Ndihme nga Magjia

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.10.11 11:42

Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?

Meridiani 0 (zero)

317

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  Xhemajl prej 17.10.11 11:57

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?
Po pergjigjem edhe une ne kete,,:Thjeshtesia eshte virtyti me i madh..
kete e di edhe Fakiri, dhe per kete besoj se shprehet ashtu.

Xhemajl

312

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 12:03

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?

I nderuar Meridian arsyja e parė ėshtė qė mendjemadhėsia,simbolizon"Faraonin" mė bėn tė jem egoist,pra i ndihmon egos, dhe mua si besimtar nuk mė ndihmon aspak(Ai qė tregohet mendjemadh para popullit, do tė poshtėrohet.) dhe sė dyti Ēobanėt kanė durim tė pėrsosur(nuk ėshtė as pak e leht tė jesh gjithnjė vetėm me dele) ,dhe se mua mė plėqen metoda e tyre pėr ta mbajtur zėrin e tyre tė mbrendshėm nėn kontrollė....

me respekt fakiri

Fakiri

989

Mesazh  elia karamelia prej 17.10.11 12:24

maqomaqo3, une te falenderoj qe me shkruajte por pavaresisht se nuk njihemi dua te dish dicka dhe ta them me shume modesti, une jam nje njeri qe me prekin problemet e te tjereve dhe gjithmone i ndihmoj me aq sa kam mundesi. Une e di qe ne bote ka shume varferi, ka femije qe vuajne dhe nuk mund te sigurojne as gjerat me elementare dhe mos kujto se une jam nje vajze e pasur e llastuar qe i ka te gjitha dhe kerkon thjesht ti plotesohet teka e saj. Duhet te dish gjithashtu qe jam matur shume perpara se te shkruaja sepse ka qene e veshtire per mua qe te shkruaj historine time personale dhe per me teper te arrij te kerkoj ndihme nga magjia apo nga ritualet, por per mua ky nuk eshte thjesht nje problem, por behet fjale per gjene me te rendesishme te jetes, une e di qe ai djale me do por karakteri i tij eshte shume i lekundur dhe dyshues.Nuk kam nevoje per moral, e di qe ju mund te thoni qe kush te do ben gjithcka por jeta nuk eshte si ne libra. E vetmja gje qe kerkoj eshte dikush qe te me ndihmoje me te vertete, nese di dhe nese ka mundesi. Vetem kaq. Faleminderit!

elia karamelia

5

Mesazh  Gon! prej 17.10.11 12:33

Magjistari duhet tė jeni ju nė kėtė rast.

Thjesht shprehja ku do qė ta takosh atij ndjenjat magjike tė mbinatyrshme qė ti i ke pėr tė e nderuar dhe sigurisht qė do tė ketė sukses, por mos kėrko nga njė njeri i cili nuk tė njeh dhe nuk e njeh dhe i cili (Nėse thirret si magjistar) nuk mund tė bėj dobi, por vetėm dėm. Njė njeri jo-magjistar do tė sillte mė shumė dobi duk tė thėnė fjalė tė duhura dhe duke tė treguar iniciativat tė cilat ti duhet ti marrėsh, mirėpo nė fund del qė ti do tė jesh magjistarja mė e pėrkryer.

Edituar pėr herė tė fundit nga Gon! nė 08.11.11 20:43, edituar 1 herė gjithsej

Gon!

476

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.10.11 12:38

fakiri shkruajti:

I nderuar Meridian arsyja e parė ėshtė qė mendjemadhėsia,simbolizon"Faraonin" mė bėn tė jem egoist,pra i ndihmon egos, dhe mua si besimtar nuk mė ndihmon aspak(Ai qė tregohet mendjemadh para popullit, do tė poshtėrohet.) dhe sė dyti Ēobanėt kanė durim tė pėrsosur(nuk ėshtė as pak e leht tė jesh gjithnjė vetėm me dele) ,dhe se mua mė plėqen metoda e tyre pėr ta mbajtur zėrin e tyre tė mbrendshėm nėn kontrollė....

me respekt fakiri

Fakir me vjen mire per kete dhe te pergezoj , mendova me teper qe ne lidhje me nikolaosin sdeshe te nderhyje me teori

Meridiani 0 (zero)

317

Mesazh  maqomaqo3 prej 18.10.11 0:33

elia karamelia shkruajti:maqomaqo3, une te falenderoj qe me shkruajte por pavaresisht se nuk njihemi dua te dish dicka dhe ta them me shume modesti, une jam nje njeri qe me prekin problemet e te tjereve dhe gjithmone i ndihmoj me aq sa kam mundesi. Une e di qe ne bote ka shume varferi, ka femije qe vuajne dhe nuk mund te sigurojne as gjerat me elementare dhe mos kujto se une jam nje vajze e pasur e llastuar qe i ka te gjitha dhe kerkon thjesht ti plotesohet teka e saj. Duhet te dish gjithashtu qe jam matur shume perpara se te shkruaja sepse ka qene e veshtire per mua qe te shkruaj historine time personale dhe per me teper te arrij te kerkoj ndihme nga magjia apo nga ritualet, por per mua ky nuk eshte thjesht nje problem, por behet fjale per gjene me te rendesishme te jetes, une e di qe ai djale me do por karakteri i tij eshte shume i lekundur dhe dyshues.Nuk kam nevoje per moral, e di qe ju mund te thoni qe kush te do ben gjithcka por jeta nuk eshte si ne libra. E vetmja gje qe kerkoj eshte dikush qe te me ndihmoje me te vertete, nese di dhe nese ka mundesi. Vetem kaq. Faleminderit!
ndihma me e madhe eshte qe te rish e qete se nuk eshte fundi ,une te kuptoj shume mire sidomos femrat qe ne momente delikate jane gati te hidhen nga dritarja per tekat e tyre . njeriu dashuron cdo minute ,cdo ore .por kto jane gjera kalimtare dhe jo te perjetshme besome . duaje zotin dhe nenen tende se keto te dy jane gjerat me te rendesishme dhe te pazevendesueshme qe na duan pa kushte . lere ate djale se ai nuk eshte per ty sinqerisht ,nqs ai te do do kthehet prape tek ty .nese nuk kthehet ste ka dashur kurre

maqomaqo3

204

Mesazh  leonida prej 08.11.11 20:06

i nderuar magjistar a mund te me tregosh ndonje lloj majije ku mundesh me mbet shtatzan...ju lutem pergjigju.

leonida

1

Mesazh  stessa prej 09.11.11 14:55

leonida shkruajti:i nderuar magjistar a mund te me tregosh ndonje lloj majije ku mundesh me mbet shtatzan...ju lutem pergjigju.
e dashur Leonida, me fal qe po nderhyj une se pyetja ishte per magjistarin por ne shumicen e rasteve keto jane probleme qe mund ti zgjidhi edhe mjeksia. mjeket nuk te kane dhene asnje shprese?
me fal por si mund te sjellesh ne jete nje femije me ane te magjise?! femija eshte nje engjell, shpresoj ti kesh kaluar te gjitha fazat e mjeksise, sepse ndoshta mund te kesh nevoje per ndonje trajtim te specializuar...
te uroj fat

stessa

27

Mesazh  Magus prej 14.11.11 14:44

elia karamelia shkruajti:Te nderuar anetare te ketij forumi, kam shkruar disa here por askush prej jush s'me ka ndihmuar vertet, po ka mundesi lexojeni shkrimin tim dhe le te me ktheje nje pergjigje. Ky forum ndermjet te tjerave ka dhe tema per magjine, apo jo? E pra, une kam nevoje per dicka te tille, jo per genjeshtra. Kam pasur nje lidhje me nje djale,dhe papritur nga nje dite ne tjetren u nda nga une, tani vetem pershendetemi, por nuk jemi me bashke. Ju lutem shume, ka mundesi dikush prej jush qe ka dijet dhe njohurite e duhura te me tregoje nje menyre sesi ai djale te kthehet serish te une dhe te lidhemi perseri bashke? Nuk ka kaluar shume kohe qekurse jemi ndare. Me dergoni nje pergjigje sa me shpejt te jete e mundur pasi une po e vuaj shume kete histori. Faleminderit, do tju jem shume mirenjohese nese do te me ndihmoni.

Ekzistojnė shumė rituale pėr ta kthyer dikė, por ju jep njė mė tė thjesht:

Qė ai ose ajo do tė kthehet duhet tė bėhet ky ritual:

Nė njė copė letėr me fibėr natyral, vizato me ngjyrė tė kuqe 3 zemra, njėrėn nė tjetrėn dhe shkruaj inicialet tuaj dhe tė personit qė doni tė bashkoheni me tė .
Shko ne kopshtin tuaj dhe varrose kėtė letėr me kujdes.
Nė 21 ditėt e ardhshme, ai (ajo) do tė ju lutet qė tė kthehet pėrsėri te ju.
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.

180

Mesazh  Magus prej 14.11.11 14:50

Rituali i parė nuk ėshtė i rrezikshėm kurse ky qė po jep tani mund tė ketė pasoja edhe pse nė dukje ėshtė i lehtė:

1. Shkruaje emrin e personit nė qiri me majėn e thikės.
2. Fut njė gjilpėrė nė ēdo shkronjė tė emrit.
3. Leje qirin qė tė konsumohet (digjet) i plotė.
Magus

Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.

180

Mesazh  Gjinkalla prej 14.11.11 15:09

pershendetje magjistar,a duhet ne secilen shkronje ta fusim nga nje gjilpere,apo vetem me nje gjilper ben vrima ne secilen shkronje te lutemma kthe pergjigjen
Gjinkalla

258

Mesazh  Magus prej 14.11.11 15:11

Ne secilėn shkronjė duhet tė futet nga njė gjilpėrė.
Magus

180

pershendetje

Mesazh  xhema prej 17.11.11 15:12

mund te tregoj ndokush qka dmth letra fibre natyrale me gjeresisht se nuk e kuptova ju flm kalofshi mir ?
xhema

8

MAGJISTARI

Mesazh  bardha56 prej 17.11.11 18:58

magjistari shkruajti:Rituali i parė nuk ėshtė i rrezikshėm kurse ky qė po jep tani mund tė ketė pasoja edhe pse nė dukje ėshtė i lehtė:

JU LUTEM, MAGJISTAR CFARE NGJYRE DUHET QIRIU . PRES PERGJIGJE . FALEMINDERIT
bardha56

19

Ja nje recete profesionale;

Mesazh  Devi prej 24.11.11 16:36

Qysh nė kohėt mė tė hershme, pėr njeriun qirinjtė kanė qenė simbol i dritės, i sigurisė, i urtėsisė dhe i pastėrtisė shpirtėrore. ēdo njeri nė brendinė e vet disponon me shkėndijėn e dritės hyjnore, e cila mund tė shndėrrohet nė gufim zjarri me pėrmasa tė pa pėrshkruara spiritualė.

▪ Nė kėtė rast, shpirti i pavdekshėm i njeriut tretet nė flakėn e qiriut, e cila shndritė nė errėsirėn e botės materiale, sė cilės i pėrkasim si trup fizik dhe mental. Mu pikėrisht nga kjo besėtytni e ka prejardhjen edhe rituali me qirinj, si njėra prej shumė mjeshtėrive praktike tė magjisė aplikative.

Nė ritualin e magjisė me qirinj shumica prej nesh ndeshet qysh nė vitet e para tė lindjes, kur si praktikė tradicionale, prindėrit tanė gjatė kremtimit tė ditėlindjes, na shtyjnė tė mendojmė njė dėshirė dhe pastaj tė fryjmė nė qirinj tė vendosur nė ėmbėlsirėn festive.

Teknika e magjisė, e pėrdorur nė kėtė rast, ka logjikėn racionale shumė tė thjeshtė: mendimi i qartė i dėshirės, ndjenja e kėnaqėsisė dhe vizualizimi pėrmes koncentrimit tė fortė dhe, nė fund, shuarja figurative e qirinjve, qė pėrcillet me besimin e fortė nė formė tė shpresės mbi realizueshmėrinė e saj.

Pėr dallim nga disa rituale tė tjera tė magjisė, magjia me qirinj, nga praktikanti i saj nuk kėrkon kurrėfarė besimi dhe pėrkatėsie nė ndonjė sekt, vėllazėri apo religjion tė caktuar.

Dhe se, duke zbatuar kėtė teknikė, gjatė ritualit do tė hasim nė thirrje tė engjėjve qė kanė emra ndoshta religjioz, por emėrtimi i tyre fare nuk ndikon nė suksesin praktik. Engjėjt, tė cilėt do t'i pėrmendim mė vonė, ju mund t'i fitoni me ēfarėdo emrash, sinonimesh, mund t'i quani ato si zot pagan, t'i pagėzoni me emrat e shenjtėrve ose fuqi natyrore.

Asnjė termin qė do ta pėrdorni nuk ndikon nė suksesin e teknikės nė fjalė, sepse engjėjt, pa marrė parasysh se si i emėrtojmė, janė fluide energjetike qė na paraqiten varėsisht se si ne i paramendojmė. Ata praktikisht janė ndėrmjetėsues midis dy botėrave tė kundėrta ekzistenciale (fizike dhe astrale).

Por, njė gjė duhet ditur dhe besuar sinqerisht me tėrė qenien se nga tė gjitha fuqitė natyrore ėshtė njė mbifuqi absolute universale qė koordinon tė gjitha ligjshmėritė nė natyrė dhe ėshtė vetė ligji i veprimit tė atyre ligjshmėrive. Kėtė fuqi, varėsisht nga bindjet tona, mund ta quajmė univers, natyrė, inteligjencė e paskajshme... apo ZOT. Asnjė praktikant, nė rrugėn e ngritjes sė vetė spiritualė, nuk mund tė ketė sukses, pa besim tė sinqertė nė tė.

Nė vazhdim, ėshtė me rėndėsi tė dimė edhe njė konstatim se RITUALI I MAGJISė Sė BARDHė NUK ėSHTė KUNDėRVėNIE Nė BESIMIN Nė ZOT, PėRKUNDRAZI, ėSHTė NJOHJA E THELLė DHE ZBATIMI I LIGJSHMėRIVE FUNKSIONALE SI RRJEDHOJė E KėSAJ FUQIE ABSOLUTE.

Pikėrisht, njohja e vėrtetėsisė pėr ekzistimin e Zotit si mbifuqi, ėshtė ēelėsi themelor i edukatės spiritual, pėrmes sė cilės hapen rrugėt e reja dhe ende tė panjohura tė ligjshmėrive tė varura nga vetė mbikrijuesi i tre.

Zbatimi praktik i ritualit me qirinj.

Para se tė fillojmė ritualin e magjisė me qirinj, duhet zgjedhur njė dhomė tė qetė dhe gjysmė tė errėsuar. Vetė praktikanti duhet tė jetė i pastėr, si nga trupi ashtu edhe nga veshja e jashtme. Disa shkolla praktikojnė veshje ceremoniale specifike me ngjyra dhe tė dekoruara me simbole magjike, por kjo nuk do tė thotė patjetėr.

Sforcimi dhe pasurimi i ritualit konkret bėhet vetė pėr shkak tė parapėrgatitjes sė atmosferės rituale dhe pėrqendrimin e fiksuar dedikues tė koncentrimit. Ju mund tė keni ēfarėdo veshje qė zgjedhin, me kusht qė ajo tė jetė komode dhe e pranueshme pėr ju.

ēFARė QIRINJ DUHET PėRDORUR N ėKėTė RITUAL?

Pėr ritualin e magjisė me qirinj, mund tė pėrdoren ēfarėdo qirinjsh, me ēfarėdo madhėsie. I vetmi kusht ėshtė qė tė jenė "virgjrin", qė d.m.th. tė mos jenė tė pėrdorur mė parė dhe pas ritualit tė mos jenė tė dedikuar pėr qėllime tė tjera.

Pra, pėrdorimi i tyre duhet tė jetė vetėm pėr kėtė ritual. Kusht tjetėr ėshtė se pėr disa qėllime, qė do t'i shohim mė poshtė, kėrkohen qirinj me ngjyra tė caktuara. Para ndezjes rituale tė qirinjve, merret njė enė e vogėl me vaj (mundėsisht vaj ulliri) dhe nė tė treten disa pika parfumi me erė tė kėndshme kundėrmuese.

Pasi tė bėhet pėrzierja e vajit me parfum, lyhet shuplaka e dorės dhe me tė fėrkohet qiriu, nė rend tė parė, fillohet nga gjysma e poshtme e qiriut, pastaj vazhdohet me gjysmėn tjetėr, kah kandili ndezės. Kėshtu veprohet me tė gjithė qirinjtė qė do tė nevojiten. Gjatė lyerjes dhe fėrkimit tė qirinjve duhet tė jemi tė qetė dhe tė koncentruar nė dėshirėn qė duhet tė realizohet.

Njėra prej kushteve mė themelore pėr suksesin e ceremonialit magjik me qirinj ėshtė zgjedhja adekuate e ngjyrave tė qirinjve.

Ngjyra, vetvetiu, ėshtė tregues i fortė simbolik. Edhe nė pėrditshmėrinė tonė hasim nė simbolikėn spontane tė tyre.

Shpeshherė thuhet se ėshtė bėrė "morr" (i kaltėr) nga dhembjet, e mundojnė "mendimet e zeza", ėshtė "zverdhur" nga sėmundja etj.

Pra, ngjyrat qartė na asociojnė nė gjendjen emocionale nė tė cilėn gjendet njeriu. Realisht, ēdo ngjyrė vetvetiu ėshtė vibracion i dritės. E kuqja dhe e kaltra, p.sh., vibrojnė mė ngadalė se e bardha dhe e verdha. Nisur nga ky konstatim, ato nga sistemi ynė nervor regjistrohen si ngjyra tė mbylltė dhe tė ēiltra dhe secila prej tyre tek vrojtuesi shkakton reaksione tė ndryshme.

Duke pasur parasysh efektet qė shkaktojnė ngjyrat nė ritualin magjik me qirinj, pėrdoren ngjyrat e caktuara tė qirinjve, varėsisht nga vetė dedikimi qėllimor i ritualit

DOMETHėNIA E INTERPRETIMIT Tė NGJYRAVE

1. Ngjyra e BARDHė - prezanton virgjinitetin, pafajėsinė, spiritualitetin dhe njohjen esenciale tė jetės;

2. Ngjyra e KUQE - prezanton shėndetin, forcėn, energjinė dhe sigurinė seksuale;

3. Ngjyra e PORTOKALLITė - prezanton dashurinė dhe tendencat kah romantizmi;

4. Ngjyra e VERDHė - prezanton intelektin, aftėsinė imagjinatave, forcėn e tė menduarit;

5. Ngjyra e GJELBėR - prezanton pasurinė dhe frytshmėrinė nė jetėn, fatin;

6. Ngjyra e KALTėR - prezanton tė vėrtetėn, urtėsinė, aftėsinė magjike dhe shėndetin;

7. Ngjyra PEMBE - suksesin financiar, forcėn, idealizmin, vetėrealizimin dhe vetėngritjen;

8. Ngjyra e ARTė - ėshtė ngjyrė universale. Ajo prezanton dhe tėrheq shumė ndikime;

9. Ngjyra e ARGJENDTė - largon ndikimet negative, hap dyert e planit astral.

RITUALI MAGJIK ME QIRINJ PėR PėRFITIMIN E DASHURISė

Ta zėnė se Agroni ėshtė i dashuruar nė Shpresėn, e cila pėrkundėr dashurisė sė madhe nga Agroni, nuk tregon kurrfarė interesimi pėr tė. Pėr ta tėrhequr dashurinė e Shpresės, Agroni i pėrvishet magjisė me qirinj.

Pėr kėtė qėllim duhet pėrgatitur tre qirinj me ngjyra tė ndryshme: njė i verdhė, qė i dedikohet vetes, e dyta me ngjyrė tė kaltėr, qė i dedikohet Shpresės dhe, sė fundi, njė qiri me ngjyrė portokalli, i cili simbolizon dashurinė.

Nė dhomėn e qetė, qė e pėrshkruam mė sipėr, qirinjtė vendosen nė njė tavolinė nė formė tė trekėndėshit kėnddrejtė nė largėsi ndėrmjet qirinjve prej 60 cm (kuptohet, qirinjtė nė kėtė ritual, mė parė janė tė fėrkuar me vaj kundėrmues sipas ceremonialit tė pėrshkruar).

Dy qirinj, qė pėrfaqėsojnė dashnorėt potencialė ndizen dhe Agroni flet me zė tė qetė: "sikur kėta dy qirinj qė digjen ashtu edhe zemra e Shpresės dhe e imja digjen pėr njėri-tjetrin. Ne jemi tė bashkuar nė dashurinė e pafund, e cila na lidhė me njė sinqeritet tė fortė reciprok deri nė vdekje".

Pasi kryhet kjo lutje, Agroni nė filmin e vet psikik vizualizoni tejet qartė dashurinė e vet me Shpresėn. Shikon buzėqeshjet e saj, pėrqafimet dhe puthjet, si dhe jetėn e pėrbashkėt nė lumturi dhe dashuri tė sinqertė. Vizualizimi i kėtij filmi psikik duhet tė jetė i koncentruar dhe sa mė i qartė, duke e pėrmbushur atė me ndjenjėn e emocionit tė kėnaqėsisė dhe tė lumturisė.

Pas procesit tė vizualizimit, Agroni fton me gjysėmzėri nė vete engjėllin ANEALA: "O ANEALA, ENGJėLLI I VENERėS, MBUSHJA SHPRESėS ZEMRėN ME DASHURI Tė FLAKTė NDAJ MEJE DHE LE Tė Mė VėREJ AJO SIē JAM I SINQERTė Nė Tė VėRTETė. NėSE AJO ME Tė VėRTETė MENDON PėR MUA, LE Tė Mė AFROHET PėR T'U BASHKUAR Nė DASHURINė E PASTė DHE Tė PėRHERSHME".

Pas kėsaj lutjeje ndizet qiriu ngjyrė portokalli dhe nė njė letėr tė pastėr shėnohet "DIAGRAMI QėLLIMOR", qė simbolizon figaritivisht dėshirėn e Agronit. Nė kėtė rast kjo ėshtė: dy zemra me emrat e tė dashuruarve.

Kjo letėr ndizet nė qiriun me ngjyrė portokalli dhe lihet derisa tė digjet nė tėrėsi. Pasi tė digjet letra me "diagramin qėllimor", qiriu me ngjyrė tė verdhė dhe qiriu me ngjyrė tė kaltėr lihen pranė njėri-tjetrit dhe kėshtu tė tre qirinjtė lihen tė digjen deri nė fund.

Ėshtė me rėndėsi tė dihet se ky ritual kryhet nė ditėn e caktuar. Kjo ditė ėshtė e premte, kur Hėna ėshtė e re dhe kur fillon tė rritet (gjithnjė natėn)...
Devi

45

Mesazh  elia karamelia prej 25.11.11 11:42

Faleminderit per ritualin qe po me sugjeron, pikerisht kete mendoj dhe une se nuk po i bej keq askujt, thjesht po perpiqem qe dy njerez qe duhen te jene serish bashke sepse ne na ndane te tjeret, dhe po e vuajme shume kete ndarje te dy,prandaj une kam nevoje per nje zgjidhje urgjente te kesaj situate sepse po shkaterrohem dita dites, a do funksionoje ky ritual me qirinj? Deshira ime eshte e madhe, nuk kerkoj asgje tjeter, vetem qe ai djale te rikthehet serish te une pergjithmone.Kam qene shume e deshperuar por kur pashe kete forum me lindi nje fije shprese se dicka mund te behet dhe per rastin tim, do ta provoj me patjeter, por dua te di, do kem rezultat?Do arrij serish te jem me te?
elia karamelia

5

hi

Mesazh  Devi prej 25.11.11 17:15

une nuk jam magjistar e dashur elia thjesht pak supersticioz, nuk e di nqs do te behet dicka apo jo. simbas filozofise se magjise qe te ndodhe dicka duhet ta duash shume ne vet vehte. nga menyra se si hkruan kuptoj qe je nen 18 vjece, duke u rritur mbase do kuptosh pak me mire sesi funksionon sistemi ne kete bote.thjesht behu e forte edhe vazhdo jeten ceshte per te bere do te behet nuk e ndryshojme dot fatin.. koha do kaloje gjerat do te ndryshojne edhe mbase nje dite do te qeshesh me vete kur ti kujtosh keto mendimet e sotme. jeta vazhdon. vetem lindemi vetem vdesim ne kete bote.
Devi

45

Mesazh  elia karamelia prej 26.11.11 15:52

I nderuar Devi, e mora vesh qe nuk je magjistar por une nuk tu drejtova vetem ty personalisht. Nuk jam 18 vjec por shume me teper, thjesht kam nje problem te madh sic ju kam shkruar dhe me pare, mbase per ata qe e degjojne nuk eshte ndonje gje por per mua eshte problem shume i rendesishem.Meqe pashe kete forum dhe brenda tij ka tema magjie, une ju drejtova atyre qe kane njohurite per te me ndihmuar. Nese ndonjeri nga ju di ndonje menyre sesi ta bej te dashurin tim te kthehet te mua serish le te ma thote, vetem kaq kerkoj.Ju lutem se kam vuajtur shume, po keni mundesi me ndihmoni.
elia karamelia

5

prsh

Mesazh  kitara-61 prej 11.09.12 21:18

jua them sinqerisht me gjith zemer kini kujdes nga fallxhoret,,dhe magjistaret...sepse kurse te nxjerrni vetullat do te njerrni syte...ju lutem
kitara-61

19

Pershendetja Magnus

Mesazh  1stlady prej 22.12.13 0:29

Magus shkruajti:Rituali i parė nuk ėshtė i rrezikshėm kurse ky qė po jep tani mund tė ketė pasoja edhe pse nė dukje ėshtė i lehtė:

Desha te ju pyes se mos e dini ndonje ritual se si ta largojme dike qe na kercenohet?
1stlady

Krenaria mund te lihet menjane , por dinjiteti nuk duhet humbur per askend ..!!

1

arusha embel

Mesazh  arusha embel prej 18.08.14 14:04

ju lutem a mund te me ndihmoj kush me kete problem qe nje vajz me ka be shum keq
un kam qen e lidhur me nje djal jemi dashur shum por nje vajz qe ishte e dashuruar ne te dashurin tim u ka then familjes vet kinse eshte e lidhur me te dashurin tim e babai i asaj vajzes i ka then te dashurit tim ose fejohu me te dashurin tim ose te vras ty dhe familjen tende ata jan fejuar e dua te me ndihmoni edhe un tia kthej te kunderten asaj ti bej magji qe te ndahet vet ajo nga i dashuri im dhe te kthehmi bashk prap ju lutem me ndihmoni te heq qafe kete vajzz se na qmendi fare

arusha embel

...... ktu jom

1

Mesazh  The Punisher prej 22.09.14 22:50

Jam I bindur se me Kane bere magji , mendoj se ka shume mundesi te jete nga fotografia. Ju lutem me ndihmoni si ta prish magjine? Cfare me ndodh ? Cdo gje me shkon ters asgje nuk me ecen, me ka ikur deshira per Pune. , shpesh ndihem I lodhur. Eshte e pabesueshme sa filloj te punoj prishet makina, mar biciklete Dhe ate ma vjedhin , llogaria bankare mbyllet pa e aktivizuar karten e debitit akoma Dhe pa asnje arsye. Nuk mund ta besoj ju lutem me ndihmoni
The Punisher

102

Mesazh  syri i art prej 10.06.15 11:54

Nese don ndihm te vertet,mos e degjo askend ĒKA flet..por degjoje zemren tende,ajo di ma shum se ēdo njeri per ty...ĒFARĖ i deshiron dikujt mir apo keq, ja ke deshiru vetes..nese ti ke mendim se dikush te ka ber DIĒKA,ajo mund te mos jet e vertet,por esht ai mendim qe te ben ashtu...lirohu nga ai mendim,mendo mir pozitiv..sepse edhe nese dikush te ben keq ,kuptoje se i ka ber vetes,por ti hiqe mendimin se dikush mundet me te ber keq,jo askush smundet,perveq ti vetes me ate mendim qe ke,hudhe mendimin negativ merre pozitiv dhe dije se askush smundet asgje me te ber pa e leju ti,por ti mund te jesh i pavetedijshem dhe pranon kete mendim .mos e prano mendimin  negativ asnjehere,dhe asgje ma shum ste duhet...mos degjoni lloj lloj matrapazi e te mallkoni kedo se mallokn veten...
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

218

Mesazh  55 prej 10.06.15 13:19

syri i art shkruajti:
Nese don ndihm te vertet,mos e degjo askend ĒKA flet..por degjoje zemren tende,ajo di ma shum se ēdo njeri per ty...ĒFARĖ i deshiron dikujt mir apo keq, ja ke deshiru vetes..nese ti ke mendim se dikush te ka ber DIĒKA,ajo mund te mos jet e vertet,por esht ai mendim qe te ben ashtu...lirohu nga ai mendim,mendo mir pozitiv..sepse edhe nese dikush te ben keq ,kuptoje se i ka ber vetes,por ti hiqe mendimin se dikush mundet me te ber keq,jo askush smundet,perveq ti vetes me ate mendim qe ke,hudhe mendimin negativ merre pozitiv dhe dije se askush smundet asgje me te ber pa e leju ti,por ti mund te jesh i pavetedijshem dhe pranon kete mendim .mos e prano mendimin  negativ asnjehere,dhe asgje ma shum ste duhet...mos degjoni lloj lloj matrapazi e te mallkoni kedo se mallokn veten...

Njehere thua qe degjoni mendjen njehere zemren, po per ata qe i kene bere transplant te dyjave si qendron problemi...shume veta sduan te mallkojn por ja qe vete jeta eshte e mallkur dhe ne gjithashtu qe jemi pjes e saj edhe ajri qe ne merrim frym s'eshte oksigjen por tym...tjeter ti thuash te tjereve si te mendojn dhe cka te mendojn dhe se duhet te jete patjeter pozitive kur edhe vete ligji racional i jetes thote "Njeriu per njeriun eshte ujk" se di si mund te ndryshohet ndryshe..Tjeter pyetja e platonit se cfare eshte e bukur dhe se cfare eshte e drejte? ngeli vetem si pyetje ne mendje dhe aspak e zgjidhur ne jeten reale.. tjeter dhe vete themeluesit e New Thought jane matrapaz te gjitha librat e tyre behen per lek dhe per te verbuar syt dhe mendjet e njerezve dhe 1 nga librat e sharlatanit Willim Walker Atkinson vetem nje libri i tij kishte 20% flori te tjerat i di vet..
55

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz

318

Mesazh  55 prej 10.06.15 13:35

SwamiPsiko shkruajti:
Ka ndonje magji per zhdukjen e mushkonjave? :pp

Djalli i gjor do te shkaterroj ekosistemin duke shkaterruar zinxhirin ushqimor, se kushedi sa krijesa ushqehen me mushkonja po si shkenctaret e mjer mendon si ata se fajin per malarjen e kane mushkonjat prandaj duhen zhdukur.
S'doja ti pergjigjesha kesaj pyetje se futet ne fushen e terrorizmit por si duroja dot zgerllirjes nga ekrani..Por sa meshume veta te mos besojn ne magji aq me mire, do te ishte me mire te mendonin per ne se kemi vdekur si impotent dhe te cmendur qe jemi

Duhet te ndertosh nje pajisje me kete emer Hieronymus machine ( ti e di se si)
Perdor nje foto te printuar te mushkonjes si deshmitar dhe spoerkate me Raid (insekticid) foton+1 foto e zones tende me screenshot
Kjo do te vendoset ne makineri ne input
Me pas merr nje frekuenc rrotulloj butonat dhe fute ne priz makinerin
Perserite kete veprim derisa te shikosh rezultatet
55

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz

318

Mesazh  syri i art prej 10.06.15 14:05

excommunicated shkruajti:
syri i art shkruajti:

Njehere thua qe degjoni mendjen njehere zemren, po per ata qe i kene bere transplant te dyjave si qendron problemi...shume veta sduan te mallkojn por ja qe vete jeta eshte e mallkur dhe ne gjithashtu qe jemi pjes e saj edhe ajri qe ne merrim frym s'eshte oksigjen por tym...tjeter ti thuash te tjereve si te mendojn dhe cka te mendojn dhe se duhet te jete patjeter pozitive kur edhe vete ligji racional i jetes thote "Njeriu per njeriun eshte ujk" se di si mund te ndryshohet ndryshe..Tjeter pyetja e platonit se cfare eshte e bukur dhe se cfare eshte e drejte? ngeli vetem si pyetje ne mendje dhe aspak e zgjidhur ne jeten reale.. tjeter dhe vete themeluesit e New Thought jane matrapaz te gjitha librat e tyre behen per lek dhe per te verbuar syt dhe mendjet e njerezve dhe 1 nga librat e sharlatanit Willim Walker Atkinson vetem nje libri i tij kishte 20%  flori te tjerat i di vet..
Me fal po nuk e di qe te kam permendur kund,dhe lexooje ma qart ate qe kam shkru,mos e perziejj..ajo ishte per ate qe ka kerku ndihm,,nuk debatoj per kete...
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

218

Mesazh  Sponsored content

Sponsored content

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi