Helikopterėt e zinj

Shko poshtė

Helikopterėt e zinj

Mesazh  Neo prej 14.12.09 15:54

Helikopterėt e zinj


Nje helikopter pa shenja identifikimi i fotografuar ne territorine e SHBA-sė

Mė 7 maj 1994, njė helikopter i zi iu qep pas njė djaloshi adoleshent pėr 45 minuta nė Harrahan, Louisana. Pamja e jashtme e helikopterit nuk jepte asnjė tė dhėnė, pasi nuk kishte asnjė shenjė tė origjinės apo tė pronarit.

Djaloshi nuk u tmerrua aq shumė nga natyra ogurzezė e vetė mjetit, sesa nga qėndrimi kėrcėnues i atyre qė ndodheshin brenda tij, tė cilėt, mė pas, kishin zbritur dhe i kishin drejtuar armėt.

Djaloshi nuk kishte as idenė mė tė vogėl pse helikopteri e kishte vėnė nė shėnjestėr. Shefi i policisė nuk ishte i gatshėm tė pėrgjigjej dhe la tė kuptohej se helikopterėt i pėrkisnin qeverisė amerikane dhe se kjo ēėshtje ishte jashtė pėrgjegjėsisė sė tij.

Njė javė mė vonė, disa persona qė udhėtonin me njė makinė pranė Uashingtonit, morėn tė njėjtin trajtim. Edhe ata u ndoqėn pėr disa kilometra prej helikopterit. Nuk ishin nė gjendje tė bėnin asgjė dhe kur shoferi u pėrpoq tė dilte nga rruga, njė shkallė me litarė u ul poshtė dhe disa njerėz me uniforma tė zeza dhe armė nė duar nisėn tė zbrisnin.

Nuk kishin mundėsi tjetėr, pėrveēse tė bėnin atė qė donin njerėzit me uniformė. Shoferi e quajti veten me fat qė denduria e trafikut e detyroi mjetin ajror qė, mė nė fund tė tėrhiqej, por ai nuk dėshiron tė mendojė se ēfarė do t'i kishte ndodhur nėse rruga do tė kish qenė e boshatisur.

Mė pas, njė helikopter i zi fluturoi mbi fermėn e njė ēifti nė Nevada. Duke spėrkatur vendim me njė substancė tė panjohur nė atė zonė, ai kishte vrarė dhjetėra kafshė dhe disa muaj mė vonė bimėsia pėrreth zonės vijonte tė ishte e dėmtuar. Autoritetet zyrtare mohuan tė kishin dijeni pėr ekzistencėn e helikopterit.

Helikopterė tė zinj misteriozė, janė shfaqur vazhdimisht dhe kanė tmerruar viktima krejtėsisht tė pafajshme. Shpeshherė ata duket se kanė lidhje me gjymtimin e bagėtisė. Edhe mė shqetėsues ėshtė fakti qė pasagjerėt e helikopterėve nuk tregojnė aspak se kanė qėllime paqėsore dhe janė tė pėrgatitur tė pėrdorin madje, armėt dhe mjete tė tjera tė dhumshme, duke mbajtur tė fshehtė identitetin e tyre gjatė gjithė kohės.

Spėrkatja e mjediseve urbane dhe rurale me kimikate tė panjohura, vrasjet pa asnjė arsye tė kafshėve dhe bimėve, bėhen pėrherė e mė tė frikshme.

Nuk dihet nėse kėta helikopterė mund tė kenė lidhje me njerėzit misteriozė me tė zeza. Ata qė kanė guxuar tė fotografojnė helikopterėt, thuhet se janė larguar nga zona prej njerėzve me uniforma tė zeza dhe janė kėrcėnuar se po t'i tregojnė ndokujt do tė gjejnė vdekjen. Atyre u janė konfiskuar gjithashtu aparatet dhe filmi.

Ne nuk mund tė dimė nėse helikopterėt e zinj janė njė fenomen jashtėtokėsor apo nėse u pėrkasin departamenteve qeveritare. Por e sigurt ėshtė se ata nuk vijnė paqėsisht dhe nuk janė aspak tė pėrgatitur qė t'u pėrmbahen parimeve themelore demokratike.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  i panjohuri prej 15.12.09 14:42

Une them se ky helikoppter dhe te tjere si ai jane pjellė e terroristeve dhe s'ka aspak lidhje me boten jashtetokesore.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Helikopterėt e zinjė.

Mesazh  etmond prej 03.01.10 23:41

Jo, sigurisht qė nuk mund tė jenė jashtėtokėsorė.

Ky lloj Helikopteri mund tė jetė fjala e fundit e teknologjisė Amerikane, personat qė ranė ndesh me ta, nuk besoj se ishin tė zgjedhur posaēėrisht pėr ndonjė eksperiment, thjesht rastėsia i solli nė rrugėn e helikopterit.

Dhe ata japin shpjegimin e tyre ashtu siē mund ta jepte ēdo njeri i zakonshėm, i trembur, e i terrorizuar nga njė objekt fluturues, aq mė keq kur nga ai objekt shfaqen me mėnyra nga mė tė ndyshme, njerėz tė armatosur qė gjithėsesi kurrė nuk mund tė jenė miqėsor veēėse pėrkundrazi tepėr armiqėsor.
avatar
etmond

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  imaginanti prej 04.01.10 9:53

Kurgjo ma shum se C.I.A .
avatar
imaginanti

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

helikopteret e zinj

Mesazh  MARKO prej 16.01.10 16:57

po te jete eksperiment perse armet i drejtohen njerzve
avatar
MARKO

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  Gafurr prej 30.01.10 11:28

Sigurisht kane qene helikopter normal ushtarak por frika e bene te veten.
avatar
Gafurr

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  Odin prej 28.10.11 21:57

Pse nje operacion "privat" i kesaj natyre nuk ka shqetesuar ndonjehere, qofte qeverite, mediat apo edhe individet?
Sepse paraja blen heshtjen, dhe nese parate nuk jane mjaft efikase, "ndodhin" aksidente.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  Xhemajl prej 29.10.11 9:53

hokus-pokus shkruajti:Pse nje operacion "privat" i kesaj natyre nuk ka shqetesuar ndonjehere, qofte qeverite, mediat apo edhe individet?
Sepse paraja blen heshtjen, dhe nese parate nuk jane mjaft efikase, "ndodhin" aksidente.
Si te shqetesoj qeverin, kur ndoshta ajo eshte inciatore qe e ben kete gje, pastaj mediat qe nuk guxojne te bejne ndonje gje rreth ketyre drejtimeve, sepse ato kontrollohen nga qeverit,dhe pastaj individi kur na ka media te shikoj, ku mund te dije per keto,, mendoj qe pas qeveris, fshihen Illuminati,,i cili edhe i ben keto experimente..
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  Mumie prej 29.10.11 22:14

Interesante kjo puna e helikoptėreve,mendoj qė njerėzit prapa kėsaj janė ndonjė organizat e fsheht policore ose CIA siē tha dikush mė lart,kjo e dėshmon pėr arsye se me sa lexova shfaqen edhe nė publik si nė autostradė p.sh,dhe nuk vrasin njerėz vetėm u fusin frikėn!

Sidoqoft kėta helikoptere janė misterioz dhe mbete pėr ti zbuluar qėllimet e tyre mė tutje.
avatar
Mumie

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Helikopterėt e zinj

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi