Ritual - hakmarrja

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 08.11.10 13:48

desha te di a eshte e caktuar dita cilen dite me be kete ritual apo mundem cilen do dite te javes, po ashtu kjo pytje vlen edhe per ritualet tjera, ju pershendes ju lutem me ktheni pergjegjen

genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 08.11.10 14:01

Desha te pyes edhe diēka, pikat e gjakut a duhet me i hedh mbi shkrimin qe e shkruajme, pres pergjegje.

genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ritual per hakmarrje !!!

Mesazh  protoni prej 16.11.10 19:13

Pėr mendimin tim, si qenje materiale qė jemi pa dyshim qė nė njė formė jemi edhe si njė burim energjie.
Energjia e qenjes njerėzore, pėrbėhet nga dy lloj energjish, energjia fizike dhe ajo shpirterore.
Trupi i njeriut rrezaton energji dhe atė panderprer, ndėrsa intensiteti kėsaj energjie mund tė rritet apo tė zvogėlohet nė saje tė fushveprimit tė energjisė shpirtėrore.
Energjia shpirtėrore e ka nė kontroll tė plotė energjinė trupore, kėshtu qė ajo e udhėheq trupin tonė, shembull konkret: Kur jemi tė disponuar, apo kur marrim ndonjė lajm tė mirė e keni vėrejtur se si mbushemi me njė energji aq tė fortė sa qė vetja jonė na duket sikur njė luan, nė tė kundėrten kur marrim ndonjė lajm tė keq trupi ynė aty pėr aty kėputet dhe plogėshtohet sa qė vetja e jonė na duket sikur trup i huaj.
Ky ishte njė shembull i thjesht, por duhet ta kemi tė qartė se trupi ynė ėshtė rob i mendjes sonė...
Sa i pėrket ritualit tė hakmarrjes, unė besoj qė kėto fenomene janė tė vėrteta, por pre e kėtyre ritualeve apo veprimeve spirituele biejn njerėzit apo individėt qė nė rend tė parė nuk i besojnė Zotit dhe ata qė nė rend tė dytė i besojnė djallit, sepse magjitė burimin e kanė nga Humnera e djallit, andaj besimtari i fortė pavarėsisht se a ėshtė musliman apo i krishter, nuk do tė bie viktimė e kėtyre fenomeneve, telepatike...
Unė besoj qė shumė mė e drejtė kishte me qenė nėse thuhet: "SHPIRTI I PASTĖRT NJERĖZOR, ĖSHTĖ ARMA MĖ E FORTĖ E NJERIUT"

protoni

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 19.11.10 8:53

Po po shpirti i paster po shpirtrat e paster po psojn, mua me sehir me prishen lumturin, qka thua ti, tani skam aspak lumturi per at desha te hakmerem

genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  yasmin prej 28.11.10 12:35

Ej,te gjitheve na ka ndodhur te na e prishin lumturine edhe pse ne kemi bere vec mire te tjereve por nuk eshte zgjidhja kjo te hakmerremi me rituale te tilla...mos u hakmerrni sepse te jeni te sigurte qe jeta do ta kryeje me se miri hakmarrjen tuaj!!!mos e hidheroni veten tuaj me hakmarrje sepse nuk ia vlen...

yasmin

277


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  beno prej 28.11.10 13:25

hanifekroni shkruajti:Pershendetje
Ka vite qe ne tavanin e shpise sime gjej veze. Pikrisht sot e gjeta nje dhe kjo eshte edhe arsyja qe po ju shkruaj.
Nuk di, shume shqetesuese, kur tavani eshte i mbyllur, nga po vin ato veze edhe te fshehura.
Ne tavan nuk shkon askush eshte i mbyllur, vetenm nga mbrenda shtepise eshte dera per tavan ,
Nese di dikush me me tregu, se nuk po di edhe ēfare te bej me to, une po i gjuj edhe po i lutem allahut me ēfare mendimi po vin ashtu ju kthefshin, x personit qe po i dergon, pres me padurim pergjegjje .

S'ka gje!
tash po hypa ne tavanin e shtepis sime, neper skaje mund te gjej veze.
Kjo s'eshte gje, nje kafshe, madhesia e maces por bisht te trashe (qe ne i themi shqarth) eshte bartes i ketyre vezeve,
Besom nje dite komplet nje tablo veze, (30 kokra) sa i bleva, i kishte bartur ne tavan neper skaje,
tash vezet i mbame ne kavanos te mbyllura dhe nuk gjeme aq veze neper tavan,,,,
Por ka gjasa qe veze te tjera te sillen ne tavanin tone. Mos u shqeteso per punen e vezeve.


beno

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Albi4all prej 28.11.10 17:17

mir ben po mund te me tregosh se qka i duhet shqarrit veza kur ne brendsin e saj nuk ka asgje nese e din pergjigjen me trego po te lutem dua te di po mos ja fut ashtu se si mendon ti eshte shum e rendesishme.

Albi4all

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  beno prej 28.11.10 19:35

albi4all shkruajti:mir ben po mund te me tregosh se qka i duhet shqarrit veza kur ne brendsin e saj nuk ka asgje nese e din pergjigjen me trego po te lutem dua te di po mos ja fut ashtu se si mendon ti eshte shum e rendesishme.

Punet e vezeve ne tavan, jan dyshime te shume njerezve,,se mos vall kjo eshte shenje per ndonje lloj te magjise.
Une nuk di se a perfshihen ne "formulat e magjise" edhe vezet, por te them ate qe me ka ndodhur si eksperience, se shqarthi eshte ai qe i bart vezet ne vende jo fort te ekspozuara, me qellim per t'u ushqyer.

beno

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

TUNG

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 29.11.10 9:44

FALIMINDERIT PER KSHILL EDHE UN TANI BESOJ ASHTU, ALLAHU ESHT NJE AI VE DREJTESI

genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  yasmin prej 29.11.10 10:41

Mos u hakmerrni...mund te ndodhe qe nga veprimi hakmarres nje individ mund te provoje nje ndjenje kenaqesie:kenaqesine e bishes kur ngul dhembet ne mishin e nje kafshe tjeter....Ne jemi njerez dhe si te tille kemi nevoje te provojme ndjenja njerezore..ndjenja e hakmrrjes na demton me shume ne sesa armiqte tane duke na bere te trishtuar,te shqetesuar,te inatosur dhe na helmon gjakun...Duke e pasur me shume mendjen tek hakmarrja ne keshtu tregohemi mosmirenjohes ndaj te mirave,mundesive te reja qe na ofrohen cdo dite sepse keshtu ne nuk arrime t'i shohim ato duke qene te verbuar pas hakmarrjes....jeta eshte shume e shkurter qe ta kalojme te hidheruar...Cdo dite e re qe lind eshte nje mundesi e re per ne qe te buzeqeshim,qe te shpresojme ... Po te mos ishte keshtu Zoti nuk do te na kishte dhene dite te tjera per te jetuar...Ai nuk i fal jete njerezve per tu hakmarre por qe te shijonjne gjerat e bukura qe ka pergatitur per ne,andaj te mos tregohemi mosmirenjohes!
avatar
yasmin

277


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  beno prej 29.11.10 13:35

yasmin shkruajti:Mos u hakmerrni...mund te ndodhe qe nga veprimi hakmarres nje individ mund te provoje nje ndjenje kenaqesie:kenaqesine e bishes kur ngul dhembet ne mishin e nje kafshe tjeter....Ne jemi njerez dhe si te tille kemi nevoje te provojme ndjenja njerezore..ndjenja e hakmrrjes na demton me shume ne sesa armiqte tane duke na bere te trishtuar,te shqetesuar,te inatosur dhe na helmon gjakun...Duke e pasur me shume mendjen tek hakmarrja ne keshtu tregohemi mosmirenjohes ndaj te mirave,mundesive te reja qe na ofrohen cdo dite sepse keshtu ne nuk arrime t'i shohim ato duke qene te verbuar pas hakmarrjes....jeta eshte shume e shkurter qe ta kalojme te hidheruar...Cdo dite e re qe lind eshte nje mundesi e re per ne qe te buzeqeshim,qe te shpresojme ... Po te mos ishte keshtu Zoti nuk do te na kishte dhene dite te tjera per te jetuar...Ai nuk i fal jete njerezve per tu hakmarre por qe te shijonjne gjerat e bukura qe ka pergatitur per ne,andaj te mos tregohemi mosmirenjohes!

Bukur e thene!

Hakmarrja eshte nje veprim qe Zoti, u'a lejon roberve te Tije, por menyra e hakmarrjes eshte e percaktuar, e jo ajo te jete nepermes magjise (te cfardoshme) , sepse kjo te ēon ne shirk...
Po qe se ke vullnetin qe ta falesh marrjen e hakut, do pasoj shpreblimi nga Zoti dhe natyrisht qe me i bukur se ky shperblim s'ka.
avatar
beno

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Princton's girl prej 17.04.11 16:02

E provova po funksionoi do t'iu lajmeroj!
avatar
Princton's girl

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  lokomotiva prej 19.04.11 11:31

Pershendetje mos u shqetso se vezet nuk jan qe dikush u ka ber magji por mijnte i sjellin vezet e pulave i bartin ne tavane apo ne vrima te hogjakut kjo eshte nga mijnte ....
beno shkruajti:
hanifekroni shkruajti:Pershendetje
Ka vite qe ne tavanin e shpise sime gjej veze. Pikrisht sot e gjeta nje dhe kjo eshte edhe arsyja qe po ju shkruaj.
Nuk di, shume shqetesuese, kur tavani eshte i mbyllur, nga po vin ato veze edhe te fshehura.
Ne tavan nuk shkon askush eshte i mbyllur, vetenm nga mbrenda shtepise eshte dera per tavan ,
Nese di dikush me me tregu, se nuk po di edhe ēfare te bej me to, une po i gjuj edhe po i lutem allahut me ēfare mendimi po vin ashtu ju kthefshin, x personit qe po i dergon, pres me padurim pergjegjje .

S'ka gje!
tash po hypa ne tavanin e shtepis sime, neper skaje mund te gjej veze.
Kjo s'eshte gje, nje kafshe, madhesia e maces por bisht te trashe (qe ne i themi shqarth) eshte bartes i ketyre vezeve,
Besom nje dite komplet nje tablo veze, (30 kokra) sa i bleva, i kishte bartur ne tavan neper skaje,
tash vezet i mbame ne kavanos te mbyllura dhe nuk gjeme aq veze neper tavan,,,,
Por ka gjasa qe veze te tjera te sillen ne tavanin tone. Mos u shqeteso per punen e vezeve.

avatar
lokomotiva

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Niko_ prej 19.04.11 18:55

nuk po kuptoj se per c'fare lloj hakmarrjeje behet fjale ne kete teme! Mendoj se tradita e hakmarrjes eshte nje teme shume e gjere 'sidomos ne trevat e banuara nga shqiptaret' per deri sa ne trevat tona per shume kohe nuk zbatohet ligji, gje qe sjell ne pah vetgjyqesine apo hakmarrjen, por edhe ajo ka patur rregullat e saj. Per kte shkak ka qene e nevojshme te beheshin kanune qe zbatoheshin si ligje, deri para luftes se dyte boterore. Ne vitin 90, pas renies se regjimit komunist dhe rrenimit te shtetit doli perseri ne pah ky zakon, por e keqja eshte se tani nuk zbatohen me as kanunet. Hakmarrja eshte nje plage e rende per shoqerine shqiptare, qe nuk i jep zgjidhje dhe nuk e shtron per zgjidhje asnje qeveri. Ndoshta nga frika e humbjes se votave.

Niko_

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  FloriArgjend prej 03.05.11 21:13

me pelqeka....
e thjeshte dhe efektive.....
si mund te bejme nje bisede individuale ne ty dy 'magjistar'???
avatar
FloriArgjend

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  lexo... prej 04.05.11 0:15

A mund te kem nje pergjigje nese mund te te bej magji duke te kerkuar leke borxh..
Si mund ta bej nese po dhe si te ruhemi nese e kane bere si mund ta heqim.. ju lutem nje pergjigje..

lexo...

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  99koli prej 11.05.11 21:42

Ka dy vendime llogjike, vetem pula mund te bej veze perdite, gje qe ti nuk e ke ne tavan dhe besoj se di te njohesh llojin e vezes nga madhesia ...e dyta perse ti pikerisht shkon aty ku eshte veza ! lere kurjozitetin per nje kohe me te gjate ...pa te ven ne panik, veza shkruhet per magji .
beno shkruajti:

S'ka gje!
tash po hypa ne tavanin e shtepis sime, neper skaje mund te gjej veze.
Kjo s'eshte gje, nje kafshe, madhesia e maces por bisht te trashe (qe ne i themi shqarth) eshte bartes i ketyre vezeve,
Besom nje dite komplet nje tablo veze, (30 kokra) sa i bleva, i kishte bartur ne tavan neper skaje,
tash vezet i mbame ne kavanos te mbyllura dhe nuk gjeme aq veze neper tavan,,,,
Por ka gjasa qe veze te tjera te sillen ne tavanin tone. Mos u shqeteso per punen e vezeve.

avatar
99koli

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  dijon prej 26.03.12 10:00

magjistari shkruajti:Magjia ekziston deshe ti apo jo, kjo eshte nje fakt.Dhe lum ti qe nuk beson ne te, te kam lakmine sepse e ke mendjen e qete.

Magjia eshte nje nder ritualet me te vjetra qe ekziston ne toke.

Religjioni dhe Shkenca e kane luftuar se bashku, duke mos e njohur funksionimin e saj, e para e ka lidhur me djallin kurse e dyta me mohim total.

Por shkenca kur nuk e kupton nje fenomen e ka menyren me te lehte per ta hedhur poshte: MOHIMIN, ndersa Religjioni akuzen: bashkepunimi me Djallin.

Religjioni dhe Shkenca e kane topitur mendjen e njeriut me shekuj, duke mos njohur ligjet e universit.Pershendetje i nderuari Magjistare, ne kete qu ju thuani se religjioni e mohone magjine ne raste se e perfshini edhe ISLAMIN ketu ateher kjo nuk mendoje qe eshte e vertet, meqense K'urani e njef mire dhe e deshmone se ekzistone magjia dhe sehiret pra SIHER dhe ne shum sure e ajete ceken keto. Dhe kan zbrite shum e ajete pore dy syre jan me te rendesishme per tu mbrojture nga cdo e lige prej njeriut qellimkeq dhe xhindeve e djajve. pra ato jan: EL FELEK dhe tjetra EL-NAS.
Kur thua se feja e ka muhuar duke e lidh magjin me djallin kjo me ben te qeshi sinqerisht, Sepse feja pikrishte e ka pranuar dhe e ka deshmuar veprimet e tyre nepermjet kujt kryhen pra me DJALLIN apo XHINDIN ..... keshtu qe me duhet te ju them ne kete qeshtje keni qen shum i pa parsyeshem , me falni per nderhyrjen time por ne e dime si ju ashtu dhe une qe njeriu flet simbas bindjeve dhe njohurive personale. E ketu dua te ndalem pak duke pas parasyshe njohurite e mija dhe te juajat me qe ne nje rreshte krejt ne fund ken then: Religjioni dhe Shkenca e kane topitur mendjen e njeriut me shekuj, duke mos njohur ligjet. Une nuk munde te kuptoje per qfar ligje behet fjale ketu? Perveq forces dhe pushtetite te XHINDVE dhe DJAJVE shume nga magjistaret kam ndegju qe te pranojne ket fakte, dhe po ashtu sa po lexova edhe ne kete forum te MAGJIA E ZEZ na kishte dhen nje material bukur te pasur nje forumist ( Fikrro. ) ketu se si duhet thirre shpirterat e keqinje xhindet e djajte, Ju po bini ne kundershtime me gjitha keto informata e te verteta nuk di si mund te me sqaroni keto gjera ju mua,... ndoshta po ngutem por meqe keni kete bindje te juajen me mahnite edhe vete rasti qe nuk hasa ne ndonje shkrime te juajin ku i kundervihet temes: Magjite e rrezikshme 12 nga Fikrro. Ne raste se jan ato magji te gjitha trillime te cilat ka permend fikrro dhe qe tregon carte per djajte e xhindet ateher ju si magjistar duhet ti hedhni poshte ato trillime, sa i perket K'uranit skam nevoje de tebatojme per te meqe cdo njeri mund ta shletojme K'uranin dhe te shofim se cfar ne tregon per sehiret.

Me kaq ju pershendes nderimet e mija qofshin me ju dhe te gjithe tjeret nga ky forume.

avatar
dijon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  number3 prej 28.12.12 19:58

lokomotiva shkruajti:Me falni po dua te di se sa eshte e vertet kjo gje, une i deshiroj nje personi vdekjen, e urrej shume, si mund te vdes ai ....?
asnjehere mos urre kend........nese te ka be keq lerja ZOTIT zemrimin
avatar
number3

njeri thjesht

214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hakmarrja

Mesazh  Magician of dark prej 03.11.13 17:59

Disa njerez shpesh here genjejne edhe u duket vetja magjistar...shpikin dhe trillojne "magjira" sepse kane fantazi per keto gjera.Edhe shpesh here njerezit behen pjese e ketyre trillimeve e vetem genjehen,e jo vetem qe "magjite" e tyre s'kane efekt(sepse jane te trilluara nga shumica e personave),por keto persona "viktime" marrin persiper zemerimin e Allahut!Nje gje ta dine keta shpikesit e "magjive" dhe "viktimat" e tyre.
Ku permenden rituale te cilat nuk i bejne idhuj Allahut....mos i besoni!!!S'jane magji!
Bile me vjen keq qe po e them kete gje.....Magjia si pikepamje te pare ka(perveq mjeteve .....fjaleve, simboleve etj)edhe krijimin e idhujtareve dhe adhurimin e dikujt tjeter pos Allahut (kryesisht shejtanin).
Une di magjira por s'i them sepse nepermjet internetin akush s'e meson magjine.Kjo per arsye se disa pasoja te shkruara ketu (ne kete faqe) si P.SH.Kini kujdes.....s'duhet te keni panik....s'duhet ti flisni xhinit shejtan ashper....detyra duhet behet ne oren 12.00 (keto "masa" i mora nga disa rituale ne komunikim me xhindet) e shume te tjera si keto s'jane te mjaftueshme per te mbrojtur personin te cilin kerkon te beje magji!!!
avatar
Magician of dark

Never do magics !

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  henrik prej 12.06.14 12:50

Vetem mallkime mund te behen te lutem me njoftoni shpejt
avatar
henrik

Boy hot sexi strong

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi