Thirrja e shpirtit te gabuar

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Thirrja e shpirtit te gabuar

Mesazh  Vizitor prej 30.10.09 21:16

Thirrja e shpirtit te gabuar

Kjo histori bazohet ne nje ngjarje te vertete nga nje student ne Maqedoni.
Me nje mbremje mblidhen shoket te nje studenti ne nje shtepi ku ishte duke banuar me qira, kurreshtar per te bere ritin me gote.

Tentuan disa here me thirrjen e shpirterave te ndryshem por pa sukses, nga lodhja dhe neveria e pritjes se gjate per kontakt me ndonje shpirt, njeri prej shokeve te ketij studenti filloj te flas fjale te ndyra, ti ofendoj shpirtrat pa pushim.

Te gjithe kishin heq dore nga riti dhe ishin ulur ne pjesen tjeter ne po te njejten dhome, gota ishte ende ne gjendje qetesie dhe nuk e kishin terheq goten nga tavolina, por e kishin lene ashtu si e kishin vendosur per rit, deri sa njeri ofendonte me fjale te pista tjetri me fjale sikur thoshte nuk ekzistojn, eshte rren etj etj.

Per nje ēast fillon gota te leviz me shpejtesi dhe kahje te ēorientuar, te gjithe u shukaten dhe ishin ngrite ne kembe per te shikuar se ēfare po ndodh, kur pane goten se si levizte te gjithe u shtangen , pa pritmas gota fluturoj nga tavolina dhe u perplas per muri dhe u thy.

Qe prej asaj dite te gjithe kane mbetur me pasoja psikike edhe pse nuk i kishte ndodhur asgje me shume....

Kujdes kur therrisni krijesa prej botes se pa dukshme ...
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e shpirtit te gabuar

Mesazh  Estilen prej 31.10.09 8:52

Po ju z.Murat a ishit prezent ne ngjarje a po e keni me te tregur si gjithe ngjarjet e tjera....?
Habi e madhe kur tregohen ngjarje me fantazma e me shpirtera,se asnjeri nuk ka qene prezent,por tregojne per te tjeret qe u kane ndodhur.Si eshte e mundur qe une,qe jam shume kureshtar per shume arsye te perjetoi ngjarje te ketyre natyrave,nuk po e arrij dicka te tille.?
A ka kush qe t'me tregoi se si mund ti arrije....?

Estilen

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigja ne pyetje.

Mesazh  Vizitor prej 08.11.09 15:32

Po eshte shume e vertete, sepse ka qene shok im pjestar i grupit te asaj shoqerie qe e kane kryer ritin e thirrjes se shpirtit.
E per te arritur personalisht keto gjera mbinatyrore, duhesh me i kerku me shume vullnet dhe duhesh te kesh besim ne to.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ou?!

Mesazh  i panjohuri prej 12.12.09 12:59

por si thirren keto shpirtra pra si eshte kyriti qe doni te benin pjestaret e aij grupi ku bente pjese edhe shoku yt?
avatar
i panjohuri

72


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi