Magjia Diellore

Shko poshtė

Magjia Diellore

Mesazh  Magus prej 25.09.09 12:31

Magjia Diellore

Sė pari, ju duhet tė dini se Magji Diellore ėshtė e dobishme sepse vetė Dielli ėshtė njė burim i energjisė i cili qysh nė kohėt e vjetėra e siguronte njerėzimin..
Njė nga frikat e tyre mė tė madhe ishte se Dielli mund tė zhdukej pėrgjithmonė dhe se ata mund tė jenė tė dėnuar pėr tė jetuar nė errėsirė.
Ritualet mė tė fuqishme janė kryer nė mesditė kur Dielli ėshtė nė zenit nė pikėn mė tė lartė tė tij.
Pėr tė kryer kėto rituale, ju duhet tė jetė nė njė vend i rrethuar me gjelbėrim dhe qė tė jeni nė harmoni me qenjet qė marrin energjinė e tyre nga Dielli.

Rituali i mėngjesit

Ky ritual duhet tė kryhet nė tė gdhirė jashtė ose kur zgjoheni para njė dritare tė hapur nė lindje.
Merrni njė filxhan nė tė cilėn ju derdhni lėng frutash dhe duke e ngritur (ofruar) thoni:

O yll i pėrjetshėm i ditės
Ti qė mė jep jetėn
Dhe qė sjell harmoni
Pėrkulem para dashurisė tuaj.
Tė falenderoj nga ky moment
Dhe shijoj kėtė ofertė pėr nderin tuaj.
Qė rrezet e tuaja tani tė mė ndriēojnė
Nė kėtė kohė dhe nė kėtė orė.

Vendosni filxhan tuaj, ngritni duart nė drejtim tė Diellit dhe thoni:

Qė forca jote tė hyj nė mua
Dhe ajo tė mė lejoi ēdo akt bukurie
Nė kėtė ditė bekimi qė ju keni ndriēuar
Unė kthehem nė paqe O falė teje.

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.



155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Diellore

Mesazh  kristigothic prej 02.10.09 21:05

Kam pershtypjen se ky ritual eshte i ngjashem me ate te Aztekeve ne Ameriken e Jugut.
avatar
kristigothic

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Diellore

Mesazh  i panjohuri prej 23.12.09 13:25

keto jane rituale te lashta dhe kam degjuar per kete te fundit ritualin djellor.me sa di une ka edhe rituale per henen dhe per vazhdimin e ekzistences se jetes
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Diellore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi