Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Gabriel prej 07.09.09 2:52

Ne Sibiri e shpuan token afer 15 km per kerkim (hulumtim).
Donin te kontrollonin pllakat tektonike te Tokes, per te bere nje parashimi per rreshqitjen e ketyre pllakave.
U leshuan shume aparate poshte, dhe nje prej aparateve qe u leshuan ishte edhe aparati per inēizim...

avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Trigon prej 07.09.09 22:07

interesante por edhe shume e frikshme
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.331


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Gabriel prej 08.09.09 0:11

Me teper 1 mesazh shum i rendesishem per njerezimin.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Estilen prej 20.10.09 11:05

Aman me keto shkrime se trembet kalamajt, se askush tjeter nuk i beson.
Teknologjite per te krijuar situata alarmante, nga dita ne dite po sofistikohen dhe po krijojne imazhe e ndjesira te rreme, qe kush i beson behet viktime e tyre.
A e kuptoni se c'fare reklamohet, nen toke ka ekzistenca, por qe jane ne nje shkalle shume te larte zhvillimi qe ne s'arrijme ti perceptojme.
Shkenca deri tashti ka deklaruar se per cdo 100 m thellsi ne toke temp. rritet 1 grade.c.
Atehere si mund te ndjehen zera ne thellesine 15000 m, ku sipas shkences tmp.duhet te jete jo me pak se 100 grad celsius.
Ne se vazhdojme ti referohemi gjithmone zbulimeve shkencore dhe jo atyre djallzore,dihet qe toka eshte nje planet ne ftohje, ku qendra e saj eshte mase e zjarrte me zhvillime reaksionesh kimike te panderprera.Si rezultat i zhvillimeve te panderprera ne masen e zjarrte te tokes, mbi toke reflektohet nepermjet vullkaneve qe aktivizohen here pas here.
Mos valle ka kaq shume enigma nen kembet tona dhe ne flejme te qeta..?
Per ne enigma kane qene e ngelen koha kur ndodh nje termet apo vullkan....
te tjerat per diten e madhe te gjykimit, per njerez qe denohen duke u derguar ne ferr (xhehnem) le ti besojme vetem atehere kur te marrim medaljen tone.

Estilen

913


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Gabriel prej 21.10.09 22:46

Kane shpuar token dhe jane leshuar aparate. Nuk thuhet qe kane dergu njerez.

Pastaj 15 km nuk krahasohet me qendren e tokes ( berthamen ) "sic permendet me siper".

Nuk them gjo, mund edhe te jete mashtrim por ja qe ka gjasa te jete i vertete. Cfaredo qe ka qene nuk eshte dicka qe ndodh cdo dite. Pastaj cfar dim ne per qendren e tokes'? ? ? Shume pak.

Thuhet qe ka hapsira boshe, shkembinj, dhe ku i dihet, ndoshta ekzistojn krijesa nentoksore qe mund ti rezistojn temperaturave te larta. Ose vertet shpirtra qe vuajn denimin ne brendesi te tokes.

Kush e di!... Syri beson ate qe shikon. Ndoshta nje dite do mesojm te verteten mbi misteret qe na rrethojn, ose ndoshta JO.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Estilen prej 22.10.09 10:48

Miku im Bohan....e lexova me vemendje disa here shkrimin ne fjale.Me fal qe te paragjykova ty ne komentin tim.

Keto e artikuj te tjere qe lexojme ketu e neper faqe te tjera te internetit,nuk jane pjelle e fantazise suaj, por e kuptoi qe keto jane huazime te leshuara ne on air nga shkencetare ose pseudoshkencetare me qellime te caktuara,o per tu bere te famshem me materiale te tilla,ose qellimet e tyre godasin shume larg...kete nje dreq e di...!!!

E verteta nuk qendron ne anen time,por as ne anen e artikullshkruesve,sepse pervec nje copy fizik qe ju eshte bere ketyre artikujve,asgje tjeter nuk dihet per vertetesine e tyre.

Me gjoja emrin e disa shkencetareve qe permenden ne keta artikuj,askush nuk ka bere oponence reale, se sa te verteta mbart ky botim.Keto materiale hidhen bruto ne qarkullim, si pasoj jane 'pertypur' e percjellur ashtu sic dalin dhe ndoshta edhe me ndonji koment te tijin shtese nga artikull shkruesi.

Ta besosh ose jo,si te vertete nje material te botuar,eshte e drejte personale e gjithkujt,por kembngulja 'heretike'nga artikullshkruesi se ai material mbart me vehte te verteta e vlera...me duket sa absurde dhe dashakeqe.

Marrim rastin e me siperm....ne Siberine e larget ku lexuesi duhet ti besoi se ai hulumtim per degjim zera ne 15 km nen toke,te kapura nga aparate incizimi eshte i drejte.Kush eshte ai burim i dyte ose alternativ qe e verteton se nje fenomen i tille ehte studiuar dhe ne Afrike, Europen perendimore, a po dhe gjetiu...???

Dhe sikur versionit fetar ti besojme,se ato zera, jane ata qe vuajne denimin e tyre ne ferr,atehere vetem atje qenka ferri ne Siberin e permendur..?

Mos valle vetem ky ishte shpimi i pare ne kete thellsi,se dhe vetem ketij hulumtuesi i paska vajtur mendja qe te dergoi ne kete thellsi aparate incizimi...kur kurani eshte 2000 vejcar dhe per te vertetuar ate te vertete te librit te shenjte, shkencetaret qenkan kujtuar ne shekullin e XXI...?

Ja pra pse une mbetem skeptike i ketyre materialeve me burime ose anonime,ose duke permendur emra qe askush nuk i ka degjuar me pare dhe qe nuk kane oponencen e duhur.

Estilen

913


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Gabriel prej 22.10.09 15:46

Personalisht me terheqin fenomenet paranormale, entitete apo Ufologjia ( ne vecanti )...
Me pelqen te studjoj per to dhe te jap opinjonin tim, i sakte apo i gabuar.

Ju keni shume te drejte per cka folet me siper (sepse gjithmon del ndonje individ dhe thote me kane rrembyer alienet, pa lidhje fare, dhe kjo gje vetem sa sforcon besueshmerine, asgje me teper ), por un gjithmon kam qene i mendimit se keta "shkencetare" din shume me teper se c'mund te imagjinojm ne.

Ne planetin tone ka shume sekrete dhe jam i mendimit se nje pjese e mire e tyre jane zbardhur, por nuk publikohen: Ndoshta nga frika e perhapjes se ndonje paniku, te ndonje lufte fetare apo nukleare kot po ja fus sa per te dhene nje shembull.

E mira dhe e keqa, e bukura dhe e shemtuara, e ndergjegjshmja dhe e pandergjegjshmja jane gjithmon bashke, ashtu sic ka dhe njerez te cilet besojn ne keto Fenomene Paranormale, ka dhe skeptiket qe mundohet ti japin nje shpjegim logjik dhe sa me prane realitetit. Dhe une hyj tek kategoria e cila beson. Flm per mendimin tend estilen.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zerat qe u degjuan 15 km nen toke!

Mesazh  protoni prej 24.10.09 7:46

Cdo gje eshte e mundur, sepse menyra e krijimit te celules se pare njerezore eshte tejet misterioze, realisht nuk eshte gjendur ende formula e krijimit te celules se pare njerzore!
Keshtu qe, edhe nese besojme edhe nese nuk besojme, asnjeri nga ne sdo te mund te vertetoj vertetesine e asaj qe neve na mundon!
avatar
protoni

38


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Estilen prej 24.10.09 12:51

Nuk e di ke quani ju Z.Proton celule te pare njerzore?

Shkenca i ka dhene pergjigje ketyre objekteve diskutimi, por shume nga ata qe s'besojne tek shkenca, kane gjetur menyren e tyre te interpretimit, te shume fenomeneve te ndodhura e te pa ndodhura,por qe per ato te pandodhura, interpretohen si reale dhe dhe me peshtjellime te tipit enigmatik.

Shoh dhe kam prirjen te shoh e te diskutoi per ato ngjarje e fenomene, qe kane prove te mirefillta te vertetuara nga disa rryma shkencore,nga disa shkencetare te ndryshem ne pika te ndryshme te globit, nga shume burime reale njerzore....

....ashtu sic jam i prirur ti besoi lajmit qe u transmetua ne Televisione te ndryshme, per fenomenin e shfaqes ne kembet e femijes 9 mujore, rrjeshta nga K'URANI.

Estilen

913


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  bardhi_tr prej 25.10.09 20:17

Per kete fenomen nuk mendoj se do ishte e arsyeshme nga nuk mund te jemi shume te qarte se atje eshte denimi i zjarrit sepse denimin e zjarrit nuk ndodh ne kete 'bote' por ne boten e pertejme per arsye po qe se eshte e vertete nuk mund te futemi poshte 15km dhe ti shohim si vuajne. Kur kemi fakte me te medhaja s'eshte nevoja te ndigjoj gjojna qe nuk jane bindese per mua.

Zoti e di me mire dhe me falet per kete gje.
avatar
bardhi_tr

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zerat qe u ndegjuan 15 km, nen toke!

Mesazh  protoni prej 26.10.09 15:00

Nuk eshte me rendesi si ju e imagjinoni konceptin celule njerezore, por nese ju jeni i sigurt dhe keni informacione te sakta rreth fenomenit tuaj filogjenetik, atehere urdheroni kam nderin te ju ndegjoje me respekt e kenaqesi!
Ndjehuni i pershendetur nga "protoni"
avatar
protoni

38


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Estilen prej 26.10.09 19:48

Me duket se keni deshire me e kthyer ne chit chat kete teme ''proton''.

Deri sa ekzistojne dy teori per krijimin e botes, ajo e evolucionit dhe ajo e krijimit nga nje fuqi hyjnore, atehere sejcili eshte i lire te besoi ate qe ai e sheh me perfekte.

Nuk eshte fatkeqesi qe kemi keto diversitete bindjesh, biles shume e quajne te arsyeshme.

Dhe ne se ti ke deshire qe une ta shpjegoj ate gjenetikisht, une jam plotesisht i gatshem dhe i afte shkencerisht ta bej, se ajo eshte fusha ku une studioj dhe hulumtoi.

Te respektoi per kundershtite se kjo na ben qe te evolojme.
Respekte nga miku yt Estilen.

Estilen

913


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e,,mmmmm

Mesazh  Vizitor prej 26.10.09 21:52

Ne kete vend ku eshte bere inxhizimi dhe eshte dhene nje rezultat nga nje aparat me zera te frikshem qe ndodhen nen toke, atehere nese kjo eshte e vertete le ta thellojne vertetesine e kesaj ngjarje.

Mbasi vendi ku po ndodh denimi i njerzimit po dihet tash, atehere le te bejne cdo gje qe te zbardhet ky mister ... e nese nuk eshte e vertete, por eshte montazh i teknologjive te reja atehere keta shkenctare smund te jene kurreshtar per ta kuptuar te verteten se cfare ne fakt po ndodh nen toke pse dhe nga vijn keto zera, dhe kjo nuk vazhdon me hulumtime me te thella sepse e verteta per ta eshte e ditun, montazha me lloje te ndryshme teknologjike.

Nese nuk eshte montazh ateher logjikisht keta shkenctare nuk mund te rrine te qete pasi kane degjuar keto zera te tmerrshem e te mos i nenshtrohen nje hulumtimi te thelle dhe intenziv per ta zbardhur kete mister.
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  i panjohuri prej 01.12.09 19:13

Shume te frikshem ato zera, por jam i mendimit se ka nje zot qe na mbron kemi shume deshmi per kete si edhe fakte.

Por jam i mendimit se keto zera nuk jane te vertete krejtesisht fallso.Ate incizim mun ta beje kushdo.

Ne ate incizim degjova ulerimat e nje gruaje dhe bashkebisedimete nje grumbilli njerezish dhe keto zera me duken te frikshem vetem kur e mendoj se vjen nga 15km thelle nentoke.Pra, keto jane trillime.
avatar
i panjohuri

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

zera?????

Mesazh  elsa prej 31.12.09 14:52

Eshte e panundur te jetohet ne ate thellesi. Temperatorat jane te larta, pastaj kemi thene se kjo shtrese eshte e gurte. Vetem nese kane qene sherbetoret e satanit ato qe kane bere zhurma.
avatar
elsa

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  euterpa prej 01.04.10 12:23

Rastesisht ne nje librari doja te blija librin "Sekreti", mirepo isha shume me nxitim dhe mora instiktivisht librin "Sekreti me i Madh"-David Icke.
Po filloja te shfletoja mirepo ne cdo kapitull qe permban, tregon permbajtje qe sipas tij jane fakte, mjaft absurde dhe paradoksale.
Lidhur me zerat nen toke, ne nje kapitull te vecante parashtron se para disa vitesh nje eksplorues se bashku me grupin e tij nisen disa milje nen toke dhe ajo cka zbuloi ishte nje bote tjeter jetese te gjallesave ku mbizoteronte paqja dhe bukuria natyrore.Pas kthimit ne token mėmė, ai ben te ditur kete lajm ne nje prej radiove me te degjuara te qytetit.Menjehere pas publikimit te ketij lajmi ai vritet ne menyre misterioze, shkaqet e se ciles edhe sot nuk dihen.
Autori parashtron pyetjen lidhur me kete fakt, sic e quan ai, se si mund te shpjegohet e gjithe kjo dhe vecanerisht edhe vdekja e tij?
Nje nga gjerat e shumta me perralle qe mund te permbledh ky liber eshte pikerisht ky kapitull.
Deshira me e madhe qe me dha ky liber ishte te merrja nje benzine dhe t`i hidhja flaken.Me falni per transparencen e ndjenjave por per kuriozitetin tuaj dhe nese doni te provoni edhe ju kete ndjesi, atehere ju them qe perzgjedhja ideale eshte leximi i ketij libri.
Faleminderit, Euterpa
avatar
euterpa

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  buddha prej 12.05.10 1:30

akoma me keto kotesira ju?!!!
nje keshill nga une; beni mire qe te lexoni dhe te informoheni ne shume fusha te jetes, pastaj botekuptimi i jetes vjen vete...
edhe botoni pak me shume informacion per budizmin...

respekte.....
avatar
buddha

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Fikrro prej 12.05.10 23:05

elsa shkruajti:Eshte e panundur te jetohet ne ate thellesi. Temperatorat jane te larta, pastaj kemi thene se kjo shtrese eshte e gurte. Vetem nese kane qene sherbetoret e satanit ato qe kane bere zhurma.

Elsa ata zera thuhet qe jane te njerezve qe jan te denuar nga zoti pra me saktesisht shpirterat e tyre se eshte normal qe nuk mund te jetohet askush ne thellsire te tokes, bile me sa kam lexuar diku per kete ngjarja thuhet se jane zerat e popullit te Nuhut, ate popull qe e kishte marr permbysja e ujit shpresoj qe se kam gabim.
Pra mire e the ti ata njerez ne nje fare menyre ishin sherbetoret e satanit sepse ishin krejtesisht te shfrenuar pas kenaqsive jetesore.Te pershendes.
avatar
Fikrro

615


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  DoNa MiStEriOzE prej 16.05.10 16:26

Gjithcka ne kete bote ka lene pyetje,qe per fate te keq ende nuk dihen pergjigjet e saja,nuk mund te them se eshte zeri i shpirtrave pasiq e parajsa dhe ferri jan vende larg tokes,(ne boten tjeter)kshtu qe shpirtrat nuk mund te jene ne thellesin e tokes,edhe nje kerkim pa shpjegim...
avatar
DoNa MiStEriOzE

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  0 Negative prej 16.05.10 17:32

Hahahahahahahahahaha kjo eshte per te qeshur
avatar
0 Negative

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  DoNa MiStEriOzE prej 16.05.10 18:19

0 Negative shkruajti:Hahahahahahahahahaha kjo eshte per te qeshur

Skuptoj ceshte per te qeshur...
avatar
DoNa MiStEriOzE

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  0 Negative prej 17.05.10 1:42

Skuptoj ceshte per te qeshur...

E gjitha kjo. E gjithe kjo eshte nje farse per ta trembur njerezimin dhe per ta rikthyer ate tek besimi fetar. Sot feja ndodhet ne nje pozicion jo te favorshem. Perdite e me shume po shtohet numri i ateisteve dhe agnosteve ne mbare boten. Feja po kapitullon, FALE ZOTIT. Keto zera nuk jane asgje me shume se nje punim kompjuterik qe edhe nje 8 vjecar mund ta beje.
avatar
0 Negative

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Besian prej 20.05.10 21:48

Nuk ka asnje lloj mundesie qe te jene degjuar zera nentoke; e para nuk asnje shpim aq te thelle ne siberi; shpimi me i thelle eshte realizuar ne gadishullin kola ne rusi dhe shkon rreth 14000m;aktualisht po behen perpjekje per te shkuar ne 15 km.

Besian

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zerat qe u degjuan

Mesazh  lind77 prej 19.10.10 2:30

Ju Falemenderoj per keto materiale te Web faqes tuaj, si dhe pershendes antaret e kesaj faqe qe lexojne me vemendje te shendosh rastet e perjetuara..

- Vertet keni disa argumente por besoj se kurre skeni takuar erresiren e shpirteve te vdekur?

- Dua thjesht te komentoj me prevojat e mija personale, feja esht vertet ajo e cila e mbron njerzimin nga keto te liga (lutjet, vegla te shenjeta etj..).

Dua te komentoj:
- Prejardhja e tyre esht nga gjerat e keqija qe vet njeriu i ka krijuar qysh prej kohes se kaluar nentoka eshte e mbushur perplot me to, sdua te them se eshte ferri, nuk bazohet me te verteten sepse ato jane hije te zeza qe mbledhin shpirtrat e humbur dhe te pashprese.

- Thjesht eshte vendi i atyre qe detyrohen te bejne vetvrasje ose bijne viktime e se keqes (Personat e vrare nga nje kurth i te ligave, thjesht ata qe sluten, sbesojn dhe fatkeqesohen metode ma e thjesht)...

- Ato hije mundet ti posedon edhe ndonje person sidomos ne trupin e nje krimineli nese vret shpirta te gjore.

- Vetvrasjet jane si rast i vertete, jeta eshte e veshtire me perplot probleme, ne njeren ane vet "Njeriu" behet shkaktar se lendon te tjeret dhe detyron patjeter ne vetvrasje ose tjetra se vet te "ligat" pengojne dhe mundojne ate person nga jeta.. gjate fatkeqsise ai person vdes para kohes se caktur te vdekjes d.m.th viktim nga e keqja e sulmuar, Errsira e shpirtrave te vdekur keshtu perfiton.

- Mbase hyra ne Youtube dhe shikova me vemendje kete video, me kujtoi rastin e vitit 2002 kur nje shok imi kishte bere vetevrasje dhe vertet besoj se eshte marre nga ato erresira edhe pse ishte djal shume ndihmes dhe njeri permrekulli.

- Kthehem te zerat qe i degjova nen tok nga video ne YouTube, jane te ngjajshme me ato zera qe edhe i kam perjetur mbi toke, ne te vertet ekzistojne qe edhe i kam takuar.

Ne vitin 2002 rastesisht duke dal dhe duke u nis te vetura ne parkim ndegjova zera te ēuditshem dhe u ndala dhe veshtrova nga vinin, kur shoh se ishin 20 metra larg meje ne nje hapsire prej 50 qm ne nje parking perballe nderteses, me vemendje te qete i veshteroja nga kjo hapsire prej 50 qm ku ato u silleshin me nje ze te vrazhd si (grrrrzhh) isha pafersisht 20m larg.
Une e kisha veturen ne ate afersi dhe ne ate hapsire te parkuar ku dhe ishte aty ende vendbanimit i atij shokut te vdekur ne Gjermani (ai ishte gjerman).

Pasi isha i vetmuar veshtrova edhe gjate, doja ta marr veturen dhe te iku nga aty, isha perballe ngjarjes, u betova ne Zot se ai esht i vetmi dhe fillova te vrapoj ngadal ta marr veturen, ato te gjitha u bashkuan shume shpejt me zerin aq te vrazhet me zhurme e gjithe ajo hije e madhe shkoi afer mbi 3-4 metra lart dhe me ate zhurem u fut ne dhé per disa 3-4 sec.

- Une qe jam takuar me fantazmat e mbushur me hije, qe mundem te them ishin mbi 30 cope te tyre te bashkuara, hije e zeze (gjysme te mbyllura, te dalluara ne levizje nga drita e tejdukshme) te levizshme duke hyre e dal nga nje mur ne tjetrin gjithashtu levizje mbi toke afer 1-2 metra lartesi, pasi qe sdua te ju ēudit kjo se keto ekzistojne me te vertete (Hije te zeza te levizshme qe futen nen dhe).

- Pasi mendoj edhe vet veshtire eshte ta besosh kete, dua te them nje rast si ky pasi edhe pse besojme ne zot te gjithe edhe ekzistojne gjera ēka njeriu nuk i paramendon, nuk e di si te ndahemi apo pse te analizojme jeten pse keshtu ndodh.

Kur njeriu vret njeriun apo ben vetvrasje te palogjikshme, sjellja jone si p.sh thjesht lufta ... pfffuii njerzit jane ēmend sbesojne asgje... kot jemi.

Me Respekt Lind77

lind77

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Pink prej 22.10.10 0:38

Nuk e besoi kete punen e zerave qofte kjo e mbeshtetur dhe nga shkencetar sepse po te marresh dhe nje gote bosh dhe ta afrosh te veshi leshon nje lloj oshetime apo jehone dhe nje guacke deti ben te njejten gje dhe nen toke dihet qe ka rrjedha ujore nentokesore qe leshojne tinguj te ndryshem si dhe perplasja e tyre neper shkembinejet e nentokes mund te krijojne tinguj te ndryshem qe shume njerez mund ti quajne zera.Po kjo nuk do te thote qe duhet te fokusohemi ne disa gjera dhe te dalim ne perfundime te parakoheshme duke i quajtur zera apo paranormale pasi nje gje e tille e ka nje shpjegim llogjik.Sikurse gota apo guacka leshon tingull ,po kjo nuk do te thote se aty brenda ne gote apo guacke ka jete .Apo mos ndoshta dhe kete fenomen duhet ta quajme paranormal apo ze.
avatar
Pink

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Jetmira prej 19.09.13 16:02

e ka m ngju kam nejt 1 jav pa gjum se mdilte nenderrr
avatar
Jetmira

624


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  besnikpertan prej 19.09.13 16:51

Katilja shkruajti:e ka m ngju kam nejt 1 jav pa gjum se mdilte nenderrr
nuk lejohet te hysh nen moshen 18
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zerat qe u degjuan 15 km nen toke

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi