Herbert Schirmer

Shko poshtė

Herbert Schirmer

Mesazh  Jon prej 20.09.09 1:29

Rrėmbimi i Herbert Schirmer


Herbert Schirmer

Polici 22-vjeēar Herbert Schirmer do tė kishte njė pėrvojė shumė tė ēuditshme mė 3 dhjetor, 1976. Teksa ishte duke bėrė raundet e zakonshėm tė patrullimit nė Ashland, Nebraska, ai pa drita tė kuqe nė majė tė njė kamioni tė madh.

Kishte bėrė kontrolle pėrgjatė autostradės 6, dhe ndodhej vetėm nė kryqėzimin e dy autostradave, 6 dhe 63, kur pa dritat e kuqe. U afrua pėr tė parė mė mirė.

Teksa vazhdojė tė lėvizė mė tutje autostradės 63, ai u ndal dhe drejtoi fenerėt e makinės mbi objektin me ngjyrė tė kuqe tė ndezur.

Menjėherė e kuptoi qė ky objekt nuk ishte njė kamion. Ai mundi tė shohė qartė njė UFO metalike nė formė disku, qė lėkundej disa metra nė ajėr. Objekti i pastėr prej alumini kishte njė lloj vendkalim rreth e qark tij.

Ai gjithashtu mundi tė shohė ato qė mendoi se ishin kėmbė, poshtė objektit.

UFO nisi tė dėrgojė flakė poshtė vetes, pasi u ngrit nė ajėr. Schirmer mundi tė dėgjojė njė tingull sirene, qė vinte nga objekti teksa ai ngjitej lart dhe mė lart. Mė pas, UFO kaloi direkt mbi makinėn e tij tė policisė, dhe fluturoi tutje.

Schirmer nxitoi pėr nė stacionin e policisė, dhe fiksoi orėn qė shėnonte 3:00 e mėngjesit. Kjo gjė e tronditi, sepse ai e dinte se ai kishte qenė nė patrullė shumė mė tepėr se sa 10 minutėshi qė tregonte ora aktuale.

Ja ēfarė shėnoi Schirmer nė regjistėr: "Pashė njė disk fluturues nė kryqėzimin e autostradave 6 dhe 63. Po deshėt mos besoni!"

Schirmer filloi tė pėrjetojė disa probleme fizike menjėherė pas asaj qė pa. Ai vuajti nga dhimbje koke, ndihej i sėmurė, dhe kishte njė vrajė tė kuqe nė qafė.

Komisioni Condon, i vendosur nė Universitetin e Kolorados, dhe qė nė atė kohė merrej me hetimin e UFO-ve, dėgjoi dėshminė e Schirmer, dhe kėrkoi qė ai tė vijė nė Boulder, Kolorado. Mė 13 shkurt 1968, Schirmer iu nėnshtrua hipnozės regresive, administruar nga psikologu Dr. Leo Veson i Universitetit tė Ėyoming.

Seancat e regresionit do tė sillnin shumė detaje qė Schirmer kishte shtypur brenda vetes. Ndėrsa iu afrua diskut fluturues, motori nė makinėn e tij patrulluese tė policisė u shua, dhe radio iu fik nė tė njėjtėn kohė.

Njė lloj objekti i bardhė doli nga disku fluturues, dhe komunikoi me tė nė mėnyrė telepatike. Ky objekt e pengoi po me telepati Schirmerin, qė tė qėllonte me armėn e zjarrit.

Fakte tė tjera tė nxjerra nga polici patrullues ishin se qeniet nga disku fluturues ishin miqėsore, ata furnizonin, UFO e tyre pėrmes linjave elektrike, dhe kishin njė bazė operimi nė planetin Venus.

Komiteti Condon arriti nė pėrfundimin se: Vlerėsimi "i testeve psikologjike, mungesa e ndonjė prove, si dhe intervista me policin e zonės, nuk linin shumė besim tek stafi i projektit qė pėrvoja me UFO e raportuar nga patrulluesi ka qenė reale." Megjithatė, psikologu Dr. Veson, mendonte se Schirmer "besonte nė realitetin e ngjarjeve qė ai pėrshkroi".

Kur Schirmer u kthye nė detyrėn e tij nė Ashland, shefi i policisė Wlaskin dha dorėheqjen, dhe Shirmer u emėrua si shef i ri.

Por pėr shkak tė pėrqeshjes nga qytetarėt, dhe pėrvoja me diskun fluturues, ai nuk ishte nė gjendje tė kryente detyrat e tij ashtu si duhej, dhe kėshtu qė dha dorėheqjen dy muaj mė vonė. Dikush kishte hedhur dinamit nė veturėn e tij tė patrullimit, dhe gruaja e tij e la po gjatė kėsaj kohe.

Duke kėrkuar lehtėsim nga problemet e tij psikologjike, ai do tė nėnshtrohej mė shumė hipnozave regresive nė qershor, 1968. Hipnotizuesi Loring G. Williams kreu seancat, ku do tė zbuloheshin mė shumė detaje tė takimit me diskun fluturues.

Mė pas do tė shkruheshin dy libra pėr pėrvojat e tij, "Zotat, demonėt, dhe Karrocat hapėsinore" dhe "Zotat dhe Demonėt nga hapėsira", nga Eric Norman. Ėshtė shumė e vėshtirė pėr tė vėrtetuar nėse janė tė vėrteta apo imagjinare pėrjetimet e Schirmerit.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi