Ndihme nga Magjia

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtė

NITTY

Mesazh  xxl prej 30.06.11 22:23

FALEMENDERIT
te kuptova ke te drejt shum
njer aj qe ka problem por shpresa vdes me ne fund

xxl

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Tanki prej 30.06.11 23:18

xxl shkruajti:kam nevoj per ndihem,vuaj me shum se 17 vite nga magjia zez,se kam pas iden se cka asht magji e zez por tash e kuptova se me shkoj jeta krejt ne negativitet,cdo gje qe filloj me shkon prap edhe cdo here ne telashe ,asnjher skam qen i lumtur me jeten ose me financat e miaj,vetem kam qen i knaqur me shndetin skam pas asnjeher problem,
ju kisha lut per keshill nese ka dokushi mundesin me me ndimua apo per te me dhen donje ide,
vertet shpirti im ose zemra ime nuk ka qen e gezuar edhe sedi si ashte ajo ndjenj kur njeriu asht i lumtur,e kam haru gezimin per mua nuk egziston me shum se 17 vite
ju kisha lut vllezer kam nevoj per ndihem..........................
Ma jep Email-in tend te MSN dhe un do te tregoj se ku duhesh te shkosh per te sheruar magjin e zeze qe po te mundon

Tanki

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 01.07.11 1:14

xxl shkruajti:per ket arsije jam ketu edhe luti per ndihem nese ka dikush mendim ose sed edhe vet cka kerkoj vetm nje gje kerkoj ndihem se edhe un jam njeri dua t jetoj si njeri nuk jam kafsh
I nderuar ''xxl'' kerkove ndihme dhe disa prej antareve te dhan keshidha te vlefshme.Besoj se cdonjerit prej antareve i kan ndollur situata te tilla.Shpesh here per gjerat qe sna ecin ne jete, ne dashuri,pun,familje etj,fajin ua adresojm te tjereve.Ky me shikon me inat,ai me ka bere magji,me ket grindem shpesh etj,etj.Por ne harrojm kryesoren.Ne nuk ishikojm gabimet ne veten tone pasi egoja jon ne shumicen e rasteve del mbi ndergjegjen tone dhe arsyetimet tona na cojne drejt deshperimit ku cdo gje duket bardh e zi.Jeta eshte plot ngjyra.Vetem aty do gjesh kthjedhtesin e mendjes dhe qetesin ezemres,vetem aty do te gjesh lumturin e humbur.Nje sugjerim nga ana ime.Merr nje kallam dhe shko per peshk ne ndonje lum apo liqen dhe ke per te pare se peshkimi do ti largoj ato mendime qe ke ne koke pasi e gjithe qenia juaj eshte bere nje me kallamin duke pritur pren qe del nga uji.

Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Gon! prej 01.07.11 12:02

Ja po ua tregoj unė njė ngjarje timen rrėnqethėse pak a shum.

Nė vitin 2008 mbusha 21 vite, isha student dhe fillova tė merrem me politik. Nė vitin 2009 pasi ajo parti tė cilės i takoja unė erdhi nė pushtet dhe ndryshuan gjėrat, mu premtua njė vend pune nė administratėn komunale.

Mė 15.06.2009 mė caktuan ditėn e fillimit tė punės, njė natė para, unė isha nė Prishtinė dhe kaluam gjith natėn me shokė dhe shoqe duke ndenjur zgjuar dhe duke pirė, tė nesėrmen unė kisha pėr t'ia filluar punės nė orėn 8 tė mėngjesit, ishim 4 shok me njė veturė, aty diku ka mėngjesi hapėm konflikt nė mes shokėve, dy ishin tė cilėt kėmbėngulnin tė mos ktheheshin nė shtėpi, kurse unė dhe shoku i cili kishte veturėn donim tė ktheheshim.

Mė nė fund vendosėm tė ktheheshim ashtu pa gjum nė ora 6 tė mėngjesit, rrugės duke ardhur biente njė shi i hatashėm, unė isha i ulur nė karrigen para me shokun qė ngiste veturėn, zėri i muzikės ishte i lėshuar gjer nė kup tė qiellit, ndėrsa murmurinte dhe vetėtinte nė tė gjitha anėt, rruga ishte bėrė lumė, unė kisha drojėn se ndoshta qė nė ditėn e parė nuk do tė arrij me kohė nė vendin e punės, kurse shoku mė premtoj se do ta ngas veturėn mė shpejt dhe do tė arrijmė me kohė dhe do tė kemi kohė edhe tė pijmė nga njė kafe, por ndodhi qė vetura rrėshqiti dhe ne u ndeshėm me kodrėn, por fatmirėsisht shpėtuam dhe nuk patėm lėndime trupore.

Ashtu me vetur tė thyer vazhduam rrugėn dhe mbrritėm, unė punova atė ditė pa pasur pikė gjumi nė sy, kėshtu pra fillova mbrapsht punėn time me telashe.

Nė nėntor dhe dhjetor po tė atij viti u zhvilluan zgjedhje tė reja dhe partia ime doli humbėse, kshtu qė mė 31 janar tė vitit 2010 mė lėshuan aktėvendimin dhe mė pushuan nga puna partia e cila erdhi nė pushtet, sepse shihesha si armik i tyre, ndoshta ka mundur ndonjė kosovari ti bij nė sy ndonjė gazet tė cilat i publikuan emrat e punėtorėve tė komunės time tė cilėt u pushuan nga puna pėr arsye politike, nė mesin e tyre isha edhe unė, gjithsej 44 veta mbetėn tė pa punė nė atė ditė. Ka pasur kryefamiljar nė mesin e atyre tė pushuarėve tė cilėt me atė pagė kanė mbijetuar, kshtu qė, ai njeri i cili morri atė vendim, i cili qe votuar nga populli la shumė fėmij pa kafshatėn e bukės.

Unė kisha mbetur mbrapa nė studime pėr shkak tė punės dhe kur mė pushuan nga puna mbeta nė maj tė tehut tė thikės, pa punė pa fakultet, pa para, mė humbi rendi i ditės, orari, arsyeja e jetesės dhe gjithqka qė kisha, nuk e dija nė sa zgjohesha nga gjumi, kur dilja nga shtėpia nuk e dija as ku shkoja, por nuk e dija as kur do tė kthehem nė shtėpi, humba orarin e gjumit, dita mu bė natė dhe nata mu bė ditė, rash nė krizė financiare, nė depresion, nuk kisha vullnet as tė pregaditesha pėr ndonjė provim, sepse nuk e dija a do ti siguroja parat nė ditėn e provimit, gjithqka mė shkonte mbrapsht.

Pata njė provim tė cilin e kalova dhe morra notėn 8, por kur kam bėrė paraqitjen e provimeve referentja kishte bėrė njė gabim ku po nė atė provim nuk mė kishte shkruar emrin tim fare, unė nuk e kam kontrolluar atė, por kur shkova nė fakultet profa nuk ma la notėn, sepse tha nuk e ke paraqitur provimin, nuk je nė listėn e tė cilėve kanė paraqitur provimin, shkova tek referentja dhe ajo ma shkroi njė letėr dhe nė fund dha nėnshkrimin e saj duke e lutur profesorin qė tė ma jepte notėn, sepse gabimi ishte te ajo e jo tek unė, por prap profesori nuk ma morri nė dorė fare atė, tha pregaditesh nė afatin tjetėr dhe e i nėnshtrohesh provimit edhe njė herė, kėshtu fillova ti ndėrroj fjalėt me profesorin duke u mudnuar t'ia spjegoj problemet dhe jetėn time personale dhe i thoja qė unė nė afatin tjetėr kam provime tjera, nuk dua tė merrem mė me kėtė provim, sepse e kam dhėnė njėherė, mė tha eja tė nesermėn dhe ia bėjmė disi.

Prap tė nesėrmen ma bėri njėsoj, asistentja e pa dhe e kuptoi problemin, i erdhi keq, mė tha vjen nė afatin tjetėr dhe nuk i nėnshtrohesh fare provimit, por ia bėj disi unė, e lus profėn dhe do ta jap notėn, kėshtu unė mbeta me atė shpresė. Ditėt mė bėheshin sicilja mė e zez se tjetra, asnjė ditė tė bardh nuk kisha.

Njė ditė vonė u zgjova nga gjumi, dola nė rrug ashtu si i ēmendur, i katandisur, i ērregulluar, sepse pagjumėsia mė bėnte nė atė mėnyrė, duke ndenjur tėrė natėn nė internet, pash njė grup njerėzish dhe shokė tė cilin rrinin dhe fytyrat e disave u vėrenin qė diqka kishte ndodhur, u afrova edhe unė, pyeta ca shok dhe ata mė thanė se ka vdekur "Dattozz", nuk e kisha edhe shok pėr zemėr mirėpo na binte tė rrinim sė bashku me tė njė kohė tė mirė tė natės, sepse luanim Conter-Strike sėbashku dhe atė shoqėri e kishim, shok tė natės ishim mė tepėr, jo edhe shok tė ditės. Mė erdhi shum rėnd kur ndėgjova ashtu, sepse ai ishte varur nė kanop :S. Ai ishte djal i njė familje tė pasur, voziste veturėn X6, ishte djal i mirė i sjellshėm dhe plot jetė.

Ishte njė motorist i shkėlqyeshėm, mirėpo kohėve tė fundit i kishte hyrė disa punėve tė kėqija, luante kockėn me tė madhe, kishte pasur probleme nė shtėpi me prindin e tij pėr shkak rrugės tė gabuar qė kishte zgjedhur, ai kur kishte para tė gjith shokėt iu afronin, e donin e rrespektonin, por kur ngelte ndonjė pjesė tė kohės pa to, tė gjith ata shokėt qė e donin shumė dhe e rrespektonin i largoheshin, nuk e thirrnin pėr tė dalur sė bashku, ai kishte pasur edhe njė vajzė tė cilėn e kishte bėrė pėr vete me para dhe e donte shumė, kurse ajo nuk e donte fare, vetėm pėr para dilte me tė, ai e kishte kuptuar atė dhe qe zhgėnjyer shumė, dhe kėshtu ia kishte "qit rrethin", kėtė e kishte zgjedhur si shpėtim nga tė gjitha kėto, "Varjen!".

Nė shtėpin e tij si nė ēdo shtėpi pasaniku nuk pėrmendej emri i Perendisė, tė miturit e tyre nuk dinin pėr fenė, se ēfarė thot feja pėr vetėvrasjen, sepse prindėrit nuk i kishin kėshilluar, ai kishte njė gjysh i cili jetonte i ndarė nga ata dhe ishte haxhi, por fjalėt e tij nuk kanė quar peshė, sepse tek ne thonė "Po ja njė plak i cili flet dokrra fetare", nuk janė tė vėrteta ato. Me kėtė qė thash, sipas statistikave tė bėra nga sociolog nėpėr familje tė personave tė vetėvrarė kanė vėrtetuar se nė ato familje nuk ėshtė i pranuar pothuajse fare emri i Perendis, nuk dijnė pėr tė asgjė dhe pėr atė arsye ndodhin vetėvrasjet, pėr shkak tė mungesės sė besimit dhe pa diturisė nė lidhje fenė, thons e jemi musliman, por nuk dijnė gjė pėr atė fe.

Nuk e dijnė se ēfarė ėshtė e ndalueshme dhe ēfarė ėshtė e lejueshme, kurse feja Islame ndalon rreptėsisht vetėvrasjen, me vetėvrasje thuhet se shkon drejt e nė ferr, kurse ky djalosh, atė natė kur ishte varur nė kanop, ia kishte shkruar disa shokėve tė tij me tė cilėt kishte qenė atė natė dhe kishte pirė me ta nga njė sms nė tel dhe vajzės tė cilėn ai e dashuron "Shihemi Nė Botėn Tjetėr!". Kishte hyrė nė facebook e nė msn-ėt e tija kishte shlyr tė gjitha fotot e tija, i kishte lėnė boshe ato, shumica e shokėve kur e kishin parė po atė natė profilin e tij pa foto ishin habitur, sepse ai qdo orė ka futur nga njė foto tė re.

Kėshtu unė morra pjesė nė ceremonin e varrimit tė tij, kur pashė fytyrėn e tij :S! sa i ri qė ishte :S, u mėrzita shumė nė vete :S.
Ishte fatėkeqėsi e madhe pėr rinin e vendit, tėrė qyteti flisnin pėr tė.

Mua mu afrua afati i provimeve, kur shkova nė fakultet, takova asistenten e cila mė kishte premtuar pėr notėn, por morra pėrgjigje negative :S, ajo mė nuk ishte asistentja e atij profesori dhe mė tha qė nuk mund tė kryej punė, isha i ngarkuar shumė nė tru, u shpreha me fjalė pothuaj se banale me ndaj profės para studentėve pasi qė ai nuk mė dha notėn dhe nuk isha nė gjendje ti nėnshtrohesha provimit prap pasi qė kisha mbetur me shpresė qė do ta merrja notėn dhe mėsimet harrohen, unė nuk pėrsėritur asgjė mė nė atė provim. Provimi tė sjell nė gjendje tė madhe depresioni, plus gjėrat e tjera qė mė rrethonin, vetėvrasja e shokut tė natės me para si rėra, plus po atė fenomen e mėsonim me atė profesor "Vetėvrasjen", plus ia thashė me tė butė "Tė lutem profesor, ke pak mėshirė, sepse vėrtet kam rėnė nė depresion tė madh".

U ktheva nė shtėpi kryeulur e i dėshpėruar, tė nesėrmen u zgjova nga gjumi dikur vonė ora 12 i drekės, morra tri vezė dhe fėrgova dhe duke i shtruar nė tryez, shtrafi i bishtit tė fėrterės ishte qenė shliruar dhe fėrterja u sjell nė vend, vezėt u derdhėn nė dysheme, qumėshtin isha duke e vluar nė plin, duke pastruar dyshemenė, qumėshti vloi, shpejtova ta largoj, e kapa nė duar dhe mu dogjėn gishtėrinjėt, poashtu edhe qumėshtin e lėshova i cili u derdh nė dysheme, isha vetėm nė shtėpi, koka mė kapi aq fort sa mu duk se do tė mė pėlcas tani, nuk dita ēfarė tė veproj, mu kujtua ai djal i cili ishte varur edhe pse kishte para me thes, kurse unė!? ēfarė jam duke bėrė unė!?

i thevea tė gjitha gjėrat qė qenė nė kuzhinė, e theva edhe derėn e kuzhinės i bija me gjith fuqinė qė kisha dhe dola nga kuzhina, ungjita nė katin e tretė tė shtėpis time, mė tė lartin, tė rrahurat e zemrės mu shpejtuan shumė, koka desh mė pėlciste, filluan tė mė mirreshin mendėt, nuk e dija se ēfarė jamė duke bėrė, mė cingroi telefoni nė gjep, e nxjora dhe e hudha prej lartit, nuk e shikova as kush qe ai qė mė telefonoi, kur ja shoh njė shok duke ardhur me telefon nė vesh drejt shtėpis time, ai mė pa por nuk e diti se ēfarė jamė duke bėrė se ēfarė synimi kam, mė thirri i gėzuar dhe tha eja se mė ka ardhur e dashura nga Amerika, eja merre edhe ti tėnden dhe dalim sėbashku, para kam unė, dalim dhe kalojmė njė ditė tė bukur diku, unė shtanga pa folur asgjė dhe mė erdhi vetėdija kur ndėgjoiva zėrin e gėzuar tė tij, thash me vete! ēfarė jam duke bėrė unė!?

Mos vallė unė duhet tė vendos pėr shpirtin tim? Po ia lė shpirtin tim nė duar Perendis, ai le tė vendos pėr tė! Mos vallė i kam njėqind jetė!? A kaq i dobėt qenkam unė!? Vaft nė djall paraja, vaft nė djall provimi, vaft nė djall puna, vaft nė djall profesori, unė jam mė i fort se tė gjith kėta, unė mund tė shqyej paranė, kurse ajo nuk mund tė mė shqyej mua, por unė nuk e shqyej atė, do ti vij koha qė do tė manipuloj me tė, unė do ta mund atė provim, kurse ai nuk do tė mė mund kurr mua, unė jam mė i fort se ai, unė mund ta vras profesorin, kurse ai nuk mund tė mė vras mua, por unė nuk do ta vras atė, unė mund tė jem mė i famshėm se ai, ajo punė mė bėri tė vuaj sepse mbeta pa tė, por unė mund tė fitoj njė punė edhe mė tė mirė se ajo.

Nga tash e njoh mirė vetėn, nė tė ardhmen do tė qesh me atė punė, sepse do tė mė shoqėroj ndonjė mė me vlerė se ajo, ai person i ndyer qė mė pushoi nga puna dhe mė poshtroi, do tė plaket para meje dhe dotė vdes para meje, nė tė ardhmen unė mund tė jem edhe mė i famshėm se ai, por nuk do tė veproi si ai, sepse kam mendim dhe ndjenjė pozitive, nuk jam si ai, dhe tani unė vazhdoj tė jetoj dhe tė korr suksese nė jetė dhe vėrtet gati ia kam dalur ti mund tė gjitha kėto qė i ceka mė lart, sepse tani kam punė edhe mė tė lartė, tani mund tė manipuloj me para deri diku, atė provim e kam asgjėsuar, profėn dhe atė njeriun hakmarrės i cili mė pushoi nga puna... ka kohė edhe pėr ta, sepse jetėn e kam pėrpara.

Me kėtė ngjarje tė vėrtet timen kam kutpuar qė mendimi pozitiv tė jep jetė kurse ai negativ tė merr jetė.
Ju pėrshėndes!

Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.07.11 0:33

po shikoj se ketu nuk kthehet asnje lloj pergjigje ,atehere perse eshte hapur kjo teme?? une kisha nje pyetje . A EKZISTON NDONJE LLOJ MAGJIE QE NDALON PLAKJEN ,PRA TE MOS PLAKESH KURRE??? OSE NDONJE LLOJ BARI SKA RENDESI ???

maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Albi4all prej 04.07.11 0:39

doshta eshte por duke shikuar anen e botes se sa shum do te popullohej nese nuk vdesin njerz atehere do te behej nje katastof njerzore varferia do te arrinte kulmin edhe per eliksirin e jetes mendoj se egziston prandaj mos u merrni me gjera qe i sjellin dem botes por qe i sjellin te mira tung tung

Albi4all

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 04.07.11 0:40

maqomaqo3 shkruajti:po shikoj se ketu nuk kthehet asnje lloj pergjigje ,atehere perse eshte hapur kjo teme?? une kisha nje pyetje . A EKZISTON NDONJE LLOJ MAGJIE QE NDALON PLAKJEN ,PRA TE MOS PLAKESH KURRE??? OSE NDONJE LLOJ BARI SKA RENDESI ???
Po,shko bej operacion plastik.

Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.07.11 0:46

hahhahah pse po bere operacjon nuk plakesh hahahah,nga jashte i bukur nga brenda i kalbur ,ik o cimi mos fol kur zdi gje,ka ekzistuar eliksiri i jetes. ne kte planet kaq te madh ku jetojme patjeter ka nje human ndryshe nga ne .me fuqi te mbinatyrshme .

maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 04.07.11 0:55

maqomaqo3 shkruajti:hahhahah pse po bere operacjon nuk plakesh hahahah,nga jashte i bukur nga brenda i kalbur ,ik o cimi mos fol kur zdi gje,ka ekzistuar eliksiri i jetes. ne kte planet kaq te madh ku jetojme patjeter ka nje human ndryshe nga ne .me fuqi te mbinatyrshme .
Po,ke te drejte.Harova te thosha qe te beje dhe nje DVD qe ta shikoje ne ekranin televiziv.

Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.07.11 1:25

albi4all shkruajti:doshta eshte por duke shikuar anen e botes se sa shum do te popullohej nese nuk vdesin njerz atehere do te behej nje katastof njerzore varferia do te arrinte kulmin edhe per eliksirin e jetes mendoj se egziston prandaj mos u merrni me gjera qe i sjellin dem botes por qe i sjellin te mira tung tung
eva me adamin do jetonin perjete por mekatuan. ato i di zoti nese ka apo ska vend ruzulli tokesor. me ekuilibirn qe kemi tani , njerezit e keqinj qe udhehiqen nga djalli mendojne vetem per egon e tyre, zdo mund te linin te jetonin te gjith por do fillonin te vrisnin
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  veri prej 05.07.11 22:50

Kush me ndihmon? Te me tregoj se si ti bej keq nje personit i cili jeten time ma ka bere ferr per se gjalli cju lutem shume me ndihmoni me shenoni ose ketu ose privat
avatar
veri

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 06.07.11 0:25

veri shkruajti:Kush me ndihmon? Te me tregoj se si ti bej keq nje personit i cili jeten time ma ka bere ferr per se gjalli cju lutem shume me ndihmoni me shenoni ose ketu ose privat
Fal sa me shume dashuri,kjo do ta beje te ndihet keq.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  veri prej 06.07.11 23:42

e po si jo mjaft kam falur tek ky person dashuri
avatar
veri

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?

Mesazh  angelsweett prej 07.07.11 0:14

prsh a mundeni te me tregoni se a mund te behet magji permes fotos nepermjet telefonit(psh..e shoh nje foto te nje njeriut ne telefon dhe i bej keq)? ju lutem per pergjigje flm.
avatar
angelsweett

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Luli prej 07.07.11 0:17

angelsweett shkruajti:prsh a mundeni te me tregoni se a mund te behet magji permes fotos nepermjet telefonit(psh..e shoh nje foto te nje njeriut ne telefon dhe i bej keq)? ju lutem per pergjigje flm.

Nga ajo qe kam lexuar nese posedon foton e dikujt mund ti besh keq.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?

Mesazh  angelsweett prej 07.07.11 0:21

dmth qe mund te te behet magji..nese e sheh foton vetem permes Tel.?dhe pretendon ti besh keq?
avatar
angelsweett

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 07.07.11 1:47

veri shkruajti:e po si jo mjaft kam falur tek ky person dashuri
Jo ne ate kuptim qe mendon ti.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  angelsweett prej 13.07.11 19:47

me falni a mundet dikush te me tregoj a ekziston lloj magjije ta shohesh nje njeri nga larg se ēfare eshte duke bere ? (psh dua te shoh te dashurin ēfare ben gjate nje kohe te caktuar)??? flm per pergjigje
avatar
angelsweett

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  toni_bbb2000 prej 13.07.11 21:14

angelsweett shkruajti:me falni a mundet dikush te me tregoj a ekziston lloj magjije ta shohesh nje njeri nga larg se ēfare eshte duke bere ? (psh dua te shoh te dashurin ēfare ben gjate nje kohe te caktuar)??? flm per pergjigje

nuk ke nevoje ta shikosh por ka disa gjera qe po tia besh aj ti tregon te gjitha ato qe ben fshehuraz teje (une i di ato po jan shum me rrezik edhe une per veten nuk mundem ti postoj
avatar
toni_bbb2000

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  angelsweett prej 13.07.11 23:52

flm shum un gjithsesii kurr nuk do provoja nje gjee te till...kurrr.. por thjesh me interesoj te di a egziston magji e till...dhe mora pegjigje pohuse. flm shumm ntmm respekt.
avatar
angelsweett

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Rinna prej 14.07.11 0:04

toni_bbb2000 shkruajti:nuk ke nevoje ta shikosh por ka disa gjera qe po tia besh aj ti tregon te gjitha ato qe ben fshehuraz teje (une i di ato po jan shum me rrezik edhe une per veten nuk mundem ti postoj


cfare rreziku? mundet mua te me tregosh???
avatar
Rinna

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  toni_bbb2000 prej 14.07.11 0:07

Rinna shkruajti:
cfare rreziku? mundet mua te me tregosh???

rreziku esht qe personi do vdes (100% e sigurte kjo ) po nuk dite ta perdoresh ashtu siē duhet e ate kohe sa duhet
avatar
toni_bbb2000

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Rinna prej 14.07.11 0:19

toni_bbb2000 shkruajti:

rreziku esht qe personi do vdes (100% e sigurte kjo ) po nuk dite ta perdoresh ashtu siē duhet e ate kohe sa duhetNe rregull thjesht isha kurreshtare ta dija dhe asnjeher sdo beja diqka qe dukesh te vdes nga une larg qofte gjithsesi te falemnderit
avatar
Rinna

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Blak Devill prej 17.07.11 15:16

luli shkruajti:Nga ajo qe kam lexuar nese posedon foton e dikujt mund ti besh keq.

Ke nje gabim jo gjithmone behet keq me foto por me ane te fotos mund te sherosh dhe magjien e zeze qe mbase mund te kete ai person
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  angelsweett prej 19.07.11 23:51

nese qenka kaq me rrezik kjo magjija e shikimit te njeriut nga larg?? ather eshte me me pak rrezik magjija e mendjes(psh dua te di qfar mendon nje person??)
avatar
angelsweett

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  veri prej 20.07.11 13:16

angelsweett shkruajti:nese qenka kaq me rrezik kjo magjija e shikimit te njeriut nga larg?? ather eshte me me pak rrezik magjija e mendjes(psh dua te di qfar mendon nje person??)QETO edhe une kisha dasht me mi dite
avatar
veri

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 29.07.11 1:15

a di dikush ndonje magji per te udhetuar ne te ardhmen???
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Venera1 prej 15.08.11 1:40

magjite mund te lene pasoja prandaj eshte me mire te mos behen.
avatar
Venera1

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 15.08.11 1:46

Venera1 shkruajti:magjite mund te lene pasoja prandaj eshte me mire te mos behen.
A beson ne magji Venera1?
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Rinna prej 27.08.11 15:05

Kam nje problem qe nuk po e di si ta zgjedh si mund te bej dike qe te me besoj mu edhe pse ne fakt cdo her e them te verteten mirpo ja qe nuk me beson
avatar
Rinna

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 27.08.11 22:13

kush di ndonje lloj parashikimi per te ardhmen????????????????????????????////// dua te parashikoj gjera te thjeshta dhe jo te medha dhe te rendesishme ????????????????????????????????????
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  veri prej 29.08.11 22:03

kush mund te me ndihmoj me magji per te marre nje vize sepse kam termin kete jave qe vjen sepse me eshte anuluar 4 her ju lutem pres pergjigje eshte urgjente
avatar
veri

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Cimi Elezi prej 30.08.11 0:47

veri shkruajti:kush mund te me ndihmoj me magji per te marre nje vize sepse kam termin kete jave qe vjen sepse me eshte anuluar 4 her ju lutem pres pergjigje eshte urgjente
Mos shpreso nga ritualet,thjesht ki besim ne qenien tende.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  veri prej 30.08.11 13:42

cimi elezi shkruajti:
veri shkruajti:kush mund te me ndihmoj me magji per te marre nje vize sepse kam termin kete jave qe vjen sepse me eshte anuluar 4 her ju lutem pres pergjigje eshte urgjente
Mos shpreso nga ritualet,thjesht ki besim ne qenien tende.E kam shenuar kete sepse njeher e ka postuar te njejten gje nje anetar i forumit dhe i kan ndihmuar thjesht e provova dhe une po ku jane ato qe i thone vetes magjistar sepse nuk mora asnje pergjigje
avatar
veri

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Albi4all prej 30.08.11 14:18

hahahhahha deshiron nga erresira te marresh fitosh drit rri larg dalosh
se magjia nuk te sjell te mira ti mund ta kesh trupin e vajzes po jo edhe zemren prandaj qte duhet jeta nese nuk te do thjesht po rri me nje hije jo me nje grua
mos e fundos lumturin tende
keto kshilla mos i harro ktu i vetmi eshte magjistar eshte i quajturi
magjistari te gjith te tjeret nuk jan po thjesht deshirojn te paraqiten
te jesh magjistar duhen shum vite praktik prandaj mos u besoni shum njerzve dhe ritualet mos i perdorni pa i ditur
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te lutem Z/ magjistar dua shpjegim

Mesazh  marseliano prej 01.10.11 0:14

Ne ender nje njeriu im ka pare cupen e tezes qe mbante ne dore nje mace dhe ne doren tjeter nje lepur ..,Kjo vajze ne fjale ka 10 dite qe ka vdekur nga infeksioni ne tru ..apo ka dicka tjeter qe ka te beje me magjine??/te lutem me kthe pergjigje
avatar
marseliano

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e fsdfsdfds

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 02.10.11 20:24

eshte thjesht enderr mos u merakos zoti te bekofte
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 13.10.11 10:43

pershendetje,
ne fakt kam nje pyetje per magjistarin.
a mund ta ndryshojme te ardhmen tone?
para ca kohesh qofte per shaka qofte per kuriozitet quaje si te duash shkova me nje shoqen time tek nje grua qe lexonte te ardhmen me letra bixhozi.
me ka befasuar me ate qe me tregoi per te kaluaren time ishin 99% te sakta. gjithashtu me tregoi edhe per te ardhmen. mes shume gjerave qe do me ndodhin sipas saj do me ndodhi edhe nje fatkeqsi. u trondita shume nga kjo gje.
mbas nje fare kohe shkova serisht tek ajo, sigurisht qe ajo nuk me mbante mend se kishte kaluar kohe dhe me tha perseri po te njejta gjera edhe per te ardhmen gjithashtu.
po ta perseris qe gjithcka qe me ka thene deri tani me ka dale ekzaktesisht sic me ka thene ajo.
shqetesimi im eshte per kete fatqeksine qe do me ndodhi, jam e bindur qe do me dali pasi te gjitha te tjerat me kane dale.
a mund te bej une ndonje gje per ta ndryshuar kete? ndoshta une mund te kem ndonje gje ne dore per ta ndryshuar por thjesht nuk e di? nuk jam fare e fiksuar per keto gjera dhe nuk merrem as me magjira as me fantazira, thjesht dua te di se shoh qe ju keni shume me teper informacion nese mund te bej ndonje gje per ta parandaluar kete vdekje, PA MAGJI si nje njeri normal me fuqite dhe aftesite qe me ka dhene Zoti.
ju lutem me ktheni nje pergjigje, faleminderit
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Xhemajl prej 13.10.11 11:12

stessa shkruajti:pershendetje,
ne fakt kam nje pyetje per magjistarin.
a mund ta ndryshojme te ardhmen tone?
para ca kohesh qofte per shaka qofte per kuriozitet quaje si te duash shkova me nje shoqen time tek nje grua qe lexonte te ardhmen me letra bixhozi.
me ka befasuar me ate qe me tregoi per te kaluaren time ishin 99% te sakta. gjithashtu me tregoi edhe per te ardhmen. mes shume gjerave qe do me ndodhin sipas saj do me ndodhi edhe nje fatkeqsi. u trondita shume nga kjo gje.
mbas nje fare kohe shkova serisht tek ajo, sigurisht qe ajo nuk me mbante mend se kishte kaluar kohe dhe me tha perseri po te njejta gjera edhe per te ardhmen gjithashtu.
po ta perseris qe gjithcka qe me ka thene deri tani me ka dale ekzaktesisht sic me ka thene ajo.
shqetesimi im eshte per kete fatqeksine qe do me ndodhi, jam e bindur qe do me dali pasi te gjitha te tjerat me kane dale.
a mund te bej une ndonje gje per ta ndryshuar kete? ndoshta une mund te kem ndonje gje ne dore per ta ndryshuar por thjesht nuk e di? nuk jam fare e fiksuar per keto gjera dhe nuk merrem as me magjira as me fantazira, thjesht dua te di se shoh qe ju keni shume me teper informacion nese mund te bej ndonje gje per ta parandaluar kete vdekje, PA MAGJI si nje njeri normal me fuqite dhe aftesite qe me ka dhene Zoti.
ju lutem me ktheni nje pergjigje, faleminderit
Une nuk jam magjistar mirpo mund te te jap ndonje keshill,,

Harroji te gjitha ato qe te ka thene ajo grua, sepse e ardhmja juaj krijohet nga vet ti, dhe ne kete rast ti duke pritur fatkeqesin e krijon vet fatkeqesin,, Mos beso ne ato qe te ka thene ajo, sepse do te krijohet vese te keqija,gjithmon do mendosh per ate gje, dhe smund ti shijosh te mirat e tjera,, ajo mbase ka pasur intuit te zhvilluar dhe mund te ket ditur ndonje gje, mirpo e ardhmja e juaj eshte ne doren tende, dhe ti mund ta kontrollosh...
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 13.10.11 13:19

xhemajl shkruajti:Une nuk jam magjistar mirpo mund te te jap ndonje keshill,,

Harroji te gjitha ato qe te ka thene ajo grua, sepse e ardhmja juaj krijohet nga vet ti, dhe ne kete rast ti duke pritur fatkeqesin e krijon vet fatkeqesin,, Mos beso ne ato qe te ka thene ajo, sepse do te krijohet vese te keqija,gjithmon do mendosh per ate gje, dhe smund ti shijosh te mirat e tjera,, ajo mbase ka pasur intuit te zhvilluar dhe mund te ket ditur ndonje gje, mirpo e ardhmja e juaj eshte ne doren tende, dhe ti mund ta kontrollosh...

faleminderit per mbeshtetjen, e vleresoj kete qe ke shkruar POR kam frike se eshte me shume se kaq
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Gon! prej 13.10.11 13:43

Thėnjet e asaj fallgjoreje tė janė regjistruar nė trurin tėnd dhe nuk i ke harruar, i ke pėrsėritur mendimet nė lidhje me thėnjet e saj. Tani ato tė janė bėrė ves dhe psiqik tė cilat nuk mund t'i largosh nga truri dhe tė sjellin stres dhe depresion, posaqėrisht "Fatkeqėsia" qė ka pėrmendur ajo fallgjore pėr ty. Ju tani ndjekni fjalėt e saj dhe i prijni atyre gjėrave qė ajo i ka thėnė se do tė ndodhin dhe ato normalisht se do tė ndodhin pasi qė ju i prijni. Ajo nuk ka mundur tė dij tė kaluarėn tėnde pa tė pyetur rreth diqkaje, rreth karakterit tėnd. Nėse ke frikė se do tė jetė mė shumė se kaq, atėherė sigurisht qė do tė jetė mė shumė se kaq, sepse ju dėshironi qė tė jetė mė shumė se kaq!

Tė paktėn unė mendoj ashtu!

Shpresoj tė jesh mirė.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 13.10.11 15:21

E nderuara stessa Edi Marfi nė librin e tij “Forca e Ndėrdijės” na kėshillon qė njėriu nuk duhet tė lejoj tė bjen nėn dikimin e tė sugjestionit qė ai e quan si njė fuqi kolosale qė mund tė bėhet e damshme nė qoftės ėshtė sugjestion negative (sikur nė rastin tuaj) dhe po aq pozitive nė qoftėse ėshtė fromuluar me mendime poziteve.

Tek ju ajo ka vėnė njė sugjestion negativė qė ka ngjallė friksime nė tė menduarit nė lidhej me atė qė do tė ndodhė dhe ju me mendje keni filluar qė ta pranoj sikur tė vėrtetė.Dhe mu kėta faktor tė brendshėm e drejton jetėn e secilit prej nesh.

Njė thėnjė thotė:Njeriu ashtu si mendon edhe ashtu (i tillė)ėshtė.Sugjestion nga vetvetja nuk ka kurrfar fuqie,por nėse pėrvetėsohet nga ndėrdija apo mund tė sjellė pasoja nė qoftės ėshtė sugjestion negativ.

Kėta duhet ta larogojsjė nga mendja duke dhenė mendim pozitve dhe kategorikisht tė jesh e vendosur se ajo qė ėshtė thėnė kur nuk ka pėr tė ndodhė.Edhe Jezusi thotė u bėftė sipas besimit tėnd, sepse edhe ndryshe nuk mund tė ndodhė vetėm se ashtu se si e regjistron nė ndėrdije.Ndėrsa imam Aliu thotė: Lutja e dėbon paracaktimin dhe caktimin e prerė, atėherė pėrgatiteni dhe lexojeni atė.Largojini fatkeqėsitė e ndryshme pėrmes lutjes.

Para se tė zbresė fatkeqėsia, pėrqafojeni lutjen. Betohem nė Atė, i Cili krijon njeriun dhe e shpėrthen farėn se, sulmi i fatkeqėsisė ndaj njeriut (besimtarit) ėshtė mė i shpejtė se lėvizja e erės nga maja e malit kah tatėpjeta dhe vrapimi i kalit.

Prandaj mbrohuni me lutje (autosugjestione pozitive) sepse ato e parandalojnė dhe e largojėn paracaktimin e bėrė nga dikush si sugjestion apo nga vetja si autosugjestoni dhe kjo e dyta ėshtė shumė e rrezikshme, prandaj parandaloje me mendim pozitive dhe mos i beso asgjė nga ajo qė tė ėshtė thėnė, dhe mė e mira mirės ėshtė qė gjithė atė "dije "qė mendon se mund ta ketė ajo grua veje nė dyshim.

Me respekt fakiri
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per stessa

Mesazh  Blak Devill prej 14.10.11 16:36

ekziston je shpirte qe mund te leviz yjet dhe te te ndihmoj ne te ardhmen qe do
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 15.10.11 11:21

Pershendetje anetare te forumit dhe adm te tij. Une kam nje problem dhe vendosa tju shkruaj, ju lutem me jepni ndihmen tuaj te sinqerte ose ne te kundert me thoni qe nuk keni mundesi per te me ndihmuar. Kam prej me shume se nje viti qe kam lidhje me nje djale, kalonim shume mire, kuptoheshim me njeri tjeterin, madje jemi ne nje pune bashke. Nje dite historia u mor vesh dhe ai rezikoi ta pushonin nga puna, qe nga ajo dite i shkeputi marredheniet me mua, tani thjesht pershendetemi. Une nuk mund ta harroj, por e ndiej qe edhe ai nuk me ka harruar, u bene reth 2 jave qe nuk flasim, ju lutem shume para se kjo histori te ftohet une dua ta rikthej serish te lidhja tone he te une, dua qe mos te degjoje asnjeri dhe te jete mi vendosur se te dy bashke do tja dalim. Me thoni cfare mund te bej, ka ndonje lloj magjie por qe te me jape rezultat??Pres sa me shpejt pergjigje. Ju faleminderit
avatar
elia karamelia

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  taboo prej 15.10.11 11:25

zot na ruaj.o elia karamelia si mund ti drejtohesh dikujt tjeter per ndihme pervecse zotit oooo.magjia eshte mashtrim per injorantet.zoti te ruajt
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 16.10.11 4:33

elia haroje fare seshte per ty ai ,gjej ndonje tjeter se nuk eshte fundi ,njerezit diku atje jashte vdesin urie dhe si ndihmon njeri e ti dashke te realizosh tekat e tua lluksi .haroje te thashe ska gje ne bote qe te plotesoje deshiren tende kopricioze
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 17.10.11 9:12

ju falenderoj te gjitheve qe me shkruat,
eshte e veshtire qe njeriu te shprehi ato qe perjeton brenda vetes aq me teper ne nje forum te hapur si ky...
nuk besoj se ka ndikuar ne jeten time pervec faktit qe me ka futur ne mendime. nuk kam ndryshuar asnje plan, nuk kam ndryshuar asnje projekt te te ardhmes, nuk ia kam thene askujt(pervec asaj shoqes time), nuk jam terhequr nga jeta, nuk ia lejoj vetes...
por ajo fjale me ka mbetur ne mendje, thjesht me beri pershtypje saktesia e gjerave qe ajo me tha, thjesht kjo ma shton friken asgje me teper.
kete periudhe kam menduar keshtu: nese ndodh ajo qe me tha fallxhorja(MOS O ZOT) nuk do tia falja kurre vetes qe une e dija me perpara dhe nuk bera asgje per ta ndryshuar, ndoshta ka nje arsye qe e mora vesh, ndoshta une mund te bej dicka, por thjesht nuk di se cfare duhet te bej...
ndoshta Zoti ka dashur qe une ta marr vesh te ardhmen time, se po te mos donte ai do me kishte nxjerre ndonje pengese dhe une nuk do kisha shkuar, ndoshta Zoti nuk hyn fare ketu...
thjesht keto jane mendime qe une bluaj here pas here, por kjo nuk do te thote se une kam hequr dore nga jeta, une punoj studioj kaloj kohe me familjen me shoqerine, nuk e di nese jam shume e qarte...
gjithesesi ju falenderoj qe keni marre mundimin te me lexoni dhe disa prej jush te me ktheje pergjigje...
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 10:23

E nderuara stressa,ajo fallxhorja nuk mund ta dijė tė ardhmėn e saj dhe tė askujt tjetėr,por tė kaluarėn tėnde e deshifron nėpėrmjete tej,ato qė tė kanė ndodhur dhe janė tė ruajtur nė kujtesėn tėnde qė nė gjuhėn e Dianetikės quhen” Banka Standarte tė Kujtesė”dhe kėto bankat standarte tė kujtesė janė tė pėrkryera dhe regjistrojnė mė besnikėri dhe besushmėri ashtu si njė Pc.

Dhe njė pjesė e bankave janė qė regjistrojnė fjalė tė ndėgjuara qė pėrmbahet ose rrjedh nga kuptimet tė ndryshe tė fjalėve ose simboleve dhe njė pjesė e saj, qė miret me regjistrimin e fjalėve tė lexuara,apo me regjistrimin e tingullit dhe pamjes.Njė aspekt tjetėr intersant i bankave standarte tė kujtesė ėshtė se,nė pamje tė parė ato depozitojnė origjinalin dhe i dėrzojnė analizuesit kopjet e sakta.

Ato dorėzojnė aq kopje tė sakta sa ē’iu kėrkohet,pa cenuar origjinalin nė arkivin pėrkatės,ato i dėrzojnė kėto kopje secilėn me pamjen,ngjyrėn dhe lėvizjet,zėrin me tingulli,etj..Ndėrsa fallgjorja ėshtė sikur njė Haker ajo fut njė program dhe i merre tė dhėnat nga kėto banka tė kujtesės(vetėm ato tė regjistruara,qė kanė ndodhur sepse ato qė nuk kanė ndodhur,nuk janė tė deponuar nė kėto banaka dhe nuk ka se ku ti merr.)

Dhe mbasi i merre kėto tė dhėna ajo i tregon ato qė tė kanė ndodhur,por jo qė i dinė ajo kėto gjėra,por ju pa vetė dije e keni lejuar tė fute nė kėto kujtesa dhe ajo nga aty e ka nxjerr materialin e deponuar dhe vetėm ju a lexon.

Pėr tė mos arritur qė tė fute asnjė virus(program i huaj i pa dėshriuar nė bankat e kujtesės) ju duhet ta keni tė instaluar njė program mbrojtės dhe ajo tė jetė gjithnjė nė gjendje aktuale,pramekanizimin e lutjes,sepse lutja krijon njė fushė antimagnetike(rrefuzues) ndaj tė keqės dhe zėri i mbrendshėm nė kėtė rast nuk do tė pėrshpėris dhe nuk do tė bashkėpunoj apo mė mirė tė themi nuk i jep leje tė hy nė bankat e kujtesė dhe aq mė pak ti bindet tė jep kopjete e deponimeve qė janė aty.

Nė qoftės duash mund ta prakikosh mekanizmin e mbrojtjes njė kohė dhe pastaj po desh shko prap ke ajo dhe verifikoje mos dijen e saj,por gjatė seancės sė fallit ju nuk duhet tė lejohin qė zėri i juaj i mbrendshėm ti i dorėzohet bashkėpunimit me vetėdije apo pa te,nėqoftes thua a thua do ta dinė prapė atė qė mi ka thėnė,apo a do ta dinė kėtė rast qė ėshtė i njohur vetėm pėr ju dhe gjendet nė bankat e kujtesė ajo do tė arrijė tė tė lexoj.

Pra ju nuk duhet tė mendoni por vetėm tė vazhdoni qė zėri juaj (nė kėtė rastė ta kryeje detyrėn e antivirusit) tė pėrshpėris vetėm lutjet e mbrojtjes dhe mos e le asnjė mendim tjetėr,sepse lutja mbrojtjes nuk le asgjė tė hapur nė sitemin tuaj,i mbyllė tė gjitha rrugėt ku mund tė dal informacioni....ju kėrkoj falje ndoshta u zgjata pa si shumė dhe ndoshta nuk kam arritur tė ju shpjegoj mė mirė kėtė mekanizėm tė dhėnjės dhe tė mbrojtjes sė informacoinit qė gjendet dikun i fshehur nė ty..

me respekt fakiri
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 17.10.11 10:38

Te falenderoj shume, sistemet kompjuterike si edhe viruset dhe antiviruset i njoh shume mire, keshtu qe ishte shume e qarte nga ana jote...
me bere te lumtur ne keto momente, nese e vetmja gje qe duhet te bej eshte "Lutja", e bej me shume kenaqesi. nuk kam ndonje lutje fikse, por ja do lutem ashtu sipas menyres time...
faleminderit serisht...
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 11:13

ska pėrse e nderuara stresa,tė gjitha qė i kėrkon njeriu e gjenė nė vete veten e tij thellė nė brendėsin e tij njė mistik thotė:

"Tek ti ėshtė thesari i enigmės sė dashurisė, tek ti,
Tek ti ėshtė burimi i bukurive tė madhėshtisė, tek ti!
Sa e sa gjendje tė fshėhta ka gjithashtu tek ti,
Talenti shpirtėror, tek ti; aftėsia, tek ti, e vėrteta, tek ti!
Po e vure re, toka e qielli, xhehennemi dhe xhenneti janė tek ti,
Rezidenca hyjnore dhe engjėjt janė tek ti, gjithsesi, tek ti!
Shihe kėndshėm veten se thelbi i gjithėsisė je ti,
Njeriu, bebja e syrit te tė gjitha qenieve je ti!"

pra vetėm duhet qė ti aktualizoni mekanizmat qė gjenden tek ti,dhe pa fare dyshimi nuk do ju mungoj suksesi(nga tė menduarit e pozitive) dhe largoju atyre mendimeve qė kanė negativitet...

me respekt fakiri
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.10.11 11:42

Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Xhemajl prej 17.10.11 11:57

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?
Po pergjigjem edhe une ne kete,,:Thjeshtesia eshte virtyti me i madh..
kete e di edhe Fakiri, dhe per kete besoj se shprehet ashtu.
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Fakiri prej 17.10.11 12:03

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Fakir ne nje bisede me pare u shprehe si nje njeri i thjeshte madje coban , jam kurioz te di pse shprehesh keshtu kur" bagazhi" jot eshte shume me i gjere se aq?

I nderuar Meridian arsyja e parė ėshtė qė mendjemadhėsia,simbolizon"Faraonin" mė bėn tė jem egoist,pra i ndihmon egos, dhe mua si besimtar nuk mė ndihmon aspak(Ai qė tregohet mendjemadh para popullit, do tė poshtėrohet.) dhe sė dyti Ēobanėt kanė durim tė pėrsosur(nuk ėshtė as pak e leht tė jesh gjithnjė vetėm me dele) ,dhe se mua mė plėqen metoda e tyre pėr ta mbajtur zėrin e tyre tė mbrendshėm nėn kontrollė....

me respekt fakiri
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  elia karamelia prej 17.10.11 12:24

maqomaqo3, une te falenderoj qe me shkruajte por pavaresisht se nuk njihemi dua te dish dicka dhe ta them me shume modesti, une jam nje njeri qe me prekin problemet e te tjereve dhe gjithmone i ndihmoj me aq sa kam mundesi. Une e di qe ne bote ka shume varferi, ka femije qe vuajne dhe nuk mund te sigurojne as gjerat me elementare dhe mos kujto se une jam nje vajze e pasur e llastuar qe i ka te gjitha dhe kerkon thjesht ti plotesohet teka e saj. Duhet te dish gjithashtu qe jam matur shume perpara se te shkruaja sepse ka qene e veshtire per mua qe te shkruaj historine time personale dhe per me teper te arrij te kerkoj ndihme nga magjia apo nga ritualet, por per mua ky nuk eshte thjesht nje problem, por behet fjale per gjene me te rendesishme te jetes, une e di qe ai djale me do por karakteri i tij eshte shume i lekundur dhe dyshues.Nuk kam nevoje per moral, e di qe ju mund te thoni qe kush te do ben gjithcka por jeta nuk eshte si ne libra. E vetmja gje qe kerkoj eshte dikush qe te me ndihmoje me te vertete, nese di dhe nese ka mundesi. Vetem kaq. Faleminderit!
avatar
elia karamelia

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Gon! prej 17.10.11 12:33

Magjistari duhet tė jeni ju nė kėtė rast.

Thjesht shprehja ku do qė ta takosh atij ndjenjat magjike tė mbinatyrshme qė ti i ke pėr tė e nderuar dhe sigurisht qė do tė ketė sukses, por mos kėrko nga njė njeri i cili nuk tė njeh dhe nuk e njeh dhe i cili (Nėse thirret si magjistar) nuk mund tė bėj dobi, por vetėm dėm. Njė njeri jo-magjistar do tė sillte mė shumė dobi duk tė thėnė fjalė tė duhura dhe duke tė treguar iniciativat tė cilat ti duhet ti marrėsh, mirėpo nė fund del qė ti do tė jesh magjistarja mė e pėrkryer.


Edituar pėr herė tė fundit nga Gon! nė 08.11.11 20:43, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 17.10.11 12:38

fakiri shkruajti:

I nderuar Meridian arsyja e parė ėshtė qė mendjemadhėsia,simbolizon"Faraonin" mė bėn tė jem egoist,pra i ndihmon egos, dhe mua si besimtar nuk mė ndihmon aspak(Ai qė tregohet mendjemadh para popullit, do tė poshtėrohet.) dhe sė dyti Ēobanėt kanė durim tė pėrsosur(nuk ėshtė as pak e leht tė jesh gjithnjė vetėm me dele) ,dhe se mua mė plėqen metoda e tyre pėr ta mbajtur zėrin e tyre tė mbrendshėm nėn kontrollė....

me respekt fakiri

Fakir me vjen mire per kete dhe te pergezoj , mendova me teper qe ne lidhje me nikolaosin sdeshe te nderhyje me teori
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  maqomaqo3 prej 18.10.11 0:33

elia karamelia shkruajti:maqomaqo3, une te falenderoj qe me shkruajte por pavaresisht se nuk njihemi dua te dish dicka dhe ta them me shume modesti, une jam nje njeri qe me prekin problemet e te tjereve dhe gjithmone i ndihmoj me aq sa kam mundesi. Une e di qe ne bote ka shume varferi, ka femije qe vuajne dhe nuk mund te sigurojne as gjerat me elementare dhe mos kujto se une jam nje vajze e pasur e llastuar qe i ka te gjitha dhe kerkon thjesht ti plotesohet teka e saj. Duhet te dish gjithashtu qe jam matur shume perpara se te shkruaja sepse ka qene e veshtire per mua qe te shkruaj historine time personale dhe per me teper te arrij te kerkoj ndihme nga magjia apo nga ritualet, por per mua ky nuk eshte thjesht nje problem, por behet fjale per gjene me te rendesishme te jetes, une e di qe ai djale me do por karakteri i tij eshte shume i lekundur dhe dyshues.Nuk kam nevoje per moral, e di qe ju mund te thoni qe kush te do ben gjithcka por jeta nuk eshte si ne libra. E vetmja gje qe kerkoj eshte dikush qe te me ndihmoje me te vertete, nese di dhe nese ka mundesi. Vetem kaq. Faleminderit!
ndihma me e madhe eshte qe te rish e qete se nuk eshte fundi ,une te kuptoj shume mire sidomos femrat qe ne momente delikate jane gati te hidhen nga dritarja per tekat e tyre . njeriu dashuron cdo minute ,cdo ore .por kto jane gjera kalimtare dhe jo te perjetshme besome . duaje zotin dhe nenen tende se keto te dy jane gjerat me te rendesishme dhe te pazevendesueshme qe na duan pa kushte . lere ate djale se ai nuk eshte per ty sinqerisht ,nqs ai te do do kthehet prape tek ty .nese nuk kthehet ste ka dashur kurre
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  leonida prej 08.11.11 20:06

i nderuar magjistar a mund te me tregosh ndonje lloj majije ku mundesh me mbet shtatzan...ju lutem pergjigju.
avatar
leonida

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  stessa prej 09.11.11 14:55

leonida shkruajti:i nderuar magjistar a mund te me tregosh ndonje lloj majije ku mundesh me mbet shtatzan...ju lutem pergjigju.
e dashur Leonida, me fal qe po nderhyj une se pyetja ishte per magjistarin por ne shumicen e rasteve keto jane probleme qe mund ti zgjidhi edhe mjeksia. mjeket nuk te kane dhene asnje shprese?
me fal por si mund te sjellesh ne jete nje femije me ane te magjise?! femija eshte nje engjell, shpresoj ti kesh kaluar te gjitha fazat e mjeksise, sepse ndoshta mund te kesh nevoje per ndonje trajtim te specializuar...
te uroj fat
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme nga Magjia

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi