Numri 23

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Numri 23

Mesazh  Neo prej 24.09.09 0:36Pėr disa, numri 23 ėshtė burim i shumė mistereve dhe ngjarjeve qė mund tė jenė tė lidhura me kėtė numėr.

Pėr tė tjerėt, kjo ėshtė thjesht magjepsje apofenike, qė do tė thotė tendencė e disave tė perceptojnė tė vėrtetėn kudo, atėherė kur ajo mund  tė jetė thjesht si rastėsi.

Ndėr ngjarjet qė lidhen me numrin 23, dhe tė cilat i referohen njė fuqie misterioze  kėtij numri, pėrfshihen nė veēanti kėto:

- Aksi i Tokės ėshtė 23 °
- Ritmi biologjikė i njė njeriu ėshtė 23 ditė
- Janė 23 kromozone nė cdo familje tė ADN-sė sonė
- Psalmet, libri mė i gjatė i Biblės ėshtė libri i 23 i Dhjatės sė Vjetėr, dhe 23 i Psalmes ėshtė mė i famshmi nga tė gjitha
- Vargjet nga Kurani janė zbuluar pas njė periudhe prej 23 vitesh
- William Shakespeare ka lindur me 23 prill 1564 dhe vdiq me... 23 Prill 1616
- Jul Cezari u vra nga 23 goditje me thikė
- Fatkeqėsia e Ēernobilit ndodhi nė orėn 1:23, dhe vendin i saj gjeografik nė veri ishte 51°23'23''N
- Dhe shumė tė tjera ...
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1445


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

TUNG

Mesazh  xhaxhimi prej 27.10.10 18:08

MUNDESH TE TREGOSH DIQKA MA GJERSISHT NE LIDHJE ME NUMRIN 23 THJESHT JAM KURRESHTAR TA DI TE LUTEM.
avatar
xhaxhimi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 23

Mesazh  leonorakernja prej 02.01.11 17:00

a mund te shpjegosh diqka me teper per numrin 23 se sepse jam shum kurioze te dij a eshte numer qe ka diqka pozitive apo mbetet vetem negativ sepse shembujt e mesiperm ishim gati te gjitha negative.
avatar
leonorakernja

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  xhaxhimi prej 04.01.11 11:07

po te dyja do ishte mir edhe pozitive edhe negative
avatar
xhaxhimi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Enigma e Numrit 23

Mesazh  arbri1994 prej 07.01.11 2:19

Pėr disa, numri 23 ėshtė burim i shumė mistereve dhe ngjarjeve qė mund tė jenė tė lidhura me kėtė numėr.
Per me shume ndiqni Videon ?...avatar
arbri1994

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 23

Mesazh  geni-g prej 08.01.11 10:02

mund te jen edhe rastesi


Edituar pėr herė tė fundit nga geni-g nė 08.02.11 17:26, edituar 1 herė gjithsej
avatar
geni-g

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 23

Mesazh  geni-g prej 22.01.11 10:00

ora 24:12min:12sec mė 21/12/2012
2+4+1+2+1+2+2+1+1+2+2+12=23
end of the world
avatar
geni-g

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 23

Mesazh  Pam BlackVeilBrides prej 25.04.11 13:59

My birthday is on 23d.
avatar
Pam BlackVeilBrides

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 23

Mesazh  maqomaqo3 prej 03.05.11 1:23

edhe ditlindja ime eshte data 23
avatar
maqomaqo3

204


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 23

Mesazh  fairy taile prej 30.11.12 12:49

me sa kam vertetuar...23 eshte nr fatkeqsish....nuk e di per te tj ......por lindja ne ket dat sme ka dhen perparsi ....gjithmon kam pas rolin e sakrifices ,viktimes ....cdo gje e kam arrit vet ( me shume veshtirsi) ......mos valle 23 eshte nr qe me ka destinuar nje jet me vuajtje....nqs ka drejtesi hyjnore duhet te ket edhe privilegje per ne ,duhet dicka kompesuese....!!!:(
avatar
fairy taile

besimi fitohet permes eksplorimit....

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi