Masonet !

Shko poshtė

Masonet !

Mesazh  protoni prej 15.10.09 8:27

Masonet !

Masonet - Masonizmi eshte forma me e nderlikuar dhe me komplekese e strukrures organizative dhe funksionale te shpirtit te nje qenie te gjalle njerezore.

Shpirti-Psikika e njeriut Mason, eshte nje psikike njeqind per qind e kontrolluar nga ai apo vetvetja e tij, ata jane vetvetja dhe bota e tyre sillet reth tyre pa u marre per baze asnje fenomen tjeter qe ndodh afer tyre, si rezultat i nje fenomeni te tille ata jo vetem qe kane mundesi ta kontrollojne veten, por ata njekohesisht kane mundesi, qe ti kontrollojne te tjeret pa u ndikuar fare apo kontrolluar, nga asnje lloj stimuli apo ngacmuesi, qoft i brendshem apo i jashtem, qoft material apo energjik.

Si rrjedhoje e nje dukurie te tille, ata marrin nje konture kristalore shpirterore e cila eshte e pathyeshme nga konturat tjera shpirterore, dhe si e tille ajo i mposht duke i kontrolluar permes energjise telepatike, shpirterat dhe psikikat e tjera njerzore ne rast se kerkohet nje gje e tille.

Me nje fjale aftesia per ti kontrolluar te tjeret quhet Masonizem!
avatar
protoni

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  protoni prej 17.10.09 6:47

Perndryshe, kjo dukuri eshte nje forme e dhuntise natyrore, por gjithsesi e zbuluar dhe e kultivuar nga individi i cili pra eshte edhe posedues i ketij talenti, kur themi e zbuluar athere mendojme per tezen se shume njerez lindin zhvillohen dhe vdesin si super talent te pazbuluar!

Keshtu qe perparesi natyrore, se pari zbulohet nga individi perkates pastaj perforcohet dhe modifikohet edhe me mjete dhe menyra artificiale, deri te niveli konkret kur edhe arrihet forca e nderdijes qe sherben per te arritur fuqine e kontrollit mbi te tjeret ne kontekstin shoqeror.


Edituar pėr herė tė fundit nga protoni nė 20.10.09 5:33, edituar 2 herė gjithsej
avatar
protoni

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  bardhi_tr prej 19.10.09 9:56

Si arrihet kjo gje ?
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  protoni prej 19.10.09 18:50

Nuk mundet cdokush te behet mason, ashtu sikur qe nuk mundet cdokush te behet shkenctar apo lufetar, mjek, artist apo dicka tjeter...

Disa aftesi i trashegojme perderisa disa tjera i krijojme nderkohe gjate zhvillimit tone neper faza jetesore.

Fenomeni i Masonizmit, eshte me teper burim i gjenetikes se njeriut natyrisht ne bashkveprim, me perpjekjet sistematike te tij drejte persosjes se aftesise se tij ne drejtim te harmonizimit te zones se vetedijes me ate te nderdijes (Forca e Nderdijes nga Xhozef Marf) per me teper mund te ju them se Vetedija e shendoshe njerzore eshte Kapiten Anije perderisa Nderdija eshte Anija, imagjinojeni nese anijen tuaj e drejtoni ne drejtim te gabuar, ne drejtim te vdekjes apo shkaterrimit perfundimtar!

Keshtu qe mike por edhe armike e jona eshte nderdija e jone, nese ate e shfrytezojme qe te lundrojme neper ujra paqesore ne gjejme shpetimin dhe ajo eshte ne sherbim pozitiv te qenjes sone,ndersa nese ne e shfrytezojme ate qe te lundrojme neper ujera te befasishme, neper shkrepa dhe akullnaja shkatrrimtare, atehere ajo do te na sherbeje negativisht deri ne shkaterrimin tone definitv.

Masonet lindin si qenje me nje energji jetike, ose bionergji disa here me te madhe se njerzit te tjere, por do te ishte e kote nese ata kete energji nuk e shfrytezojne qe ta udheheqin nderdijen e tyre permes vetedijes apo nemenyre te vetedijshme, drejt arritjes se qellimeve dhe objektivave te deshiruara. Po si arrihet kjo gje?

Masonet ne fillim duhet te ushtrojne autohipnozen, hipnozen, permes autosugjestioneve dhe sugjestioneve, ne menyre qe ta kalisin shpirtin e tyre energjik ne drejtim te kembnguljes se tyre, per te ndryshuar ate, qe ata e deshirojne te ndryshuar.

Pra duhet ushtrime te panderprera qe trupi dhe shpirti te behen nje,ose trupi dhe shpirti te behen dy qenie te ndara. Ata po sa ta arrijne ne fazen e menaxhimit te energjise shpirterore, jane te denje qe te kontrollojne edhe shpirtin e te tjereve apo qenien e te tjereve.

Ata mund ti kontrollojne te tjeret permes zerit te tyre karakteristik, permes syve dhe te vrejturit e tyre depertues, permes fytyres apo mimikes se tyre, qoft te vrazhde apo edhe te dashur... ata permes ushtrimeve te panderprera do te arrijne qe ne raport me nivelin intelektual, shpirteror, edukativ, kulturor te mases-audineces.-turmes ti adaptoje veprimet e tyre energjike, fizike, shpirterore (te folurit menyren e te shprehurit intonacionin, mimiken permes buzeqeshjes apo vrazhdesise,perqendrimin koncentrimin dhe kontrollin, injorancen, forcen, frigen, perbuzjen) per ta kontrolluar, kete mase njerezore...

Me nje fjale ata aq krijojne marredhenie kontrolli te mira me forcen e tyre te nderdijes sa qe ajo u sherben atyre, qe ti nenshtrojne forcat e nderdijes se te tjereve apo subjekteve me te cilet ata bien ne ndesh, kane ndonje interes prej tyre, i detyrojne ata te veprojne apo te mos veprojne dicka,i nenshtrojne ata, pasi qe keta (Masonet) para subjektit apo masese se nenshtruar mund te cilesohen dhe vleresohen si te pathyeshem, si te pamposhtur, si te paluftueshem, si zoterues, si idol, si persona karizmatik, si udheheqes Fuhrer (Hitleri), si shpetimtar... etj, te nenshtruarit nga Tipat Masonist, do te sillen ne carkun jetik, te cilin ua imponojne keta masone...

Me ne fund si faze specifike eshte faza kur masonet, fillojne qe ti kontrollojn te tjeret duke ua lexuar mendjen atyre, dhe duke ua ndryshuar mendimet dhe qellimet e tyre.
avatar
protoni

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  YOUNG E prej 09.02.10 15:20

MASONET jane ata njerez qe kane aftesi mjaft te fuqishme.
Por Rruga qe ndjekin eshte mjafte gjate.
Por aftesite shtohen dalengadale derisa arrine ne nje Grad qe quhen mjeshtra.
YOUNG E

YOUNG E

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  Osiris prej 21.03.10 2:35

Te behesh mason duhet vetem
1.Te besosh ne qenien supreme (zot,jezus,allah.buda.energji.natyre etj)
2.te njohesh dhe te respektosh vetveten
3.Ti besh njerezimit ate qe do doje te te benin ty
4.T ejesh njeri i lire pa vese
5.Mos te keshe ndjekje penale

eshte shume me e thjeshte se e beni te dashur miq,mjafton vullneti mire,sdo na vi e keqja nga msonet por nga njerezit qe flasin per cdo gje pa qene kompetent,sic cndodh ne shqiperi
avatar
Osiris

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  preserver83 prej 21.03.10 13:30

une kam postuar nje teme te re dhe mund ta lexoni duek klikuar ketu http://www.explorerunivers.com/konspiracion-f14/masoneria-muratoret-e-lire-t1764.htm#5558
avatar
preserver83

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  Jetmira prej 26.07.13 9:39

Masoneria paraqet organizate te formuar nga rregulla dhe parime jezuite me njė disipline shumė te

ashper.Janė fuqi sunduese e botės,pėrmes qeverive botėrore dhe njerėzve tė tyre te cilėt arrijnė ne

pozitat me te larta dhe e marrin qeverine ku pastaj udheheqin me shtetin.ēdo qeveri qe i

pengon,minohet nga ata.Formulat e tyre sherbejne vetėm pėr qellime materiale dhe pėr rrenimin e

shoqerise ekzistuese.I nderuar anėtar "Hektor" qėllimi i tyre ėshtė mbi kombėtar,supranacional,global

ngase ata kanė pėr qėllim sundimin e botės e jo vetėm te njė vendi apo regjioni.Pra Masoneri

"kombėtare" nuk ka as edhe nuk ekziston diēka e tillė.Roli i tyre ne shoqeri ėshtė tejet i madh ngase atajanė ata te cilėt qeverisin me shtetin,e duke qeverisur me shtetin kuptohet se i qeverisin edhe qytetaret e

atij shteti.Ata veprojnė sipas agjendes se tyre te famshmem,e cila ėshtė tejet e rrezikshme pėr tė gjitha

shoqėritė ekzistuese.Kjo ėshtė ajo agjende:

1. Shkatėrrimi i tė gjitha qeverive pacifiste
2. Heqja e trashegimise
3. Zhdukja e prones private
4. Zhdukja e patriotizmit
5. Zhdukja e familjes
6. Heqja e relegjionit
7. Krijimi i njė qeverie botėrore

Kjo pika e 7 ėshtė GLOBALIZIMI i famshem qe tani ėshtė perhap me te madhe,e qe ka pėr qėllim

sundimin e botės nga njė qeveri e vetme,qe ne kėtė rast do tė sherbente UN dhe Security Council i

UN.Shumė me lehtė do tė jetė sundimi i botės nga njė qendėr e vetme sesa te sundohej bota veē e veē,kėshtu qe UN i'a lehteson njė gjė te tillė.

Kush janė MASONET SHQIPTARE?Intersante he!?
Ok,do tė tregoj edhe pse....Ėshtė hera e pare qe flas me emra edhe pse mund te jetė shumė .....
Mason shqiptar ne Kosovė ėshtė politikani me i pasur shqiptar deri me tani z.Veton Surroi,i cili ka pozite

ne PIRAMIDEN E FAMSHME MASONE.Ndėrsa Mason shqiptar ne FYROM ėshtė z.Arben Xhaferi.Pėr me

shumė nuk mund te ju flas edhe pse kam shumė gjėra interesante pėr t'iu treguar,mirėpo pėr

shkaqe....do i'u kisha lutur te me kurseni.
Me kėtė desha te i'u argumentoj se ka masone shqiptare,te cilėt veprimtarine e tyre e zhvillojne pėrmes

Politikes,Mediave,....Illuminati quhet ndryshe dhe Vellazeria e fshehte ose The Secret Brotherhood.

Elita e kesaj organizate mbi organizatat, ne pjesen me te madhe kane lindur e tille. Pra jane femije te

ish-elites dhe prinderit e tyre kane qene masone, sick akne qene gjysherit dhe stergjysherit.
Ja si eshte shprehur nje nga kreret e Masonve, i grades me te larte:
Eksistojme sot ne kete bote sic kemi ekzistuar prej mijera vjetesh, nje trup i ndricuar humanesh te gjithe

se bashku ne ate qe mundt e quhet Urdheri i Kalvarit. Perbehet nga ata te cilet me forcen e mendimit

dhe ate shpirterore kane arritur te gjejne fatin e fshehte te ketij qyteterimi. E ardhmja e ketij fati
sekret eshte nje Rend Boteror i drejtuar nga nje Mbret me fuqi te mbinatyrshme. Ky mbret i ardhshem do jete nje pasardhes i denje dhe pjestar i Urdherit te Illuminati, qenie e denje dhe qe i perket nje familje

heronjsh te qenies njerezore. Manly P. Hall 33° Mason

Po e nderpres kete shkrim ketu per ta vazhduar me pas sepse eshte shume i gjate dhe ka elementa te

shumte qe duhen shpjeguar me detaje ne menyre qe te behet i kuptueshem per ate qe skane njohuri te

mjaftueshme ose qe e degjojne per here te pare. Sa per tju mbajtur me ne korrent te ngjarjeve, prej disa

kohesh qarkullon termi NWO ose New World Order ose Rendi i Ri Boteror qe ne menyre paksa te mekur

eshte permendur nga media zyrtare dhe qe ka filluar te kundershtohet haptazi ne qarqet progersive,

shkencore, politike dhe sociale. Hapat e para te ketij NWO jane stabilizuar me krijimin e bashkimit Europian dhe synimi eshte qe te shtrihet ne te gjithe boten. Mbase ju kujtohen protestat e fuqishme ne

Gjermani para disa muajve gjate mbledhjes se bere nga Bilderbergers ku pati edhe te demtuar nga

demonstruesit. Bilderbergers jane nga grupimet me te fuqishme ekonomike sot ne bote, qe disponojne

mjete financiare dhe politike kaq te pamasa sa mund te rrezojne ne gjunje cdo lloj qeverie brenda 24

oreve.
Per ta mbyllur pjesen e pare te ketij shkrimi dua te shtoj qe familja Bush eshte nje pjestare e Masonve,

madje e Freemasonry. Vete George Bush i riu dhe i vjetri jane pjestare te njeres nga gradat e

freemasonry Skull & Bones dhe po i tille eshte dhe ish kandidati per president John Carry.
Me poshte po postoj foton e Adam Wieshaupt dhe simbolin e Illuminatit qe quhet ndryshe edhe The Cult
Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry.
Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $
[url=Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry. Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $]Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry. Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $[/url]
http://energy-dj.webs.com/masonet-illuminati.jpg
amerikan1 Maji i vitit 1776 eshte data me e rendesishme per planet luciferiane per Rendin e Ri Boteror te

Masoneve te Lire. Ne kete date nje jezuit obskurantist, profesor i te drejtes kanonike ne Universitetin e

Ingolstadt ne Bavari, Adam Weishaupt krijoi nje organizate ose shoqeri sekrete te quajtur Ancient and

Illuminated Seers of Bavaria qe me pak fjale do te thote Profetet e Lashte dhe te Ndricuar (ne kuptimin
mendjendritur) Bavarez ose si term i shkurter nga anglishtja AISB
Illuminati si doktrine u be nje perzjerje e sekreteve masonike (doktrina luciferiane), misticizmi islamik

(Sufism) dhe disiplina mendore jezuite (Hatha Yoga). Nje element shume i rrezikshem ne filozofine e kesaj

organizate dhe doktrines se saj eshte perdorimi shkencor i drogave, hashashi, per te prodhuar nje

gjendje te iluminuar ose te ndricuar te mendjes nje komponent qe lidhet direkt me binomin Knights

Templar (Kaloresit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdheri i Vrasesve) qe daton vitin 1050 mbas

Krishtit. (Keto te dyja jane pjese te organizates masone, nje nga shkallet e hierarkise se saj qe do me
duhet ti shpjegoj ne nje shkrim me poshte. )
Illuminimi eshte nje nga elementet me kryesor te Masoneve dhe levizjeve te tjera me karakter okult. Cdo

kandidat i levizjes masone kerkon kete lloj ndricimi mendor dhe kjo gje i premtohet. Sa me lart ngjitet ne

hierarkine e levizjes aq me shume "ndricim" ai merr. Eshte per shkak te ketij objektivi "te ndricimimt" qe

ka kjo shoqeri, pra Masonet, qe AISB u bei njohur nga te gjithe si Illuminati.
Termi Illuminati eshte shumesi i fjales latine illuminatus qe do te thote DIKUSH QE ESHTE I NDRICUAR dhe

ne rastin konkret ka parasysh dike qe ka marre bollekun dhe forcen e mendimit te Masonve te Lire ose

sic njihet rendom ne ambientet e ndryshme sot Freemasonry.
Teknikisht nje Illuminati eshte nje Master Mason qe ka perftuar gjithe njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli

i tij i reputacionit apo dhe hierarkise e kalon ate te grades 32 madje edhe 33. (Keto jane gradat me te

larta ne Masonery dhe qe te arrish aty duhet perkushtim, pergatitje dhe dedikim absolut. Darius)

Ja ne cfare nivelesh shtrihen Illuminati

Njerez qe arrijne nivele te tilla njihen si Mjeshtra te Mjeshtrave te Tempullit dhe pervec emrit Illuminati

njihen ndryshe edhe si:


#The Society of the Elect
# Great White Brotherhood
# Argenteum Astrum (Silver Star)
# Order of One
# Torch-bearers
# Invisible College
# Custodians of the Plan
# The Lords of Compassion
# Guardians of the Grail
# Society of Illumined Minds
# World Mind
# Council of Masters
# Hesychasts
# Order of the Perfectibilists
# The Council of All Beings
# Wisemen
# Invisible Order
# Secret Brotherhood
# The Brain Trust
# Crusaders of the Green Cross
# Seekers on the Threshold
# Masters of Wisdom
# The Hierarchy
# Council of Nine
# Fraternitas Saturni
# Hermetic Brotherhood of Light
# All Souls Group
(spo e quaj te nevojshme perkthimin e ketyre emrave sepse jane te thjeshte per tu kuptuar edhe nga ata
qe skane njohuri ne anglisht. Darius)

Deri ketu nuk ka asgje te vecante qe mund te krijoje ndonje pershtypje apo ndjenje paniku per ate qe

degjon Illuminatin per here te pare. Por ja kush jane strukturat e Illuminatit dhe ku shtrihen ato:

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet

Grupet e Shoqerive Sekrete
# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians
(Edhe ketu e quajta me vend qe te mos i perktheja emrat sepse keto jane emrat qe njihen sot ne te gjthe

boten. Darius)

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World Peace Groups
# Planetary Congress
# World Constitution and Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment


Masonet me me fame ( shikoni ne foto )
http://energy-dj.webs.com/mason-te-famshem.jpg

avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  Lapsi prej 27.07.13 20:34

Ky mbreti me fuqi te mbinatyrshme ka ndonje gje qe mund te indetifikohet naj ditelindje apo naj shenje
avatar
Lapsi

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Masonet !

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi