioni dhe tradhėtia bashkėshortore janė mėkate tė rėnda

Martohuni me ato qė i doni. E kur vullneti i Zotit t'ju bashkojė, atėherė respektojeni dhe duajeni njėri-tjetrin dhe jetoni nė dashuri dhe harmoni tė vėrtetė.Gjyko vete Estelin, sepse ky eshte islami!
avatar
john abraham

90


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen prej 14.09.11 12:09

john abraham shkruajti:Pershendetje Estelin!

Ne rradhe te pare duhet te kesh kujdes kur quan dicka veper muslimane kur nuk eshte aspak e tille.

Pershendetje john.

Pse je kaq i alarmuar nga materiale qe flasin per vepra negative nga njerez te botes arabe,kur ti je nje musliman shqiptar,ashtu sic thua dhe vete..patriot..dhe e shoh qe kerkon te mbulosh shume gafa te njerzeve te asaj bote,te cilet gjithmone flasin ne emer te Islamit,per nismat e tyre si kjo e kesaj gruaje....?

Une e shoh qe ti i je kushtuar me mish e shpirt fese muslimane,me behet qejfi se keni zgjedhur nje rruge te caktuar ne jeten tuaj ashtu si dhe une kam bere zgjedhjen time.Por kur une kam postuar materiale ne kundrasesns me fene tuaj,jeni munduar ti kunderviheni me nure,sure e ajete nga Kurani,pa e analizuar qofte edhe nje sekond esencen e materialit,qe eshte servirur dhe ti komentoni ato se pari si nje njeri i zakonshem dhe jo nga binaret e fese.

Ajo (Salwa Mutairi),thote jam konsultuar me dijetare muslimane dhe me myftinj,dhe te gjithe ja kane aprovuar kerkesen e saj per skllaverine e sexit,ti ketu ne shqiperi,me hidhesh sa ne nje dege ne tjetren dhe asgje nuk na thua,dhe kur s'ke c'te thuash,mos ndermer komente...!

Kuranin me mire se ty e njohin ata qe jane nga vendi ku ka ''zbritur'' ky liber.Prandaj perpara se te me bindesh mua,mundohu te kaperdish ato sjellje qe gerryejne ''nentoken'' arabe.

Mos harro haremet e pafundeme te sheikeve me callma te bardha,ne nje kohe qe ti thua se te gjitha mardheniet jashtmartesore ndalohen ne Kuran,por e verteta eshte se atje ose shkelet me ndergjegje Kurani,ose vertete haremet duke harbuar me gra jo muslimane qofte dhe muslimane eshte i lejuar edhe nga Kurani..!!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 prej 15.09.11 1:03

nitty shkruajti:
maqomaqo3 shkruajti:Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka

Plas...plas...

Hagė, padi Papės pėr abuzimet seksuale

Avokatėt e tė drejtave tė njeriut kanė ngritur njė padi nė emėr tė viktimave tė abuzimit seksuale nga ana e priftėrinjve. Ata kanė kėrkuar nga Gjykata e Hagės tė nisė njė hetim ndaj Papa Benediktit XVI dhe tre nga zyrtarėt mė tė lartė tė Vatikanit.

Akt- akuza pėrbėhet nga 80 faqe dhe ėshtė pėrpiluar nga dy zyra amerikane avokatie. Kjo ėshtė akuza mė e rėndė qė ėshtė bėrė deri tani dhe ėshtė e para herė qė Papa dhe zyrtarėt mė tė lartė tė Vatikanit kėrkohet tė paraqiten para njė trupi gjykues.

Zėdhėnėsi i Hagės Florenc Ohara tha se gjykata do tė veproj me kėtė rast si me tė gjitha padit e tjera qė janė ngritur pranė saj, nė fillim do tė shqyrtohet dosja dhe do tė vendoset nėse akuzat i pėrkasin juridiksionit tė kėsaj Gjykate.

“Asnjė detaj nė lidhje me kėtė ēėshtje nuk do tė bėhet publik deri nė vendimin qė do tė marr gjykata pėr ndjekjen e ēėshtjes”, tha zėdhėnėsi.

Bashkė me Papa Benediktin XVI do tė hetohen dhe Kardinali Tarcisio Bertone, sekretari i shtetit tė Vatikanit; Kardinali Angelo Sodano, ish sekretari i shtetit dhe Kardinalin Uilliam Levada.
gjalle qenke ????????? thashe se mos ke plasur nga inati qe kaloi 11 shtatori pa sulme teroriste ,jeni inpotente o terorista islamike ,jeni te vdekur te pambuluar ashtu si kreu juaj osama bin laqen .Kujdes :mos ngatrohen myslumanet me teroristat dhe ekstremiste .une urrej kta te fundit dhe jo njerezit e mire te fese islame .ata i respektoj pavaresisht kundershtime ideologjike dhe fetare
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 prej 15.09.11 1:05

respekteeeeeeeeee estelien ,je njesh fare plako
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  beno prej 15.09.11 14:17

estilen shkruajti:[quote="j

Ajo (Salwa Mutairi),thote jam konsultuar me dijetare muslimane dhe me myftinj,dhe te gjithe ja kane aprovuar kerkesen e saj per skllaverine e sexit,ti ketu ne shqiperi,me hidhesh sa ne nje dege ne tjetren dhe asgje nuk na thua,dhe kur s'ke c'te thuash,mos ndermer komente...!

Kuranin me mire se ty e njohin ata qe jane nga vendi ku ka ''zbritur'' ky liber.Prandaj perpara se te me bindesh mua,mundohu te kaperdish ato sjellje qe gerryejne ''nentoken'' arabe.

Mos harro haremet e pafundeme te sheikeve me callma te bardha,ne nje kohe qe ti thua se te gjitha mardheniet jashtmartesore ndalohen ne Kuran,por e verteta eshte se atje ose shkelet me ndergjegje Kurani,ose vertete haremet duke harbuar me gra jo muslimane qofte dhe muslimane eshte i lejuar edhe nga Kurani..!!!

Ben mire qe kur t'i hidhesh kundershtimeve , te kujtohesh per ate qe do te thuash , sepse i bjne kjo " Une godas nga dhembet , e ti nga kembet"
Tere diten mundet te postojsh "fjale dhe vepra" te nje gruaje me shamij, apo nje burri me terllek, se deshiron nje dichka te beje sepse e urdheroka "Islami" dhe nese ka nga ata une me teper se ti i urrej!
Por sikur te te thot nje Italijon , eja ne Itali , vjedh , perdhuno, vra e sakato, se s'te thote njeri gje! Dhe te dal nje tjeter dhe te citon ligjin per keta krime dhe ndeshkimn per ato qe do te besh.... kujt do ti kishe besuar? Apo italijonit ndjellakeq?..!
Papati bashke me gjith kliken e tije sot ne menyre zyrtare po kerkohen qe te paditen, per abuzime seksuale ndaj femijeve por edhe pse ai eshte perfaqesues i te krishtereve, une nuk mund ta fajsoj per kete vet krishterimin dhe biblen , deri sa nuk gjej nje verset qe lejon qe te behet abuzime me femijet e mitur!
Edhe ai terroristi norvegjez, qe gjithmon e mbeshtetej sulmin e tije si pasoj e krishterizmit dhe urrejtjes se myslimaneve, une s'do ta gjykoja fene e tije , deri sa nuk e has te shenuar lejimin e mbytjes se te pa fajshmeve....Pra gjith keto akuza drejtohen vet personave qe bene aktin , dhe jo religjionit qe ata perfaqesojne, apo religjionit qe "inicohen"....
Sepse edhe ti , mund qe t'i vendosesh mamit , motres, apo gruas tende nje shami dhe ne nje video, te kerkosh lejimin e gjithe asaj qe ty te konvenon , dhe me pas ate ta mbulosh: " jemi konsutuar me dijetar islam"..por cfar do te thote vet kur'ani dhe hadithet per ate gje, ajo eshte dichka tjeter.....
Ben mire qe mos ngutesh , te shuajsh urrejtjen dhe ti analizosh gjerat me arsye dhe dije te shendosh,,,sepse e shoh se ke potencial per ta bere kete !
avatar
beno

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  berti4555 prej 15.09.11 14:30

estilen ne radha te pare kur te permendesh islamin duhet te lash gojen....po shoh qe ne cdo teme qe flitet rreth islamit po nderhy,,,,doja te dija ku beso ty?
avatar
berti4555

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Gon! prej 15.09.11 14:36

Djalo, ti si musliman apo katolik qė je, unė tė bėj pyetje; Ēfarė ka mbi Zotin? Nėse je besimtar thua nuk ka asgjė. Pra beson nė atė qė ėshtė mbi Zotin!
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  berti4555 prej 15.09.11 14:48

Nuk po dal shume nga tema por do them nje gje kam studiuar te gjitha fete ..dhe e di mire kush eshte feja e vertete ..aty besoj une ...edhe ju e kuptoni ku besoj sepse e dini mire se kush eshte e vertete .gjithmone nqs keni studiuar....dhe ato pytje qe beni ju Ēfarė ka mbi Zotin.. te them nje gje qe edhe nje femije nuk e ben te tilla pyetje....Studio strukturen e ADN se aty do te gjesh gjithca pa hyre ne ceshte te tjera...dhe ju keshilloj kur te kundershtoni nje gje gjithmon kundershtoje vetem kur te kesh fakte dhe jo me fjal boshe.....
avatar
berti4555

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen prej 15.09.11 15:26

berti4555 shkruajti:estilen ne radha te pare kur te permendesh islamin duhet te lash gojen....po shoh qe ne cdo teme qe flitet rreth islamit po nderhy,,,,doja te dija ku beso ty?

E pse u trembe mor Bertuci,ato jane aq te verteta,sa ajo buke qe ti ha cdo dite e sa per larje goje,ke te drejte,sa po permend religjionin,mua me mer goja nje ere te qelbur,qe detyrimisht me duhet ti bej lavazh.

Por ti prit a i vrare,se kam ca materiale te tjera,qe edhe ti duhet ti lexosh e me premto se do ti lexosh,se e ke te nevojsjme,mbasi ende keni ngelur ne revolucionin islamik qe beri Muhamedi ne vitet 600-700,aq i domosdoshem per ate kohe.

Por mos harro se sot jemi ne shekullin e XXI,a i vrare dhe shoqeria njerzore eshte ne levizje te vazhdushme si ne demografi,po ashtu dhe shoqerizimin e kulturave,qe fatkeqesisht edhe ti e disa shqiptare te tjere keni ngel ende ne kohen e arabeve hardhuc-ngrenes,para Muhamedit.Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen prej 15.09.11 15:43

beno shkruajti:......
Tere diten mundet te postojsh "fjale dhe vepra" te nje gruaje me shamij, apo nje burri me terllek, se deshiron nje dichka te beje sepse e urdheroka "Islami" dhe nese ka nga ata une me teper se ti i urrej!
Por sikur te te thot nje Italijon , eja ne Itali , vjedh , perdhuno, vra e sakato, se s'te thote njeri gje! Dhe te dal nje tjeter dhe te citon ligjin per keta krime dhe ndeshkimn per ato qe do te besh.... kujt do ti kishe besuar? Apo italijonit ndjellakeq?..!
Papati bashke me gjith kliken e tije sot ne menyre zyrtare po kerkohen qe te paditen, per abuzime seksuale ndaj femijeve por edhe pse ai eshte perfaqesues i te krishtereve, une nuk mund ta fajsoj per kete vet krishterimin dhe biblen , deri sa nuk gjej nje verset qe lejon qe te behet abuzime me femijet e mitur!
Edhe ai terroristi norvegjez, qe gjithmon e mbeshtetej sulmin e tije si pasoj e krishterizmit dhe urrejtjes se myslimaneve, une s'do ta gjykoja fene e tije , deri sa nuk e has te shenuar lejimin e mbytjes se te pa fajshmeve....Pra gjith keto akuza drejtohen vet personave qe bene aktin , dhe jo religjionit qe ata perfaqesojne, apo religjionit qe "inicohen"....
Sepse edhe ti , mund qe t'i vendosesh mamit , motres, apo gruas tende nje shami dhe ne nje video, te kerkosh lejimin e gjithe asaj qe ty te konvenon , dhe me pas ate ta mbulosh: " jemi konsutuar me dijetar islam"..por cfar do te thote vet kur'ani dhe hadithet per ate gje, ajo eshte dichka tjeter.....
Ben mire qe mos ngutesh , te shuajsh urrejtjen dhe ti analizosh gjerat me arsye dhe dije te shendosh,,,sepse e shoh se ke potencial per ta bere kete !
Bera sikur te kuptova or Beno,por ne fakt ti ske kuptuar asgje nga ato c'fare thote ai material.Ajo zonja Mutari qe ju e cilesoni si je grua te rendomte me shami,nuk eshte nje femer e zakoneshme,por nje aktore e rendesishme ne politike dhe ne organizimin e islamizmit,ne nje vend jo pa peshe,sic eshte Kuwajti.Prandaj duhet te beni dallimin midis njeriu jo publik,ndaj nje njeriu me peshe ne publik.

Se dyti Beno,c'te keqe ka ne se diskutojme per avantazhet dhe dis avantazhet qe ke religjioni,si ka ndikuar ne vitet 700 dhe si duhet te ndikoje sot,kur bota ka evoluar ne cdo drejtim...?A nuk do ishe edhe ti dakort,qe disa aspetkete negative te Islamit,te cilesuara jo nga une te tilla,por nga dijetaret e enciklopedise se Islamit, ti mesojme dhe te mos i aplikojme.?

Edhe nje pyetje shume te thjeshte per ty Beno..! A di ta shqiperosh fjalen ...I S L A M .....Pra ma posto te lutem cdo me thene shqip kjo fjale,me qe e shoh qe njihni dhe e studioni Kuranin..

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Gon! prej 15.09.11 15:55

"Islam" do tė thot "Nėnshtrim" ndaj VETĖM PERENDIS.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi