Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Mendoni qe jashtetokesoret ekzistojne ?

51% 51% 
[ 454 ]
22% 22% 
[ 199 ]
14% 14% 
[ 129 ]
12% 12% 
[ 108 ]
 
Totali i votave : 890

Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Trigon prej 10.09.09 17:00E para pergjigjje mu duk me e arsyeshme.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Gabriel prej 12.09.09 19:53

Sigurisht qe ekzistojne, duke patur parasysh madheshtine e UNIVERSIT jam me se i bindur qe ekzistojne.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Estilen prej 29.09.09 11:23

Jo vetem qe ekzistojne,por ne kohe e menyra te caktuara, ndikojne fuqishem ne jeten tone toksore.

Me njohurit qe disponoi dhe me vezhgimin e shume studimeve, si dhe nga deklarimi i shume deshmitareve te pavarur nga agjensite e zbulimeve hapsinore, krijoj bindjen perfundimtare se ne nuk jemi te vetem ne gjithesi.

Jeta nuk mund te jete mrekulli vetem per planetin Toke, ne kete oqean te pafund galaktikash e planetesh.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  window prej 29.09.09 23:40

Une mendoj se ekzistojne alienet, dhe mendoj se keto mund te jetojne ne toke dhe jo jashtoksore.

Magjia eshte teper e forte ne toke dhe njerezit cfare nuk bejne. Psh. para syve te mijera njerezve ata zhdukin nje krijese dhe krijojne nje krijese tjeter.

Sic thone, jashtoksoret fluturojne me nje shpejtesi teper te madhe, por me duket pak sa e veshtire ta besoj se nje mjet me permasa te nje avioni te rreskase aq shpejt neper atmosferen e tokes, dhe te fluturoje me nje shpejtesi mbi 10.000km ne ore duke ber zigzake e dredhina.

window

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  gjilanasi prej 29.10.09 0:40

Eshte e sigurt qe ne nuk jemi te vetem ne kete oqean te pafund planetesh.
Ne jemi vendas ne planetin e quajtur Toke, e secili qe vjen nga nje planet tjeter eshte jashtetokesore per ne..
Eshte njejte sikur ne te shkojme ne ndonje planet tjeter ku ka qenje tjera, ne per ata jemi te huaj dhe jashtetokesore...
Pastaj ku e paskemi ne kete privilegj te jemi te vetem ne kete gjithesi te pafund.
Eshte logjike e thjeshte.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  almir_metallica_4ever prej 06.11.09 22:48

Eshte e veshtire te mendosh se alienet nuk ekzistojne. Vetem galaktika jone "Rruga e qumeshtit" ka 11 miliard vjet qe ekziston.
Sistemi yne diellor eshte vetem 5 miliard vjecar. Nga ana e probabilitetit eshte e mundur qe te ekzistojne po aq sa edhe e pamundur.
Mos harrojme se gjithesia eshte e pafund dhe ekziston nje numer i pafund gjithesish, sistemesh diellore dhe planetesh.
Dhe, vetem ne galaktiken tone, brenda atyre 6 miliarde vitesh qe Toka nuk ka ekzistuar, eshte shume e veshtire te mos besosh se nuk ka pasur qenie te tjera aliene, madje edhe shume me te zhvilluara se ne, aq sa ne nuk mund ta konceptojme dot zhvillimin e tyre.
Dhe nga ky zhvillim i jashtezakonshem ata mund te ekzistojne edhe sot e kesaj dite, duke marre parasysh edhe jetegjatesine e njeriut, e cila eshte rritur ndjeshem, me zhvillimin e teknologjive.
avatar
almir_metallica_4ever

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  besnik sylejmani prej 13.11.09 18:44

sipas mendimit tim eshte gabim ti thojm atyre jashtoksor sepse ne nuk i thojm shpesh njerzimit tokesor por i thojm njerez.
Sipas mendimit atyre duhet ti thojm njerz yjor.
Sepse une besoj qe ka forma jete,mirpo jasht sitemit ton diellor

besnik sylejmani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Estilen prej 16.11.09 17:42

Shiheni kete vidio dhe gjykoni....

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Estilen prej 16.11.09 17:53

Pjesa e dyte......Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  pegaseti prej 17.11.09 17:58

Normale qe ekzistojne dhe mendoj se pergjigja e 1-re eshte me e sakta.

pegaseti

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  DonLuani prej 20.11.09 11:04

Per derisa nuk kemi video ose ndonje fotografi me te cilen mundemi me vertetu se ekzistojne UFO-t ne veē mundemi me ba sygjerime edhe spekulime, ky eshte mendimi im.

DonLuani

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  i panjohuri prej 01.12.09 11:27

Mbase egzistojne jashtokesoret (alienet) por perseri nuk jam i sigurt pasi nuk i kam pare me syte e mi.Edhe nje gje me ben pershtypje dhe po e ngre ne forme pyetje:Pse alienet UFO-t
jane pare vetem ne SHBA pra ne territorin amerikan pasi vetem ata kam degjuar te ankohen per rrembime jashtoksoresh rrymbyer nga ata apo qe kane pare UFO.Kaq kisha per te thene
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  imaginanti prej 09.12.09 14:12

DonLuani shkruajti:Per derisa nuk kemi video ose ndonje fotografi me te cilen mundemi me vertetu se ekzistojne UFO-t ne veē mundemi me ba sygjerime edhe spekulime, ky eshte mendimi im.

Nuk te duhen video as fotografi per me ta vertetu keto , eshte mendja jote ajo qe ta verteton , veq kqyr njehere sinqerisht lart n'qiell edhe mendo e mendo sa i pafund eshte ky univers dhe pyet: e gjithe kjo veē per neve ??
avatar
imaginanti

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  apollo11 prej 12.12.09 0:39

Eshte shume e vertete, qe ne, ne kete univers te pa fund nuk jem te vetem, ufot ekzistojn, deshem apo nuk deshem ne, kemi apo nuk kemi frike.

Sa e sa video e foto jane paraqitur si deshmi ne institucionet e atij vendi ne te cilin jane pare keto objekte fluturuese, edhe pse ka shume pretendime qe ta injorojne kete fakt nga disa grupe ne caktuara, duke krijuar objekte fluturuese te rrejshme, vetem e vetem qe njerzimi te mendoj qe keto jane vetem iluzione.

Pse Nasa nuk i lejoi astronautet ti thoshin ato qe kishin pare ne hene, ne zbritjen historike te njeriut ne hene?
Por njeri prej tyre, vete Michaell Collins pak dite perpara se te vdiste ne tetor te vitit 2004 tha "me vjen keq per njerzit e ketij planeti qe nuk e dine se cpo ndodh, me vjen keq qe mbahen te fshehta, nga qeveria amerikane, e cila i ka dosjet xfiles".

apollo11

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  the vampire prej 04.01.10 19:34

Per mendimin tim 100%
avatar
the vampire

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Gabriel prej 16.01.10 16:41

Dokumentar Interesant estilen, pjesa me misterioze ishte Transplanti i objekteve metalike ne pjese te ndryshme te trupit te njerezve, te cilat permbanin materiale te panjohura, JO Tokesore. Dhe kto te transplantuara pa asnje lloj shenje ne siperfaqe te lekures, gjithcka vinte mbas rrembimit nga ALIENET.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Gafurr prej 04.02.10 10:54

Besoje qe ekzistojne krijesa tjera jashtetokesore por jo keto qe na i paraqesin televizionet si alienet apo ufot per keto nuk besoj qe ekzistojne , Nese ekzistojne per cfar arsye nuk dalin, a mos kane frike nga njerzit besoj qe jo, ateher pse rrine te fshehur sepse jane propagande e njerzve te fuqishem vetem per me fute frike te populli.
avatar
Gafurr

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  i panjohuri prej 04.02.10 13:41

nese ka jete jashtetokesore ka mundesi te jene ne forma te ndryshme gjallesash si qenie qe s'levizin qenie mishngrenese apo ne forme gjallesash njeqelizore.nuk eshte patjeter e domosdoshme te jene
qenie inteligjente.prandaj te mos i perfytyrojme ata sic na i paraqesin filmat apo dokumentaret.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  ArianSs prej 25.02.10 20:30

Mendoj qe ata jane te pranishem qe nga fillimi i civilizimit tone dhe jemi ne vezhgim te tyre.
avatar
ArianSs

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Kinich-Ahau prej 24.03.10 13:33

Mendoj se padyshim jashtetokesoret ekzistojne.
Madje do me dukej egoizem apo mendjemadhesi nga ana e njerezve te mos pranonin nje fakt te tille.
Jashtokesoret jo vetem qe ekzistone po ne disa raste ne varemi prej tyre.
avatar
Kinich-Ahau

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  genci prej 16.04.10 20:23

Une mendoj se ekzistojne edhe mendoj se keta te medhenjte si Cia e shume organizata tjera i kane keto informata po nuk na tregojne per mos me na frikesu, mos me kriju gjendje te jashtzakonshme, edhe mendoj se ata vazdimisht na vezhgojne.
avatar
genci

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Po jam plotesisht

Mesazh  The-Moon prej 23.04.10 20:37

Po besoj qe ata jane te vertet, por nuk e kuptoj se si ata kane teknologjine ma te fort se ne paramendoni ata nuk e di se si i kane ndertuar ato disqe fluturuse ....e ne njerz jemi akoma me aeroplane e helikopter eshte shum e ēuditshme????????

Por athu a kane qene ata te ekzistushem edhe pa u zbulu korrenti apo rryma ose dritat sepse ata i kane dritat ne mjetet e tyre.

Nuk e di eshte e pa kapshme kjo, se ēka jane ata, ku e kane bazen, edhe pse vetem ne u.s.a dhe ne mexico ne keto dy vende gjithmone ata shfaqen me se shumti, nuk e di se ēka ka ne ato vende, cili eshte sekreti .

Pse ne Kosove, Shqiperi, Mal te Zi apo ne Maqedoni kurre nuk ka ndodh qe te themi apo te shohim ndonje mjet fluturues te llojit u.f.o.
avatar
The-Moon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Jon prej 24.04.10 0:09

The-Moon shkruajti:
Pse ne Kosove, Shqiperi, Mal te Zi apo ne Maqedoni kurre nuk ka ndodh qe te themi apo te shohim ndonje mjet fluturues te llojit u.f.o.

Edhe deshmi rreth fenomenit Ufo ne trojet shqiptare ka pasur, ketu i ke me te detajuara:

www.explorerunivers.com/ufologji-f5/shqiperi-kosove-ufo-t31.htm?highlight=kosove
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ekzistojne...

Mesazh  ledi87 prej 26.04.10 0:10

Perpara se te pergjigjem pyetjes nese ekzistojne alienet gjykoj te arsyesheme te ngrej nje pyetje.... C'fare eshte njeriu? Pergjigja e kesaj pyetje do te na tregoje pergjigjen e pyetjes se ngritur nga forumi.

Atehere, ne shkurt 2010 kam lexuar nje reviste prestigjoze e titulluar 'mystery', ne te behej fjale per nje teme te profilit biologjik ku thuhej qarte se kerkimet e fundit te bera nga shkencetare biolog shum te famshem kane zbuluar se 95% e elementeve perberes te ADN-se se njeriut nuk perputhet me asnje lende tokesore qe do te thote se keto elemente perberes nuk i gjejme dot ne toke...dhe vetem 5% jane funksionale dhe bazike per jeten e njeriut.

Duke marre si baze kete fakt lindin pytjet:
-Kush jemi?
-Nga kemi ardhur?

Keto pyetje gjithmone e kane problematizuar njerezimin. Pergjigja gjendet vetem ne vetedijen njerezore e cila gjithmone ka evoluar...

Personalisht jam i mendimit se alienet ekzistojne, ndoshta njeriu mund te jete specie aliene..

Shiko jashte hapi syte! kafshet nuk ngjasojne me ne.., pastaj nuk duhet te jemi kaq egoiste dhe te pranojme idene se ne nje univers kaq te paparashikueshem jeta dhe speciet gjenden vetem ne planetin tone.

Ka shume arsye per te besuar se alienet ekzistojne , prova te cilat do te bindnin edhe personin me medioker..
-piramidat
-stone age
-deshmitare okulare te objekteve te paidentifikuar fluturuese etj...

ledi87

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Zattoo prej 26.04.10 11:31

Sipas Stephen Bassett, nė 225 milionė amerikanė mbi 18 vjet :

56% ose 126 milionė besojnė se UFO-t ekzistojnė.
80% ose 180 milionė besojnė se qeveria e tyre ėshtė duke e fshehur tė vėrtetėn
14% ose 31 milionė e njohin dikė, ose vetė ata kanė pasur kontakte tė llojit tė parė, tė dytė apo tė tretė.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  gjilanasi prej 27.04.10 0:15

Nėse jashtėtokėsorėt ekzistojnė (me njė vetėdije tė ngjashme me tė tonėn), ata mund tė jenė kėtu nė njė formė tjetėr, shumė kohė tė gjatė para nesh, mos janė kėta qė drejtojnė Ufo-t qė ne i shohim ?
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Historiani prej 20.05.10 17:58

Ju pėrshėndes

Asnjė argument serioz nuk e kemi deri mė sot qė vertetojn se egzistojn alien - jashtoksor apo diq tė tillė, tė gjitha deri me tash jan trillime me qėllime tė caktuara politike (lufta e ftohėt SHBA-BRSS), fetare (kunder feve monotoiste te cilat se pėrkrahin kėtė), ekonomike (shitja e miliona fotove, revistave, filmave, etj), etj, etj.

Pėrafėrsisht prej viteve 1950 e kėndej gjithmon ėshtė fol pėr UFO - Alien qė jetojn ne planetin Mars, qe e kan vizitu shum here planetin tonė, qe po pregadisin sulm ndaj Tokės, etj, etj, me miliona lajme, foto, filma, filma vizatimor, kėngė, etj pėr jashtoksorėt nga planeti Mars, ndersa kur foto-inqizimet e para tash na erdhen nga planeti Mars u pa se asgjė nuk ka aty, edhe 50 vite shkenc e trillime pėr ''jetesėn ne Mars'' dėshtuan.

Kėshtu qė pos qė besoj vetvetiu se NUK KA aq mė pak kan arritur tė mė bindin zbulimet e rastėsishme se nje njeri ne Kanad e ka pa nje pjat fluturuese, ne nje fshat ne SHBA njanin e kan sulmu, ne nje krahin tė Rusis e kan rrėzu nje objekt te dyshimt, etj, etj.
avatar
Historiani

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  alvin male prej 20.05.10 23:06

Historian pse vetem ne njerezit duhet te jemi ne kete gjithesi? si thua ti?
avatar
alvin male

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  gentjan kaloshi prej 25.06.10 19:50

MIDIS SUPOZIMIT DHE TE VERTETES NDODHET NJE HENDEK SHUM I GJERE QE I NDAN POR EDHE TE THEMI QE NUK EKZISTOJNE (OSE TE KUNDERTEN) PA E DITUR SAKTESISHT PRAPE NUK ESHTE E VERTETE .TOKA NE PORPORCION ME UNIVERSIN DHE QIEJT ESHTE TEPER E VOGEL .E KAM THEKSUAR NE NJE SHKRIM TJETER SE NE KURAN THUHET;NE KRIJUAM QIEJT DHE TOKEN DHE ISHPERNDAME GJALLESAT NE TE DYJA.QIELLIN ME TE AFERT TE DYNJASE E STOLISEM ME YJE (ME QELLIME TE CAKTUARA DHE JO PER DEFRIM) PRA;SHPENDET FLUTUROJNE DERI NE NJE LARTESI TE CAKTUAR DHE YJET NUK I ARRIJNE KESHTU NA NGELET TE MENDOJME SE NUK MUND TA PERJASHTOJME EKZISTENCEN E GJALLESAVE TE TJERA
avatar
gentjan kaloshi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

uliksbrezne

Mesazh  Uliks prej 26.06.10 0:02

Per mendimin tim po e them kete per shum arsye:kur e dime te gjithe ne se sa galaktika e planete ekzistojne dhe logjikisht shtrohet pyetja faktori njeri a eshte e mundur qe vetem me mesatare 2.5 % te shfrytzimit te intelegjences te dije mbi gjithe universin, natyrisht qe jo.
Dhe me kete perqindje kaq te ulet kemi arriturr te ndertojme anije kozmike e makina luksoze, bombe atomike e sa e sa gjera tjera.
Deri me tani njeriu vetem henen arriti ta shkeli me kemben e tij.
Po ta paramendojme se te quajturat aliene e shfrytzojne trurin 10% sa me te arritura mund te jene se ne ne te gjitha sferat dhe pse mos te jete e besushme qe ato ēdo dite vine per te na vizituar.
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

bota mister i madh

Mesazh  cObRa prej 26.06.10 20:40

po bota esht nje mister shum i madh dhe ne se kemi zbuluar pothuajse as majen e ajsbergut pastaj pse mos te besohet tek alienet kur esht nje gje qe mund te besohettttt.......presss diq ma te madhe se alienet.....qer ka ne ket bot......
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  farko prej 26.06.10 23:29

Ka dallim prej krijesave jashtoksore dhe jashtedimenzionale, mendoj se njerezit qe i kane pa dhe ne dukjen e tyre mendojne se jane alien nuk eshte e vertete.
Kjo duhet te vertetohet.Por si?
Deri me tash askush nuk mund te vertetoj se keto krijesa aliene ekzistojne.

farko

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  bardhi_tr prej 27.06.10 17:37

Ufo i quajme ne:
Por ne realitet mund te jete nje forme jete qe ne s'arrijme ta konceptojme sic kane qene gjera qe para mijrash vjetesh nuk arrinim ti shpjegonim dot keshtu jane edhe keto sot. flm
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mendoni qe alienet egzistojn

Mesazh  Uliks prej 28.06.10 18:48

Shumica nga na kemi degjuar nga radiot - tv e lexuar se qka mund te na ndodh ne vitin 2012.Dhe te gjith besoj dikush me pak e kush me shum ishin dhe jan te interesuar rreth kesaj qeshtje.Me sa kum lexuar disa shkrime,revista dhe kam par emisjone te ndryshme.ku njera nga shkrimet qe me ka len me shum pershtypje ku aty deklarohet se mes viteve 2010-2012:Qe nuk do te ndodh diqka reth shkatrrimit te planetit te tokes por.Alienet do ti japin disa sinjale te qarta njerzimit se ato veretet egzistojn.Dhe se cia e sherbimet sekrete ne pergjithsi do te jen ne njefar menyre te detyruara te japin me shum info reth kesaj mfsheftsie te deri tanishme.


Edituar pėr herė tė fundit nga uliks nė 17.07.10 17:55, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po si

Mesazh  cObRa prej 28.06.10 19:01

Normal qe ekzistojne....ēka kan bo alienet para disa mijra vjetve, na tash po e bojme ...


Edituar pėr herė tė fundit nga cObRa nė 29.06.10 14:24, edituar 1 herė gjithsej
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  engjulli prej 28.06.10 23:39

Po sipas mendimit tim ato ekzistojne, kane ekzistuar dhe ne te ardhmen, ndoshta do ti kemi edhe miq te cilet do ta vizitojne token si ne ndonje vend tjeter dhe do na mesojne shume gjera te cilat ne nuk i dime p.sh mund te na tregojn se si ata arrin te vijne te ne e keshtu me radhe , pra nuk dihet se kur te njihemi me jashtetoksoret do te qajme apo do te qeshim .
avatar
engjulli

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  zxcvb prej 29.06.10 13:12

Kur lexon per warmhole, vrima hapsinore, dimensione te tjera, antigravitetit ... Ske si te hedhesh poshte hipotezen e U.F.O-ve !!!
Aq me teper per mundsit e vizites se planetit tone...

Gjithsesi, nuk dua te jap pergjigje definitive mbi besimin tim...pak rendesi ka cbeson...vecse shumica e fakteve te shtyn drejt pranimit.
avatar
zxcvb

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 14:27

Alienet te behen shoke me ne jo se ne jemi shum me te ulet se ta.....ata jane me te menēur dhe s'besoj se do vijne te rrijne me ne ne planetin tone s'kane ēka te bejne ata ketu se nuk ka asgje interesante, nuk ka ndonje gje qe ata nuk e kane...po sikur te mundnim ne te shkonim tek ata do ishte mire.....
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  xhoni prej 09.07.10 22:45

Po besoj qe ufot ekzistojne....

xhoni

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Uliks prej 12.07.10 23:05

Vertet ne dime aq shum sa sdijm asgje pse shkenca mbeti dhe mbetet gjithmone goj mbyllur rreth ketyre paraqitjeve nga jashtetoksoret se paku per nje definicion.
Dhe le shume hapesira dhe mistere per dyshime nga kritiket.
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Ivana prej 16.07.10 23:37

Trigon shkruajti:E para pergjigjje mu duk me e arsyeshme.

gjithashtu
avatar
Ivana

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

a egzistojn jashtoksoret

Mesazh  muli@live.be prej 19.07.10 23:18

ne te verejtur sa do pak nga vet mendja e holl e njeriut kure gjith ky univerz me plot galaktika e me plot yje edhe planete simos te ket jet edhe ne planeta tjera.
zoti thot secilen krijes qe ekrijova e persosa me nevojat nga vet rrethanat ku vet ai gjindet.
qfar dote thot se zoti ka than se secilen krijes qe ka krijuar kudo ne planetin ton ne mars jupiter epertej galaktikes son e ka krijuar ne baz te realitetit me te cilet ato krijesa perballen dhe vet rrethit ato krijesa ku vet edhe jetojn.
neve na krijoi pak me ndryshe per arsye me te dalluar sepse edhe vet natyra ejon per vet neve si nejrz eshte ebut edhe vet zoti na persosi si te krijuar ne baz te klimes edhe kushteve per rreth veti qe ikemi edhe ku jetojm.
zoti thot nuk jemi te vetmit ne krijesa po ka plot krijesa te ndryshme ne ter gjithesin ku nuk ekemi par edhe mendja jon nuk e imagjinon dot se sa planeta edhe krijesa egzistojn.
avatar
muli@live.be

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Spekulime apo vertet egzistojn Ufot

Mesazh  Uliks prej 24.07.10 22:52

Jan te shumta mendimet dhe deklarimet rreth ketyre dukurive jashtoksore qe ne i quajm ufo .Dhe dijet tona per keto fenomene jan shum te pakta por mos te thon fare hiq.Sa len hapsira per mos tu besuar edhe nga kritiket me te thjesht.

Por prap se prap shkences son i mbetet problemi primar.Ku esht edhe shum e varfer ne ket lemi.Dihet madhsia e universit dhe lashtsia saj ku ne si faktori i quajtur njeri jemi shum te rij sa i perket lashtsis se gjithsis dhe kalimit te saj neper etapa te ndryshme.

Fal shkences ne pergjithsi e ne veqanti perparimit te madh teknologjik te diteve te sodit kemi si te them ne njefar menyre fakte e deklarime se ufot jo qe jan prezente dhe vizitojn planetin tok por se universi esht i stermbushur me qenie intelegjente.

Jipen disa mendime qe kan bazament bukur te mir dhe fakte sa i perket jetes ne gjithsi. Ja edhe disa supozime e shembuj per mos ti quajtur fakte te 100%nta te cilat dua ti permendi.Faktori njeri ne planetin tok egziston perafersisht qe 120 mij vjet kurse vet toka se ku jetojm ne esht e moqme miljarda vjet.

Sipas pohimeve shkencore 1 ne 1000 planete egziston jet intelegjente e moqme sa dhe vet krijimi i universit.

Dhe se atje nuk ka pasur shkatrrime siq kan ndodhur me planetin ton token Dhe Ketu qendron sekreti se pse shkenca ka mbetur gjithmon goj mbyllur se sa her jan ber vizita nga alienet apo kan ndodhur fenomene jasht toksore Per tu marr dhe ditur se qka fshihet ne tan universin ne nuk do arrijm kurr te dijm.

Per faktin se jemi shum te rij ne krahasim me ato raca intelegjente qe perdorin trurin perpara nesh me miljarda vite. Me ritmin e ksaj Hecurie se si esht duke u zhvilluar shkenca dhe perparimi i teknologjis besoj qe se paku edhe 300, 500 apo edhe me shum viteve ne do te arrijm deri tek zbulimi i nje planeti i populluar me qenie inelegjente qe fsheh universi.

Dhe ate ne qoftse nuk shkojm ne vet shkatrrim duke prodhuar bomba atomike e arm te tjera te shkatrrimit ne mas.Apo dhe shkatrrimit pa deshiren ton qe kohrave te fundit na flitet me te madhe si nga ana shkences dhe asaj fetare.

Dhe ne qoftse nuk zhdukemi pa marr para sysh se si Do jet e mudur qe te arrijmte te vejm kontakte me qenie tjera intelegjente Dhe une besoj si shum te tjer qe Alienet egzistojn dhe na bejn vizita jo vetem tash por qe nga kohet e lashta.Dhe do te vazhdojn me ritem edhe me te shpesht:
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

alienet

Mesazh  politologu prej 11.11.10 18:43

alienet nuk ekzistojn fare ore.....
avatar
politologu

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  DurresLIYI prej 22.11.10 20:19

mendoj se alienet ekzistojne. besoj edhe faktin tjeter qe ne na punon vetem 1% e trurit dhe prape jemi ketu ku jemi, po alieneve qe u punon 100% e trurit te tyre? e pra mbase jane ata qe na komandojne ne.....megjithate asnjehere nuk i dihet
avatar
DurresLIYI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

totalisht qe po

Mesazh  ak47 prej 23.11.10 20:29

jam shum i sigurte qe e alienet egzistojne ..........thjesht qe po pertoj te shkr se them se do te arrija te bindja ato persona qe nuk besojne qe ka aliene.....
avatar
ak47

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  abdullah prej 02.12.10 18:57

Total genjeshter ....nuk po them se alienet nuk egzistojn por kjo qe thot kjo zonja eshte genjeshter
avatar
abdullah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Alienet Ekzistojne.

Mesazh  Mysterious prej 20.01.11 19:32

Une mendoj qe ne nuk jemi te vetmit ne Univers sepse gjithesia eshte e pafundme dhe plot mistere.

Ne jemi aq te padukshem ne univers, siē mund te jete nje pike uje ne te gjithe oqeanet e botes.

Po te shikojme me vemendje renditjen e Universit ndoshta do kuptojme me shume per te.Eshte me se e ditur se ka me miliarda sisteme diellore ku cdo sistem ka planetet e tij, me tej vazhdojme me Galaktiken e cila perbehet me mbi 250 miliarde sisteme diellore dhe Universi perbehet me numer te pafund Galaktikash.Pra eshte me se normale te besojme ne ekzistencen e banorve te tjere ne UNIVERS.
avatar
Mysterious

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Estilen prej 21.01.11 10:49


Sipas Kishes katolike edhe engjejt jane Aliene


Edhe kisha parashtron pyetje per jeten aliene. Sipas Don Vitis dhe engjėjt janė alien.Mbi objektet fluturuese tė paidentifikuara dhe tė jetės jashtėtokėsore nuk janė vetėm shkencėtarėt ata qe japin argumente.


Kliko mbi foto

Studimet dhe librat e Zecharia Sitchin dhe Erich von Danichen kane bere ''zhurmė'' pėr vite, por edhe disa anėtarė tė Kishės,keto kohėt e fundit,kane krijuar hapėsira krejtėsisht tė papritura pėr mundėsinė e jetės nė hapėsirė.

Don Luciano Viti, i njohur edhe si ati Samuel, kishte arritur njė reputacion tė caktuar duke bere interpretime per disqet fluturues. Ai ka deklaruar... Engjėjt janė jashtėtokėsore"

Tani, nėse keto deklarata merren fjalė pėr fjalė, duke i kthyer fjalet "engjėll" ne greqisht,do te thote"lajmėtar" dhe termi "i huaj", si njė sinonim pėr "jashtė dheut",dhe pretendimi nga Don Luciano Vidas ėshtė i pakundėrshtueshėm : engjėjt janė subjekte qė bartin mesazhe dhe, pėr sa i pėrket pranise se tyre nė tokė, nuk ka sigurisht asgjė tė argumentuar.

Ju mund tė besoni ose jo ekzistencėn e engjėjve, por me siguri ato renditen si njė rast i veēantė "-jo tokėsore ", tė ndryshme nga njerėzit, qeniet e gjalla, qė janė tokėsore.

Tashme 'nė vitet 1200 Aquino Thomas D '(teolog i shquar)i kishte kushtuar shumė vėmendje studimit te engjėjve qė janė pėrshkruar nė Bibėl.

Nė Theologica Summa te tij pėr herė tė parė gjenden listat e me shumė se 9 lloje tė ndryshme engjejsh.

Nė kėtė tekst kemi lexuar se engjėjt nuk kanė ekzistuar gjithmonė por janė krijuar nga Zoti,ashtu si dhe njerzit

Ka pasur njė periudhė pėr miliona vjet nė kėtė univers tė pallogaritshem ku ishte e famshme "lufta" nė mesin e engjėjve "tė mire" a po te "i keq".

Engjejt ''fitues'' kanė shkuar tashmė nė "mbinatyrore" ku do tė kontribuojnė nė planin e Perėndisė ne "detyra" te caktuara tė ndryshme tė tilla si ato tė dėrguarit.

Pėr kėtė fakt ...ata ka mundesi qė tė kenė jetuar nė kėtė univers me "trupin" e tyre, me shpirtin tė pastėr, por nė gjendje pėr tė lėvizur e pėr tė menduar dhe tė bashkėveprojnė me universin rreth tyre, dhe me tė drejtė mund tė quhen jo-terrestrials ,pra aliene .

http://www.antikitera.net/news.asp?id=9828&T=5

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EGEZISTOJNE 101%

Mesazh  patrolla prej 25.01.11 0:54

EGEZISTOJNE 101%
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mendoni qe Alienet ekzistojne ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi