Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Shko poshtė

Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Magus prej 23.09.09 12:13

Pėr tė hequr qafe njė zakon tė keq ...
(Lloji i magjise : magji e bardhė)

Materiali i nevojshem

- Njė copė letėr
- Laps

Nėn dritėn e hėnės nė rėnie, sė pari tė shkruani njė copė letėr atė qė ju doni tė dorėzoni. Pastaj ndani fletėn nė dysh. Pėrsėriteni kėtė gjest 3 herė. Pastaj, merrni letren dhe futeni nė tokė.
Pėr tė pėrfunduar thuani kėto fjalė:

"Duke i lutur Hėnės kur ajo ėshtė nė rėnie,
probleme qė unė vuaj, do tė hiqet
ajo qė mė shkakton dėm tani ėshtė robruar
shumė larg nėn tokė. "

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  esma prej 23.09.09 18:23

Flm shume Magjistari qe na tregoni dicka keso soji, mirepo deshirojme te dijme ne se nga i dini ju te gjtha keto.....?
avatar
esma

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Trigon prej 23.09.09 19:53

Ka treguar edhe me pare : ka thene qe pak nga librat, pak nga ajo qka ka degjuar, dhe pak nga pervoja, keto te tria jane bere bashke dhe ja i tregon ato qka ka mesuar. Nese ska thene keshtu le te me korigjon magjistari.

ēdo te mire
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  kosova prej 01.10.09 17:02

ju lutem ne qfar kuptimi hena ne renie?

kosova

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Magus prej 01.10.09 20:19

Hėna nė rėnie ėshtė atėherė kur Hėna ėshtė duke u larguar, fshehur apo "fjetur".
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Analise prej 04.10.09 15:16

[i]
Ok nese vete personi kerkon te heqe nje zakon te keq,; por nese dikush e deshiron kete per dike tjeter, ka ndonje menyre ???
avatar
Analise

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Magus prej 08.10.09 1:29

Largimi i shprehive te keqija
(Lloji i magjise : magji e bardhė)

Pėr tė ndihmuar dikė (apo pėr ti ndihmuar vetėvetes) psh :pėr tė ndaluar pirjen e duhanit, ngrėnjen e thonjėve apo ndonjė zakon tjetėr tė keq, merrni 9 fije floku qė i pėrkasin personit qė duam ta ndihmojmė dhe i mbėshtjellim ato rreth njė gozhdė hekuri.
Pastaj gozhdėn e ngulim diku nė natyrė, psh nė njė gardh tė vjetėr.
Zakonisht vesi i keq zhduken kur gozhda fillon tė ndryshket.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Analise prej 13.10.09 12:48

Faleminderit magjistari per pergjigjen e pytjes.
avatar
Analise

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  bardhi_tr prej 22.10.09 14:40

shum e that si pergjigje pa perqendrim
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  reli_11@hotmail.com prej 12.03.10 0:39

???????????????????????

reli_11@hotmail.com

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  mehanja prej 09.04.10 13:19

flm shum zotri maxhistar ....
avatar
mehanja

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Bleros prej 09.04.10 13:27

Magjistar te lutem, do te deshiroja te di menyren e komunikimit me GJIN (Jinn), .. jam shum i interesuar edhe kam njohuri deri diku rreth kesaj qeshtje, .. nese na tregon diqka do te isha shume mirnjohes.
avatar
Bleros

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  eva_shkoza@yahoo.com prej 13.04.10 14:13

o une i bera te gjitha dhe perseri vazhdoj qe te jem duhanpirese ,,,gjithsesi ka plot gjera te tjera qe jane teper te sakta ju pershendes eva

eva_shkoza@yahoo.com

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  eva_shkoza@yahoo.com prej 13.04.10 14:15

Bleros shkruajti:Magjistar te lutem, do te deshiroja te di menyren e komunikimit me GJIN (Jinn), .. jam shum i interesuar edhe kam njohuri deri diku rreth kesaj qeshtje, .. nese na tregon diqka do te isha shume mirnjohes.

eva_shkoza@yahoo.com

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pyetje

Mesazh  jakud linda prej 19.05.10 15:08

magjistar ju lutem nese ka mundesi , a mund te me tregoni ritualin e komunikimit me shpirtrat .
nuk e kam praktikuar asnjehere por me kane thene qe funksionon me te vertete dhe kam deshire ta provoje edhe vete .
ju lutem me tregoni .
avatar
jakud linda

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  manushaqa prej 31.05.10 23:09

[Ju lutem magjistar me shpjegoni pasi e ndajm letren ne dysh, do te vazhdoj te shkruaj ne pjaset e ndara apo ne leter tjeter.
avatar
manushaqa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  blackstar prej 24.10.10 23:46

eva_shkoza@yahoo.com shkruajti:o une i bera te gjitha dhe perseri vazhdoj qe te jem duhanpirese ,,,gjithsesi ka plot gjera te tjera qe jane teper te sakta ju pershendes eva

Mesa di une ke bere gjene me te keqe qe mund te ndodhe, ndryshkja e gozhdes nuk eshte gje e mire :/
avatar
blackstar

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  vjollca tahiri prej 17.11.10 15:27

Flm magjistar, nuk e di vetem sa here e shoh henen me duket se ma ngroh zemren me duket se po bisedoj me te dhe se ajo mi ploteson deshirat ndoshta eshte vetem iluzion apo se di ēka mund te jete ????
avatar
vjollca tahiri

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  vjollca tahiri prej 30.12.11 14:55

faleminderit shum magjistar
avatar
vjollca tahiri

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  vjola mazelliu prej 24.01.12 23:40

magjistar a mund te me ndihmoni me nje magji sido qe te jete e bardhe e zeze ska shum rendesi , ajo qe un dua esht qe nje person te beje cdo gje qe do ti kerkoj un , psh qe te jetoje me vete me mua...te lutem me ndihmo se jam ne hall te madh
avatar
vjola mazelliu

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - largimi i njė zakoni tė keq

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi