Pyetje - Pergjigje mbi endrra552

Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Faqja 21 e 57 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 39 ... 57  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  mendehije prej 21.02.10 16:06

Kam pare nje ender sikur me lidhi nje gjarper i zi, edhe sikur kam tubuar disa para ama shume, nje shume e madhe, ju lutem me tregoni se ēka do te thote kjo.

mendehije

1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pyetje-pergjigje mbi enderrat

Mesazh  qendrimi prej 22.02.10 8:00

Enderrova se kaloja rreth varrezave me nji mik timin, dhe neve ecnim ngadale, ndersa nga varret na vinin disa te qeshura te femijeve qe ishin te varrosur aty.
Dhe miku im me pyeste se ēfare po ndodhe si eshte e mundur te degjohen te vdekurit, dhe une iu pergjigja se shume here ketu i degjoj edhe ata te cilet vajtojne ne ferr, por edhe kete qe po degjojme se bashku une dhe ty, zerat ishin te shum femijeve, duke qeshur me te madhe, nga gezimi nga lumturia e parajses.
Mbi varreza shihja shume lule, qe te gjitha ishin ngjyre roze, ju lutem me tregoni diēka rreth kesaj, eshte hera e pare qe shoh enderr te tille, ju lutem pergjigjuni.

qendrimi

4

Mesazh  anilia prej 22.02.10 18:53

Pershendetje, nje shoku im ka pare nje enderr dhe kerkon nje shpjegim.
Endrra fillon keshtu, ai kishte disa dite qe nuk e shihte te dashuren e tij dhe e pa ne enderr sikur ajo qeshte, por ne momentin qe ai e therriste, i thoshte ku je, ajo i shfaqej perpara.
Ju lutem me ktheni nje pergjigje.

anilia

7

Mesazh  Elizza prej 22.02.10 22:42

mendehije shkruajti:Kam pare nje ender sikur me lidhi nje gjarper i zi, edhe sikur kam tubuar disa para ama shume, nje shume e madhe, ju lutem me tregoni se ēka do te thote kjo.

Gjarpri i zi paraqet armik tė tėrbuar, lidhja paraqet ngatėrresėn qė do tė shkaktoj njė person.
Shuma e madhe e parave paraqet vlerė, sukses, prosperitet, vetbesim ose frikė.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 22.02.10 23:06

qendrimi shkruajti:Enderrova se kaloja rreth varrezave me nji mik timin, dhe neve ecnim ngadale, ndersa nga varret na vinin disa te qeshura te femijeve qe ishin te varrosur aty.
Dhe miku im me pyeste se ēfare po ndodhe si eshte e mundur te degjohen te vdekurit, dhe une iu pergjigja se shume here ketu i degjoj edhe ata te cilet vajtojne ne ferr, por edhe kete qe po degjojme se bashku une dhe ty, zerat ishin te shum femijeve, duke qeshur me te madhe, nga gezimi nga lumturia e parajses.
Mbi varreza shihja shume lule, qe te gjitha ishin ngjyre roze, ju lutem me tregoni diēka rreth kesaj, eshte hera e pare qe shoh enderr te tille, ju lutem pergjigjuni.

Varrezat paraqesin botėn tjetėr, shtėpitė ku bėhen lutje ose ato ku bėhen mėkate, lagjen e pabesimtarve, vdekjen ose burgun varsisht nga gjendja e ėndėrrtarit.
Nėse varrezat janė tė njohura pėr ju paraqesin lagjen tuaj.
Miku juaj ndihet i pasigurt pėr njė ēėshtje apo diēka qė ju e keni pėrjetuar edhe me herėt.
Nėse dėgjoni tė qeshura tė fėmijėve kjo paraqet lehtėsi, gėzim ose pikėllim
Lulet tregojnė mirėsi, butėsi, bukuri, pėrsosmėri, gėzim dhe lumturi qė do tė jenė pėr lagjen tuaj (nėse varrezat janė tė njohura).

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 22.02.10 23:44

anilia shkruajti:Pershendetje, nje shoku im ka pare nje enderr dhe kerkon nje shpjegim.
Endrra fillon keshtu, ai kishte disa dite qe nuk e shihte te dashuren e tij dhe e pa ne enderr sikur ajo qeshte, por ne momentin qe ai e therriste, i thoshte ku je, ajo i shfaqej perpara.
Ju lutem me ktheni nje pergjigje.

E dashura nė ėndėrr pėrfaqėson marrėdhėniet dhe ndjenjat e tij ndaj saj.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mesazh  elizabeta8@yahoo.com prej 24.02.10 10:19

fida shkruajti:A ka mundesi me me tregu se ēfare do te thote te enderrosh sikur motra me eshte ēmendur dhe largohej prej shtepise e une mundohesha ta ndaloja dhe qaja.

Motra juaj eshte dashuruar.

elizabeta8@yahoo.com

9

Mesazh  mirela87 prej 26.02.10 21:26

Ju lutem mund te me ndihmoni te perkthej kete enderr.
Ka disa nete qe enderroj sikur jam ne mes te detit, por jo ne nje anije, por ne nje kuti prej druri te hapur, te madhe sa mund te me zere te shtrire ne katin e pare ndodhem une, ne te dytin i dashuri im me nje person tjeter, i cili nuk arrij te kuptoj se kush eshte por me duket se mashkull...eshte nate e vone, komplet erresire...
I dashuri im zgjat koken dhe me thote leviz duart qe te na shtysh drejt bregut dhe ndjej personin tjeter qe qesh, sa ve duart ne uje ndjej qe uji esht i piset dhe i heq duart nga qe kisha shum frike...
Por kam disa nete qe e shoh kete enderr shpresoj te me ndimoni.

mirela87

3

Kam pare diqka ne enderr

Mesazh  kuriozi prej 27.02.10 11:11

Ēka d.m.th te shohesh ne enderr Ulqinin e une jetoj ne Gjakove ? E kur ta shohesh vajzen e dajes ?
Dhe Hajmali duke te ardhur ne shtepi nga nje vajzė ?

kuriozi

4

Mesazh  Elizza prej 27.02.10 12:40

mirela87 shkruajti:Ju lutem mund te me ndihmoni te perkthej kete enderr.
Ka disa nete qe enderroj sikur jam ne mes te detit, por jo ne nje anije, por ne nje kuti prej druri te hapur, te madhe sa mund te me zere te shtrire ne katin e pare ndodhem une, ne te dytin i dashuri im me nje person tjeter, i cili nuk arrij te kuptoj se kush eshte por me duket se mashkull...eshte nate e vone, komplet erresire...
I dashuri im zgjat koken dhe me thote leviz duart qe te na shtysh drejt bregut dhe ndjej personin tjeter qe qesh, sa ve duart ne uje ndjej qe uji esht i piset dhe i heq duart nga qe kisha shum frike...
Por kam disa nete qe e shoh kete enderr shpresoj te me ndimoni.

Ėndrra juaj aludon nė ndjenjat tuaja. Ju jeni duke "notuar" nė ndjenjat tuaja negative. Nė ėndėrr ju keni lėn veten dhe tė dashurin tuaj tė drejtoheni vetvetiu megjithė kėrkesėn e tij, ēka do tė thotė se edhe nė realitet ju e lini vetėn tė shkoj bashkė me rrjedhėn e jetės, nuk bėni diēka pėr t'i quar pėrpara qėshtjet tuaja.
Ujėrat e turbullta nuk janė tė mira, nuk paraqesin favore.
Ju keni nevojė pėr t'i qartėsuar mendimet dhe tė gjeni paqen e brendshme.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Faqja 21 e 57 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 39 ... 57  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi