72 emrat

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

72 emrat

Mesazh  Magus prej 14.09.09 23:29

72 emrat e engjujve tė HUMNERĖSKėtu janė emrat e 72 engjujve tė Humnerės

Keta jane engjujt e Greminės qė thirren nė ndihmė gjatė ritualeve tė magjisė sė zezė.

1 - Semiaza: Mospėrcaktim
2 - Aratak : indiferencė
3 - Kimrah : Lakmi, Tepricė.
4 - Samane: Dėshtim (profesion, udhėtimi).
5 - Daniel : Dėshtim (familja, provimet).
6 - Aredros : Lodhje, sėmundje.
7 - Samiel : Mungesa e shpresės.
8 - Akariel : Aktivitetet steril.
9 - Chochariel : Fyerje, hakmarrje.  
10 - Ezekiel : Humbje morale.
11 - Batriel : Fatkeqėsitė natyrore.
12 - Sathiel : Ėndrra tė kėqija, shqetėsime.
13 - Atriel : Vėshtirėsi martesore, divorc.
14 - Tamiel : Padrejtėsi dhe burgjet.
15 - Barakiel : Vese.
16 - Kobabiel : Persekutimi.
17 - Anatnah : Armiq aktiv
18 - Thoniel : Shpifje, padrejtėsi.
19 - Ramiel : Kundėrthėnie, kujtime tė padobishme.
20 - Aseal : Epsh, mohime.
21 - Rakeiel : Ankthi, shtypje.
22 - Touriel : Mbytje profesioniale
23 - Joumiel : Rrezik nga aksidente (armė).
24 - Oramamé : Internimit, persekutimin.
25 - Alcanor : Magjitė, mallkimi.
26 - Diralisen : Procese tė vėshtira.
27 - Ergamen : Armiq tė fuqishėm; keqdashje.
28 - Kirik : Zjarre.
29 - Timirah : Mungesa e besimit, mosbesimi
30 - Dramas : Vėshtirėsitė me fėmijė
31 - Buk : Mungesa e mundėsive.
32 - Exteron : Vetmia, izolimi.
33 - Amaniel : "Kurthe" tė kėqinjėve.
34 - Raner : Dhunė, zemėrim i rrezikshėm.
35 - Lamalon : Dėshira pėr hakmarrje.
36 - Semlin : Humbja e punės.
37 - Bubanah : Vėshtirėsi tė vazhdueshme
38 - Ambolin : Probleme ekonomike.
39 - Abutes : Probleme familjare.
40 - Tares :Trishtim
41 - Amalin : Braktisje, pabesi.
42 - Orinel : Pafatėsi (udhėtim, politikė).
43 - Tachan : Shqetėsim pėr tė ardhmen.
44 - Tromes : Vjedhje dhe humbje e objekteve
45 - Nominon : Kotėsi, krenari (sukses).
46 - Hakamuli : Aktivitete tė panevojshme.
47 - Borol : Genjeshtar, aksione nė hije.
48 - Amatiah : Pabesi,
49 - Onei : Egozėm, lakmi.
50 - Sbarionath : Pakėnaqėsi, pesimizėm.
51 - Gilarion : Materializėm tė tepruar.
52 - Bacaron : Deshire (steril) pėr hakmarrje.
53 - Abadir : Padrejtėsisė, mospėrfillje e dijes.
54 - Omet : Mllef kundėr pushtetit.
55 - Maggid : Mosbesimi (i pabaze).
56 - Igurim : Bllokim, palėvizshmėri.
57 - Rax : Luftė tė padrejtė.
58 - Golem : Mėrzi, dėshpėrim.
59 - Halan : Veprim steril.
60 - Camal : Ide tė persekutimit.
61 - Argilon : Gjakmarrje, mosbesim.
62 - Apormenos : Shqetėsim, dyshim.
63 - Toxai : Dituri tė rreme.
64 - Darek : Tendencė nė pasione .
65 - Elaphon : Magji.
66 - Agibol : Dhuna, faji.
67 - Gagalim : Mungesa e ndriēimit.
68 - Cléraka : Aktivitet i panevojshėm, frikė.
69 - Trisaga : Hajni i vjedhur.
70 - Grasemin : Meditimin rreth vdekjes
71 - Elaton : Dėshtim profesional.
72 - Bahal : Pėrzierje e sė mirė me tė keqen.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 72 emrat

Mesazh  Dagobert prej 05.11.09 1:0772 jane edhe kafkat e varura ne qafen e perendeshes Kali
2x2x2x3x3=72
3-2
2-3

Dagobert

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 72 emrat

Mesazh  Magus prej 09.01.12 11:47

72 Demonet nga ars Goetiaavatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re

Mesazh  sergio13 prej 09.01.12 19:39

po pse nuk i keni shpjeguar domethenien ne shqip te engjejve hyjnore,se cfare kuptimi kane.
avatar
sergio13

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

72 emrat

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 09.01.12 20:05

dsdsd


Edituar pėr herė tė fundit nga iforti nė 04.08.12 22:04, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

do te vij ajo dite ce do shkaterrohen te gjith keta

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 09.01.12 20:08

Do te vij ajo dite qe do shkaterrohen te gjithe keta engjej te rene por deri sa te kryhet gjyqsori hyjnor keta jane te lire te bejne cte dojne por i madhi Zot do ti shkaterroje te gjithe.
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 72 emrat

Mesazh  Niko_ prej 12.01.12 0:56

iforti shkruajti:Ja kush dominon ne ferr - Luciferi vigan baal belzebub - keta jane demonet qe kane kontrollin e plote ne ferr

"I FORTI" , tė gjitha kėto emėrtime qė jepen nė kėtė temė janė shumė mė tė hershme se fetė qė praktikohen sot, prandaj nuk ėshtė mirė tė besohet se janė djaj, zotėr tė ferrit, apo kushedi se ēfarė tjetėr. Mitologjia e lashtė na tregon se Luciferi (ai qė sjell dritėn) ėshtė i biri i Io -sė (Aurorės) dhe i Astraios (Yllit tė parė tė qiellit). Pra Luciferi ėshtė ylli i agimit.

Ps: kam parė njė postim tėndin kėtu ku thoje se yt'vėlla mundohet tė t'hapė sytė, por ti vazhdon tė besosh priftin! Dėgjo vėllanė, se ai tė do tė mirėn! Prifti atė punė ka. Tu fusė frikėn sa mė shumė njerėzve qė tė justifikojė rrogėn e tij. ☺☻

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi