Ritual - hakmarrja

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ritual - hakmarrja

Mesazh  Magus prej 22.09.09 14:15

Ritual pėr Hakmarrje
(Lloji i magjise : magji e zeze)

Para se tė gjitha qė kjo tė ketė efekt dhe te realizohet duhet qė personi nė pyetje tė ju ketė bėrė juve diēka qė ju tė hakmarreni.

Materiali:

-Njė fletė letre e bardhė

Kjo magji nuk ėshtė e komplikuar mbi njė fletė letre vizatoni njė pentagram, madhėsia e pentagramit nuk ka rėndėsi, nė qendėr tė pentagramit shėnoni fatin (llojin) e hakmarrjes.

Duhet tė mendoni shumė fort dhe tė vizualizoni personin nė kokė duke bėrė pentagramin dhe duke shkruar llojin e hakmarrjes.

Pas shkrimit duhet tė veni sipėr disa pika gjaku tuaj, palosja tė bėhet nė 4 dhe tė mbahet fleta si ditėn dhe natėn nėn jastėkun tuaj deri sa tė ketė efekt, mos humbisnii shpresėn.

Nėse pas njė muaji ajo nuk ka efekt duhet tė pėrsėritet.

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 22.11.09 16:59

pres te me pergjigjesh i nderuar magjistar.qysh ne femijri djali im e shihte enderr gruan e gjagjait qe e ndiqte me flok te shprishur te leshuara per shpine kur u rrit shkoi ne emigrim dhe u rrezua vetem zoti qe i ka dhan e shpetoi ka qen ne koma po e njejta grua ajo kur te shikon ,ka nje shikim te thell qe kur ta sheh ta fut friken .a ka mujt me ndiku ajo ne aksidentin e djalit tim. kam shkru edhe ne rubriken etnitete 2 shkrime ju lutem pres te me pergjigjeni qe te gjitha shkrimet e mia flasin per ket grua .ju pershendes
avatar
shpejtim.kabashi

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 23.11.09 15:44

shpejtim.kabashi shkruajti:pres te me pergjigjesh i nderuar magjistar.qysh ne femijri djali im e shihte enderr gruan e gjagjait qe e ndiqte me flok te shprishur te leshuara per shpine kur u rrit shkoi ne emigrim dhe u rrezua vetem zoti qe i ka dhan e shpetoi ka qen ne koma po e njejta grua ajo kur te shikon ,ka nje shikim te thell qe kur ta sheh ta fut friken .a ka mujt me ndiku ajo ne aksidentin e djalit tim. kam shkru edhe ne rubriken etnitete 2 shkrime ju lutem pres te me pergjigjeni qe te gjitha shkrimet e mia flasin per ket grua .ju pershendes
avatar
shpejtim.kabashi

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Magus prej 23.11.09 21:49

Personalisht nuk jam specialist i interpretimit te enderrave, prandaj nuk mund te jep nje mendim te prere rreth ketij rasti.
Ka mundesi qe kjo grua ka energji negative dhe prezenca e saj shkakton pakenaqesi te njezit qe e shohin, por une personalisht nuk mund ta akuzoj si shkaktare te aksidentit.
Per me shume kontaktoni ndonje medium ne vendin ku jetoni, dhe mund te ju jap nje ide me te qarte, por kuptohet ndonje medium te vertet e jo ndonje sharlatan qe ka qellim vetem perfitime personale.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  shpejtim.kabashi prej 24.11.09 10:28

faleminderit shum per pergjigjjen .
avatar
shpejtim.kabashi

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hakmarrja

Mesazh  MARKO prej 09.01.10 17:58

Po nuk funksionon asnjere.
avatar
MARKO

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  lokomotiva prej 02.02.10 15:39

Me falni po dua te di se sa eshte e vertet kjo gje, une i deshiroj nje personi vdekjen, e urrej shume, si mund te vdes ai ....?
avatar
lokomotiva

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Magus prej 04.02.10 0:24

lokomotiva shkruajti:Me falni po dua te di se sa eshte e vertet kjo gje, une i deshiroj nje personi vdekjen, e urrej shume, si mund te vdes ai ....?

Ka menyra (magji) tjera me te fuqishme per te ndeshkuar dike por per shkak se pasojat mund te jene te medha (vdekje), nuk dua qe dikush te pesoj, kuptohet ne menyre indirekte nga une.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  lokomotiva prej 04.02.10 13:38

Pershendetje dua te ty i nderuari magistar nje ritual magjie se si ta bej qe te jet invalid apo i vdekur ose me mir i verbuar .....?
avatar
lokomotiva

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  hanifekroni prej 07.02.10 21:59

Pershendetje
Ka vite qe ne tavanin e shpise sime gjej veze. Pikrisht sot e gjeta nje dhe kjo eshte edhe arsyja qe po ju shkruaj.
Nuk di, shume shqetesuese, kur tavani eshte i mbyllur, nga po vin ato veze edhe te fshehura.
Ne tavan nuk shkon askush eshte i mbyllur, vetenm nga mbrenda shtepise eshte dera per tavan ,
Nese di dikush me me tregu, se nuk po di edhe ēfare te bej me to, une po i gjuj edhe po i lutem allahut me ēfare mendimi po vin ashtu ju kthefshin, x personit qe po i dergon, pres me padurim pergjegjje .
avatar
hanifekroni

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Trigon prej 08.02.10 14:31

hanifekroni shkruajti:Pershendetje
Ka vite qe ne tavanin e shpise sime gjej veze. Pikrisht sot e gjeta nje dhe kjo eshte edhe arsyja qe po ju shkruaj.
Nuk di, shume shqetesuese, kur tavani eshte i mbyllur, nga po vin ato veze edhe te fshehura.
Ne tavan nuk shkon askush eshte i mbyllur, vetenm nga mbrenda shtepise eshte dera per tavan ,
Nese di dikush me me tregu, se nuk po di edhe ēfare te bej me to, une po i gjuj edhe po i lutem allahut me ēfare mendimi po vin ashtu ju kthefshin, x personit qe po i dergon, pres me padurim pergjegjje .


une kisha thene qe te kjo ka dy menyra te ketij seni:


e para: kjo ka mund te realizohet permes gjindeve ose demoneve ku magjistari apo magjistarja i ka porosit nvartsisht prej marveshjes qe kane ba ne mes tyre.

e dyta: ka shume mundesi qe ndonje musafir kur tvjen te ju apo ndonje familjar i larget mund ta kete bere se ta dish perveq nanes edhe babes qe ta dojne te miren asnja tjeter nuk ja do tmiren njani tjetri ''njeriu per njeriun eshte ujk''

tkisha keshillu qe kur ti gjajsh ato veze ti kendojsh dy suret el-felek(pasi keto dy sure jan kunder qdo lloj magjie) dhe el nas ti frysh mbi veze dhe pastaj gjuj diku larg ose thej larg oborrit ose nsakak pasi keto dy sure jan kunder qdo lloj magjie;

ja keto dy sure knoj:


SURE EL-FELEK

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM

''Kul eudhu bi rabbil felek.Min sherri ma halek.Ve min sherri gasikin
idha vekab.Ve min sherrin-nef-fathatin fil ukad.Ve min sherri
hasedin idha hased.''

PeRKTHIMI I SURES EL FELEK

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ
1 . Thuaj: I mbeshtetem Zotit te agimit,
مِن شَرِّ مَا خَلَقَ
2 . Prej demit te edo krijese, qe Ai e krijoi.
وَمِن شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ
3 . Dhe prej erresires se nates kur ngryset plotesisht.
وَمِن شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ
4 . Dhe prej demit te atyre qe lidhin dhe fryejne nyja.
وَمِن شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ
5 . Edhe prej demit te smirekeqit kur sipas smires vepron.

SURE EL-NAS

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM

''Kul eudhu bi rabbin-nas.Melikin-nas.ilahin-nas.
Min sherril-vesvasil-hanas.El-ledhi juvesvisu fi sudurin-nas
Minel-xhin-neti ven-nas.''

PeRKTHIMI I SURES EL-NAS

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ
1 . Thuaj: "Mbeshtetem (mbrohem) me Zotin e njerezve!
مَلِكِ النَّاسِ
2 . Sunduesin e njerezve,

إِلَهِ النَّاسِ
3 . Te adhuruarin e njerezve,
مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ
4 . Prej te keqes se cytesit qe fshihet.

الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ
5 . I cili ben cytje ne zemrat e njerezve,

مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ
6 . Qofte ai (cytesi) nga xhinet ose nga njerezit".
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.387


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  hanifekroni prej 09.02.10 22:47

Ju falenderoj shume shume, po a di me me tregu se per ēfare arsye po i dergojne, ēfare jane pasojat dhe qysh mundem me u mbrojt qe mos me me ardhe ato veze ne tavan ma, ēka mundem me ba ?
avatar
hanifekroni

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  imaginanti prej 10.02.10 9:47

pfff sa te shpifura keto rituale .


Njerz hakmerja ma e mir ndaj dikuj qe ju ka bere keq osht kjo qe kurr kurr kurrr mos te harroni se Zoti egziston edhe Zoti ia qit ligje ne natyre pjes e t'ciles jemi edhe ne , pra nese ju deshironi te hakmereni ndaj dikuj qe ju ka ber diqka te keqe vetem lereni sepse nuk ka kah ik nga ligjet e Zotit pra e keqja padyshim se do ti kthehet ! Mendimet negative per hakmerje do tju demtojn shumm .


@Magjistari pse nuk po ju tregon njerzve te verteten qe kto rituale jan vetem nje shpifje te cilat te shpien dreit mendimeve negative ?
avatar
imaginanti

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Magus prej 10.02.10 19:43

Magjia ekziston deshe ti apo jo, kjo eshte nje fakt.Dhe lum ti qe nuk beson ne te, te kam lakmine sepse e ke mendjen e qete.

Magjia eshte nje nder ritualet me te vjetra qe ekziston ne toke.

Religjioni dhe Shkenca e kane luftuar se bashku, duke mos e njohur funksionimin e saj, e para e ka lidhur me djallin kurse e dyta me mohim total.

Por shkenca kur nuk e kupton nje fenomen e ka menyren me te lehte per ta hedhur poshte: MOHIMIN, ndersa Religjioni akuzen: bashkepunimi me Djallin.

Religjioni dhe Shkenca e kane topitur mendjen e njeriut me shekuj, duke mos njohur ligjet e universit.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.337


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  imaginanti prej 11.02.10 11:43

Te ftoj te debatojm tek tema qe e kom hapur ne ket rubrik reth te vertertes mbi magjine e bardhe dhe magjine e zeze ku une jom totalisht dakord me zotri Daut Demakun .


Magjia e bardhe edhe e Zeze jan vetem dy energji Ajo pozitive dhe Ajo negative qe te dyja kto energji gjenden brenda nesh ne vetedishem apo pavetedishem i lirojm qe te dyja kto energji . Mendja jon osht ajo qe ka fuqi , nuk egziston kurfar magjie , mrekullia qe gjendet ne mendjen e njeriut nuk osht kurfar magjie osht krejt natyrale si gjith qka tjeter qe egziston ne univers . Ritualet magjike qe ti po i pernmed te tilla egzisojn me mijra apo me miliona rituale !! Dhe kjo e gjitha per te bindur nderdijen .
avatar
imaginanti

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  i panjohuri prej 11.02.10 14:15

magjia nuk ekziston.ka njerez qe kane ngritur pa e perekur me dore sende apo ti terheqinato e vertetuar shkencerisht.kjo fale fuqise se trurit kur trupi i njeriut ka energji qe e cliron per ta komanduar ate.
kam pershtypjen se jemi te rritur aq sa te mos besojme ne magjira dhe as te mos diskutojme per to.
avatar
i panjohuri

74


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Trigon prej 12.02.10 16:23

Magjia ekziston pasi edhe ne libra te shenjte permendet. Kur i eshte bere magji Muhamedit a.s Zoti ja ka zbritur dy suret el nas dhe felek te cilat jane kunder magjise keshtu qe smund ta mohoj ekzistimin e magjise dhe kjo normalisht realizohet me ndihmen e djallit.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.387


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  barbie prej 02.07.10 2:11

me falni...por jemi 2 vajza qe duam te ushtrojme keet magjine e hakmmarrjes mbi nje person qe na ka ber shum po shum demeee.....por duam te sqarojme dicka...aty ku thote qe duhen disa pika gjaku....te derdhimm pika gjaaku nga te 2 ne apo cfare???????ju lutem na sqaroniii,....mezi po pressiiimm....flmmm
avatar
barbie

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  zxcvb prej 02.07.10 9:05

barbie shkruajti:me falni...por jemi 2 vajza qe duam te ushtrojme keet magjine e hakmmarrjes mbi nje person qe na ka ber shum po shum demeee.....por duam te sqarojme dicka...aty ku thote qe duhen disa pika gjaku....te derdhimm pika gjaaku nga te 2 ne apo cfare???????ju lutem na sqaroniii,....mezi po pressiiimm....flmmm

Mos u merrni me hakmarje aq me teper me magji te zeze, nuk zgjidh gje po u hakmore...
PS:Per mendimin tim duhet mbyllur fare kjo teme.
Njs zgjidhja juaj, une ju dhashe nje keshille miqesore.
avatar
zxcvb

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

o magjistar cfardo te jesh mu pergjigj

Mesazh  cuni i mir prej 02.07.10 10:02

Po gjithe keto magji te verteta jane, nga i di ti keto gjera per shembull njera seshte e vertet mu pergjigj .

cuni i mir

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  cObRa prej 02.07.10 12:07

Trigon shkruajti:Magjia ekziston pasi edhe ne libra te shenjte permendet. Kur i eshte bere magji Muhamedit a.s Zoti ja ka zbritur dy suret el nas dhe felek te cilat jane kunder magjise keshtu qe smund ta mohoj ekzistimin e magjise dhe kjo normalisht realizohet me ndihmen e djallit.
Pajtohem me ty shume e vertet kjo qe the magjia ekziston kuptohet se te gjitha magjitė kane te bejne me djallin.
avatar
cObRa

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  cObRa prej 02.07.10 12:10

magjistari shkruajti:Magjia ekziston deshe ti apo jo, kjo eshte nje fakt.Dhe lum ti qe nuk beson ne te, te kam lakmine sepse e ke mendjen e qete.

Magjia eshte nje nder ritualet me te vjetra qe ekziston ne toke.

Religjioni dhe Shkenca e kane luftuar se bashku, duke mos e njohur funksionimin e saj, e para e ka lidhur me djallin kurse e dyta me mohim total.

Por shkenca kur nuk e kupton nje fenomen e ka menyren me te lehte per ta hedhur poshte: MOHIMIN, ndersa Religjioni akuzen: bashkepunimi me Djallin.

Religjioni dhe Shkenca e kane topitur mendjen e njeriut me shekuj, duke mos njohur ligjet e universit.
Edhe eshte per tu besuar te tjeret qe frikesohen mos ta besojne...
avatar
cObRa

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  cObRa prej 02.07.10 12:19

Magjite ekzistojne por ju mos e provoni kete magji sepse sbesoj se eshte diēka e bukur per tu bere..sado keq qe ju ka bere ai dikur do ta merr dhuraten ...por mos e beni qe ta merr prej juve le ta ndeshkon Zoti si di ai vet....
avatar
cObRa

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

o magjistar mu pergjigj mir

Mesazh  cuni i mir prej 02.07.10 15:01

po mir o magjistar une desha te di vetem se si i di ti tere keto magji me thuaj

cuni i mir

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  arben aliaj prej 07.07.10 0:54

Kenaqesia qe te hakmerresh eshte shume e vogel.
Ju pershendes...
avatar
arben aliaj

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Fikrro prej 07.07.10 2:06

E kam thėnė edhe diku tjeter dhe po e them edhe kėtu se hakmarrja ėshtė djall kurse falja ėshtė engjėll...Ju pershendes.
avatar
Fikrro

658


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magjia

Mesazh  bardha56 prej 07.07.10 16:03

Si te hakmerem me nje magjistar, qe punon shume, cfare mund te beje.flm
avatar
bardha56

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hi!

Mesazh  IZABELA prej 24.09.10 13:45

Une kam realizuar ate magjine e Hakamrrjes kunder nje personi.....e realizova ne ate menyre qe po me acaronte shume me makinen e tij dhe i dukej sikur e gjithe bota vertitej vetem tek makina e tij....nuk durova dot me dhe bera pentagramin ashtu sic e sygjeronte libri.....mbas nje muaj takoj personin dhe me thote qe makina e ti isshte bere cope_cope...dhe tani ishte i detyruar te ecte ne kembe..

IZABELA

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hakmarrje

Mesazh  Blak Devill prej 25.09.10 17:40

IZABELA shkruajti:Une kam realizuar ate magjine e Hakamrrjes kunder nje personi.....e realizova ne ate menyre qe po me acaronte shume me makinen e tij dhe i dukej sikur e gjithe bota vertitej vetem tek makina e tij....nuk durova dot me dhe bera pentagramin ashtu sic e sygjeronte libri.....mbas nje muaj takoj personin dhe me thote qe makina e ti isshte bere cope_cope...dhe tani ishte i detyruar te ecte ne kembe..


Nuk eshte mire te provosh te tilla magji.
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  vrojtusi prej 25.09.10 22:25

IZABELA shkruajti:Une kam realizuar ate magjine e Hakamrrjes kunder nje personi.....e realizova ne ate menyre qe po me acaronte shume me makinen e tij dhe i dukej sikur e gjithe bota vertitej vetem tek makina e tij....nuk durova dot me dhe bera pentagramin ashtu sic e sygjeronte libri.....mbas nje muaj takoj personin dhe me thote qe makina e ti isshte bere cope_cope...dhe tani ishte i detyruar te ecte ne kembe..

Mbase ti e urren per ate se cfare po bente, jo per ate qe ai ishte. Mbase te eshte dukur nje gje e drejt, mbase nuk ka ndodhur nga ajo qe ke bere ti, por aj personi mund te ishte bere copa bashke me makinen e tij .

avatar
vrojtusi

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re

Mesazh  sergio13 prej 26.09.10 18:44

Me falni, por mund te me thote dikush se cfare eshte pentagrami , cfare lloj figure duhet perdorur.
FLM
avatar
sergio13

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hakmarrja

Mesazh  Blak Devill prej 26.09.10 19:05

yll pescepesh
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Gentriti prej 26.09.10 22:05

IZABELA shkruajti:Une kam realizuar ate magjine e Hakamrrjes kunder nje personi.....e realizova ne ate menyre qe po me acaronte shume me makinen e tij dhe i dukej sikur e gjithe bota vertitej vetem tek makina e tij....nuk durova dot me dhe bera pentagramin ashtu sic e sygjeronte libri.....mbas nje muaj takoj personin dhe me thote qe makina e ti isshte bere cope_cope...dhe tani ishte i detyruar te ecte ne kembe..


Po ju drejtohem administratoeve dhe moderatorve:
A e shihni kesaj radhe kjo vajza ka provuar magjin e hakmarrjes dhe fatmiresisht ai quni ka pesuar vetem deme materiale., por heren tjeter dikush do te provoj dhe njerzit do te pesojn edhe deme fizike dhe psikike, e qka osht ma e keqja edhe mund te humbin jeten.
E sa te tjer e kan provuar dhe s'kan treguar ketu para juve?
A mendoni se edhe ju tjert e keni nje pjes te fajit qe lejoni shkrime te tilla ne ket forum.
Ndoshta dikush do te thot se secili osht i vetdijshem dhe e din se qka ben, por un po ju them se te gjith anetaret, nuk jan te nje niveli te lart intelektual, e gjithmone del dikush qe e provon, e i shkakton tjetrit te kqija. A nuk mendoni se ne ate te keqe kemi kontribuar edhe ne te gjith si antar te ketij forumi qe se ngrijm zerin e te themi: STOP!
Magjia osht ni fush e gjer dhe per me teper shum e rrezikshme qe kerkon bashkpunim me djallin
avatar
Gentriti

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Pink prej 27.09.10 0:44

Budalliku me i madh qe kam lexuar ndonje here,tjetri thote me trego si ta bej te vdes jeni ne terezi o njerez kush jeni ju qe luani rolin Zotit,si e merrni guximi te deshironi kaq shume vdekjen e dikujt.Paska plote njerez idjote ne kete bote.Po sikur te ju bej ju dikush te vdisni,apo te pesoni aksidente apo humbje materiale qe mezi i keni fituar,ose te beje te vdes ndonje i aferm i juaji si pershembull te ju bej te ju vdes motra ,vellai ,femija apo prinderit,apo si mendoni fare keto.
avatar
Pink

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  bardha56 prej 27.09.10 15:16

i nderuar pink, po sikur nje njeri te thote, ose t'ju beje magji per vite me radhe , dhe ti e di qe ai ose ajo i ben keto gjera kunder teje ose familjes tende cfare mund te besh ...............
avatar
bardha56

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  KDLvegA(999-F) prej 27.09.10 16:48

Si mund te dallojme magjin dhe si ta zhdukim ate ???
Magjistar mund te me tregosh ??
avatar
KDLvegA(999-F)

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Pink prej 27.09.10 18:02

E cfare interesi paska dikush qe paska nje fuqi te tille magjike qe te me beje magji mua,per vite te tera.

Dhe se dyti supozojme qe dikush me beka magji mos duhet valle ti deshiroj vdekjen dhe te perdor rituale te tilla qe ta sjellin kete pasoje.

Jo i dashur apo e dashur sepse nuk e di gjinin tende.Do te thoja nese nuk do i besonit kaq shume magjirave nuk do kishte magji qe te ju zinte forca e mendimit eshte shume e madhe.

Nese do dinit te perdornit aftesite qe ju ka dhene Zoti asnje magji apo ritual nuk mund te ju zere, mjafton te perdorni energjine tuaj vitale per te bindur veten se dicka e tille si magjia apo energjia negative nuk do mund te ju prek kurre, sepse jeni me te forte sesa disa rituale idijote qe kryhen nga mendje te liga.

Forca, bindja juaj dhe energjia pozitive qe posedoni eshte me e forte se c'do magji.Por ama nuk jam kurre pro ritualeve per te shkaktuar vdekjen e dikujte apo ndarjen ne cifte apo deme materiale.

Magjistaret e dine forte mire qe c'do ritual i bere nga ata kthehet mbrapsht.

Pra nje pjese e magjise bere kundra nje personi kthehet dhe tek ai qe kryen ritualin keshtu qe nese keni deshire te ndani pasojat e e ritualeve me viktimen tuaj vazhdoni, mallkimi ndahet ne dy pjese gjysma per personin qe i adresoni ritualin dhe gjysma per magjistarin.Gjithcka e ka nje cmim ne kete bote.
avatar
Pink

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hakmarja

Mesazh  bardha56 prej 28.09.10 2:58

Faleminderit per pergjigjen une e besoj, dhe i lutem zotit dhe zoti me ka ndihmuar shume dhe e falenderoj ate.
Por une nuk mallkoj njeri, ose te bej magji, por ata qe bejne keq ti bjere te koka e tij .
flm pink
avatar
bardha56

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Pink prej 28.09.10 10:05

Te lutem Bardha ishte kenaqesi nga ana ime.Respekte
avatar
Pink

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  keti_1818@hotmail.com prej 30.09.10 2:50

cObRa shkruajti:
Edhe eshte per tu besuar te tjeret qe frikesohen mos ta besojne...
avatar
keti_1818@hotmail.com

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hakmarrja

Mesazh  Ardiana Hogja prej 06.10.10 9:55

Une per mendimin tim ju kisha thene te gjitheve lereni keto gjera, ēfare kane te bejne me magji fund se fundi edhe juve do te ju kthej zoti keto se dhe ju po i bejni dikujt keq. Te keqin e mbyt me te mira.
avatar
Ardiana Hogja

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 08.11.10 13:48

desha te di a eshte e caktuar dita cilen dite me be kete ritual apo mundem cilen do dite te javes, po ashtu kjo pytje vlen edhe per ritualet tjera, ju pershendes ju lutem me ktheni pergjegjen
avatar
genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 08.11.10 14:01

Desha te pyes edhe diēka, pikat e gjakut a duhet me i hedh mbi shkrimin qe e shkruajme, pres pergjegje.
avatar
genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ritual per hakmarrje !!!

Mesazh  protoni prej 16.11.10 19:13

Pėr mendimin tim, si qenje materiale qė jemi pa dyshim qė nė njė formė jemi edhe si njė burim energjie.
Energjia e qenjes njerėzore, pėrbėhet nga dy lloj energjish, energjia fizike dhe ajo shpirterore.
Trupi i njeriut rrezaton energji dhe atė panderprer, ndėrsa intensiteti kėsaj energjie mund tė rritet apo tė zvogėlohet nė saje tė fushveprimit tė energjisė shpirtėrore.
Energjia shpirtėrore e ka nė kontroll tė plotė energjinė trupore, kėshtu qė ajo e udhėheq trupin tonė, shembull konkret: Kur jemi tė disponuar, apo kur marrim ndonjė lajm tė mirė e keni vėrejtur se si mbushemi me njė energji aq tė fortė sa qė vetja jonė na duket sikur njė luan, nė tė kundėrten kur marrim ndonjė lajm tė keq trupi ynė aty pėr aty kėputet dhe plogėshtohet sa qė vetja e jonė na duket sikur trup i huaj.
Ky ishte njė shembull i thjesht, por duhet ta kemi tė qartė se trupi ynė ėshtė rob i mendjes sonė...
Sa i pėrket ritualit tė hakmarrjes, unė besoj qė kėto fenomene janė tė vėrteta, por pre e kėtyre ritualeve apo veprimeve spirituele biejn njerėzit apo individėt qė nė rend tė parė nuk i besojnė Zotit dhe ata qė nė rend tė dytė i besojnė djallit, sepse magjitė burimin e kanė nga Humnera e djallit, andaj besimtari i fortė pavarėsisht se a ėshtė musliman apo i krishter, nuk do tė bie viktimė e kėtyre fenomeneve, telepatike...
Unė besoj qė shumė mė e drejtė kishte me qenė nėse thuhet: "SHPIRTI I PASTĖRT NJERĖZOR, ĖSHTĖ ARMA MĖ E FORTĖ E NJERIUT"
avatar
protoni

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 19.11.10 8:53

Po po shpirti i paster po shpirtrat e paster po psojn, mua me sehir me prishen lumturin, qka thua ti, tani skam aspak lumturi per at desha te hakmerem
avatar
genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  yasmin prej 28.11.10 12:35

Ej,te gjitheve na ka ndodhur te na e prishin lumturine edhe pse ne kemi bere vec mire te tjereve por nuk eshte zgjidhja kjo te hakmerremi me rituale te tilla...mos u hakmerrni sepse te jeni te sigurte qe jeta do ta kryeje me se miri hakmarrjen tuaj!!!mos e hidheroni veten tuaj me hakmarrje sepse nuk ia vlen...
avatar
yasmin

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  beno prej 28.11.10 13:25

hanifekroni shkruajti:Pershendetje
Ka vite qe ne tavanin e shpise sime gjej veze. Pikrisht sot e gjeta nje dhe kjo eshte edhe arsyja qe po ju shkruaj.
Nuk di, shume shqetesuese, kur tavani eshte i mbyllur, nga po vin ato veze edhe te fshehura.
Ne tavan nuk shkon askush eshte i mbyllur, vetenm nga mbrenda shtepise eshte dera per tavan ,
Nese di dikush me me tregu, se nuk po di edhe ēfare te bej me to, une po i gjuj edhe po i lutem allahut me ēfare mendimi po vin ashtu ju kthefshin, x personit qe po i dergon, pres me padurim pergjegjje .

S'ka gje!
tash po hypa ne tavanin e shtepis sime, neper skaje mund te gjej veze.
Kjo s'eshte gje, nje kafshe, madhesia e maces por bisht te trashe (qe ne i themi shqarth) eshte bartes i ketyre vezeve,
Besom nje dite komplet nje tablo veze, (30 kokra) sa i bleva, i kishte bartur ne tavan neper skaje,
tash vezet i mbame ne kavanos te mbyllura dhe nuk gjeme aq veze neper tavan,,,,
Por ka gjasa qe veze te tjera te sillen ne tavanin tone. Mos u shqeteso per punen e vezeve.

avatar
beno

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  Albi4all prej 28.11.10 17:17

mir ben po mund te me tregosh se qka i duhet shqarrit veza kur ne brendsin e saj nuk ka asgje nese e din pergjigjen me trego po te lutem dua te di po mos ja fut ashtu se si mendon ti eshte shum e rendesishme.
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - hakmarrja

Mesazh  beno prej 28.11.10 19:35

albi4all shkruajti:mir ben po mund te me tregosh se qka i duhet shqarrit veza kur ne brendsin e saj nuk ka asgje nese e din pergjigjen me trego po te lutem dua te di po mos ja fut ashtu se si mendon ti eshte shum e rendesishme.

Punet e vezeve ne tavan, jan dyshime te shume njerezve,,se mos vall kjo eshte shenje per ndonje lloj te magjise.
Une nuk di se a perfshihen ne "formulat e magjise" edhe vezet, por te them ate qe me ka ndodhur si eksperience, se shqarthi eshte ai qe i bart vezet ne vende jo fort te ekspozuara, me qellim per t'u ushqyer.
avatar
beno

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

TUNG

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 29.11.10 9:44

FALIMINDERIT PER KSHILL EDHE UN TANI BESOJ ASHTU, ALLAHU ESHT NJE AI VE DREJTESI
avatar
genti802008@hotmail.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi