Ritual pėr eliminimin e rivalit nė dashuri

Shko poshtė

Ritual pėr eliminimin e rivalit nė dashuri

Mesazh  Magus prej 22.09.09 19:24

Eliminimi i rivalit nė dashuri
(Lloji i magjise : magji e kuqe)

Pėrbėrėsit & Mjetet :

- 1 Qiri i Zi
- 1 Qiri i Kuq
- 2 Trėndafila tė kuq pluhur
- Emri i rivalit nė dashuri
- Piper

Fillimisht duhet gdhendur inicialet tuaj nė qiri tė kuq. Pastaj nė qirin e zi duhet tė gdhendni inicialet e rivalit. Mendoni shumė nė fytyrėn e rivalit gjatė kohes qė jeni duke ndezur qirin e zi, duke thėnė:

"Kjo flakė vjen nga e zeza
Tani ėshtė simbol i juaj.
Qė mendja juaj tė hapet pėr mua! "

Tani ndeze qirin e kuq dhe thuaj:

"Kjo flakė vjen nga e kuqja
Tani ėshtė simbol i imi.
Tė mė vij e gjithė fuqia pėr tė cilėn kam nevojė. "

Merrni njė ēikė trėndafila pluhur tė kuq dhe hedhin mbi qiri tė kuq dhe tė thoni dy herė:

"Ky pluhur ėshtė simbol i dashurisė,
Kjo flakė ėshtė simboli im.
Dua tė shoh kėto dy simbole tė bashkuara.
Pėr tė bėrė njė, dhe kėshtu tė mė sjellė
Tė gjitha fuqitė e shenjta tė dashurisė sė pafund. "

Merrni njė majė piper dhe hidheni nė qirin e zi, duke pėrsėritur 2 herė:

"Qė kjo erėz tė ju largoj nga rruga e ime
Dua tė shoh tė eliminuar shumė shpejt,
Unė nuk dua mė tė kem dyshim
Dhe tė jem personi i vetėm i dashur. "

Shuaj qirin e zi pastaj dhe tė kuqin me gishtin e vogėl tė majt.
Efekti do tė fillojė tė veprojė brenda 13 ditėsh nė vijim..

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi