Ndihme nga Magjia

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 16.10.11 4:33

elia haroje fare seshte per ty ai ,gjej ndonje tjeter se nuk eshte fundi ,njerezit diku atje jashte vdesin urie dhe si ndihmon njeri e ti dashke te realizosh tekat e tua lluksi .haroje te thashe ska gje ne bote qe te plotesoje deshiren tende kopricioze

maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 17.10.11 9:12

ju falenderoj te gjitheve qe me shkruat,
eshte e veshtire qe njeriu te shprehi ato qe perjeton brenda vetes aq me teper ne nje forum te hapur si ky...
nuk besoj se ka ndikuar ne jeten time pervec faktit qe me ka futur ne mendime. nuk kam ndryshuar asnje plan, nuk kam ndryshuar asnje projekt te te ardhmes, nuk ia kam thene askujt(pervec asaj shoqes time), nuk jam terhequr nga jeta, nuk ia lejoj vetes...
por ajo fjale me ka mbetur ne mendje, thjesht me beri pershtypje saktesia e gjerave qe ajo me tha, thjesht kjo ma shton friken asgje me teper.
kete periudhe kam menduar keshtu: nese ndodh ajo qe me tha fallxhorja(MOS O ZOT) nuk do tia falja kurre vetes qe une e dija me perpara dhe nuk bera asgje per ta ndryshuar, ndoshta ka nje arsye qe e mora vesh, ndoshta une mund te bej dicka, por thjesht nuk di se cfare duhet te bej...
ndoshta Zoti ka dashur qe une ta marr vesh te ardhmen time, se po te mos donte ai do me kishte nxjerre ndonje pengese dhe une nuk do kisha shkuar, ndoshta Zoti nuk hyn fare ketu...
thjesht keto jane mendime qe une bluaj here pas here, por kjo nuk do te thote se une kam hequr dore nga jeta, une punoj studioj kaloj kohe me familjen me shoqerine, nuk e di nese jam shume e qarte...
gjithesesi ju falenderoj qe keni marre mundimin te me lexoni dhe disa prej jush te me ktheje pergjigje...

stessa

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 10:23

E nderuara stressa,ajo fallxhorja nuk mund ta dijė tė ardhmėn e saj dhe tė askujt tjetėr,por tė kaluarėn tėnde e deshifron nėpėrmjete tej,ato qė tė kanė ndodhur dhe janė tė ruajtur nė kujtesėn tėnde qė nė gjuhėn e Dianetikės quhen” Banka Standarte tė Kujtesė”dhe kėto bankat standarte tė kujtesė janė tė pėrkryera dhe regjistrojnė mė besnikėri dhe besushmėri ashtu si njė Pc.

Dhe njė pjesė e bankave janė qė regjistrojnė fjalė tė ndėgjuara qė pėrmbahet ose rrjedh nga kuptimet tė ndryshe tė fjalėve ose simboleve dhe njė pjesė e saj, qė miret me regjistrimin e fjalėve tė lexuara,apo me regjistrimin e tingullit dhe pamjes.Njė aspekt tjetėr intersant i bankave standarte tė kujtesė ėshtė se,nė pamje tė parė ato depozitojnė origjinalin dhe i dėrzojnė analizuesit kopjet e sakta.

Ato dorėzojnė aq kopje tė sakta sa ē’iu kėrkohet,pa cenuar origjinalin nė arkivin pėrkatės,ato i dėrzojnė kėto kopje secilėn me pamjen,ngjyrėn dhe lėvizjet,zėrin me tingulli,etj..Ndėrsa fallgjorja ėshtė sikur njė Haker ajo fut njė program dhe i merre tė dhėnat nga kėto banka tė kujtesės(vetėm ato tė regjistruara,qė kanė ndodhur sepse ato qė nuk kanė ndodhur,nuk janė tė deponuar nė kėto banaka dhe nuk ka se ku ti merr.)

Dhe mbasi i merre kėto tė dhėna ajo i tregon ato qė tė kanė ndodhur,por jo qė i dinė ajo kėto gjėra,por ju pa vetė dije e keni lejuar tė fute nė kėto kujtesa dhe ajo nga aty e ka nxjerr materialin e deponuar dhe vetėm ju a lexon.

Pėr tė mos arritur qė tė fute asnjė virus(program i huaj i pa dėshriuar nė bankat e kujtesės) ju duhet ta keni tė instaluar njė program mbrojtės dhe ajo tė jetė gjithnjė nė gjendje aktuale,pramekanizimin e lutjes,sepse lutja krijon njė fushė antimagnetike(rrefuzues) ndaj tė keqės dhe zėri i mbrendshėm nė kėtė rast nuk do tė pėrshpėris dhe nuk do tė bashkėpunoj apo mė mirė tė themi nuk i jep leje tė hy nė bankat e kujtesė dhe aq mė pak ti bindet tė jep kopjete e deponimeve qė janė aty.

Nė qoftės duash mund ta prakikosh mekanizmin e mbrojtjes njė kohė dhe pastaj po desh shko prap ke ajo dhe verifikoje mos dijen e saj,por gjatė seancės sė fallit ju nuk duhet tė lejohin qė zėri i juaj i mbrendshėm ti i dorėzohet bashkėpunimit me vetėdije apo pa te,nėqoftes thua a thua do ta dinė prapė atė qė mi ka thėnė,apo a do ta dinė kėtė rast qė ėshtė i njohur vetėm pėr ju dhe gjendet nė bankat e kujtesė ajo do tė arrijė tė tė lexoj.

Pra ju nuk duhet tė mendoni por vetėm tė vazhdoni qė zėri juaj (nė kėtė rastė ta kryeje detyrėn e antivirusit) tė pėrshpėris vetėm lutjet e mbrojtjes dhe mos e le asnjė mendim tjetėr,sepse lutja mbrojtjes nuk le asgjė tė hapur nė sitemin tuaj,i mbyllė tė gjitha rrugėt ku mund tė dal informacioni....ju kėrkoj falje ndoshta u zgjata pa si shumė dhe ndoshta nuk kam arritur tė ju shpjegoj mė mirė kėtė mekanizėm tė dhėnjės dhe tė mbrojtjes sė informacoinit qė gjendet dikun i fshehur nė ty..

me respekt fakiri

Fakiri

1011


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 17.10.11 10:38

Te falenderoj shume, sistemet kompjuterike si edhe viruset dhe antiviruset i njoh shume mire, keshtu qe ishte shume e qarte nga ana jote...
me bere te lumtur ne keto momente, nese e vetmja gje qe duhet te bej eshte "Lutja", e bej me shume kenaqesi. nuk kam ndonje lutje fikse, por ja do lutem ashtu sipas menyres time...
faleminderit serisht...

stessa

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 11:13

ska pėrse e nderuara stresa,tė gjitha qė i kėrkon njeriu e gjenė nė vete veten e tij thellė nė brendėsin e tij njė mistik thotė:

"Tek ti ėshtė thesari i enigmės sė dashurisė, tek ti,
Tek ti ėshtė burimi i bukurive tė madhėshtisė, tek ti!
Sa e sa gjendje tė fshėhta ka gjithashtu tek ti,
Talenti shpirtėror, tek ti; aftėsia, tek ti, e vėrteta, tek ti!
Po e vure re, toka e qielli, xhehennemi dhe xhenneti janė tek ti,
Rezidenca hyjnore dhe engjėjt janė tek ti, gjithsesi, tek ti!
Shihe kėndshėm veten se thelbi i gjithėsisė je ti,
Njeriu, bebja e syrit te tė gjitha qenieve je ti!"

pra vetėm duhet qė ti aktualizoni mekanizmat qė gjenden tek ti,dhe pa fare dyshimi nuk do ju mungoj suksesi(nga tė menduarit e pozitive) dhe largoju atyre mendimeve qė kanė negativitet...

me respekt fakiri

Fakiri

1011


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.10.11 11:42

Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?

Meridiani 0 (zero)

348


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Xhemajl prej 17.10.11 11:57

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?
Po pergjigjem edhe une ne kete,,:Thjeshtesia eshte virtyti me i madh..
kete e di edhe Fakiri, dhe per kete besoj se shprehet ashtu.

Xhemajl

343


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 12:03

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?

I nderuar Meridian arsyja e parė ėshtė qė mendjemadhėsia,simbolizon"Faraonin" mė bėn tė jem egoist,pra i ndihmon egos, dhe mua si besimtar nuk mė ndihmon aspak(Ai qė tregohet mendjemadh para popullit, do tė poshtėrohet.) dhe sė dyti Ēobanėt kanė durim tė pėrsosur(nuk ėshtė as pak e leht tė jesh gjithnjė vetėm me dele) ,dhe se mua mė plėqen metoda e tyre pėr ta mbajtur zėrin e tyre tė mbrendshėm nėn kontrollė....

me respekt fakiri

Fakiri

1011


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 17.10.11 12:24

maqomaqo3, une te falenderoj qe me shkruajte por pavaresisht se nuk njihemi dua te dish dicka dhe ta them me shume modesti, une jam nje njeri qe me prekin problemet e te tjereve dhe gjithmone i ndihmoj me aq sa kam mundesi. Une e di qe ne bote ka shume varferi, ka femije qe vuajne dhe nuk mund te sigurojne as gjerat me elementare dhe mos kujto se une jam nje vajze e pasur e llastuar qe i ka te gjitha dhe kerkon thjesht ti plotesohet teka e saj. Duhet te dish gjithashtu qe jam matur shume perpara se te shkruaja sepse ka qene e veshtire per mua qe te shkruaj historine time personale dhe per me teper te arrij te kerkoj ndihme nga magjia apo nga ritualet, por per mua ky nuk eshte thjesht nje problem, por behet fjale per gjene me te rendesishme te jetes, une e di qe ai djale me do por karakteri i tij eshte shume i lekundur dhe dyshues.Nuk kam nevoje per moral, e di qe ju mund te thoni qe kush te do ben gjithcka por jeta nuk eshte si ne libra. E vetmja gje qe kerkoj eshte dikush qe te me ndihmoje me te vertete, nese di dhe nese ka mundesi. Vetem kaq. Faleminderit!

elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Gon! prej 17.10.11 12:33

Magjistari duhet tė jeni ju nė kėtė rast.

Thjesht shprehja ku do qė ta takosh atij ndjenjat magjike tė mbinatyrshme qė ti i ke pėr tė e nderuar dhe sigurisht qė do tė ketė sukses, por mos kėrko nga njė njeri i cili nuk tė njeh dhe nuk e njeh dhe i cili (Nėse thirret si magjistar) nuk mund tė bėj dobi, por vetėm dėm. Njė njeri jo-magjistar do tė sillte mė shumė dobi duk tė thėnė fjalė tė duhura dhe duke tė treguar iniciativat tė cilat ti duhet ti marrėsh, mirėpo nė fund del qė ti do tė jesh magjistarja mė e pėrkryer.


Edituar pėr herė tė fundit nga Gon! nė 08.11.11 20:43, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.10.11 12:38

fakiri shkruajti:

I nderuar Meridian arsyja e parė ėshtė qė mendjemadhėsia,simbolizon"Faraonin" mė bėn tė jem egoist,pra i ndihmon egos, dhe mua si besimtar nuk mė ndihmon aspak(Ai qė tregohet mendjemadh para popullit, do tė poshtėrohet.) dhe sė dyti Ēobanėt kanė durim tė pėrsosur(nuk ėshtė as pak e leht tė jesh gjithnjė vetėm me dele) ,dhe se mua mė plėqen metoda e tyre pėr ta mbajtur zėrin e tyre tė mbrendshėm nėn kontrollė....

me respekt fakiri

Fakir me vjen mire per kete dhe te pergezoj , mendova me teper qe ne lidhje me nikolaosin sdeshe te nderhyje me teori
avatar
Meridiani 0 (zero)

348


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 18.10.11 0:33

elia karamelia shkruajti:maqomaqo3, une te falenderoj qe me shkruajte por pavaresisht se nuk njihemi dua te dish dicka dhe ta them me shume modesti, une jam nje njeri qe me prekin problemet e te tjereve dhe gjithmone i ndihmoj me aq sa kam mundesi. Une e di qe ne bote ka shume varferi, ka femije qe vuajne dhe nuk mund te sigurojne as gjerat me elementare dhe mos kujto se une jam nje vajze e pasur e llastuar qe i ka te gjitha dhe kerkon thjesht ti plotesohet teka e saj. Duhet te dish gjithashtu qe jam matur shume perpara se te shkruaja sepse ka qene e veshtire per mua qe te shkruaj historine time personale dhe per me teper te arrij te kerkoj ndihme nga magjia apo nga ritualet, por per mua ky nuk eshte thjesht nje problem, por behet fjale per gjene me te rendesishme te jetes, une e di qe ai djale me do por karakteri i tij eshte shume i lekundur dhe dyshues.Nuk kam nevoje per moral, e di qe ju mund te thoni qe kush te do ben gjithcka por jeta nuk eshte si ne libra. E vetmja gje qe kerkoj eshte dikush qe te me ndihmoje me te vertete, nese di dhe nese ka mundesi. Vetem kaq. Faleminderit!
ndihma me e madhe eshte qe te rish e qete se nuk eshte fundi ,une te kuptoj shume mire sidomos femrat qe ne momente delikate jane gati te hidhen nga dritarja per tekat e tyre . njeriu dashuron cdo minute ,cdo ore .por kto jane gjera kalimtare dhe jo te perjetshme besome . duaje zotin dhe nenen tende se keto te dy jane gjerat me te rendesishme dhe te pazevendesueshme qe na duan pa kushte . lere ate djale se ai nuk eshte per ty sinqerisht ,nqs ai te do do kthehet prape tek ty .nese nuk kthehet ste ka dashur kurre
avatar
maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  leonida prej 08.11.11 20:06

i nderuar magjistar a mund te me tregosh ndonje lloj majije ku mundesh me mbet shtatzan...ju lutem pergjigju.
avatar
leonida

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 09.11.11 14:55

leonida shkruajti:i nderuar magjistar a mund te me tregosh ndonje lloj majije ku mundesh me mbet shtatzan...ju lutem pergjigju.
e dashur Leonida, me fal qe po nderhyj une se pyetja ishte per magjistarin por ne shumicen e rasteve keto jane probleme qe mund ti zgjidhi edhe mjeksia. mjeket nuk te kane dhene asnje shprese?
me fal por si mund te sjellesh ne jete nje femije me ane te magjise?! femija eshte nje engjell, shpresoj ti kesh kaluar te gjitha fazat e mjeksise, sepse ndoshta mund te kesh nevoje per ndonje trajtim te specializuar...
te uroj fat
avatar
stessa

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 14.11.11 13:58

Te nderuar anetare te ketij forumi, kam shkruar disa here por askush prej jush s'me ka ndihmuar vertet, po ka mundesi lexojeni shkrimin tim dhe le te me ktheje nje pergjigje. Ky forum ndermjet te tjerave ka dhe tema per magjine, apo jo? E pra, une kam nevoje per dicka te tille, jo per genjeshtra. Kam pasur nje lidhje me nje djale,dhe papritur nga nje dite ne tjetren u nda nga une, tani vetem pershendetemi, por nuk jemi me bashke. Ju lutem shume, ka mundesi dikush prej jush qe ka dijet dhe njohurite e duhura te me tregoje nje menyre sesi ai djale te kthehet serish te une dhe te lidhemi perseri bashke? Nuk ka kaluar shume kohe qekurse jemi ndare. Me dergoni nje pergjigje sa me shpejt te jete e mundur pasi une po e vuaj shume kete histori. Faleminderit, do tju jem shume mirenjohese nese do te me ndihmoni.
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Magus prej 14.11.11 14:44

elia karamelia shkruajti:Te nderuar anetare te ketij forumi, kam shkruar disa here por askush prej jush s'me ka ndihmuar vertet, po ka mundesi lexojeni shkrimin tim dhe le te me ktheje nje pergjigje. Ky forum ndermjet te tjerave ka dhe tema per magjine, apo jo? E pra, une kam nevoje per dicka te tille, jo per genjeshtra. Kam pasur nje lidhje me nje djale,dhe papritur nga nje dite ne tjetren u nda nga une, tani vetem pershendetemi, por nuk jemi me bashke. Ju lutem shume, ka mundesi dikush prej jush qe ka dijet dhe njohurite e duhura te me tregoje nje menyre sesi ai djale te kthehet serish te une dhe te lidhemi perseri bashke? Nuk ka kaluar shume kohe qekurse jemi ndare. Me dergoni nje pergjigje sa me shpejt te jete e mundur pasi une po e vuaj shume kete histori. Faleminderit, do tju jem shume mirenjohese nese do te me ndihmoni.

Ekzistojnė shumė rituale pėr ta kthyer dikė, por ju jep njė mė tė thjesht:

Qė ai ose ajo do tė kthehet duhet tė bėhet ky ritual:

Nė njė copė letėr me fibėr natyral, vizato me ngjyrė tė kuqe 3 zemra, njėrėn nė tjetrėn dhe shkruaj inicialet tuaj dhe tė personit qė doni tė bashkoheni me tė .
Shko ne kopshtin tuaj dhe varrose kėtė letėr me kujdes.
Nė 21 ditėt e ardhshme, ai (ajo) do tė ju lutet qė tė kthehet pėrsėri te ju.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Magus prej 14.11.11 14:50

Rituali i parė nuk ėshtė i rrezikshėm kurse ky qė po jep tani mund tė ketė pasoja edhe pse nė dukje ėshtė i lehtė:

1. Shkruaje emrin e personit nė qiri me majėn e thikės.
2. Fut njė gjilpėrė nė ēdo shkronjė tė emrit.
3. Leje qirin qė tė konsumohet (digjet) i plotė.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Gjinkalla prej 14.11.11 15:09

pershendetje magjistar,a duhet ne secilen shkronje ta fusim nga nje gjilpere,apo vetem me nje gjilper ben vrima ne secilen shkronje te lutemma kthe pergjigjen
avatar
Gjinkalla

308


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Magus prej 14.11.11 15:11

Ne secilėn shkronjė duhet tė futet nga njė gjilpėrė.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Gjinkalla prej 14.11.11 15:13

aha faleminderit
avatar
Gjinkalla

308


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 17.11.11 12:15

I nderuar magjistar, une te falenderoj se tepermi qe more mundimin te me shkruash nje pergjigje ne lidhje me problemin tim, por doja te dija nga keto dy rituale cile eshte me i efektshem dhe nese per te parin ke shkruar qe do kthehet brenda 21 diteve, po me ritualin e dyte per sa kohe do kthehet? A kane rezultate keto rituale sepse une kam nevoje me patjeter per nje rezultat, mund te me dergosh dhe sms ne adresen time nese do te me shkruash dicka qe nuk duhet ta shkruash ne forum. Edhe nje here te falenderoj
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  xhema prej 17.11.11 15:12

mund te tregoj ndokush qka dmth letra fibre natyrale me gjeresisht se nuk e kuptova ju flm kalofshi mir ?
avatar
xhema

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAGJISTARI

Mesazh  bardha56 prej 17.11.11 18:58

magjistari shkruajti:Rituali i parė nuk ėshtė i rrezikshėm kurse ky qė po jep tani mund tė ketė pasoja edhe pse nė dukje ėshtė i lehtė:

1. Shkruaje emrin e personit nė qiri me majėn e thikės.
2. Fut njė gjilpėrė nė ēdo shkronjė tė emrit.
3. Leje qirin qė tė konsumohet (digjet) i plotė.
JU LUTEM, MAGJISTAR CFARE NGJYRE DUHET QIRIU . PRES PERGJIGJE . FALEMINDERIT
avatar
bardha56

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 24.11.11 10:39

I nderuar magjistar, une e bera ritualin ne te cilin duhet te shkruash inicialet ne nje leter dhe ta groposesh ne kopesht. Nuk e di nese do me jape rezultat apo jo, por besome, jam ne nje siklet shume te madh, jam ne pritje te 21 diteve, por kam nevoje te me thuash, a do te kete efekt apo jo? Magjistar i nderuar, une jam ne nje hall shume te madh, ndoshta nuk ta shpjegoj dot komplet situaten por ai djale duhet me patjeter te kthehet te une dhe te lidhemi serish bashke, te luuuutem me ndihmo, kam nevoje vertet per ndihme nga ty...
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ja nje recete profesionale;

Mesazh  Devi prej 24.11.11 16:36

Qysh nė kohėt mė tė hershme, pėr njeriun qirinjtė kanė qenė simbol i dritės, i sigurisė, i urtėsisė dhe i pastėrtisė shpirtėrore. ēdo njeri nė brendinė e vet disponon me shkėndijėn e dritės hyjnore, e cila mund tė shndėrrohet nė gufim zjarri me pėrmasa tė pa pėrshkruara spiritualė.


▪ Nė kėtė rast, shpirti i pavdekshėm i njeriut tretet nė flakėn e qiriut, e cila shndritė nė errėsirėn e botės materiale, sė cilės i pėrkasim si trup fizik dhe mental. Mu pikėrisht nga kjo besėtytni e ka prejardhjen edhe rituali me qirinj, si njėra prej shumė mjeshtėrive praktike tė magjisė aplikative.


Nė ritualin e magjisė me qirinj shumica prej nesh ndeshet qysh nė vitet e para tė lindjes, kur si praktikė tradicionale, prindėrit tanė gjatė kremtimit tė ditėlindjes, na shtyjnė tė mendojmė njė dėshirė dhe pastaj tė fryjmė nė qirinj tė vendosur nė ėmbėlsirėn festive.


Teknika e magjisė, e pėrdorur nė kėtė rast, ka logjikėn racionale shumė tė thjeshtė: mendimi i qartė i dėshirės, ndjenja e kėnaqėsisė dhe vizualizimi pėrmes koncentrimit tė fortė dhe, nė fund, shuarja figurative e qirinjve, qė pėrcillet me besimin e fortė nė formė tė shpresės mbi realizueshmėrinė e saj.

Pėr dallim nga disa rituale tė tjera tė magjisė, magjia me qirinj, nga praktikanti i saj nuk kėrkon kurrėfarė besimi dhe pėrkatėsie nė ndonjė sekt, vėllazėri apo religjion tė caktuar.

Dhe se, duke zbatuar kėtė teknikė, gjatė ritualit do tė hasim nė thirrje tė engjėjve qė kanė emra ndoshta religjioz, por emėrtimi i tyre fare nuk ndikon nė suksesin praktik. Engjėjt, tė cilėt do t'i pėrmendim mė vonė, ju mund t'i fitoni me ēfarėdo emrash, sinonimesh, mund t'i quani ato si zot pagan, t'i pagėzoni me emrat e shenjtėrve ose fuqi natyrore.

Asnjė termin qė do ta pėrdorni nuk ndikon nė suksesin e teknikės nė fjalė, sepse engjėjt, pa marrė parasysh se si i emėrtojmė, janė fluide energjetike qė na paraqiten varėsisht se si ne i paramendojmė. Ata praktikisht janė ndėrmjetėsues midis dy botėrave tė kundėrta ekzistenciale (fizike dhe astrale).

Por, njė gjė duhet ditur dhe besuar sinqerisht me tėrė qenien se nga tė gjitha fuqitė natyrore ėshtė njė mbifuqi absolute universale qė koordinon tė gjitha ligjshmėritė nė natyrė dhe ėshtė vetė ligji i veprimit tė atyre ligjshmėrive. Kėtė fuqi, varėsisht nga bindjet tona, mund ta quajmė univers, natyrė, inteligjencė e paskajshme... apo ZOT. Asnjė praktikant, nė rrugėn e ngritjes sė vetė spiritualė, nuk mund tė ketė sukses, pa besim tė sinqertė nė tė.

Nė vazhdim, ėshtė me rėndėsi tė dimė edhe njė konstatim se RITUALI I MAGJISė Sė BARDHė NUK ėSHTė KUNDėRVėNIE Nė BESIMIN Nė ZOT, PėRKUNDRAZI, ėSHTė NJOHJA E THELLė DHE ZBATIMI I LIGJSHMėRIVE FUNKSIONALE SI RRJEDHOJė E KėSAJ FUQIE ABSOLUTE.

Pikėrisht, njohja e vėrtetėsisė pėr ekzistimin e Zotit si mbifuqi, ėshtė ēelėsi themelor i edukatės spiritual, pėrmes sė cilės hapen rrugėt e reja dhe ende tė panjohura tė ligjshmėrive tė varura nga vetė mbikrijuesi i tre.


Zbatimi praktik i ritualit me qirinj.


Para se tė fillojmė ritualin e magjisė me qirinj, duhet zgjedhur njė dhomė tė qetė dhe gjysmė tė errėsuar. Vetė praktikanti duhet tė jetė i pastėr, si nga trupi ashtu edhe nga veshja e jashtme. Disa shkolla praktikojnė veshje ceremoniale specifike me ngjyra dhe tė dekoruara me simbole magjike, por kjo nuk do tė thotė patjetėr.

Sforcimi dhe pasurimi i ritualit konkret bėhet vetė pėr shkak tė parapėrgatitjes sė atmosferės rituale dhe pėrqendrimin e fiksuar dedikues tė koncentrimit. Ju mund tė keni ēfarėdo veshje qė zgjedhin, me kusht qė ajo tė jetė komode dhe e pranueshme pėr ju.

ēFARė QIRINJ DUHET PėRDORUR N ėKėTė RITUAL?


Pėr ritualin e magjisė me qirinj, mund tė pėrdoren ēfarėdo qirinjsh, me ēfarėdo madhėsie. I vetmi kusht ėshtė qė tė jenė "virgjrin", qė d.m.th. tė mos jenė tė pėrdorur mė parė dhe pas ritualit tė mos jenė tė dedikuar pėr qėllime tė tjera.

Pra, pėrdorimi i tyre duhet tė jetė vetėm pėr kėtė ritual. Kusht tjetėr ėshtė se pėr disa qėllime, qė do t'i shohim mė poshtė, kėrkohen qirinj me ngjyra tė caktuara. Para ndezjes rituale tė qirinjve, merret njė enė e vogėl me vaj (mundėsisht vaj ulliri) dhe nė tė treten disa pika parfumi me erė tė kėndshme kundėrmuese.

Pasi tė bėhet pėrzierja e vajit me parfum, lyhet shuplaka e dorės dhe me tė fėrkohet qiriu, nė rend tė parė, fillohet nga gjysma e poshtme e qiriut, pastaj vazhdohet me gjysmėn tjetėr, kah kandili ndezės. Kėshtu veprohet me tė gjithė qirinjtė qė do tė nevojiten. Gjatė lyerjes dhe fėrkimit tė qirinjve duhet tė jemi tė qetė dhe tė koncentruar nė dėshirėn qė duhet tė realizohet.

Njėra prej kushteve mė themelore pėr suksesin e ceremonialit magjik me qirinj ėshtė zgjedhja adekuate e ngjyrave tė qirinjve.

Ngjyra, vetvetiu, ėshtė tregues i fortė simbolik. Edhe nė pėrditshmėrinė tonė hasim nė simbolikėn spontane tė tyre.

Shpeshherė thuhet se ėshtė bėrė "morr" (i kaltėr) nga dhembjet, e mundojnė "mendimet e zeza", ėshtė "zverdhur" nga sėmundja etj.

Pra, ngjyrat qartė na asociojnė nė gjendjen emocionale nė tė cilėn gjendet njeriu. Realisht, ēdo ngjyrė vetvetiu ėshtė vibracion i dritės. E kuqja dhe e kaltra, p.sh., vibrojnė mė ngadalė se e bardha dhe e verdha. Nisur nga ky konstatim, ato nga sistemi ynė nervor regjistrohen si ngjyra tė mbylltė dhe tė ēiltra dhe secila prej tyre tek vrojtuesi shkakton reaksione tė ndryshme.


Duke pasur parasysh efektet qė shkaktojnė ngjyrat nė ritualin magjik me qirinj, pėrdoren ngjyrat e caktuara tė qirinjve, varėsisht nga vetė dedikimi qėllimor i ritualit

DOMETHėNIA E INTERPRETIMIT Tė NGJYRAVE


1. Ngjyra e BARDHė - prezanton virgjinitetin, pafajėsinė, spiritualitetin dhe njohjen esenciale tė jetės;


2. Ngjyra e KUQE - prezanton shėndetin, forcėn, energjinė dhe sigurinė seksuale;


3. Ngjyra e PORTOKALLITė - prezanton dashurinė dhe tendencat kah romantizmi;


4. Ngjyra e VERDHė - prezanton intelektin, aftėsinė imagjinatave, forcėn e tė menduarit;


5. Ngjyra e GJELBėR - prezanton pasurinė dhe frytshmėrinė nė jetėn, fatin;


6. Ngjyra e KALTėR - prezanton tė vėrtetėn, urtėsinė, aftėsinė magjike dhe shėndetin;


7. Ngjyra PEMBE - suksesin financiar, forcėn, idealizmin, vetėrealizimin dhe vetėngritjen;


8. Ngjyra e ARTė - ėshtė ngjyrė universale. Ajo prezanton dhe tėrheq shumė ndikime;


9. Ngjyra e ARGJENDTė - largon ndikimet negative, hap dyert e planit astral.

RITUALI MAGJIK ME QIRINJ PėR PėRFITIMIN E DASHURISė

Ta zėnė se Agroni ėshtė i dashuruar nė Shpresėn, e cila pėrkundėr dashurisė sė madhe nga Agroni, nuk tregon kurrfarė interesimi pėr tė. Pėr ta tėrhequr dashurinė e Shpresės, Agroni i pėrvishet magjisė me qirinj.

Pėr kėtė qėllim duhet pėrgatitur tre qirinj me ngjyra tė ndryshme: njė i verdhė, qė i dedikohet vetes, e dyta me ngjyrė tė kaltėr, qė i dedikohet Shpresės dhe, sė fundi, njė qiri me ngjyrė portokalli, i cili simbolizon dashurinė.

Nė dhomėn e qetė, qė e pėrshkruam mė sipėr, qirinjtė vendosen nė njė tavolinė nė formė tė trekėndėshit kėnddrejtė nė largėsi ndėrmjet qirinjve prej 60 cm (kuptohet, qirinjtė nė kėtė ritual, mė parė janė tė fėrkuar me vaj kundėrmues sipas ceremonialit tė pėrshkruar).

Dy qirinj, qė pėrfaqėsojnė dashnorėt potencialė ndizen dhe Agroni flet me zė tė qetė: "sikur kėta dy qirinj qė digjen ashtu edhe zemra e Shpresės dhe e imja digjen pėr njėri-tjetrin. Ne jemi tė bashkuar nė dashurinė e pafund, e cila na lidhė me njė sinqeritet tė fortė reciprok deri nė vdekje".

Pasi kryhet kjo lutje, Agroni nė filmin e vet psikik vizualizoni tejet qartė dashurinė e vet me Shpresėn. Shikon buzėqeshjet e saj, pėrqafimet dhe puthjet, si dhe jetėn e pėrbashkėt nė lumturi dhe dashuri tė sinqertė. Vizualizimi i kėtij filmi psikik duhet tė jetė i koncentruar dhe sa mė i qartė, duke e pėrmbushur atė me ndjenjėn e emocionit tė kėnaqėsisė dhe tė lumturisė.

Pas procesit tė vizualizimit, Agroni fton me gjysėmzėri nė vete engjėllin ANEALA: "O ANEALA, ENGJėLLI I VENERėS, MBUSHJA SHPRESėS ZEMRėN ME DASHURI Tė FLAKTė NDAJ MEJE DHE LE Tė Mė VėREJ AJO SIē JAM I SINQERTė Nė Tė VėRTETė. NėSE AJO ME Tė VėRTETė MENDON PėR MUA, LE Tė Mė AFROHET PėR T'U BASHKUAR Nė DASHURINė E PASTė DHE Tė PėRHERSHME".

Pas kėsaj lutjeje ndizet qiriu ngjyrė portokalli dhe nė njė letėr tė pastėr shėnohet "DIAGRAMI QėLLIMOR", qė simbolizon figaritivisht dėshirėn e Agronit. Nė kėtė rast kjo ėshtė: dy zemra me emrat e tė dashuruarve.

Kjo letėr ndizet nė qiriun me ngjyrė portokalli dhe lihet derisa tė digjet nė tėrėsi. Pasi tė digjet letra me "diagramin qėllimor", qiriu me ngjyrė tė verdhė dhe qiriu me ngjyrė tė kaltėr lihen pranė njėri-tjetrit dhe kėshtu tė tre qirinjtė lihen tė digjen deri nė fund.

Ėshtė me rėndėsi tė dihet se ky ritual kryhet nė ditėn e caktuar. Kjo ditė ėshtė e premte, kur Hėna ėshtė e re dhe kur fillon tė rritet (gjithnjė natėn)...
avatar
Devi

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 25.11.11 11:42

Faleminderit per ritualin qe po me sugjeron, pikerisht kete mendoj dhe une se nuk po i bej keq askujt, thjesht po perpiqem qe dy njerez qe duhen te jene serish bashke sepse ne na ndane te tjeret, dhe po e vuajme shume kete ndarje te dy,prandaj une kam nevoje per nje zgjidhje urgjente te kesaj situate sepse po shkaterrohem dita dites, a do funksionoje ky ritual me qirinj? Deshira ime eshte e madhe, nuk kerkoj asgje tjeter, vetem qe ai djale te rikthehet serish te une pergjithmone.Kam qene shume e deshperuar por kur pashe kete forum me lindi nje fije shprese se dicka mund te behet dhe per rastin tim, do ta provoj me patjeter, por dua te di, do kem rezultat?Do arrij serish te jem me te?
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hi

Mesazh  Devi prej 25.11.11 17:15

une nuk jam magjistar e dashur elia thjesht pak supersticioz, nuk e di nqs do te behet dicka apo jo. simbas filozofise se magjise qe te ndodhe dicka duhet ta duash shume ne vet vehte. nga menyra se si hkruan kuptoj qe je nen 18 vjece, duke u rritur mbase do kuptosh pak me mire sesi funksionon sistemi ne kete bote.thjesht behu e forte edhe vazhdo jeten ceshte per te bere do te behet nuk e ndryshojme dot fatin.. koha do kaloje gjerat do te ndryshojne edhe mbase nje dite do te qeshesh me vete kur ti kujtosh keto mendimet e sotme. jeta vazhdon. vetem lindemi vetem vdesim ne kete bote.
avatar
Devi

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 26.11.11 15:52

I nderuar Devi, e mora vesh qe nuk je magjistar por une nuk tu drejtova vetem ty personalisht. Nuk jam 18 vjec por shume me teper, thjesht kam nje problem te madh sic ju kam shkruar dhe me pare, mbase per ata qe e degjojne nuk eshte ndonje gje por per mua eshte problem shume i rendesishem.Meqe pashe kete forum dhe brenda tij ka tema magjie, une ju drejtova atyre qe kane njohurite per te me ndihmuar. Nese ndonjeri nga ju di ndonje menyre sesi ta bej te dashurin tim te kthehet te mua serish le te ma thote, vetem kaq kerkoj.Ju lutem se kam vuajtur shume, po keni mundesi me ndihmoni.
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  ramush prej 26.11.11 21:08

nese ije muslimane preferohet per shum ndima kjo duva......
Ajetul kursij (Tesbih dova):

Zoti la ilahe il-la hu. El hajjul kajjum. La te' hudhuhu sinetun ve la neum. Lehu ma fissemavati ve ma fil ard. Men dhel-ledhi jeshfeu indehu il-la bi idhih. Jaėlemu ma bejne ejdihim ve ma halfehum. Ve la juhitune bi shejin min ilmihi il-la bi ma sha. Vesia kursijjuhussemavati vel ard. Ve la jeuduhu hifdhuhuma ve huvel alijjul adhim.
avatar
ramush

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  angelsweett prej 26.11.11 23:55

Elia mund te kontaktojm?
avatar
angelsweett

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 29.11.11 9:19

Sigurisht angelsweet, me dergo sms privat
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 05.12.11 14:53

te dashur anetare, nuk e di dhe vete se e sajta here eshte qe po ju shkruaj, ne jemi te gjithe pjesetare te nje forumi ndaj mendoj se kush di dicka me teper duhet ta ndihmoje tjetrin apo jo?problemi im vazhdon te mos kete zgjidhje.A ka ne kete forum ndonje njeri qe pretendon se di nga magjite?e kam fjalen per magjite e mira, per magjite qe bejne dy njerez te bashkohen dhe te jene te lumtur. Problemi tim besoj se tashme dihet, kam marre disa pergjigje per disa rituale por nuk kam pare asnje rezultat deri tani, nuk e di cjane keto rituale qe shkruani ju por mua sme kane bere asnje efekt. une dua nje lloj magjie, a nje lloj rituali qe ta beje ish te dashurin tim te kthehet serish te une dhe te jemi bashke perseri. Kaq e veshtire eshte kjo qe po kerkoj, ne kete forum ka me qindra rituale, por me jepni nje te sakte qe te kete efektin e duhur. Jam ne pritje te shkrimeve tuaja...
avatar
elia karamelia

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  valentinaa prej 19.03.12 12:22

magjistari shkruajti:
BLADE shkruajti:kerkoj nje lloj magjije te bardhe apo te zeze
kush mund te me ndihmoj

Kerkoj nje lloj tip magjije
( Per te gjetur ca numra fati ) kush
mund te me ndihmoj ju lutem.

Njoh nje ritual qe funksionon 100% , por kerkon nje eksperience te madhe dhe mbrojtje ( e cila shpesh nuk eshte efikase) ne te kunderten eshte me pasoja te medha (vdekje).
Prandaj personalisht nuk e keshilloj aske qe te rrezikoj jeten per para, sepse vet momenti i thirrjes se demoneve eshte rrezik i madh dhe fillimi i vdekjes suaj.
Por ne fund secili eshte zot i vetvetes.
te lutem ma trego kete rit ne menyre private ja dhe add: valentinadalipi@live.com
te lutem zoti maxhistar
avatar
valentinaa

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  valentinaa prej 04.04.12 9:37

magjistari shkruajti:
BLADE shkruajti:kerkoj nje lloj magjije te bardhe apo te zeze
kush mund te me ndihmoj

Kerkoj nje lloj tip magjije
( Per te gjetur ca numra fati ) kush
mund te me ndihmoj ju lutem.

Njoh nje ritual qe funksionon 100% , por kerkon nje eksperience te madhe dhe mbrojtje ( e cila shpesh nuk eshte efikase) ne te kunderten eshte me pasoja te medha (vdekje).
Prandaj personalisht nuk e keshilloj aske qe te rrezikoj jeten per para, sepse vet momenti i thirrjes se demoneve eshte rrezik i madh dhe fillimi i vdekjes suaj.
Por ne fund secili eshte zot i vetvetes.

te lutem zotri maxhistar nese vetem pak ke meshire me ndihmo me trego kete rit
une jam ne moshen 22 vjeqare nuk jam e mitur te mos i kem pasojat te qarta
te lutem ja dhe add : valentinadalipi@live.com
pres me padurim nga ti te me tregosh kete rit
me rrespekt Vali
avatar
valentinaa

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tung

Mesazh  vjollca.b prej 11.09.12 19:29

Pėrshendetje magjistar,
Ą mund t'me tregosh ndoj lloj magjie si ti beje te mos flasin vjehrren dhe kunaten time mes veti? Sepse qe tre vjet kto dyja bashk bėjn Gjdo gje kundra meje, mundohen te me ndajn nga burri dhe quni, e Shumme gjera tjera , me shkruaj te lutem
avatar
vjollca.b

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

prsh

Mesazh  kitara-61 prej 11.09.12 21:18

jua them sinqerisht me gjith zemer kini kujdes nga fallxhoret,,dhe magjistaret...sepse kurse te nxjerrni vetullat do te njerrni syte...ju lutem
avatar
kitara-61

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  klo klo prej 27.10.12 21:06Tani do te shkruaj se si prishet magjia e dashurise:

Merni nje fije te bardhe peri rreth nje meter te gjate lidheni ne nyja 111 here.Pastaj ne cdo nyje lexoni dy suret e fundit te kuranit ( felek & nas ) ne cdo nyje pas leximit hapeni nyjen dhe keshtu veproni ne 111 nyjat .
Merret fija e perit dhe futet ne nje uje te paster mundesish te jete uje shiu, nese jo ska problem uje qe perdoreni perdite ne shtepi.Mbasi e fundoseni perin, lihet per nja 5 minuta dhe urdherohet ai i cili ka magji te lahet me te.
Magjia prishet qe ne heren e pare po nese ndodh qe sprishet vazhdojeni per 7 dite rrjesht.Po asnjehere nuk ka ndodhur qe mos te prishet qe ne te paren here.Leximin preferohet ta beje nje hoxhe qe di te lexoi mire kuranin apo edhe besimtare qe kane besim te pa luhatshem .
Une per vete i kam derguar te imami i xhamise apo edhe tek te tjeret.[/quote]
per cfare lloj magjie eshte kjo? une dua dicka qe i dashuri te jete sh i lidhur dhe besnik ndaj meje...dhe nje pyetje tjeter :ku mund te gjej qirinj te zij?
avatar
klo klo

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  magjistar prej 20.12.13 20:07

mirmbrema kjo qe ju drgoj eshte nje befasi per jua qe ju mundeni direkt me kontaktu per probleme ne qofte se keni ne adresen tem magjistari_i_vertet@hotmail.com do keni gjithqka probleme me respekt nga zemra ime ju uroj nje nje nat te bukur naten e mire nuk ka gje qar te kerkoj un nga ju as diqka por do ju befasje ne menyre te pa besushme por ju them se ketu nuk besohet apak vellzer e motra me shum mund te informoni ne qfar do aspketi por me gjithsesi besoj se do keni shum fat nga ana jeme do u plotesohet gjithqka ne zemren tuaj qe keni ne mbrendesi per ket mos e hupni kohen
avatar
magjistar

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetja Magnus

Mesazh  1stlady prej 22.12.13 0:29

Magus shkruajti:Rituali i parė nuk ėshtė i rrezikshėm kurse ky qė po jep tani mund tė ketė pasoja edhe pse nė dukje ėshtė i lehtė:

1. Shkruaje emrin e personit nė qiri me majėn e thikės.
2. Fut njė gjilpėrė nė ēdo shkronjė tė emrit.
3. Leje qirin qė tė konsumohet (digjet) i plotė.

Desha te ju pyes se mos e dini ndonje ritual se si ta largojme dike qe na kercenohet?
avatar
1stlady

Krenaria mund te lihet menjane , por dinjiteti nuk duhet humbur per askend ..!!

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

arusha embel

Mesazh  arusha embel prej 18.08.14 14:04

ju lutem a mund te me ndihmoj kush me kete problem qe nje vajz me ka be shum keq
un kam qen e lidhur me nje djal jemi dashur shum por nje vajz qe ishte e dashuruar ne te dashurin tim u ka then familjes vet kinse eshte e lidhur me te dashurin tim e babai i asaj vajzes i ka then te dashurit tim ose fejohu me te dashurin tim ose te vras ty dhe familjen tende ata jan fejuar e dua te me ndihmoni edhe un tia kthej te kunderten asaj ti bej magji qe te ndahet vet ajo nga i dashuri im dhe te kthehmi bashk prap ju lutem me ndihmoni te heq qafe kete vajzz se na qmendi fare

avatar
arusha embel

...... ktu jom

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  arusha embel prej 18.08.14 14:06

arusha embel shkruajti:ju lutem a mund te me ndihmoj kush me kete problem qe nje vajz me ka be shum keq
un kam qen e lidhur me nje djal jemi dashur shum por nje vajz qe ishte e dashuruar ne te dashurin tim u ka then familjes vet kinse eshte e lidhur me te dashurin tim e babai i asaj vajzes i ka then te dashurit tim ose fejohu me te dashurin tim ose te vras ty dhe familjen tende ata jan fejuar e dua te me ndihmoni edhe un tia kthej te kunderten asaj ti bej magji qe te ndahet vet ajo nga i dashuri im dhe te kthehmi bashk prap ju lutem me ndihmoni te heq qafe kete vajzz se na qmendi fare

avatar
arusha embel

...... ktu jom

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  The Punisher prej 22.09.14 22:50

Jam I bindur se me Kane bere magji , mendoj se ka shume mundesi te jete nga fotografia. Ju lutem me ndihmoni si ta prish magjine? Cfare me ndodh ? Cdo gje me shkon ters asgje nuk me ecen, me ka ikur deshira per Pune. , shpesh ndihem I lodhur. Eshte e pabesueshme sa filloj te punoj prishet makina, mar biciklete Dhe ate ma vjedhin , llogaria bankare mbyllet pa e aktivizuar karten e debitit akoma Dhe pa asnje arsye. Nuk mund ta besoj ju lutem me ndihmoni
avatar
The Punisher

140


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  trigonkos prej 23.09.14 1:04

The Punisher shkruajti:Jam I bindur se me Kane bere magji , mendoj se ka shume mundesi te jete nga fotografia. Ju lutem me ndihmoni si ta prish magjine? Cfare me ndodh ? Cdo gje me shkon ters asgje nuk me ecen, me ka ikur deshira per Pune. , shpesh ndihem I lodhur. Eshte e pabesueshme sa filloj te punoj prishet makina, mar biciklete Dhe ate ma vjedhin , llogaria bankare mbyllet pa e aktivizuar karten e debitit akoma Dhe pa asnje arsye. Nuk mund ta besoj ju lutem me ndihmoni

Une kam pasur keso gjera te ngjashme.

Te keshilloj keshtu

1. Fillo ti mallkosh ata/ato qe mendon se te kane bere magji. Keshtu o Zot ata/ato qe me kane bere magji ktheja 100 fish tek femijet e tyre nese kane, por nese nuk kane ktheja tek personi me i dashur i tyre, por nese jane vetem ktheja 100 fish tek vetja e tyre. Lutu keshtu per qdo nate dhe do te kesh lehtesim.

2. Fillo te ndegjosh Kuran https://www.youtube.com/watch?v=AG08CrBUp9Y

3. Nese dine ajete kuranore. Merre nje shishe me uje dhe kendoj mbi dhe pastaj me ate uje sterpike shtepine gjithmone duke thene bismilah dhe duke i urdheruar te keqijat qe te largohen nga shtepia jote per hire te Zotit dhe nese nuk largohen, perserite proceduren.

3. Merre nje ene te metalte dhe hudhi disa hudra ne te dhe shto uj vloj pastaj me ate uje sterpike pragun e shtepise dhe qoshet e shtepise, ose pastroju me ate uje.

4. Shko tek nje hoxhe qe kendon Kuran.

5. Fillo te mendosh pozitivisht https://www.youtube.com/watch?v=09Xv_WQa2mo&list=PLzdp5wdgqCIb2J3YCAO8kDV3Y-OjJyTeS
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Muneer prej 09.06.15 23:49

Ka ndonje magji per zhdukjen e mushkonjave? :pp
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  syri i art prej 10.06.15 11:54

Nese don ndihm te vertet,mos e degjo askend ĒKA flet..por degjoje zemren tende,ajo di ma shum se ēdo njeri per ty...ĒFARĖ i deshiron dikujt mir apo keq, ja ke deshiru vetes..nese ti ke mendim se dikush te ka ber DIĒKA,ajo mund te mos jet e vertet,por esht ai mendim qe te ben ashtu...lirohu nga ai mendim,mendo mir pozitiv..sepse edhe nese dikush te ben keq ,kuptoje se i ka ber vetes,por ti hiqe mendimin se dikush mundet me te ber keq,jo askush smundet,perveq ti vetes me ate mendim qe ke,hudhe mendimin negativ merre pozitiv dhe dije se askush smundet asgje me te ber pa e leju ti,por ti mund te jesh i pavetedijshem dhe pranon kete mendim .mos e prano mendimin  negativ asnjehere,dhe asgje ma shum ste duhet...mos degjoni lloj lloj matrapazi e te mallkoni kedo se mallokn veten...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

257


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  excommunicated prej 10.06.15 13:19

syri i art shkruajti:
Nese don ndihm te vertet,mos e degjo askend ĒKA flet..por degjoje zemren tende,ajo di ma shum se ēdo njeri per ty...ĒFARĖ i deshiron dikujt mir apo keq, ja ke deshiru vetes..nese ti ke mendim se dikush te ka ber DIĒKA,ajo mund te mos jet e vertet,por esht ai mendim qe te ben ashtu...lirohu nga ai mendim,mendo mir pozitiv..sepse edhe nese dikush te ben keq ,kuptoje se i ka ber vetes,por ti hiqe mendimin se dikush mundet me te ber keq,jo askush smundet,perveq ti vetes me ate mendim qe ke,hudhe mendimin negativ merre pozitiv dhe dije se askush smundet asgje me te ber pa e leju ti,por ti mund te jesh i pavetedijshem dhe pranon kete mendim .mos e prano mendimin  negativ asnjehere,dhe asgje ma shum ste duhet...mos degjoni lloj lloj matrapazi e te mallkoni kedo se mallokn veten...

Njehere thua qe degjoni mendjen njehere zemren, po per ata qe i kene bere transplant te dyjave si qendron problemi...shume veta sduan te mallkojn por ja qe vete jeta eshte e mallkur dhe ne gjithashtu qe jemi pjes e saj edhe ajri qe ne merrim frym s'eshte oksigjen por tym...tjeter ti thuash te tjereve si te mendojn dhe cka te mendojn dhe se duhet te jete patjeter pozitive kur edhe vete ligji racional i jetes thote "Njeriu per njeriun eshte ujk" se di si mund te ndryshohet ndryshe..Tjeter pyetja e platonit se cfare eshte e bukur dhe se cfare eshte e drejte? ngeli vetem si pyetje ne mendje dhe aspak e zgjidhur ne jeten reale.. tjeter dhe vete themeluesit e New Thought jane matrapaz te gjitha librat e tyre behen per lek dhe per te verbuar syt dhe mendjet e njerezve dhe 1 nga librat e sharlatanit Willim Walker Atkinson vetem nje libri i tij kishte 20% flori te tjerat i di vet..
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  excommunicated prej 10.06.15 13:35

SwamiPsiko shkruajti:
Ka ndonje magji per zhdukjen e mushkonjave? :pp

Djalli i gjor do te shkaterroj ekosistemin duke shkaterruar zinxhirin ushqimor, se kushedi sa krijesa ushqehen me mushkonja po si shkenctaret e mjer mendon si ata se fajin per malarjen e kane mushkonjat prandaj duhen zhdukur.
S'doja ti pergjigjesha kesaj pyetje se futet ne fushen e terrorizmit por si duroja dot zgerllirjes nga ekrani..Por sa meshume veta te mos besojn ne magji aq me mire, do te ishte me mire te mendonin per ne se kemi vdekur si impotent dhe te cmendur qe jemi

Duhet te ndertosh nje pajisje me kete emer Hieronymus machine ( ti e di se si)
Perdor nje foto te printuar te mushkonjes si deshmitar dhe spoerkate me Raid (insekticid) foton+1 foto e zones tende me screenshot
Kjo do te vendoset ne makineri ne input
Me pas merr nje frekuenc rrotulloj butonat dhe fute ne priz makinerin
Perserite kete veprim derisa te shikosh rezultatet
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  syri i art prej 10.06.15 14:05

excommunicated shkruajti:
syri i art shkruajti:
Nese don ndihm te vertet,mos e degjo askend ĒKA flet..por degjoje zemren tende,ajo di ma shum se ēdo njeri per ty...ĒFARĖ i deshiron dikujt mir apo keq, ja ke deshiru vetes..nese ti ke mendim se dikush te ka ber DIĒKA,ajo mund te mos jet e vertet,por esht ai mendim qe te ben ashtu...lirohu nga ai mendim,mendo mir pozitiv..sepse edhe nese dikush te ben keq ,kuptoje se i ka ber vetes,por ti hiqe mendimin se dikush mundet me te ber keq,jo askush smundet,perveq ti vetes me ate mendim qe ke,hudhe mendimin negativ merre pozitiv dhe dije se askush smundet asgje me te ber pa e leju ti,por ti mund te jesh i pavetedijshem dhe pranon kete mendim .mos e prano mendimin  negativ asnjehere,dhe asgje ma shum ste duhet...mos degjoni lloj lloj matrapazi e te mallkoni kedo se mallokn veten...

Njehere thua qe degjoni mendjen njehere zemren, po per ata qe i kene bere transplant te dyjave si qendron problemi...shume veta sduan te mallkojn por ja qe vete jeta eshte e mallkur dhe ne gjithashtu qe jemi pjes e saj edhe ajri qe ne merrim frym s'eshte oksigjen por tym...tjeter ti thuash te tjereve si te mendojn dhe cka te mendojn dhe se duhet te jete patjeter pozitive kur edhe vete ligji racional i jetes thote "Njeriu per njeriun eshte ujk" se di si mund te ndryshohet ndryshe..Tjeter pyetja e platonit se cfare eshte e bukur dhe se cfare eshte e drejte? ngeli vetem si pyetje ne mendje dhe aspak e zgjidhur ne jeten reale.. tjeter dhe vete themeluesit e New Thought jane matrapaz te gjitha librat e tyre behen per lek dhe per te verbuar syt dhe mendjet e njerezve dhe 1 nga librat e sharlatanit Willim Walker Atkinson vetem nje libri i tij kishte 20%  flori te tjerat i di vet..
Me fal po nuk e di qe te kam permendur kund,dhe lexooje ma qart ate qe kam shkru,mos e perziejj..ajo ishte per ate qe ka kerku ndihm,,nuk debatoj per kete...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

257


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi