Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Ēfarė janė Ufo-t?

34% 34% 
[ 220 ]
5% 5% 
[ 33 ]
16% 16% 
[ 102 ]
36% 36% 
[ 236 ]
9% 9% 
[ 60 ]
 
Totali i votave : 651

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  BLEDI BARXHA prej 14.10.10 22:52

Nga eksperienca ime personale sjell dy raste deshmie per tu diskutuar.

Ne vitim 2007, me ndodh te shoh nje objekt te dyshuar qe nuk mund ta identefikoj me objekte fluturues te kohes, ne horizont me nja dy miqt e mi shoh nje objekt qe te jepte pamjen e diellit, qe fluturonte ne horizont me nje shpejtesi konstante gje qe me la pa mend.

Ne rastin tjeter, rreth vtit 77-78 ne vogelin time shoh naten nje objekt fluturues pak a shume me te njejtat statistika.

Keto dy eksperienca me bejne te dyshoj per pranine e qenieve te tjera inteligjente ne planetin tone.

Por koha ka per te nxjer ne pah se keto objekte jan vertet vizitor te huaj dhe eshte mbajtur sekret per nje apo tjetren arsye, apo jane objekte te avancuara tokesore te mbajtura sekret per qellime te ndryshme, megjithate kjo teme ka shume diskutime dhe nuk mund te jete thjesht fantazia e njerzve.

BLEDI BARXHA

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  white_electricity prej 16.10.10 9:11

Projektim, Mitologji Moderne apo Inteligjence e lart kozmike me dimenzione Tokesore?

Levizjet elektromagnetike te shumta mund te krijojne imazhe, tinguj, zera apo cfaredoqofte tek njeriu.Ndersa fakti qe malet jane te bolshme me bote bimore tregon per levizjet e ndryshme elektromagnetike te cilat shpeshhere dine te ''zgjojne imagjinaten'' tek njerezit.

Zakonisht jan malet aty ku gjenden shpirterat (madje mund te shihen,degjohen!) dhe kemi shume male qe njihen ne meksike me peremrin ''X Mali Del Diablo'' dhe ''X Mali Del Dios''.Madje disa vende ne balkan njihen si vende ku njerezit qe shkojne mbarojne ne psikiatri, vetvrasje etj.

Mendimi im eshte jane vortekset.

Vortekset jane Chakrat e planetit Toke.Ato lidhen ngushte me organizmin astral te Tokes.Zakonisht ne ato vende ka lule dhe peme shume te bukura,gjalleri,shtaze, etj.
ja faktoret qe ndikojne ne paraqitjen e vorteksit:Drita,Uji,Magnetizmat e Malit dhe Erra.Elementet e Jetes.Nese dikush shkon ne vendin ku gjendet Vishudda chakra ne europe do te shfaqen vizione (nje nder vizionet e njohura eshte rrota e shkateruar nga luftat e shumta ne europe).Eshte thjesht komunikim direkt elektromagnetik me Token.Ndoshta projekti Blue Beam ka kopjuar kete komunikim te lashte te Tokes me njeriun.

Eshte sistemi i shenjte te cilit duhet ti nenshtrohemi.Ka po te njejtin ndertim sikurse sistemi i chakrave tek njeriu: Ka dy pole te kunderta polin verior magnetik dhe polin jugor magnetik te cilet veprojne me dy lloje te magnetizmave:pozitiv dhe negativ.Ata lidhin te gjtha chakrat e Tokes me polt magnetike te te Saj.

Krahas kesaj kemi vortekse pozitve dhe negative.

Ato negativet terhjekin cdo magnetizem rreth tyre...Andaj jane vende te vdekura,ku ndodhin fatkeqesi,ku ndalon se punuari teknologjia(Trekendeshi Bermudeve) nga valet elektromagnetike.
Ato pozitive te japin ideja,japin jete rreth tyre dhe gjalleri,lumturi,profeci apo dituri nepermjet sistemit me te persosur te arsimit ne Toke.

Njerezit e lashte kane patur te shenjte keto vende.

Dhe eshte bota bimore e Indise ajo qe jep shenja per magnetizma pozitiv ne tere Indine,qe ben Indine vizion ne syte e cdo hulmtuesit.Andaj ne Indi percjellja e diturise magentike (nepermjet dores,apo prekjes) nuk eshte edhe aq habitese.Eshte metoda qe ka mesuar deri tani Gaia njerezimit dhe paralelisht jane dy polet magnetike te Tokes qe mbajne ne jete gjithe kete bote te gjalle.

Ne jemi qelizat,dhe duhet te funksionojme paralelisht me sistemet e organizmit tone (Tokes).Andaj ne, njerezit si qenie astrale mund te gritemi ne sex kozmik!

Teoria e alieneve me duket me shume si cynim i idealizuar i egos femijerore, qe me thelle mendoj te kete nje baze krejt ndryshe nga e verteta ne publik dhe synimi diku tjeter, mbase per te fshehur te verteten e thjeshte para syve qe nuk duan te shohin.

Se paku nuk mund te gjykoj brenda disa sekondave,nje skene te larget,qe mund te jete me origjine materiale ose mund te jete e projektuar nga kombinimi i magnetizmave te malit,ujit,erres dhe drites.

E dime se si ndikimi direkt i drites ne sy (si element i jetes) aktivizon boten ''levizjet ujore te ajrit (prana)"

Mbase do kisha pranuar alienet te ishin emertuar me qenie spirituale pa materie dhe te kishin nje drejtim tjeter (jo modifikimin gjenetik tek njeriu). (modifikimin gjenetik e ka bere vete njeriu pa vetedije me ane te luleve psikotropike ne kerkim te ushqimit me te shendetshem).Apo popull i dimenzioneve me te larta.

Mali Everest,Mali Kailas,Moske,Piramida Madheshtore,etj jane gjithe keto nje nder chakrat me te medha te Tokes.Qe nese hulumtoni me kujdes ngjarjet e ufo-ve do te vereni qe ne te gjitha vendet duhet te kete vortekse qe projektojne...dhe 4 elementet e jetes te gershetuara...
ja edhe harta per 12 chakrat kryesore ne bote:ku do te vereni pse Anglia dhe Glastonburry jane vend i fenomeneve te Ufo-ve,pse piramidat jane nderuar ne pozicione te caktuara.

P.S.

Studjoni deri ne ''fund'' ligjet e Tokes, pastaj me hapa te sigurte ngjituni ne astrale duke ditur kush cka projekton.Se pastaj nuk dallon dot mjetin e projektimit me vete efektin e projektimit duke larguar shkakun dhe lidhjen e tij me eksperiencen.

white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  KhalidVL prej 09.11.10 4:20

Idete per ndertimin e disqeve fluturuese i ka hedhur Nikola Tesla!Eshte ndoshta shkencetari me i madh i Botes por shume pak i njohur!

Ai ka deklaruar:Makina ime nuk do te kete krahe, nuk do te perdor karburant por vetem energji nga eteri! Do te jete ne gjendje te fluturoje, te qendroje pezull ne ajer dhe te riniset me shpejtesi pavaresisht kushteve te motit!me ane te forcave magnetike ai krijonte energji produktive!

Nje shpikje e tij eshte shkaterruar qellimisht dhe per kete nuk eshte dhe shume i njohur.

Ai u morr nga qeveria amerikane prej Austro -Hungarise dhe u bashkua me shpikesin amerikan Edison!Tesla shpiku motorrin me energji alternative, magnetike e cila energjine e eterit e shnderronte ne produktive e cila do te ishte nje revolucion (eshte shume pak ta quash keshtu) ne automobilat!Por ne akoma vazhdojme te perdorim nafte dhe benzine per to!

Ne Gjermanine naziste nga fundi i luftes u perdoren keto disqe edhe per sulme ushtarake!Por kapitullimi ishte i shpejte!Amerikanet dhe Ruset u kujdesen qe asgje te mos i behej e ditur publikut!

Shkencetaret gjermane u moren ne Amerike dhe Rusi per te punuar ne laboratoret e ketyre qeverive!Anje fakt i besueshem para ketyre 70 vjeteve nuk eshte paraqitur per UFO-t!

Jane disa teori per vizatime ne shpella, por thjesht fjale pa prova!Disa avione spiun amerikan kane forme disku!Ajo ishte thjesht nje loje e fuqive te medha qe bene me njerezit!

Imagjinoni sa te habitur dhe te ekzaltuar jane njerezit qe kane pare UFO!

Patjeter qe kane pare avione, anije kozmike e dine qe njeriu 'ka shkelur ne hene' etj!

Cfare mund te thuhej nese nje njeri 1000 vjet me pare do te kishte pare dicka te tille?Apo dhe alienet keto 70 vitet e fundit e zhvilluan teknologjine per te na vizituar?!

Hendeku midis asaj qe ndodh ne te vertete dhe asaj qe thuhet se ndodh eshte aq i madh saqe edhe nese do te zbulohej njerezit nuk do te mund ta kaperdinin!

Nuk do ta besonin te verteten edhe nese do ta kishin para syve! KLM te gjithe

KhalidVL

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cfare mendoni se jane UFO-t?

Mesazh  yasmin prej 13.11.10 13:12

Mendoj qe UFO-t jane thjesht mistere te kesaj bote si shume mistere te tjera...

yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  DurresLIYI prej 22.11.10 20:24

ufot sipas mendimit tim jane qenie me 1 zgjuarsi 100- fish me te madhe se qeniet njerezore dhe mbase kane boten e tyre me te sofistikuar se e jona sigurisht

DurresLIYI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  yasmin prej 22.11.10 21:51

................


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 12.04.12 12:26, edituar 1 herė gjithsej

yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e verteta rreth ufove

Mesazh  w0nd3r prej 11.03.11 7:16

https://www.youtube.com/watch?v=FTlb9TFen9A

w0nd3r

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.06.11 3:00

askush se di se cfare jane por ne japim mendimet tona ,une per vete kam dy ide : 1- ufot pra obkejtet fluturuese te panjohura ne forme disku jane jashtokesore  qe vine nga sisteme te tjera planetare por keta besoj se jane shume te pakte ne numer ne krahasim me ato qe shohim ne.

Pas aksidentin te roswell ne nevada ushtria amerikane qe punon cdo dite ne zonen 51 patjeter do kete kopjuar teknologjine e diskut fluturues qe gjeti ne nevada dhe do kete bere   shpikjet dhe prodhimin e mjeteve fluturuese shume te sofistikuara pra kopje te ufove qe i perdor per interesa personale dhe i mban te fshehta nga njerezit.

Kur dikush shikon nje disk thote eshte ufo ,por brenda atij objekti mund te jete nje pilot amerikan qe po kryen misjonin e tij te fshehte . 2- mund te jene banore te nentokes ,sic e dime nentoka jone ka banore dhe nje civilizim ,me te perparuar se ky i joni dhe kane teknika te sofistikuara qe ne nuk i dime deri tani.

Banoret e nentokes besoj se jane njerez por qe per arsye te shkaterimeve dhe fatkeqesive te botes ,gjeten nje rugezgjidhje ku ndjehen te mbrojtur dhe jetojne atje ,ata perdorin ne vend te djellit energjine e lengshme .dhe disqet qe shohim ne ndoshta jane nga nentoka ,banoret e nentokes per arsyet e tyre dalin nganjehere dhe na vizitojne duke bere edhe nje ekspertize te siperfaqes te tokes

maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  atomi prej 04.06.11 6:21

SHUMICA NE KETE FORUM NUK ARRIJNE TA DALLOJNE DOT NOCIONIN UFO DHE JASHTETOKESORE!
EDHE TI PATROLLA MOS U BE NAIV KUR THUA SE E KANE EMRIN JASHTETOKESORE! CUDITEM ME JU!
LEXONI NEPER LIBRA A INTERNET E PASTAJ EJANI E FLISNI NE RREGULL?

atomi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  ermali lu prej 08.06.11 1:20

mendoj se jane qenie te gjalla dhe vijne nga nje planet tjeter, mund te kene forme apo dimension te ndryshem nga njerezit, ndoshta nuk thithin oksigjen per te jetuar por dicka tjeter. nje gje eshte e sigurte; perderisa vijne tek ne dhe ne nuk e dime as se nga vijne do te thote qe jane shume me te zhvilluar se njerezit
avatar
ermali lu

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  pavllo prej 25.09.13 12:58

teknologjia ufologjike eshte nje prodhim i nje shekulli te ri qe nuk besoj se muind ta di njeri dhe skencetaret  te cilet e prodhuan keto mjete nuk dalin asnjehere ne drite disku i ufologjise eshte nje mjete i cili iken me shpejt se shpejtesia e zerit dhe e eres,kto mjete qe jane prodhuar jane prodhuar 100% nga dora e njeriut kto mjete qe kane ndale ne fillimin luftes se dyte boterore qe me 24 qershor 1947.

Qysh e dime aq mire qe gjermania ishte nje fuqi boterore dhe me nje gjeneral  me shume exspirience adolf hitler ishte nje udheqes i zoti i cili ne disa vende shume te fsheta ai krijoj keto avione - ose si i thon shkenstaret mjete te paindifikueshme ose ufo.

Hitleri keto avione me super fuqi i te cilet shkencetaret gjermane mund te kene krijuar me redh 3000 mije avione per te glaberuar te gjith boten keto avione qe atehere u vun ne prove nga  shkencetare gjermane  por nga goditja e bashkimit sovjetik gjermania po shkaterohej kur ushtrite ruse u futen ne zonat dhe tunelet e fshehta u habiten me ate cfare pan brenda plot me disqje dhe bashkimi sovjetik i mori bashke me shtetet e bashkuara te amerikes dhe i quajten ufo qysh e dime edhe nje ? tjeter qe shteti amerikan ka bere ne det,exsperimenti quhet exsperimenti i filadelfias qe u be me dy faza.

Faza e parė mė 23 korrik 1943 dhe e dyta dhe mė e rėndėsishmja mė 12 gusht 1943. Thuhet se u krye dhe njė tjetėr provė nė muajin retortė njėjtit vit. Gjatė fazės sė parė tė eksperimentit, anija nuk u zhduk tėrėsisht, por hija e saj (forma) reflektohej qartė nė ujė.

Herėn e dytė anija u zhduk tėrėsisht, ndėrsa u shfaq pas 15 minutash nė Virginia.Kur anija u rishfaq nė Pensilvania, disa anėtarė tė ekuipazhit u gjetėn tė “balsamosur” me trupin e anijes, tė tjerė mungonin dhe tė mbeturit kishin humbur logjikėn e tyre.
avatar
pavllo

Kur asgje s'eshte e sigurt ne jemi gjithmon te vemendeshem dhe ne gadishmeri per cdo te papritur .Eshte me mire t\i besh syte kater ne nje bote te pasigurte , sesa te kujtosh se i di te gjitha.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  capital0 prej 25.09.13 13:59

A jan ufot kabina me qka fluturojn jashtetoksoret
avatar
capital0

Duhet ta kuptosh jeten,
vetem kur ke jetuar drejt atehere vdekja eshte e lehte.

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  ijj prej 25.09.13 17:01

ufo esht objekt udhtimi i alieneve
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  number3 prej 26.09.13 21:01

objekt i pa identifikuar dmth e perkthyer shqip
avatar
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  mario-marku.al prej 30.09.13 12:54

ufot per mendimin tim jan qenje qe jetojn ne nje sistem tjeter te ngjashem me sistemin ton diellor , ata mund te jen shum vite drit larg nesh , por shkenca e tyre esht shum e perparuar sa ata bejn te mundur qe te vin ne planetin ton ....
avatar
mario-marku.al

Sekreti I Jetes Jeto Gjithmon Ne Te Tashmen ... Smile

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  syri i art prej 30.09.13 17:23

pak dijn e nuk flasin,shum nuk dijn e flasin...objektet fluturuese apo pjatat fluturuese,ma e udhes esht te quhen mbrenda tokesore sesa jashtokesore...dhe esht shum e thjesht te mendohet diqka e till..teknologjia asnjehere nuk ka qen me e perparuar,po nuk esht e drejtuar ne zhvillimin e mireqenjen e popujve,po e gjitha esht koncentruar,ne te kunderten,ne manipulim me anen e te gjitha llojeve te medijave,duke i hipnotizuar me lloj lloj lajmeshe reklamash,me kriza me luftera,te perditshme...nga ata qe jan me te menqur,te cilet nuk lejojn qe te perhapet dija ne popull,perveq ato gjera qe jan te planifikuara nga ta...qdo shpikje qe esht ber nga shkencetaret esht ne dor te tyre ose pron e tyre bashk me shkencetaret...dhe qdo shpikje del ne popull pasi te jet e vjeteruar nga ta...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi