Sekrete nga magjia

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sekrete nga magjia

Mesazh  Magus prej 14.10.09 0:25

Sekrete nga magjia

- Pėr tė ndaluar njė gjarpėr, duke e shikuar thuaj : :"Osi, Osoa, Osia."

- Pėr tė kaluar nėpėr pengesa thuaj : " Ales, dales, toles... "

- Nėse ju vendosni sipėr kokės tė njė personi qė fle, zemren e njė mėllenje dhe ju e merrni nė pyetje, ai do ju pėrgjigjet me zė tė lartė dhe do ju tregoi tė gjitha qė ai ka bėrė.

- Nėse ju vendosni pupla tė njė mėllenje nė njė shtėpi, ju do tė pengoni tė gjithe qė ti zė gjumi.

- Nėse doni tė frikėsoni njė person qė ėshtė duke fjetur, vendosni sipėr tij lėkurė tė njė majmuni.

- Nėse doni tė shihni ēfarė tė tjerėt nuk mund tė shohin, merrni njė bajgė tė njė mace dhe bėni njė pėrzierje me yndyrė tė pulės dhe verė tė bardhė dhe fshini sytė tuaj.

- Nėse ju bėni njė fitil me leckė tė njė vdekuri dhe ju e ndezni nė mes tė njė dhomė, ju do tė shihni gjėra tė mrekullueshme.

- Nėse ju e fshini fytyrėn me gjakun e lakuriqit, ju do tė shihni mė mirė natėn se ditėn.

- Pėr tė ditur nėse njė person do tė vdes nga sėmundja e tij, marrni nė dorėn lulemine dhe pyete atė se si shkon. Nėse ai pėrgjigje qė ėshtė mirė, ai do tė shpėtojė, nėse jo e kundėrta.

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Trigon prej 14.10.09 22:06

sa jane te besueshme keto sene
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.359


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Magus prej 17.10.09 0:37

Jeni i lire te provoni nga keto dhe te verifikoni personalisht...
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sorcerer

Mesazh  magjistarja prej 21.11.09 17:27

son mas interesantes
me gustar
avatar
magjistarja

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  sn li prej 04.12.09 19:05

ju e keni provuar qe vertet funksionojne apo thjesht i keni marre nga libra?

sn li

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje .

Mesazh  xhema prej 07.12.09 12:38

Mund te me tregoni qka eshte mellenja se nuk paskam degjuar asnjeher per ket gje ju flm ?
avatar
xhema

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sorcere

Mesazh  magjistarja prej 07.12.09 17:07

Me sa di un mellenja esht shpend
avatar
magjistarja

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  xhema prej 07.12.09 17:10

ok flm magjistare per pergjigjen tende a ka ne viset tona ky lloj shpendi sepse skam par kurr nuk e di si duket?
avatar
xhema

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sorcere

Mesazh  magjistarja prej 07.12.09 17:38

Mellenja rritet ne viset tona p.sh ne Breshtan esht nje fshat i Beratit ka mellenja sa te duash .
avatar
magjistarja

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  BESARTI prej 27.12.09 17:13

po pse duhet te jem kaq i sig qe eshte e vertete mund tju njohim pak me shume ju magjistar????
avatar
BESARTI

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  itsme prej 01.01.10 12:40

A eshte e vertet kjo, a i ka vertetu dikush keto sekrtet te magjis?
avatar
itsme

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SEKRETE NGA MAGJIA

Mesazh  LEDION prej 02.01.10 19:09

MAGJISTAR MUND TE ME TREGONI NJ MAGJI TE ME NDIMOJ NE MESIME
avatar
LEDION

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SEKRETE NGA MAGJIA

Mesazh  LEDION prej 02.01.10 19:32

MAGJIA E RRUGES ME PENGESA FUNKSIONON.
CFAR ESHTE LULEMINE JU LUTEM PERGJIGJUNI KESAJ PYETJE MAGJISTAR
avatar
LEDION

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SEKRETE NGA MAGJIA

Mesazh  LEDION prej 02.01.10 23:32

magjistar ju na jepni disa te dhena per veten po magjit i keni mesuar me libra ne qoft se po na thni emrat e librave
avatar
LEDION

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  morgan adams prej 10.01.10 18:23

Per cfare pengesash e ke fjalen te lutem kthe pergjigje flm
avatar
morgan adams

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SEKRETE NGA MAGJIA

Mesazh  MARKO prej 10.01.10 19:17

pentagrami ylli pescpesh
avatar
MARKO

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Sexy Witch prej 11.01.10 17:43

Nese dikush, tek i cili apo e cila nuk keni besim dhe dyshoni, ju dhuron dicka si psh unaze apo varese apo nje lloj te tille bizhuterie, se pari vendoseni ne uje te nxehte e me pas mund ta vendosni pa merak, sepse uji i nxehte ka aftesine ta largoje magjine e keqe, nese kjo eshte bere ne sendin e dhuruar.
avatar
Sexy Witch

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  adon prej 13.01.10 2:30

sa grad duhet me kan uji ..?
avatar
adon

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  adon prej 15.01.10 21:26

jufaleminderit
avatar
adon

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Sexy Witch prej 17.01.10 12:23

Mjafton te jete aq i nxehte sa te duket avulli qe leshon. Mjafton te hapesh cezmen nga ana e nxehte dhe kjo mjafton
avatar
Sexy Witch

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Sexy Witch prej 23.01.10 13:13

Ideja eshte qe ne e dime se tek cilet persona kemi besim dhe tek te cilet jo. Per kete arsye, dhuratat e ardhura nga njerez per te cilet ne dyshojme, nuk besoj se jane te rendesishme qe ti mbajme...
avatar
Sexy Witch

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  tetar_13 prej 29.01.10 10:51

magjistar...nese je me te vertete i tille...se nuk po te besoj...cfare eshte tetar 13?
avatar
tetar_13

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  tetar_13 prej 29.01.10 10:54

itsme shkruajti:A eshte e vertet kjo, a i ka vertetu dikush keto sekrtet te magjis?
nuk i kane keta ketu ...eshte e sigurt qe nuk marrin vesht fare nga kto pune..
avatar
tetar_13

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sekrete nga maxhia!

Mesazh  protoni prej 29.01.10 21:16

Autosugjestionet negative jane ne realitet, nje lloj sistemi funksional magjish, pse?

Nese e parapergatisim trurin, me bindje te mira, do te gjendemi mire kudo qe te jemi, cka do te thote se nese bejme te kunderten, do te gjejme te keqen, deshprimin, frustrimin, nenshtrimin, dhe vetroberimin....

Ju pershendes!
avatar
protoni

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  i panjohuri prej 30.01.10 15:24

keto sekrete nga magjia jane budallalliqe me brire dhe cuditem se si ka njerez qe i besojne keto.
avatar
i panjohuri

72


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  the vampire prej 31.01.10 17:32

i panjohuri shkruajti:keto sekrete nga magjia jane budallalliqe me brire dhe cuditem se si ka njerez qe i besojne keto.


nese nuk beson ne keto gjera ateher perse je futur ne kete forum?
avatar
the vampire

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  The-Moon prej 19.02.10 16:23

magjistari shkruajti:Sekrete nga magjia

- Pėr tė ndaluar njė gjarpėr, duke e shikuar thuaj : :"Osi, Osoa, Osia."

- Pėr tė kaluar nėpėr pengesa thuaj : " Ales, dales, toles... "

- Nėse ju vendosni sipėr kokės tė njė personi qė fle, zemren e njė mėllenje dhe ju e merrni nė pyetje, ai do ju pėrgjigjet me zė tė lartė dhe do ju tregoi tė gjitha qė ai ka bėrė.

- Nėse ju vendosni pupla tė njė mėllenje nė njė shtėpi, ju do tė pengoni tė gjithe qė ti zė gjumi.

- Nėse doni tė frikėsoni njė person qė ėshtė duke fjetur, vendosni sipėr tij lėkurė tė njė majmuni.

- Nėse doni tė shihni ēfarė tė tjerėt nuk mund tė shohin, merrni njė bajgė tė njė mace dhe bėni njė pėrzierje me yndyrė tė pulės dhe verė tė bardhė dhe fshini sytė tuaj.

- Nėse ju bėni njė fitil me leckė tė njė vdekuri dhe ju e ndezni nė mes tė njė dhomė, ju do tė shihni gjėra tė mrekullueshme.

- Nėse ju e fshini fytyrėn me gjakun e lakuriqit, ju do tė shihni mė mirė natėn se ditėn.

- Pėr tė ditur nėse njė person do tė vdes nga sėmundja e tij, marrni nė dorėn lulemine dhe pyete atė se si shkon. Nėse ai pėrgjigje qė ėshtė mirė, ai do tė shpėtojė, nėse jo e kundėrta.

©magjistari

Une besoj qe keto jane te verteta .

I BELIEVE
avatar
The-Moon

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Fikrro prej 09.05.10 13:58

osi,osoa,osia a mund te me tregoj dikush perkthimin e ketyre fjaleve ne gjuhen shqipe
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Fegi prej 09.05.10 14:08

fikrro shkruajti:osi,osoa,osia a mund te me tregoj dikush perkthimin e ketyre fjaleve ne gjuhen shqipe

osi esht boshti
avatar
Fegi

60


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Fikrro prej 09.05.10 14:11

faleminderit Fegi
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Fegi prej 09.05.10 14:20

Nje tregim i vertet qe ka ndodhur ne nje vend.
Nje grua qe u mundua me mashtru nje vajze per me martu me djalin e vet. Ajo vajza punonte si robaqepse ajo gruja e vizitonte shpesh ate vajzen per me qepe rrobe dhe shpesh nuk ia merrte kusurin e parave, kjo vajza e hetoj qe ka diēka.
Dhe nje dite i sjelle llokuma te nxehte qe gatuhen me miell, kjo gruja i tha haje sa jane te nxehte, vajza i tha mos u be merak tash kam per ti ngrene dhe kur ajo gruja shkoi, kjo vajza ja dha nje pule pas pak pula vrapoke me shku te ajo gruja, dikur e prene pulen dhe me vone ajo gruja nuk erdhi me kurre.
avatar
Fegi

60


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Black Angel prej 21.05.10 23:57

Ju lutem cfare eshte lulemine se nuk e kuptoj ? Flm
avatar
Black Angel

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  FTESĖ NĖ TĖ VĖRTETĖN prej 22.05.10 13:53

Sexy Witch shkruajti:Nese dikush, tek i cili apo e cila nuk keni besim dhe dyshoni, ju dhuron dicka si psh unaze apo varese apo nje lloj te tille bizhuterie, se pari vendoseni ne uje te nxehte e me pas mund ta vendosni pa merak, sepse uji i nxehte ka aftesine ta largoje magjine e keqe, nese kjo eshte bere ne sendin e dhuruar.

KUJDES !
MOS MERNI KURRĖ DHURATA NGA PERSONA QĖ NUK KENI BESIM OSE DYSHONI ! Njė fjal e urtė thotė: Nese dikush tė dhuron diqka dhe ti e vėren se nuk ta dha me zemėr thot MOS E MER!
avatar
FTESĖ NĖ TĖ VĖRTETĖN

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje Magjistar jam nje djale Dhe besoj shume ne kto fenomene te mbinatyrshme madje qe i vogel> Kam shum deshire te madhe te perdor magjine dhe te zezen dhe te bardhen me njefjale te behem pak a shume si ti mund te me mesoshe pasi kam shume desh

Mesazh  marjo prej 25.05.10 0:00

Pershendetje Magjistar jame nje djale dhe besoj shume ne kto fenomene te mbinatyreshme madje qe i vogel deshira ime eshte te perdore magjine e zeze dhe te bardhen menjefjale te behem si ti nje magjistar mund te arihet kjo gje me respekt ju pershendes!
avatar
marjo

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sekrete Nga Magjia

Mesazh  marjo prej 25.05.10 0:03

Ju lutem Magjistar sa me shpejte tme ktheni pergjigje aq me mire do jete per mua pasi jam i apasionuar pas artit magjik>.
avatar
marjo

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  marengleni prej 19.06.10 22:13

C'ESHTE MELLENJA ?????

marengleni

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Black Angel prej 20.06.10 17:39

magjistari shkruajti:Jeni i lire te provoni nga keto dhe te verifikoni personalisht, por nje keshille e vogel, mos luani me forca qe nuk i njihni sepse mund te keni pasoja, por megjithate ne fund e juaja eshte te vendosni.
ore magjistar do behesh mesuesi im :p
avatar
Black Angel

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  hija prej 20.06.10 22:40

i nderuar magjistar mu po mu duhen trika tjer nase ka mundesi mi trego fol

hija

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  hija prej 20.06.10 22:41

disa trika me magji e kom fjalen flm

hija

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Fjalė tė fuqishme

Mesazh  Magus prej 21.06.10 11:19

Fjalė tė fuqishme

Thuhet se ėshtė njė fjalė e fuqishme sepse ėshtė nė gjendje tė veprojė drejtpėrdrejt nė atė qė duam, kėto janė nė pėrgjithėsi fjalė tė thėna nė gjuhėn e lashtė. Duhet tė dini se ēdo objekt ka njė energji magjike, shkencėrisht kjo pėrkthehet me lėvizjen e elektroneve dhe molekulave.

Pra, kur ju shqiptoni njė fjalė tė fuqishme ju mund tė ndryshoni kėtė levizje dhe e bėnė qė subjekti tė reagojė.

Kėto janė fjalė qė duhet pėrsėritur kur tė dėshironii diēka. Ato janė tė ngarkuar me energji dhe mund tė ju ndihmojnė qasje mė tė lehtė nė kėrkesat tuaja:

EBEN HA EZER : pėr tė pasur forcė dhe kurajo

ELDAD : pėr qetėsi dhe madhėshti shpirtėrore

GODOLIAS : pėr drejtėsi

OM MANI PADME HUM : dashuri dhe dhembshuri

MEDABA: kundėr problemeve gjatė udhėtimit

QUEMUĖL : pėr tė gjetur njė ndihmė

YEOUEL : rritje
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  Magus prej 21.06.10 11:59

Pėr t'i larguar frymėrat e liga (energjitė negative) nga njė dhomė ose njė vend tė veēantė tė shtėpisė thuani:

SVIM ZRATQEP CLUX!

dhe hidhni kripė gjatė hyrjes.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  geni-g prej 22.06.10 16:38

Mund te me tregoj dikush se ne qfar pengesash
avatar
geni-g

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  TheDog prej 27.06.10 1:19

marjo shkruajti:Pershendetje Magjistar jame nje djale dhe besoj shume ne kto fenomene te mbinatyreshme madje qe i vogel deshira ime eshte te perdore magjine e zeze dhe te bardhen menjefjale te behem si ti nje magjistar mund te arihet kjo gje me respekt ju pershendes!

Mos u mer me magji me mire, magjia eshte e kunderta e vullnetit. Mundohu ti arrish gjerat ne jete me vullnet dhe jo magji. Sa per magjine e zeze kam nje shprehje: 'Cdo mbjellesh do korresh.'
avatar
TheDog

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  besa84 prej 27.06.10 13:05

TheDog shkruajti:
marjo shkruajti:Pershendetje Magjistar jame nje djale dhe besoj shume ne kto fenomene te mbinatyreshme madje qe i vogel deshira ime eshte te perdore magjine e zeze dhe te bardhen menjefjale te behem si ti nje magjistar mund te arihet kjo gje me respekt ju pershendes!

Mos u mer me magji me mire, magjia eshte e kunderta e vullnetit. Mundohu ti arrish gjerat ne jete me vullnet dhe jo magji. Sa per magjine e zeze kam nje shprehje: 'Cdo mbjellesh do korresh.'ke te drejt bile duhet ta dish se njera nder tmerret e magjis se zeze eshtre se te kthehet 3 fishi.
avatar
besa84

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: magji

Mesazh  aridona prej 27.06.10 13:21

magjistar. te lutem me trego te verteten ,kam provu magjin per te verteten, edhe per perashikimin e se ardhmes.. a ka pasoja mos kam ber gabim, a thua ti je nje njeri qe po tallesh me ne.ciao

aridona

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  feler prej 01.07.10 17:26

o magjistare une du te di a ka ndonje shkolle per ta bere nje person magjistare dhe nje person lind i tille apo mund te behet nje magjistare ne vazhdimsine e jetes

feler

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  FloriArgjend prej 03.07.10 11:24

LEDION shkruajti:magjistar ju na jepni disa te dhena per veten po magjit i keni mesuar me libra ne qoft se po na thni emrat e librave

Analysis of Magic and Witchcraft nga C. W. Olliver
avatar
FloriArgjend

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  morgan adams prej 16.07.10 18:16

me fal po se kuptoj as kete ku mund te gjej nje si kjo qe po me thua ose ma shpjego po se pate problem flm
avatar
morgan adams

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje i nderuar magjistar

Mesazh  e sinqerta prej 16.07.10 22:35

desha ta boj ni pytje nese kish pas mundsi me mu pergjigj ta kisha dit per nder mem tregu se a ko mu feju me djalin qe e dua edhe kur te lutem mu pergjigj ju pershendes
avatar
e sinqerta

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekrete nga magjia

Mesazh  baedha prej 20.07.10 8:30

ju lutem me tregoni cila qenka dhe si duket kjo lulemine,pres pergjigjejen tuaj ju faleminderit

baedha

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi