Pyetje - Pergjigje mbi endrra552

Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Faqja 11 e 57 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 34 ... 57  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 13:32

ArditiShk shkruajti:un kam par ne enderr 2 gjerprinj nje ngjyr portokall edhe nje te zi ky i ziu ishte nen pallton time dhe po u mundoja qe tju largoja pa me ngrene nuk levizshin fare te 2, a mund te me tregoni ser cfar dote thote kjogje?

Gjarpėringjtė nė shumicėn e rasteve paraqesin armiqtė e ėndėrrtarit, ngjyra e portokalltė paraqet miqėsinė ( pra dikush qe ju bėhet kinse shok), ndėrsa gjarpėri me ngjyrė tė zezė paraqet armikun e tėrbuar.....Domenthėnia zbutet pasi qė nė ėndėrr nuk tė kanė sulmuar e as nuk tė kanė shkaktuar ndonjė dėm.
Megjithatė kujdes!

Elizza

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 13:49

fida shkruajti:A ka mundesi me me tregu se ēfare do te thote te enderrosh sikur motra me eshte ēmendur dhe largohej prej shtepise e une mundohesha ta ndaloja dhe qaja.

Pėr tė thėnė koment pėr kėtė ėndėrr duhet tė merret parasysh statusi i motrės suaj!
Por sidoqoftė: ēmenduria e femrės paraqet njė vit tė mbarė.
Largimi nga shtėpia...(varet prej satusit te saj).
Kurse tė qarėt paraqet gėzim pėr ėndėrrtarin.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 14:03

Monya shkruajti:Pershendetje!!
Cfare do te thote te shikosh ne enderr sikur deshiron te kesh mardhenie seksuale me dike dhe zbulon se organi jot eshte shendruar ne ate te seksit tjeter ????
Po brumi dhe qeni ne enderr cfare simbolizojne?

Sipas ekspertėve shndėrrimi i organit seksual femėror nė atė mashkullor, paraqet fjalorin jo te pėshtatshėm tė femrės si dhe ( nėse ėshtė e martuar) sundimin e saj mbi burrin.

Brumi - paraqet pasurimin e lejueshėm - hallall.

Qeni - paraqet rojtarin, ndonjėherė bashkpuntorin qė s'ka as forcė as guxim,... ndonjėherė armikun e pafuqishėm,,,,ndonjėherė fitimin e diqkaje,,,, varet se si shihet dhe prej gjendjes se ėndėrrtarit....

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 14:35

kristian planaj shkruajti:he kam pare nje enderr te cuditshme si kur po shnderrohesha neengjull pastaj ne luan ja si ishte .isha une ne shtepi dhe po lutesha zotit dhe pastaj mu shfaq nje engjell dhe ai me shnderroi si veten dhe pastaj ne luan me ndihmoni ne interpretim

Lutja drejtuar Zotit paraqet shpėtimin nga brengat dhe vėshtirėsitė.
Shndėrrimi nė engjull paraqet marrjen e ndonjė posti apo ndonjė tė mirė tjetėr.
Luani paraqet njeriun e pamposhtur, guximtar dhe te fuqishėm.

Elizza

1083

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 27.01.10 12:46

shpejtim.kabashi shkruajti:Tjetra eshte se, shpesh kur te shkoj diku ose behet nje fare pune, shumica me dalin sikur i kam pa diku. Atehere me kujtohen se i kam pa ne enderr, pse me ndodh keshtu, mbetem pa koment duke i bere pytje vetes. Pres pergjigjie nese keni sqarim .

shpejtim.kabashi

9

Mesazh  Lea prej 27.01.10 13:06

Pershendetje

Shpresoj qe dikush nga ju mund t'i pergjigjet pyetjes sime.

Kam pare ne enderr sikur isha mbi kulm te shtepise sime te vajzerise ku kishte bore.Pashe nje buqete trendafilash te kuq dhe i mora.Poashtu pashe edhe nje tube tulipanash te kuq dhe me shume te verdhe,edhe ata i mora edhe pse ishin pak te shperndare.

Ju falenderoj.

Lea

1

Mesazh  Elizza prej 28.01.10 17:28

EVDI PANAHORI shkruajti:Ju lutem mund te ma shpjegoni se cfare domethenje ka, te shikosh vellan qe ka vdekur ne ender dhe ishte duke me dhene nje unaz ne te cilen shkuante ; do te them nje gje...me pas smunda ti kuptoja dot fjalet e tjera, nese ka nje shpjegim ju lutem ma thoni. Faleminderit

Nuk ka ndonjė tė keqe kur marrim diqka nga te vdekurit. Meqenese unaza s'ka ndonjė kuptim te keq... Kjo mė shumė merret si ndonjė porosi ose ndonjė kėshillė nė lidhje me ndonjė qeshtje...Te vdekurit ne enderr na paraqiten per te na keshilluar, qortuar, urdheruar apo mesuar ...Shumica e gjerave qe marrim nga te vdekurit kan domethenie te mir, me perjashtim te pjeprit dhe disa gjerave tjera.... Nuk eshte e lavdrueshme te shihet duke i dhen gjera te rendesishme te vdekurve...
E fjalet e tyre duhet te merren ashtu si thuhen dhe te veprohet ne baz te tyre....

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mesazh  ilirballa prej 30.01.10 22:15

une pothuajse gjithmone shoh sikur bie nga nje lartesi e madhe dhe pastaj zgjohem c'domethene kjo? (nuk e dalloj dot endrren nga e verteta)

gjithashtu ne enderr shikoj sikur jam me vajzen qe dua dhe dalim bashke c'domethene?

ilirballa

2

Mesazh  Monya prej 30.01.10 23:44

Kam pare ne enderr sikur vodha ose gjeta diku(nuk me kujtohet mire) dy byrzulyke prej floriri dhe me ato ne dore sikur vrapoja per diku...Mund te me thote dikush se cfare kuptimi ka kjo enderr??

Monya

8

Mesazh  Nibiru prej 31.01.10 19:04

shpejtim.kabashi shkruajti:Tjetra eshte se, shpesh kur te shkoj diku ose behet nje fare pune, shumica me dalin sikur i kam pa diku. Atehere me kujtohen se i kam pa ne enderr, pse me ndodh keshtu, mbetem pa koment duke i bere pytje vetes. Pres pergjigjie nese keni sqarim .
eshte vertet interesante sepse dhe mua ka momente qe me ndodh dicka e tille... me duket sikur e di perfundimin,Dje psh gjat punes mu kujtuan disa si fraza,dhe per momentin thashe me vete:sipas asaj qe me kujtohet tani do te vij X person ketu.. dhe skaloj 5 min dhe ashtu ndodhi!!!!!!!!!!!!!!!!
Ndonjehere fixom dhe mendoj se kjo eshte jeta e 2 qe po jetoj!!!!

JU LUTEM ME KTHENI NJE PERGJIGJE SE JAM SHUM KURESHTAR!!!!

Nibiru

9

Faqja 11 e 57 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 34 ... 57  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi