Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Estilen prej 29.09.09 10:58

Si mund te interpretohen enderrat me ujra te turbullta,me fusha e gropa,me kanale te gjate...
Ka shume njerez qe ankohen nga ketoi endrra dhe nuk gjejne dot nje pergjigje per to.Kush mund ti pergjigjet ...?

Estilen

916


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pyetje - Pergjigje mbi enderra

Mesazh  ledja dobi prej 13.11.09 13:30

Ēka do te thote te shohesh ne enderr nje tatuazh ne kemben e nje personi ???

ledja dobi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nga engjell ne luan

Mesazh  kristian planaj prej 15.11.09 16:17

he kam pare nje enderr te cuditshme si kur po shnderrohesha neengjull pastaj ne luan ja si ishte .isha une ne shtepi dhe po lutesha zotit dhe pastaj mu shfaq nje engjell dhe ai me shnderroi si veten dhe pastaj ne luan me ndihmoni ne interpretim

kristian planaj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  gjilanasi prej 16.11.09 23:44

ledja dobi shkruajti:Ēka do te thote te shohesh ne enderr nje tatuazh ne kemben e nje personi ???

Te shohesh tatuazh ne enderr do te thote se juve ju terheqin nga larg pervojat e ēuditshme.
avatar
gjilanasi

397


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

presidenti

Mesazh  erlin prej 21.11.09 21:30

Une shof shpesh ne gjume presidentin Bamir Topi sikur han buke.........ju lutem te ma thoni se e shoh shpesh.

erlin

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  gjilanasi prej 21.11.09 22:21

erlin shkruajti:Une shof shpesh ne gjume presidentin Bamir Topi sikur han buke.........ju lutem te ma thoni se e shoh shpesh.

Nėse sheh presidentin e vendit tuaj nė ėndėrr ėshtė simbol i autoritetit, pushtetit dhe kontrollit.
Ajo gjithashtu mund tė paraqet pikėpamjet tuaja dhe opinionet rreth presidentit dhe veprimeve tė tij.
Kurse buka paraqet shėndet, siguri nė ndonjė aferė, lajmėrim pėr njė martesė (mashkull beqar).
avatar
gjilanasi

397


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mish

Mesazh  erlin prej 22.11.09 15:05

Cdo te thote kur sheh ne enderr mish te lutem ma shpjegoni.

erlin

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 23.11.09 23:57

erlin shkruajti:Cdo te thote kur sheh ne enderr mish te lutem ma shpjegoni.

Shikimi i mishit ne enderra: shenjė e mirė pėr negociata biznesi.
prerja e mishit: pėrmirėsim i shpejtė i standardeve tė jetesės.
duke blerė mish: tė ardhurat tuaja do tė rriten, por ju do tė shpenzojnė edhe mė shumė.
duke parė mishi tė kalbur: pritet njė shpifje rreth jush.
duke ngrėn mish me neveri : pėrbuzje, mospėrfillje cinike.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  noa prej 25.11.09 18:53

Cfare do te thote kur dikush tenton te te perdhunoj ?

noa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 25.11.09 19:54

noa shkruajti:Cfare do te thote kur dikush tenton te te perdhunoj ?

Nėse shihni nė ėndėrr qė ju jeni pėrdhunuar, ėshtė njė ndjenjė e tė qėnit tė shtypur nga tė tjerėt ose nga situata nė jetėn tuaj.
Ju keni pėrshtypje se ju nuk mund tė ndryshoni rrugėn qė jeta juaj ėshtė duke vazhduar.
Mundohuni tė mos i fajėsoni rrethanat qė janė pėrtej kontrollit tuaj.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderra

Mesazh  bukuroshja mamit prej 02.12.09 13:24

Ju lutem me tregoni ēfare domethenie ka ne enderr nje kepuce e re por e grisur ???

bukuroshja mamit

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 02.12.09 13:49

bukuroshja mamit shkruajti:Ju lutem me tregoni ēfare domethenie ka ne enderr nje kepuce e re por e grisur ???

Kėpucėt e grisura janė njė shenjė e varfėrisė dhe mjerimit por mund te jete edhe humbje parash.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  silvana prej 05.12.09 22:02

Ju lutem me thoni se cdo te thote te shikosh njeriun e zemres te vdes ne enderr, por kur ai vdes me shfaqet me fytyre tjeter.

silvana

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 06.12.09 16:09

silvana shkruajti:Ju lutem me thoni se cdo te thote te shikosh njeriun e zemres te vdes ne enderr, por kur ai vdes me shfaqet me fytyre tjeter.

Tė shohėsh njė tė dashur tė vdekur: tė jeni vigjilent nė marrėdhėniet njerėzore, njė zgjedhje e rėndėsishme mund tė jetė katastrofike.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  bukuroshja mamit prej 06.12.09 19:47

Mirembrema, doja tju pyesja rreth nje endrre, kam pare ne enderr ca veze te ziera cfare jane ???

bukuroshja mamit

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 06.12.09 22:12

bukuroshja mamit shkruajti:Mirembrema, doja tju pyesja rreth nje endrre, kam pare ne enderr ca veze te ziera cfare jane ???

Te shohesh ne enderr veze te ziera do te thote : ju duhet ta forconi nje situate (marredhenie) qe eshte bere e brishte.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

renie nga lartesia

Mesazh  i panjohuri prej 12.12.09 12:54

Une shoh veten ne nje balone me shoket e mi dhe qe me pas bien te gjithe ne nje pyll ku kalon nje lum i madh dhe te gjithe vdesin pervec meje qe bie ne lume. C"do te thote kjo?
avatar
i panjohuri

63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Asllan prej 13.12.09 3:47

Cdo te thote te shohesh ne Enderr duke kryer mardhenie seksuale me nje person?

Asllan

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Asllan prej 13.12.09 3:48

Cdo te thote te shohesh ne enderr se do te vdesesh per 7 dite ?

Asllan

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 13.12.09 12:46

i panjohuri shkruajti:Une shoh veten ne nje balone me shoket e mi dhe qe me pas bien te gjithe ne nje pyll ku kalon nje lum i madh dhe te gjithe vdesin pervec meje qe bie ne lume. C"do te thote kjo?

Sipas Jung-ut, kjo mund te simbolizoj ndjenjat e enderruesit.
Nje enderr me pyell nganjehere e ka nje ton te errtė e dhe te frikshem.
Te biesh ne lume do te thote grindje, nje konflikt i dhimbshem.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 13.12.09 13:52

Asllan shkruajti:Cdo te thote te shohesh ne Enderr duke kryer mardhenie seksuale me nje person?

Njė ėndėrr qė pėrshkruan mjaft qartė njė akt seksual nuk ėshtė njė ėndėrr qė ka tė bėjė me seksualitetin.
Nėse nė ėndėrr kryeni marrėdhėnie seksuale me dikė tjetėr dhe jo me bashkėshorten tuaj, simbolizon pakėnaqėsi nga ana fizike nė relacionin tuaj.
Nėse ju jeni heteroseksual dhe ju ėndėrroni qė keni marrėdhėnie seksuale me dikė tė gjinisė sė njėjtė, nėnkupton jo domosdoshmėrisht dėshirėn homoseksuale, por shpreh njė dėshirė mė tė madhe vetėqeverisje dhe pranim.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 13.12.09 20:10

Asllan shkruajti:Cdo te thote te shohesh ne enderr se do te vdesesh per 7 dite ?

Duke parė nė ėndėr vdekjen personale, do tė thotė perspektiva tė reja janė pėrpara jush, ndėrsa 7 ditė simbolizon njė cikėl tė jetės suaj i cili pėrfundon pėr tė filluar njė tjetėr.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 15.12.09 20:07

julian andon shkruajti:Cdo te thote kur sheh ne ender numrin 33 ?

Numri i pare gjate enderrimit dmth eshte numer fitues ne loto.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  the vampire prej 04.01.10 20:13

ēdo te thote te shohesh bretkoca ju lutem pergjigjuni ?
avatar
the vampire

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 04.01.10 23:15

the vampire shkruajti:ēdo te thote te shohesh bretkoca ju lutem pergjigjuni ?
Pėrkufizimi pėr bretkocėn nė interpretimi e ėndrrave ėshtė kjo :

Simbol i ringjalljes, i metamorfozės
Simboli i rilindjes pas njė testi (prove) ose
Nevoja pėr ndryshim
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 05.01.10 19:02

zana555 shkruajti:Desha te dije nje sqarim nese ka mundesi mbrame pashe ne enderr sikur nena ime me hjeke nga koka morra, shume morra e une shume isha e shqetsuar po te njejten nate edhe burri ime kishte pa te njejten enderr, ēka do te thote ju lutem per pergjigjje urgjente.

Interpretimi i ėndrrave pėr morrat

Ėndėrrimi i morrave do tė tė thotė humbje materiale dhe konteste

Nėse ju jeni tė infektuar nga morrat do tė thotė ju jeni duke u shfrytėzuar nga dikush pėr tė cilin ju i besoni paratė e juaja ose njė person jeton nė kurrizin tuaj dhe pėrfiton nga ju

Nėse shihni morra duke i hequr: ju do tė kapėrceni vėshtirėsitė tuaja financiare

Shikimi i njerėzėve tė tjerė me morra: atė qė ju jeni duke e pritur do tė shkojė te njė person tjetėr

Ėndrrimi i morrave nėse ata janė nė ngjyrė tė kuqe do tė thotė mjerim
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  esma prej 07.01.10 13:02

A mundet dikush te me tregoj se ēfare don te thote kur ne enderr shofim mollėkuqen ? Sa shume kam deshire te dij, a ka dikush qe di te me tregoj ?
avatar
esma

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 08.01.10 12:20

esma shkruajti:A mundet dikush te me tregoj se ēfare don te thote kur ne enderr shofim mollėkuqen ? Sa shume kam deshire te dij, a ka dikush qe di te me tregoj ?

Simobolizimi i Mollėkuqes nė ėndėrra

Shenjė e shtatzanisė
Njė lajm i ri do t'ju sjellė rehati
Nėse e shihni nė dorėn tuaj: njė ditė e kėndshme
Mollėkuqe shumė e madhe : gėzim i madh dhe kėnaqėsi
Qindra mollėkuqe: njė aktivitet krijues
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  i panjohuri prej 08.01.10 15:25

Ja ky i shpjegon endrrat tamam.
avatar
i panjohuri

63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  the vampire prej 08.01.10 20:18

Cdo te thote kur sheh nje numer telefoni po mbasi zgjohesh nuk e mban mend ?
avatar
the vampire

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  lindita prej 09.01.10 13:13

Cfare na paralajmeron enderra kur e shohim veten shtatezene, dhe dike tjeter se po lindė foshnjen ne pranine tuaj ?
A ka shpjegim rreth kesaj, ju lutem ...
avatar
lindita

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mirmbrema

Mesazh  Ndricim Dika Jimmy prej 10.01.10 0:27

Desha te pyes cka eshte kur sheh ne ender derdhje uji prej themeleve te shtepise ku jeton, e si ndal dot ?

Ndricim Dika Jimmy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 12.01.10 12:39

the vampire shkruajti:Cdo te thote kur sheh nje numer telefoni po mbasi zgjohesh nuk e mban mend ?

Njė ėndėrr qė nuk ju kujtohet ose nuk e mbani mend njė numėr telefoni, sugjeron qė ju duhet tė filloni tė jeni mė i pavarur dhe mė i pėrgjegjshėm.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Sexy Witch prej 12.01.10 17:28

Nje miku im ka pare ne enderr sikur i ishin bere corapet me balte. Di te ma shpjegoje njeri kete enderr?
avatar
Sexy Witch

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  fiddani prej 15.01.10 17:45

A mundeni me me tregue se ēfare do te thote te shohesh ne enderr sikur je duke ecur ne nje rruge te ngushte e papritmas te shfaqen disa gjarperinj disa te medhenj e disa te vegjel, e prej frikes kthehesh prapa?

fiddani

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 15.01.10 20:34

fiddani shkruajti:A mundeni me me tregue se ēfare do te thote te shohesh ne enderr sikur je duke ecur ne nje rruge te ngushte e papritmas te shfaqen disa gjarperinj disa te medhenj e disa te vegjel, e prej frikes kthehesh prapa?

Gjarpėri nė ėndėrr :

Simbolizon impulse tė pavetėdijshėme ose primitive

Shenjė e tradhėtisė

Probleme me shėndetin
Nėse nuk jeni tė sėmurė, mund tė merrni njė sėmundje
Nėse jeni tė sėmurė tashmė, kujdes pėr veten sepse mund tė bėhet shumė serioze.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Jon prej 15.01.10 20:50

lindita shkruajti:Cfare na paralajmeron enderra kur e shohim veten shtatezene, dhe dike tjeter se po lindė foshnjen ne pranine tuaj ?
A ka shpjegim rreth kesaj, ju lutem ...

Ėndrra e shtatėzanisė nuk do tė thotė qė ju do tė mbeteni me barrė. Interpretimi i ėndrrave ėshtė gjithashtu njė analizė e ndėrdijes suaj, ose disa ngjarje tė kaluara gjatė ditėve tė fundit.

Ėndrra e njė shtatėzani mund tė ketė lidhje me njė projekt qė keni, dhe qė do tė merr njė formė brenda njė kohe tė shkurtėr. Njė mundėsi mund tė lind pėr ju, ju duhet tė mėsoni tė kapni shanset qė keni para jush.

Ėndėrra se jeni shtatėzėnė ėshtė mė sė shumti e dobishme dhe nė pėrgjithėsi sjellė lajme tė mira.
avatar
Jon

1232


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Crystal prej 16.01.10 16:25

Kam pare enderr nje djale i cili ishte imi dhe ishte dy vjeq....por qe ishte rritur larg meje (kurre se kisha pare) dhe nje dite gruja qe e kishte rritur e sjelle te une qe te jetonte me mua.
A mund te me thote dikush ēdo te thote?

Ju falemnderit!!!
avatar
Crystal

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Monya prej 18.01.10 19:02

Pershendetje!!
Cfare do te thote te shikosh ne enderr sikur deshiron te kesh mardhenie seksuale me dike dhe zbulon se organi jot eshte shendruar ne ate te seksit tjeter ????
Po brumi dhe qeni ne enderr cfare simbolizojne?
avatar
Monya

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  ArditiShk prej 20.01.10 12:47

Une kam par ne enderr dy gjerprinj nje ngjyre portokall edhe nje te zi, ky i ziu ishte nen pallton time dhe po u mundoja ti largoja pa me ngrene, nuk levizshin fare te dy, a mund te me tregoni se cfare do te thote kjo gje?

ArditiShk

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 20.01.10 16:23

Para 2 vitesh kam par nje enderr qe me ka ngel ne mendje dhe qe skam mund kurrsesi ta kuptoj .
Kam nje vajze te martuar dhe ne enderr donte tia prente koken nje lope dhe une e trishtuar e pytja, qe ku more kete force ti me pre lopen, po ajo me thoshte qe eshte shum lehte.
I pervol duart, mori nje kos, lopa rrinte shume e qete, mbrenda ne kuzhin donte vajza me kry aktin e prerjes , dhe une nga trishtimi dola jasht dhe me doli gjumi por jam shume kureshtare per kete enderr, nese ke mundesi i nderuar te me pergjigjesh ua di per nder.
avatar
shpejtim.kabashi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 20.01.10 16:30

Tjetra eshte se, shpesh kur te shkoj diku ose behet nje fare pune, shumica me dalin sikur i kam pa diku. Atehere me kujtohen se i kam pa ne enderr, pse me ndodh keshtu, mbetem pa koment duke i bere pytje vetes. Pres pergjigjie nese keni sqarim .
avatar
shpejtim.kabashi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

shoh vellane qe se kam me ender

Mesazh  EVDI PANAHORI prej 20.01.10 23:55

Ju lutem mund te ma shpjegoni se cfare domethenje ka, te shikosh vellan qe ka vdekur ne ender dhe ishte duke me dhene nje unaz ne te cilen shkuante ; do te them nje gje...me pas smunda ti kuptoja dot fjalet e tjera, nese ka nje shpjegim ju lutem ma thoni. Faleminderit

EVDI PANAHORI

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pytje:fidani

Mesazh  fida prej 21.01.10 17:55

A ka mundesi me me tregu se ēfare do te thote te enderrosh sikur motra me eshte ēmendur dhe largohej prej shtepise e une mundohesha ta ndaloja dhe qaja.

fida

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 13:14

Sexy Witch shkruajti:Nje miku im ka pare ne enderr sikur i ishin bere corapet me balte. Di te ma shpjegoje njeri kete enderr?


Ēorapet nė ėndėrr simbolizojnė pronėn dhe ruajtjen e saj. Ndėrsa balta nuk paraqet lehtėsi. Pra vėshtirėsi nė lidhje me pronėn. Sa mė shumė t'i jenė bėrė me baltė ēorapet dhe sa mė e errėt tė jetė ngjyra e baltės - vėshtirėsitė janė mė tė mėdha.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 13:32

ArditiShk shkruajti:un kam par ne enderr 2 gjerprinj nje ngjyr portokall edhe nje te zi ky i ziu ishte nen pallton time dhe po u mundoja qe tju largoja pa me ngrene nuk levizshin fare te 2, a mund te me tregoni ser cfar dote thote kjogje?

Gjarpėringjtė nė shumicėn e rasteve paraqesin armiqtė e ėndėrrtarit, ngjyra e portokalltė paraqet miqėsinė ( pra dikush qe ju bėhet kinse shok), ndėrsa gjarpėri me ngjyrė tė zezė paraqet armikun e tėrbuar.....Domenthėnia zbutet pasi qė nė ėndėrr nuk tė kanė sulmuar e as nuk tė kanė shkaktuar ndonjė dėm.
Megjithatė kujdes!
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 13:49

fida shkruajti:A ka mundesi me me tregu se ēfare do te thote te enderrosh sikur motra me eshte ēmendur dhe largohej prej shtepise e une mundohesha ta ndaloja dhe qaja.

Pėr tė thėnė koment pėr kėtė ėndėrr duhet tė merret parasysh statusi i motrės suaj!
Por sidoqoftė: ēmenduria e femrės paraqet njė vit tė mbarė.
Largimi nga shtėpia...(varet prej satusit te saj).
Kurse tė qarėt paraqet gėzim pėr ėndėrrtarin.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 14:03

Monya shkruajti:Pershendetje!!
Cfare do te thote te shikosh ne enderr sikur deshiron te kesh mardhenie seksuale me dike dhe zbulon se organi jot eshte shendruar ne ate te seksit tjeter ????
Po brumi dhe qeni ne enderr cfare simbolizojne?

Sipas ekspertėve shndėrrimi i organit seksual femėror nė atė mashkullor, paraqet fjalorin jo te pėshtatshėm tė femrės si dhe ( nėse ėshtė e martuar) sundimin e saj mbi burrin.

Brumi - paraqet pasurimin e lejueshėm - hallall.

Qeni - paraqet rojtarin, ndonjėherė bashkpuntorin qė s'ka as forcė as guxim,... ndonjėherė armikun e pafuqishėm,,,,ndonjėherė fitimin e diqkaje,,,, varet se si shihet dhe prej gjendjes se ėndėrrtarit....
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Elizza prej 25.01.10 14:35

kristian planaj shkruajti:he kam pare nje enderr te cuditshme si kur po shnderrohesha neengjull pastaj ne luan ja si ishte .isha une ne shtepi dhe po lutesha zotit dhe pastaj mu shfaq nje engjell dhe ai me shnderroi si veten dhe pastaj ne luan me ndihmoni ne interpretim

Lutja drejtuar Zotit paraqet shpėtimin nga brengat dhe vėshtirėsitė.
Shndėrrimi nė engjull paraqet marrjen e ndonjė posti apo ndonjė tė mirė tjetėr.
Luani paraqet njeriun e pamposhtur, guximtar dhe te fuqishėm.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 27.01.10 12:46

shpejtim.kabashi shkruajti:Tjetra eshte se, shpesh kur te shkoj diku ose behet nje fare pune, shumica me dalin sikur i kam pa diku. Atehere me kujtohen se i kam pa ne enderr, pse me ndodh keshtu, mbetem pa koment duke i bere pytje vetes. Pres pergjigjie nese keni sqarim .
avatar
shpejtim.kabashi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje - Pergjigje mbi endrra

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi