Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Mendoni qe jashtetokesoret ekzistojne ?

51% 51% 
[ 454 ]
22% 22% 
[ 199 ]
14% 14% 
[ 129 ]
12% 12% 
[ 108 ]
 
Totali i votave : 890

a egzistojn jashtoksoret

Mesazh  muli@live.be prej 19.07.10 23:18

ne te verejtur sa do pak nga vet mendja e holl e njeriut kure gjith ky univerz me plot galaktika e me plot yje edhe planete simos te ket jet edhe ne planeta tjera.
zoti thot secilen krijes qe ekrijova e persosa me nevojat nga vet rrethanat ku vet ai gjindet.
qfar dote thot se zoti ka than se secilen krijes qe ka krijuar kudo ne planetin ton ne mars jupiter epertej galaktikes son e ka krijuar ne baz te realitetit me te cilet ato krijesa perballen dhe vet rrethit ato krijesa ku vet edhe jetojn.
neve na krijoi pak me ndryshe per arsye me te dalluar sepse edhe vet natyra ejon per vet neve si nejrz eshte ebut edhe vet zoti na persosi si te krijuar ne baz te klimes edhe kushteve per rreth veti qe ikemi edhe ku jetojm.
zoti thot nuk jemi te vetmit ne krijesa po ka plot krijesa te ndryshme ne ter gjithesin ku nuk ekemi par edhe mendja jon nuk e imagjinon dot se sa planeta edhe krijesa egzistojn.

muli@live.be

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Spekulime apo vertet egzistojn Ufot

Mesazh  Uliks prej 24.07.10 22:52

Jan te shumta mendimet dhe deklarimet rreth ketyre dukurive jashtoksore qe ne i quajm ufo .Dhe dijet tona per keto fenomene jan shum te pakta por mos te thon fare hiq.Sa len hapsira per mos tu besuar edhe nga kritiket me te thjesht.

Por prap se prap shkences son i mbetet problemi primar.Ku esht edhe shum e varfer ne ket lemi.Dihet madhsia e universit dhe lashtsia saj ku ne si faktori i quajtur njeri jemi shum te rij sa i perket lashtsis se gjithsis dhe kalimit te saj neper etapa te ndryshme.

Fal shkences ne pergjithsi e ne veqanti perparimit te madh teknologjik te diteve te sodit kemi si te them ne njefar menyre fakte e deklarime se ufot jo qe jan prezente dhe vizitojn planetin tok por se universi esht i stermbushur me qenie intelegjente.

Jipen disa mendime qe kan bazament bukur te mir dhe fakte sa i perket jetes ne gjithsi. Ja edhe disa supozime e shembuj per mos ti quajtur fakte te 100%nta te cilat dua ti permendi.Faktori njeri ne planetin tok egziston perafersisht qe 120 mij vjet kurse vet toka se ku jetojm ne esht e moqme miljarda vjet.

Sipas pohimeve shkencore 1 ne 1000 planete egziston jet intelegjente e moqme sa dhe vet krijimi i universit.

Dhe se atje nuk ka pasur shkatrrime siq kan ndodhur me planetin ton token Dhe Ketu qendron sekreti se pse shkenca ka mbetur gjithmon goj mbyllur se sa her jan ber vizita nga alienet apo kan ndodhur fenomene jasht toksore Per tu marr dhe ditur se qka fshihet ne tan universin ne nuk do arrijm kurr te dijm.

Per faktin se jemi shum te rij ne krahasim me ato raca intelegjente qe perdorin trurin perpara nesh me miljarda vite. Me ritmin e ksaj Hecurie se si esht duke u zhvilluar shkenca dhe perparimi i teknologjis besoj qe se paku edhe 300, 500 apo edhe me shum viteve ne do te arrijm deri tek zbulimi i nje planeti i populluar me qenie inelegjente qe fsheh universi.

Dhe ate ne qoftse nuk shkojm ne vet shkatrrim duke prodhuar bomba atomike e arm te tjera te shkatrrimit ne mas.Apo dhe shkatrrimit pa deshiren ton qe kohrave te fundit na flitet me te madhe si nga ana shkences dhe asaj fetare.

Dhe ne qoftse nuk zhdukemi pa marr para sysh se si Do jet e mudur qe te arrijmte te vejm kontakte me qenie tjera intelegjente Dhe une besoj si shum te tjer qe Alienet egzistojn dhe na bejn vizita jo vetem tash por qe nga kohet e lashta.Dhe do te vazhdojn me ritem edhe me te shpesht:

Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

alienet

Mesazh  politologu prej 11.11.10 18:43

alienet nuk ekzistojn fare ore.....

politologu

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  DurresLIYI prej 22.11.10 20:19

mendoj se alienet ekzistojne. besoj edhe faktin tjeter qe ne na punon vetem 1% e trurit dhe prape jemi ketu ku jemi, po alieneve qe u punon 100% e trurit te tyre? e pra mbase jane ata qe na komandojne ne.....megjithate asnjehere nuk i dihet

DurresLIYI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

totalisht qe po

Mesazh  ak47 prej 23.11.10 20:29

jam shum i sigurte qe e alienet egzistojne ..........thjesht qe po pertoj te shkr se them se do te arrija te bindja ato persona qe nuk besojne qe ka aliene.....

ak47

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  abdullah prej 02.12.10 18:57

Total genjeshter ....nuk po them se alienet nuk egzistojn por kjo qe thot kjo zonja eshte genjeshter

abdullah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Alienet Ekzistojne.

Mesazh  Mysterious prej 20.01.11 19:32

Une mendoj qe ne nuk jemi te vetmit ne Univers sepse gjithesia eshte e pafundme dhe plot mistere.

Ne jemi aq te padukshem ne univers, siē mund te jete nje pike uje ne te gjithe oqeanet e botes.

Po te shikojme me vemendje renditjen e Universit ndoshta do kuptojme me shume per te.Eshte me se e ditur se ka me miliarda sisteme diellore ku cdo sistem ka planetet e tij, me tej vazhdojme me Galaktiken e cila perbehet me mbi 250 miliarde sisteme diellore dhe Universi perbehet me numer te pafund Galaktikash.Pra eshte me se normale te besojme ne ekzistencen e banorve te tjere ne UNIVERS.

Mysterious

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Estilen prej 21.01.11 10:49


Sipas Kishes katolike edhe engjejt jane Aliene


Edhe kisha parashtron pyetje per jeten aliene. Sipas Don Vitis dhe engjėjt janė alien.Mbi objektet fluturuese tė paidentifikuara dhe tė jetės jashtėtokėsore nuk janė vetėm shkencėtarėt ata qe japin argumente.


Kliko mbi foto

Studimet dhe librat e Zecharia Sitchin dhe Erich von Danichen kane bere ''zhurmė'' pėr vite, por edhe disa anėtarė tė Kishės,keto kohėt e fundit,kane krijuar hapėsira krejtėsisht tė papritura pėr mundėsinė e jetės nė hapėsirė.

Don Luciano Viti, i njohur edhe si ati Samuel, kishte arritur njė reputacion tė caktuar duke bere interpretime per disqet fluturues. Ai ka deklaruar... Engjėjt janė jashtėtokėsore"

Tani, nėse keto deklarata merren fjalė pėr fjalė, duke i kthyer fjalet "engjėll" ne greqisht,do te thote"lajmėtar" dhe termi "i huaj", si njė sinonim pėr "jashtė dheut",dhe pretendimi nga Don Luciano Vidas ėshtė i pakundėrshtueshėm : engjėjt janė subjekte qė bartin mesazhe dhe, pėr sa i pėrket pranise se tyre nė tokė, nuk ka sigurisht asgjė tė argumentuar.

Ju mund tė besoni ose jo ekzistencėn e engjėjve, por me siguri ato renditen si njė rast i veēantė "-jo tokėsore ", tė ndryshme nga njerėzit, qeniet e gjalla, qė janė tokėsore.

Tashme 'nė vitet 1200 Aquino Thomas D '(teolog i shquar)i kishte kushtuar shumė vėmendje studimit te engjėjve qė janė pėrshkruar nė Bibėl.

Nė Theologica Summa te tij pėr herė tė parė gjenden listat e me shumė se 9 lloje tė ndryshme engjejsh.

Nė kėtė tekst kemi lexuar se engjėjt nuk kanė ekzistuar gjithmonė por janė krijuar nga Zoti,ashtu si dhe njerzit

Ka pasur njė periudhė pėr miliona vjet nė kėtė univers tė pallogaritshem ku ishte e famshme "lufta" nė mesin e engjėjve "tė mire" a po te "i keq".

Engjejt ''fitues'' kanė shkuar tashmė nė "mbinatyrore" ku do tė kontribuojnė nė planin e Perėndisė ne "detyra" te caktuara tė ndryshme tė tilla si ato tė dėrguarit.

Pėr kėtė fakt ...ata ka mundesi qė tė kenė jetuar nė kėtė univers me "trupin" e tyre, me shpirtin tė pastėr, por nė gjendje pėr tė lėvizur e pėr tė menduar dhe tė bashkėveprojnė me universin rreth tyre, dhe me tė drejtė mund tė quhen jo-terrestrials ,pra aliene .

http://www.antikitera.net/news.asp?id=9828&T=5

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EGEZISTOJNE 101%

Mesazh  patrolla prej 25.01.11 0:54

EGEZISTOJNE 101%

patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  abdullah prej 25.01.11 16:00

me pelqen kjo qe thua ! ..me te vertet keshtu eshte !
avatar
abdullah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Gabriel prej 25.01.11 16:23

Eshte absurde te mendosh se nuk ekzistojne. Mendoni keshtu: Ne sistemin tone diellor kemi 1 diell dhe nje planet,( "TOKA" dmth ), qe ngrohet nga ky yll me mase mesatare dhe me kushte te pershtatshme per jeten.
Imagjinoni se ne galaktiken tone ka mbi 200 miljarde yje dhe mendohet te kete gjithsej 1 mije miljard galaktika te tjera ne Univers.
Si mund te jemi aq me fat, qe te jemi neve jeta e vetme ne gjith kte pafundesi.
Duhet te kete dhe planete te tjere me nje distance te njejte si Toka me Diellin ku kushtet jane te favorshme per jeten.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bohan!

Mesazh  Nikolaos prej 25.01.11 18:48

Bravo Bohan, kete e kam thene dhe une me dhjetra here ketu dhe ne faqe te tjera, por hajde mbushu mendjen disave, se keto ndikohen nga feja e cila nuk pranon qenie te tjera ne univers. Nese ka vertet ufo, gje qe eshte teper e mundur, atehere me vjen keq per fetaret qe u bie poshte e verteta e bibles dhe kuranit.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Odin prej 25.01.11 20:45

Nikolaos shkruajti:Nese ka vertet ufo, gje qe eshte teper e mundur, atehere me vjen keq per fetaret qe u bie poshte e verteta e bibles dhe kuranit.

Mos ke frike se kane filluar qe te i pergadisin psiqikisht delet e tyre.
Vatikani veē ka filluar te thote qe nese ekzistojne edha ata jane krijesa te Zotit sikur ne apo kjo qe estilen ka postuar siper ku Kisha katolike deklarojne se engjejt mund te jene Aliene.
Kurse per "dijetaret mysliman" xhinet jane Alienet vete...
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje

Mesazh  Nikolaos prej 25.01.11 21:02

Po domosdo qe tani fete i krahasojne engjejt dhe djajt me ufot, se kane frike se mos u del e verteta ne shesh. Prandaj bejne deklarata te tilla. Por ufot e vertete per te cilen flitet nuk jane xhindet as engjejt. Por jane krijesa te tjera qe jetojne ne sisteme te tjera diellore, por bibla dhe kurani juaj nuk i pranojne duke thene se ne jemi ne qender te universit dhe s'ka qenie te tjera ne univers. E shikon cfare absurditeti qe shkruhet ne to?
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  john titorr prej 26.01.11 1:31

Nuk e kuptoj pse sot behet ky debat mbi ekzistencen e alienve?!
Normal qe duhet te ket jete edhe ne shume plenetet e tjere dhe ketu ska asgje per tu mospranuar apo mosbesuar.
Thjesht do jene specie te tjera sic ka edhe ne Toke specie te ndryshme.
Pra jemi brenda ligjeve shkencore te njohura dhe nuk ka ndonje gje te mbinatyrshme per tu mosbesuar..
Pyetja me sakte do te ishte: nese kemi kontakt me alienet?

john titorr

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  patrolla prej 26.01.11 23:07

ATA QE NUK BESOJN LIRISHT TE MOS BESOJNE

Une mendoj se sot, ne vitin 2011 sikur te behej nje ankete tek njerzit e botes me pytjen se a ekzistojne jashtetoksoret, mendimi im ashte se pergjigjia do te ishte: 60% PO, 20% s'di, ose JO, 10% te permbajtur, 10% cka jane jashtokesoret?

Ky eshte mendimi imi personal perafersisht lidhje me temen.

Per ata njerez qe thon nuk egzistoj alien ose jasht tokesore lirisht le ta vertetojne kete gje qe nuk egzistojne ,sedi por nje gje di se ka fakte shum sod ne bot.

Dikush thote se beson vetem ate gje qe e sheh, mire ide e mire, por une u bej nje pytje atyre njerez qe mendojne ashtu, nje shembull shume i thjesht sot cdo kush ka mobil bile edhe femijet, e kam fjalen per ...Bluetooth tek mobilat eshte nje mekanizem shume i thjesht nuk e sheh kur funksionon por ne realitet ai funksionon.

NUK E SHOHIM SI PUNON POR PUNEN E BEN SI DUHET.

Ju pershndes me falni nese kam ber penges per dikend
patrolla
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  yasmin prej 31.01.11 20:26

"nuk jemi te vetmit ne kete Univers te stermadh"

Keshtu qe ,nese alienet ekzistojne, nuk besoj se duhet te jene nje kercenim per ne, por gjithmone e panjohura eshte e frikshme per qeniet njerezore...

Me pelqeu ajo qe kishte thene me lart john titorr, problemi eshte; a kemi ne kontakt me to...
Besoj se po, por alienet nuk mund te mbajne kontakt me publikun e gjere, duke qene se shumica e njerezve i kane fobi dhe i shohin si kercenim...


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 12.04.12 12:24, edituar 1 herė gjithsej
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

beko

Mesazh  elvin prej 04.02.11 4:34

e gjitha kjo asht panik nga sbulimet sekret,flitet ketu ne amerik qe ddisa shkenctar gjerman e kan zbolua anin rrobollak qe ne luften e dy botrore gjermania ne at koh i ka qit ne dispozitcjo disa po pasi i ka ra amerika flitet qe ata shkenxtar i ka mor zbolimi skret i amerik njeta asht tu prothu ne amerik.e deshta me lith qe nje dit dot sulmohet ndonje shtet ethe faji dot jet jetim ose nga ufat. e ky asht medim je persona...

elvin

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ALIENET VIJNE NE PAQE

Mesazh  kureshtarii prej 09.04.11 15:33

Mendoj qe alienet eksistojne sepse disi me duket e pakapshme qe ne gjithe kete UNIVERS te kete jete vetem ne TOKE.Mendoj se ATA kane planetin e tyre dhe kane teknologji shume me te zhvilluar se ne.Besoj qe ATA do ta ndihmojne njerezimin nga nje rrezik i madh por jo na alienet.Pra,mendoj se ATA vijne ne paqe.

kureshtarii

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  ermir258258 prej 03.08.11 13:43

PER MENDIMIN TIM FORMA TE TJERA JASHT TOKESORE EKZISTOJN JAM I BINDUR SE NUK JEMI E VETMJA QENJE NE UNIVERS NE NUK PO EKSPLOROJM DOT TERITORIN E GALAKTIKES TON NDERKOH QE QENJE JASHT TOKESORE KAN ARDHUR NE PLANETIN TO NUK E DI MUA ME DUKET SE NUK JEMI SHUM TE FUQISHEM SA DUHET...
avatar
ermir258258

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  ermir258258 prej 03.08.11 13:50

SIGURISHT
avatar
ermir258258

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  rebelisistemit prej 03.08.11 17:17

BESOJ NE UFO (OBJEKTE FLUTURUSE TE PAIDENTIFIKUARA) ,NDERSA NE ALIEN JAM SKEPTIK SE SKAM PROVA QE TI BESOJ!
SI BESIMTARE MUSLIMAN QE JAM, ALIENET NESE EKZISTOJNE OSE JO, NUK NDRYSHOJNE ASGJE NE BESIMIN TIM FETAR. AS PAKESOJNE E AS SHTOJNE GJE PREJ TIJ.
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nese Alienet egzistojn

Mesazh  whiickey prej 03.11.11 13:08

Nese Vertet Alienet egzistojn
Kush I Krijoj ATA ?
Cila Eshte Feja e tyre ?
Cili eshte Zoti I tyre ?
Ne qka Besojn ATA ?
Nese egzistojn vertet sido ta Pranonte Bota ku ne jetojm nese ata vertet paraqiten me nje lloj krejt te re te jetes edhe te besimit ?
Ku do te mbetet Vatikani e Ku do te mbete Qabja
A do te jet NJe Kaos I madh per njerzimin ....
avatar
whiickey

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  lavdim.bossi prej 03.11.11 14:04

diqka qe njeriun e bon me gabu eshte qe njeriu kur mendon per ekzistencen e UFO dhe alieneve zhytet shum ne mendime se ndoshta ekzistojn por nuk mendon se ;;ku jetojn ata ku eshte vendbanimi i tyre eshte shum e sigurt ne 8 planetet e sistemit tone diellor nuk ka shenja per ekzistimin e alieneve do te thot qe ata te ekzistojn diku duhen ta kene edhe nje planet te tyneve mirpo nese ata jetojn ne nje planet shum larg tokes ju duhen se paku 200 mij vjet drite per te arritur ne toke
sepse siq e dime nuk ka planet afer sistemit ton diellor qe eshte shum ngat rruges se qumeshtit ..perpos ketyre 8 qe gjenden ne rruga e qumeshtit dhe keta planet jane bosh perpos ketij tonit apo tokes..
pra mos u mashtroni me shpifjet e amerikes sepse JOOHN KENNDEY eshte vrare pikerisht pse ka kerku qe te dalin ne shesh faktet rreth UFO-ve
e ju nuk duhet te mashtroheni leht tregoni botes qe nuk ka alien nuk ka UFO gjithqka eshte komplot dhe mashtrim qe i serviret njerzimit si baze qe ata te besojn se ka alien dhe ufo por ne fakt ata kontrollojn boten permes illuminizmit

SI DUKET DJALLI ESHTE BETUAR SE DO TA CRRENJOS NJERIUN DHE PO JA ARRIN QELLIMIT.......KENI KUJDES

lavdim.bossi

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Berti69 prej 04.11.11 20:21

lavdim.bossi shkruajti:
SI DUKET DJALLI ESHTE BETUAR SE DO TA CRRENJOS NJERIUN DHE PO JA ARRIN QELLIMIT.......KENI KUJDES

Po ky qe ju po e quani DJALLl te tjeret e quajne JASHTETOKESORE.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 04.11.11 20:25

Po ! Alienet jane mes nesh.Ja nje prej tyre.
http://gifanimations.com/GA/image/animations/aliens/alien-06.gif
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 05.11.11 21:17

Bla bla bla , pune alienesh . Me mire lexoni perrallat e Hans Kristian Andersen , do kenaqeni me shume ju garantoj. Kjo perralle eshte bere e merzitshme tani , kemi vite qe degjojme budalleqe te tilla e asnje alien spo shohim , ah po nese do quani imazhe ato budalleqet e montazheve atehere edhe une do them POOOOOOOOO KA ALIEN , keshtu do quanim perrallen e rradhes apo jo ??????????????

Po te kishte aliene , e te kishin ardhur me teknologjine e tyre deri ne toke , mendoni se bota do ishte aq e qete ??? Pffffffffffff, ah po besoni ate qe alienet i kemi miq. Keto jane sajesa nga njerez qe skan cbejne, dhe nga qeverite qe kan qellim te madh per kete qe bejne, po njerezit sic duket duan te rrine se sben tek PERRALLAT. LE TE RRINE!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Xhemajl prej 05.11.11 22:19

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Bla bla bla , pune alienesh . Me mire lexoni perrallat e Hans Kristian Andersen , do kenaqeni me shume ju garantoj. Kjo perralle eshte bere e merzitshme tani , kemi vite qe degjojme budalleqe te tilla e asnje alien spo shohim , ah po nese do quani imazhe ato budalleqet e montazheve atehere edhe une do them POOOOOOOOO KA ALIEN , keshtu do quanim perrallen e rradhes apo jo ??????????????

Po te kishte aliene , e te kishin ardhur me teknologjine e tyre deri ne toke , mendoni se bota do ishte aq e qete ??? Pffffffffffff, ah po besoni ate qe alienet i kemi miq. Keto jane sajesa nga njerez qe skan cbejne, dhe nga qeverite qe kan qellim te madh per kete qe bejne, po njerezit sic duket duan te rrine se sben tek PERRALLAT. LE TE RRINE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pse mendon qe Alienet do te vine te shfaqen ne toke dhe te thojn, MERIDIAN Ja ku jemi??E di ti qfar panike do te krijohej nese do shfaqeshin ne kete menyre?
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 05.11.11 22:32

xhemajl shkruajti:Pse mendon qe Alienet do te vine te shfaqen ne toke dhe te thojn, MERIDIAN Ja ku jemi??E di ti qfar panike do te krijohej nese do shfaqeshin ne kete menyre?
pse ti mendon se do u behej vone shume per panikun tend ????? Sipas teje kush eshte qellimi i alieneve me njeriun dhe planetin Toke?
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  benardi prej 26.03.12 16:36

Meksika do tė ”lėshojė” kode, objekte dhe dokumente qė tė nxjerrin nė pah kontakte tė rėndėsishme midis Maya-ve dhe qytetarėve ”te huaj”, dhe tė gjitha keto informacione, do tė konfirmohen nga arkeologėt, “tha Julia-Levy, i biri i aktorit Raul Julia.

Nė njė deklaratė pėr gazeten TheWrap, Luis Augusto Garcia Rosado, Ministri i Turizmit tė shtetit meksikan tė Campeche-s, tha se ka prova te reja pėr “kontakt mes Maya-ve dhe jashtėtokėsorėve,kjo eshte bere e mundur nga pėrkthimet e disa kodeve sekrete, tė cilat qeveria i ka mbajtur tė sigurta nė bodrumet e tyre pėr shume kohė. ”

Gjithashtu ai tregon pėr “nje piste ulje te jashtokesoreve njė nė xhungėl 3000 vjet mė pare.”

Raul Julia thotė se ka dėshmi se Mayat ishin te afte tė drejtonin dhe sundonin planetin pėr mijėra vjet, por u detyruan tė largohen pas njė pushtimi nga “burrat me synimet te errėta”, duke lėnė pas prova te tilla,ku vertetonin se ata ishin ne njė garė,por shume tė pėrparuar.

“Raul Julia thote se-Qeveria meksikane ėshtė duke i bėrė kėto deklarata per llogari te askujt – tė gjitha qė ato ne themi, i deklarojme ato pa rezerva,” Per kete qellim eshte realizuar edhe nje film,i cili drejtohet nga Juan Carlos Rulfo.

Pritet qė njerėzit ta marrin seriozisht kėtė dokumentar, sepse mesazhet janė vendimtare pėr mbijetesėn njerėzore, Julia-Levy kėmbėngul.

Kur ne filluam te realizonim kete dekumentare te mbeshtetur ne kodet dhe dokumentat sekrete qe dispononim thote Julia-Levy,ne ishin tė kujdesshėm duke mos folur pėr kontaktet e Maya-ve me tė huaj, dhe Julia-Levy pranojne se ishin te urdhėruar pėr tė mos thėnė asgjė.

Edhe pse qeveria e Guatemalės,fqinja e Meksikes, nuk ofron informacione pėr ”qytetarėt e huaj”, u bashkuan me Meksikėn pėr tė mbėshtetur projektin.

Guatemala,ashtu si dhe Meksika,jane shtėpia e parė e qytetėrimit tė lashtė Maya … ku jane ruajtur edhe disa zbulime arkeologjike te ”klasifikuara” dhe besohet se ėshtė koha pėr t’i sjellė kėto informacione pėr “tė mirėn e njerėzimit.

Raul Julia, tha se urdhėri per te realizuar kete dekumentar historik erdhi direkt nga presidenti i vendit , Alvaro Colom Caballero.

Guatemala ėshtė nje thesar i madh arkeologjik,ndaj njė numri tė madh tė fiseve para-kolumbiane Maya,me vendbanime tė pėrqendruara nė pellgun e Mirador-it, e cila pėrfshin qytetin e madh El Mirador,shume te organizuar,per ate periudhe historike.

Ministri i Guatemalas, Quezada thote per kuriozitet ne njė referencė se ne “Mirador,gjendet piramida mė e madhe nė botė.”

avatar
benardi

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  benardi prej 26.03.12 16:45

Nė informacionet e “lėshuara” ose tė bėra publike nė prill 2009 nga NSA,ėshtė njė dokument shumė interesant i drejtuar nga Teknik Journal Vol XIV i NSA-s, ne nje fletė me numėr 41472,titullohet ” Mesazhe nga Extraterrestrialet”.

Kjo faqe, e nėnshkruar nga Dr Campaigne, paraqet njė seri prej 29 mesazhesh qė janė marrė nga hapėsira dhe te lėshuara, me sa duket nga inteligjenca jashtėtokėsore.

Dokumenti ėshtė shkruar nė mėnyrė eksplicite, pėr tė kuptuar mesazhet nė kėtė komunikim jashtėtokėsore.Njė nga pikat e rėndėsishme, tani te deklasifikuara, ėshtė se jo vetėm konfirmon ekzistencėn e inteligjencės jashtėtokėsore (nga tė cilat Obama ende ka shumė dyshime ), por edhe e konfirmon atė qė shumė e kanė dyshuar nė dekadat e fundit:se qeveria amerikane ka ruajtur tė fshehtat e komunikimit me civilizimin jashtėtokėsor, pėrtej kufijve tė sistemit tonė diellor.

“Kohėt e fundit njė seri mesazhe radiosh u regjistruan nga hapėsira. Transmetimet nuk ishte ne njė rrjedhė tė vazhdueshme, por e thyer nė fragmente me pushime qė mund tė konsiderohen si njė njėsi, sepse ata ishin tė pėrsėritura nė disa raste.

Forma tė shumta te mesazheve ishin tė pėrfaqėsuar nga shkronjat alfabeti, nė mėnyrė qė mesazhet mund tė pėrktheheshin nė tekste. Ēdo mesazh, ėshtė regjistruar vetėm njė herė. numrin serik i mesazheve tė dhėnė ėshtė ne ēdo referencė.

Po ky nuk ishte i vetmi dokument i deklasifikuar nga NSA ,sepse nė faqet e internetit mund tė shkarkohen nė formatin PDF te gjitha dosjet.

“Komunikimi me Inteligjencė Extraterrestrial” nga Lambros D. Callimahos

Ky raport ofron ēėshtjet qė lidhen me mynyrat (modus operandi) nė tė cilėn zhvillohet komunikimi me entitetet dyshuar si ET, dhe nė rast kontakti, tė marrin masa paraprake adecuate dhe jepen rekomandime mbi ēėshtje me interes.

Veēanėrisht interesante janė pėrfundimet e projektit Blue Book, e cila mund tė vėrehet qartė se asnjė nga objektet dhe / ose nė lidhje me ata,paraqiet njė kėrcėnim pėr sigurinė e shtetit. Pra tani pėr tani, NSA nuk ka deklaruar se alienet ishin njė kėrcėnim pėr popullin amerikan.

Fakti qė rezultatet e memorandumit tė Blue Book, nė vitin 1995, tregojnė se nuk ka prova se kėto mjete te paindentifikuara janė me origjinė jashtėtokėsore, pėrjashton kėtė mundėsi,dhe vetė thelbin per ekzistencen e ET ,pra jane jashtė sferės sė mbrojtjes, tė paktėn formalisht.

Pikerisht nė “komunikimin me inteligjencėn jashtėtokėsore”, perballemi me tema specifike si RadioFrekuenca, me kodin ASCII, si njė formė e komunikimit me tė qytetėrimeve tė tjera.

Rreth Crop Circleve te bera ne kulturen e grurit, nė gusht tė vitit 2002, ne shohim njė disk me njė Et nė kodin ASCII, ku ėshtė shkruar

“Kujdes nga dhurata tė rreme dhe premtime te thyera.Do kete shume dhimbje per shume kohė. Beso. Ka tė mirė atje lart. Ne jemi kundėr tradhėtise”


avatar
benardi

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

b

Mesazh  besė prej 22.04.12 0:25

EGZISTOJN 100%[i]
avatar
besė

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  insommia prej 22.04.12 21:47

Shiko eshte totalisht e pallogjikeshme po te thuash jo (eshte pergjigjja me idiote qe mund te them).Prandaj gjerat qe kam pare,gjerat qe kam lexuare dhe madje kam studjuar gjer ne thelb.Mund te them sa ekzistojne dhe jane pran nesh. Po ne si duke jemi verbuar dhe nuk shohim dote...

avatar
insommia

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Flavius prej 30.01.13 0:07

Une them se nese vertete ka nje specie inteligjente diku jashte Tokes, prova me e mire e inteligjences se tyre eshte se ata nuk kontaktojne me ne.
avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  juba prej 14.06.13 19:33

PER DERI SA NUK KEMI MARE PERGJIGJE PER DISA FENOMENE ,NDERTIME QE AKOMA DHE SOT NUK  I JANE  DHENE PERGJIGJE  TE PRERE SI U NGERTUAN DHE PSE U NDERTUA  NE PIKA TE  PARA  CAKTUARA  TE GLOBIT ,  ZHVILLIME  TEKNOLLOGJIKE TEZA  FIZOLOGJIKE . PARIME BAZE TE SHKENCAVE NATYRORE  TE GJETURA QE NE KOHET E LASHTA   DHE KA PREJ TYRE QE NJERIU I SOTEM  NUK I KA ARIRE ( SI P.SH ANTIGRAVITETI ) ETJ ,   TE BEJNE TE BESOSH NE  NDIHMEN  E TYRE ,   PA NDERHYRE  QE TE JAPE PERCAKTIME  NE ZHVILLIMIN E NJERIUT QE POR E LE ATE TE   GJEJE    VETEN  TE TIJ  NE NDERGJEGJESIMIN  NE MENYRE  NORMALE  DUKE  DHENE  DISA  PIKA  REFERIMI  OSE NE  NJE CIVILIZIM   SHUME  TE ZHVILLUAR  ME PARE .
avatar
juba

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A ekzisojn "Alienet" apo jo?!

Mesazh  swattTingGG prej 07.07.13 12:43

Mister tjeter i botes eshte poashtu fakti se a ekzistojn "Alienet"?!
Kjo pyetje ka shume pergjigjje , por nuk ka pergjigjje perfundimtare.
Disa thon PO , disa thon JO.
Por ne nuk dime se ciles pergjigjje t'i besojm??!

Ju kisha lut me lene mendimet tuaja me poshte!
avatar
swattTingGG

Rėndėsi ka tė jesh i drejtė me veten.. se njerėzit vlerėsojnė nė mėnyra tė ndryshme!

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  bardhi14 prej 07.07.13 12:58

po nrm qe ka alien ato kan forma tndryshme
ajo jan mes njerzimit
lexo x reptilians ke info sh x too
klm
avatar
bardhi14

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Crash prej 08.07.13 15:08

Po jam shum i sigurt qe alienet ekzistojn dhe ata jetojn ne tok bejn pjes ne grupet e fshehta
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  ijj prej 08.07.13 22:38

nuk e besoj si njeriu esht kaq hipokrit te mendoj qe esht e vetmja qenie IQ ne ket univers te pafund:@
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sa besoni se ekzistojnė jashtoksorėt?

Mesazh  Trigon prej 06.04.14 13:36

Sa besoni se ekzistojnė jashtoksorėt?

A ekzistojnė jashtoksorėt apo janė thjeshtė njė trillim i fuqive botėrore.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  syri i art prej 06.04.14 22:28

kto pyetje kan egzistu gjithnje dhe kan me egzistu perher,per secilin individ gjersa te arrij te njoh veten se kush esht...atehere nuk ka me pyetje...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Spirit prej 08.09.14 16:24

Patjeter qe alienet ekzistojn.Universi esht i pafund,nuk ka se si qe te jene njerzit te vetmet krijesa ne gjithesi
avatar
Spirit

Un me besimin e verber ne SATANA do e ndryshoj boten.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet egzistojne?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.09.14 16:28

Alienet egzistojne e kane egzistuar gjithmone. Njerezit nuk jane te sigurt per egzistencen e tyre sepse SHBA i fsheh provat e nevojshme. Ata do te kthehen, une e di sepse: lidhja ime me Universin eshte aq e forte sa une marr vesh cdo gje qe do te ndoshe ne te ardhmen.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  syri i art prej 08.09.14 18:09

Nese me lejoni ju kisha sugjeru,qe per te ardhmen mos te parashikoni,mund te ju ngelet ne mendje pastaj,ato qe i thoni,sidomos rreth vdekjes...paqja qoft me ju...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Jetmira prej 08.09.14 18:11

din te parashikosh te ardhme ti nese po a mund tma thuash ne pm
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  pepito prej 08.09.14 20:49

Ata kane qene jane dhe do te jene ketu...........dua te me thoni kutpinin e fjales SKLLAV.......... BESOJ SE
avatar
pepito

jeta do lufte

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet egzistojne?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.09.14 21:59

pepito shkruajti:Ata kane qene jane dhe do te jene ketu...........dua te me thoni kutpinin e fjales SKLLAV.......... BESOJ SE

Je shume i paqarte ne mesazhe. Cfare kerkon konkretisht?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Hagel prej 11.02.15 13:43

"Ekzistojnė dy mundėsi...
Ose jemi te vetėm nė Univers, ose nuk jemi.
Tė dyja janė tė frikshme njėsoj. "
Arthur C. Clark
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne...

Mesazh  Okult powers prej 11.02.15 16:10

Hagel shkruajti:"Ekzistojnė dy mundėsi...
Ose jemi te vetėm nė Univers, ose nuk jemi.
Tė dyja janė tė frikshme njėsoj. "
Arthur C. Clark
Pema e jetes dhe lulja e jetes na tregojne qe nuk jemi te vetmit ne Univers dhe nuk ka mundesi si te jemi, pasi Universi ka shume forma e qenie ne zhvillim qe nga krijimi i tij/-/.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi