Ēfare jane Ufo-t ?

Shko poshtė

Ēfare jane Ufo-t ?

Mesazh  planetX prej 04.10.09 4:32

Ēfare jane Ufo-t ?

Kam shume kohe qe lexoj dhe shikoj video ne Youtube perreth UFO ve dhe kam arritur ne kete konkluzion (por dua dhe mendimin dhe ndihmen tuaj per ta cuar me perpera kete lloj studimi do te thosha) qe UFO-t nuk jane gje tjeter vec se ato qe na thoshin Prinderit tane dhe Gjysherit tane qe kur vinte darka na thoshin futu brenda se do te haj ose do te vij te marri (GOGOLI) nuk e di per juve te Kosoves por neve te Shqiperise e dime kete gje shume mire.

Deri tani kush lexoi thote me vete ky qeka budalla por lere Por jo nuk jam budalla sepse une flas 5 gjuhe te huaja dhe kam pak experience nga jeta sepse kam emigruar nga shqiperia qysh me 1991 kur kam qene vetem 16 vjec dhe tani kam edhe 2 femije por nejse .

Tani do tju shpjegoj cfare une kam kuptuar:

1)UFO t jane pjese e jetes sone dhe ne jemi pjese e jetes se tyre dhe ne jemi clon i tyre nuk e di si i thon ne shqip por besoj se i thon Klloun pra thjeshte sklleverit e tyre .

2)Zoti ose ALLAHU sic i thone EGZISTON por ne cfare forme nuk e di por do te perpiqem ta shpjegoj.

3)PARAJSA dhe HellI existojne pra shpiri exsiston dhe mbas vdekjes shpirti shkon diku tjeter te cilin e vendos gjykata e zotit sic thone krishti ose muhamedi dhe shume te tjere qe jane pjese e gjykates.

4)Dhe qe neve nuk mund te bejme asgje kunder tyre dhe as mos te na shkoje ne mendje.

Po filloj tju shpjegoj gjerat kur kemi qene te vegjel prinderit ose gjysherit na thoshin kur vinte darka futu brenda se do te haje gogoli ose do vij te marri gogoli dhe ne me vrap futeshim brenda nga frika.

Gogoli nuk ishte gje tjeter vecse UFO ose HIJET (GHOST) sepse keta jane 2 llojesh jane te miret edhe te keqijte tani po jua shpjegoj kete juve te Shqiperise sepse per juve te Kosoves nuk e di.

Mbani mend ne kohet te Enver Hoxhes qe thoshin filani ka shkelur xhind dhe ka lajthitur sepse ata e rrahin e torturojne por qe faktikisht vetem personi i semure i shihte xhindet sepse te tjeret verdalle nuk shikonin gje por ata shikonin qe i semuri qante berrtiste dhe kishte frike te fliste per to.

Dhe i vetmi sherim per te semurin ne fjale ishte Hoxha sepse ai dinte te kendonte dhe ta sheronte personin, une mbaj mend disa raste qe Hoxha i thoshte e ke shume te keqe sepse ke shkelur disa xhinde pra me shume se nje dhe ne disa raste Hoxha ose personat qe sheronin keto dukuri thashi qe xhindi eshte i fese myslimane ose krishtere dhe sipas besimit ishte me i lehte ose me i rende sherimi.

Ndersa nga ana tjeter te keqijte ju e dini mire qe shume persona thone me pati bere magji gruaja ose burri ose komshia ose nje dikush yjeter edhe magjia nuk eshte gje tjeter vecse keto lloj dukurish por per magjite jane ata te keqijt HIJET ose GHOST ne anglisht.

UFO-t kane shume fuqi sepse ata jane policet e Zotit dhe ata kane teknollogjine qe i jep Zoti.

Pra ata perdorin forcat magnetike te universit si arme dhe si mjete komunikimi dhe si mjete fluturimi ata nuk kane telefona sepse flasin me telepati, ata mund te zhduken menjehere sepse perdorin valet.

Pra le te shpjegohem, ti mund te kapesh nje Ufo dhe ta mbash lidhur duke menduar se tani ai nuk te iken dot jo je gabim sepse ai duke perdorur valet te cilat e rrahin token ne cdo sekond ai zhduket.

Ai me ane te te trurit telepatise flet me njerezit e vet ne nje planet tjeter qe mund te jete aq larg qe njeriu nuk mund te shkoj dot kurre me teknollogjine qe ka pasur sepse tani amerikanet duke punuar me Ufo kane arritur te bejne nje mjet fluturues ne shpejtesine e drites por edhe me te shpejte se shpejtesia e drites per ate qe nuk e di po ia shpjegoj shpejtesia e drites eshte per 1 sekond i vjen tokes verdalle rreth 10 here.

Domethene sa te thuash 1 ai personi ka ardhur 10 here nga shqiperia ne amerike dhe nga amerika ne shqiperi pra kjo eshte shpejtesia e drites me duket se eshte rreth 600000000 km ne ore. edhe ata kane arme lazer qe te bejne hi sepse sic e dini lazer ka nje fuqi te madhe voltazhi.

Ufot kane aq fuqi saqe e kapin korentin nga ajri dhe ta hedhin si lezer vetem me ane te trurit edhe te duarve.

Por po e le me kaq tani njehere tjeter do tua shpjegoj me me imtesi sepse qe ti kuptosh te gjitha keto qe po shkruaj te cilat te duken perralla duhet te shikosh ne youtube dhe duhet te lexosh rreth ufove.

Tani ndonjeri nga ju do te thote derisa Ufot kane kaq fuqi te madhe perse nuk na pushtojne neve.

Tani po jua shpjegoj ne menyren me te thjeshte se cfare jemi ne ne kete planet edhe pse UFOT nuk na sulmojne neve.

Po ju marr krahasim nje burg ne jeten e perditshme, psh po ju marr burgun e Peqinit pasi eshte burgu i sigurise me te larte qe ka Shqiperia.

Aty ka persona nga me te ndryshem nga kriminele me te medhenj e deri tek me te vegjlit, ka mashtruesa nga me te medhenjte deri tek me te vegjlit, burg gjithashtu ka bere edhe ish kryeministri i Shqiperise Fatos Nano.

Pra, keta persona ne jeten e perditshme kane qene figura ose persona qe kane pasur fuqi, reputacion, para, shoqeri etj qe ne kohen kur ata kishin fuqi duhet ti faleshe, duhej ti lepije, duhej ti paguaje qe mos te te benin dicka te keqe.

Por megjithese keta jane kaq te keqij prape ne nuk i vrasim, por thjeshte i mbajme ne burg qe mos te veprojne per keq edhe pas burgut keta lihen te lire dhe vazhdojne jeten normale.

Pra e njejta gje eshte me ne ne planetin tone Toke, ne pra, shpirterat tane kane bere dicka mepare ne nje jete tjeter dhe ne nje planet tjeter te cilin ne nuk e dime dhe nuk e mbajme mend sepse doktori (ZOTI) na ka dhene ilaēe dhe ne kemi harruar cdo gje nga e kaluara dhe tani na ka prure ne burg.

Pra burgu eshte TOKA, planeti jone i dashur sepse nuk besoj se ne univers do te kete me planet injorant dhe me primitiv si nga teknollogjia dhe nga cilesia sesa planeti jone eshte e njejta gje te krahasosh nje makine Mercedes me nje Lada ruse .

Pra, tani policet e burgut te Peqini jane policet nga Peqini apo nga fshatrat e Peqinit kurse policet e planetit tone Toke jane UFO edhe HIJET .

Pra, pse ne nuk mund ti sulmojme ata ose pse ata nuk na sulmojne neve krahasimi eshte ky .

Pse ne nuk i sulmojme te burgosurit e Peqinit ose pse Peqini nuk na sulmojne neve? Sepse eshte ligji, sepse eshte policia.

Pra, le te marrim nje shembull, ne qoftese te burgosurit e Peqinit ngrihen dhe sulmojne policet e burgut, vrasi 1 vrasin 2 apo 100 police, me vone policet e burgut do te lajmerojne qeverine dhe qeveria do te coj ushtrine dhe ushtria ka ligj qe ti vrasi qe te gjithe.

Prandaj e njejta gje ndodh edhe me ne, ne ane te kundert ne qoftese disa qytetare te Peqinit do te ngrihen te sulmojne burgun e Peqinit per te vrare te burgosurit atehere eshte policia qe do ti qelloj apo arrestoj qytetaret qe te mos futen ne burg, ne qoftese policia nuk ka force lajmeron ministrine dhe ministria dergon ushtrine dhe ushtria i vret te gjithe pastaj.

Pra e njejta gje eshte ne me UFO-t, as ata nuk na sulmojne dot neve, e as ne nuk i sulmojme dot ata per te njejtat arsye qe ju shpjegova me larte.

Pra, neqoftese ne do ti sulmojme ata atehere do te vij fundi i botes qe thone ne 2012 sepse Zoti do te dergoj ushtrine e tij dhe do te na zhduk te gjitheve, por derisa ne nuk i bezdisim Ufot nuk ka problem.

A e dini ju se ne nje shtet ka rene fukarallek i madh dhe qytetaret nuk kane buke te hane ndersa qeveria te burgosurve i jep buke perdite njelloj si te mos jete krize pra, e njejta gje edhe me neve edhe me zotin.

Prandaj mos u trembni nga Ufot sepse po te donin Ufot te na vrisnin, na kishin vrare me kohe.

Ufo ne kete planet jane me mijera vjet me pare, jo vetem sot dhe qe te shpetojme nga kjo gje eshte si i burgosuri kur mbaron denimin atehere e lene te lire, ne kur te vdesim atehere jemi te lire sepse vdes trupi fizikisht por nuk vdes shpirti, pra kur neve vdesim atehere e kemi mbaruar denimin qe na ka dhene Zoti.

Me kaq po e mbyll per sot se u lodha do tju shkruaj here tjeter neqoftese ju deshironi.

planetX

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfare jane Ufo-t ?

Mesazh  Zattoo prej 24.10.11 12:52

UFO

Ekzistojnė fotografi tė trekėndshave fluturues dhe disqeve qė janė parė nė cdo vend tė botės. Kemi gjithashtu imazhe tė rratheve nė livadhe, raporte tė anijeve kozmike qė janė rrėzuar dhe dėshmi tė rrėmbimeve/abdukcioneve nga jashtė tokėsorėt (tė huajt).

Tifozėt e UFO-ve dhe kėrkuesit mund tė flasin pėr mijėra shfaqje tė paidentifikuara nė qiell, derisa interneti vibron me lajmėrime tė reja pėr mbulimin apo fshehjen e kėtyre fenomeneve nga shėrbimet sekrete dhe ushtria.

C’farė ka pas gjithė kėtyre dėshmive?

A nuk jemi ne tė vetmit nė Univers?

A ka jetė intelegjente nė planete tė tjera, dhe a kanė qenė “ata” mė parė kėtu, apo ndoshta ende janė?
Derisa dijetarėt kanė dėshifruar tekste Sanskrite antike qė pėrshkruajnė vagona fluturues nė qiell, dhe mė shumė se njė historian Romak pėrmend mburoja fluturuese, pėrshkrimi mė detalė antikė i objekteve fluturuese tė paidentifikuara (UFO) rrjedh nga Egjiptianėt dhe ishte regjistruar gjatė sundimit tė Faraonit Thutmosis III (ca. 1483-1425 bc).

I ashtuquajturi Tully Papyrus, pėr shembull, ashtu si ishte pėrkthyer nga Donald J. Long nė vitin 1993, lexohet si nė vijim:

“Nė Vitin 22, muaji I tretė, dita e parė, nė orėn e gjashtė…ndodhi ashtu qė shėnuesit ishin nė shtėpinė e jetės kur njė zjarr rrethor u shfaqė nė qiell. Nuk kishte kokė, por goja e tij lėshonte njė erė, tmerrėsisht tė keqe. Trupi I tij ishte njė rod I gjatė dhe njė rod I gjerė. [1 rod = 52 m]. Nuk bėnte zė…tani u bė ashtu qė ndodhi se pas tre ditėve ky objekt u shfaqė nė numra mė tė mėdhenj. Ata e ndezėn qiellin ashtu sikur dielli! Ata udhėtuan tek tė katėr anėt e qiejve… ata u ngritėn lartė nga jugu dhe fluturuan nga atje.”

A ishin kėto UFO qė faraoni I kishte parė duke fluturuar nėpėr qiell 3500 vite mė parė?
Fakte tė pamohueshme tė Zyrtarėve Shtetėrorė, Gjeneralėve, Pilotėve nga vende tė ndryshme tė botės ku dėshmojnė pėr ekzistencėn e Objekteve Fluturimi tė Paidentifikuara mund t’i shikoni nė filmin dokumentar i titulluar "I know what i saw" tė direktuar nga James Fox si dhe librin e titulluar: "UFOs: Generals, Pilots and Government Officials Go On the Record" e shkruar nga gazetarja Leslie Kean.

Nė vitin 1991 ishin studiuar mė shumė se 300 raporte tė UFOve, nga Organizata e Hulumtimeve Shkencore tė Parashkencave, ku I kishin kategorizuar shumicėn e raporteve/pamjeve si iluzione optike: njė objekt si njė ballon I ajrit, pėr shembull, mund tė gabohet pėr njė anije jashtė tokėsore. Rezultatet gjithashtu indikuan se po sa tė raportohet njė pamje e UFOve, pamje tė tjera sillen pėrreth atij rasti.

Mandej, natyrisht, kemi karrieristat qė bėjnė para nga UFOtė. Filma prodhohen si “vėrtetime,” fotografi tė trupave jashtė tokėsorė shiten tek ai qė ofron mė shumė para, mandej zbulime sensacionale, siq janė zbulimet e dokumentave sekrete tė CIAsė, shkruhen nė libra.

Por si i efekton kjo pamjet e paidentifikuara (sado pak qė janė ato) pėr tė cilat nuk kemi ndonjė alternativė tjetėr pėr ti shpjeguar. A ishin tė vėrteta apo jo?

Nė vitin 1989, agjencia e lajmeve Ruse TASS e lėshoi raportin si nė vijim:

“Shkenctarėt Sovietik e kanė konfirmuar zbritjen e njė objekti tė paidentifikuar nė njė park nė qytetin e Rusisė Voronezh. Ata e kishin identifikuar vendin ku kishte zbritur objekti dhe kishin gjetur gjurmė tė formave tė huaja jetėsore…

Vendasit kishin raportuar se tė ‘huajt’ (jashtė tokėsorėt) e kishin vizituar vendin sė paku tre herė, gjithmonė pasi ėshtė terruar. Ata kishin parė njė ‘top’ (disk) tė madhė shėndritės qė rrinte pezull mbi park.

Sipas dėshmitarėve, njė UFO kishte zbritur, dera ishte hapur, dhe dy apo tre krijesa qė i gjasonin njeriut dhe njė robot I vogėl dolėn jashtė. Tė ‘huajt’ ishin 3 apo 4 metra tė gjatė, me koka shumė tė vogla, thanė dėshmitarėt. Ata ecėn afėr ‘topit’ apo diskut dhe u zhdukėn prapė brenda nė tė. Dėshmuesit ishin shokuar nga ndjenjat e frikės dhe shqetėsimit qė kishin zgjatur disa ditė.”

Voronezh, njė qytet prej 800 000 banorėsh, shtrihet afėr 500km nga jugu I Moskės. Pas incidentit tė parė, njė numėr I madhė dėshmuesish raportuan mė shumė se njė zbritje, dhe mė shumė mė vonė.

Zbritja e kishte shtypur barin dhe bimėt duke i bėrė rrafsh sikur me njė fushė force, njė efekt i ngjashėm sikur ata tė rrathėve misterioz nė livadhe (Crop Circles).

Profesori Genrich Silanov, fizikan nė Laboratorin e Analizave Spektėr tė Institutit Gjeofizik tė Voronezhit, deklaroi: “Ne zbuluam njė rreth pėrreth 20 metra nė diameter, me katėr shtypje pėrreth 4 deri mė 5 cm thellė, secila me diameter 14 deri me 16 cm, dhe gjithashtu qartėsisht i njohshėm, formimi I katėr qosheve tė rombit.

Ne i mbledhėm dy lloje tė cuditshme tė mineraleve. Nė shikim tė parė, kėto dukeshin tė ishin njėra nga shumė llojet gurėve ranor. Por analizat mineralogjike treguan se ato ishin lloj substance qė nuk ėshtė gjetur askund nė Tokė.”

Udhėheqėsja e kėtij hulumtimi, Ludmilla Marakov, tha: “Niveli I lartė I radioaktivitetit qė ishte matur aty dėshmon se dicka e jashtėzakonshme kishte ndodhur.”
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfare jane Ufo-t ?

Mesazh  Nikolaos prej 24.10.11 15:16

O PlanetX, ke bere nje shkrim qe vetem femijet e besojne. Mbase je edhe ti akoma i parritur. Askush nuk po trembet nga Ufot qe thua "mos u trembni". Mos krahaso policine e shtetit dhe burgjet tona me fenomenet Ufo, se jo te gjithe bota kane te njejtat ligje.

Keto jane thjesht imagjinatat e tua dhe atyre qe hedhin video te tilla, dhe mos ji kaq i sigurte qe gjerat jane pikerisht ashtu, pa i vertetuar me fakte dhe prova dhe pa i pare vet me syte e tu.

Nese ufot nuk na sulmojne nuk do te thote qe kjo ndodh per arsyet qe ti permende me lart, por thjesht nuk kane pse te na sulmojne sepse ne nuk jemi te rrezikshem per ta. Ti e sulmon nje kafshe nese ajo nuk eshte e rrezikshme? sigurisht qe jo. Ata ndoshta vijne per eksperimentimet e tyre, dhe jo te na drejtojne ne.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfare jane Ufo-t ?

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 24.10.11 15:36

Keto imagjinata te bejne dem Planetx, harroi Ufot e Alienet, merru me jeten dhe familjen te propozoj, sepse do te ishte me e udhes per ty dhe per cdo njeri.

Njeriu problemeve te brendshme familjare nuk mund t'ia gjej fundin e te gjej rehatine e duhur dhe prej tyre shkaktohet kokedhembje e madhe lere ma te merremi e te analizojme Alienet e Ufot te cilet nuk na hyne ne pune (per momentin) dhe ka kush merret me ata ose nuk mund te merret askush me ata, sepse ata merren me ne dhe ne nuk e dijme se ku ndodhen dhe nga vijne, vijne nga nentoka apo vijne nga qielli.

Kjo ishte lloj keshille dhe propozim per ju i nderuari Planetx, sepse shoh qe ke cekur se ke edhe femije keshtu qe me mire do te ishte sikur te merreshe me femijet dhe problemet e perditshme private dhe zyrtare (Familja dhe Puna) se sa te merresh me gjera mbinjerezore te cilat nuk i takojne nje njeriu familjar sic je ti ne kete rast. Kjo vlene per te gjith ata qe mendojne te krijojne familje dhe ata qe i kane familjet e krijuara. Ndoshta kam bere gabim per keshillen (pozitive) te cilen e rekomandova tani...
avatar
.#HeTr!c.K#.

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfare jane Ufo-t ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi