Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Shko poshtė

Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  Magus prej 01.10.09 13:04

Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Ndezni katėr qirinj dhe vendosuni nė qendėr tė tyre.

Pastaj lexoni kėto fjalė:

"Te convoco Vertex, unda, ignis, humus y aeris,
Animus esse eventus,
Per Matris, Veni,
Veni abhinc,
Mi aether es convenio bis ere"
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  kristigothic prej 02.10.09 20:59

Mos ka te bej ky rit me thirrjen e etniteteve? Dua te them qe a mund te konsiderohet ky rit si art i erret, apo eshte thjesht nje lloj ndihme qe ei kerkohet Natyres, duke qene ne harmoni me kete te fundit? Gjithashtu dua te di cfare sakrifikim mund te kerkoje ky ritual? Faleminderit!
avatar
kristigothic

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  BESARTI prej 27.12.09 11:44

Po keshtu lexohet sic e ke shkruar apo ndryshe?
avatar
BESARTI

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  itsme prej 01.01.10 12:43

Te njejten pytje e kam edhe une sic tha Besarti, a lexohet ne gjuhen Shqipe a po ne ndonje gjuh tjeter?
avatar
itsme

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

THIRRJE PER TE KERKUAR ENERGJ THELBESORE

Mesazh  LEDION prej 02.01.10 19:38

MAGJISTAR DUA TE DI NJ FORMUL MAGJIKE ME GOJ JO RIT
avatar
LEDION

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  dianaa2000 prej 11.04.15 15:24

Duhet ta die Edhe une nje magji per mbrojtje nga dushmanat dhe Njerzt Qe me jam bere keq Ne jet me teego
avatar
dianaa2000

Kerkoj njeriun me emrin INARONI te lutem me dergo mesazh dhe me trego se ku gjindet hogja ne shkoder te pershendes.

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  syri i art prej 11.04.15 23:14

Mbrojtja ma e mir per secilin esht te mos mendoj se dikush po i ben keq,esht mendimi negativ ai qe te ben keq ...hiqe kete mendim .sepse edhe nese dikush vertet te ben keq,asgje nuk mundet me te ndiku po nuk e pranove ti,pra ti pavetedije e pranon kete,me kete mendim,se po te bejn keq tjeret..hiqe kete mendim ,por a mundesh e hjek,ktu esht problemi..fut sa me shum mendime pozitive,dhe injoroi ato negative asesi mos i lufto,sepse ju kushton energji ma shum dhe i terheq pa dasht...rruga per te arrit kete esht MEDITIMI...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrje pėr tė kėrkuar energji thelbėsore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi