Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?553

Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Faqja 11 e 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ēfarė janė Ufo-t?

Manifestim i njė dimenzion tjetėr, botė e padukshme, paralele
 
Manifestim atmosferikė, iluzion optik, mirazh
 
Janė armė sekrete ushtarake
 
Janė mjete jashtėtokėsore
 
Nuk e di
 
 
 
Shiko rezultatin

jane xhinet

Mesazh  patrolla prej 13.11.10 1:35

Jane xhinet qe ne sot e komentojme edhe nuk jena te sigurte, por une mendoj se ekziatojne 100%
nuk jane jashtokesore por jetojne me token ku jetojna me neve por jane te pa dukeshem EDHE KAN EMRIN JASHTOKESORE.

Nese doni me shume per kete gje kerkoni librin ne gj.shqipe

DIALOG ME XHININ MUSLIMAN

patrolla

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cfare mendoni se jane UFO-t?

Mesazh  yasmin prej 13.11.10 13:12

Mendoj qe UFO-t jane thjesht mistere te kesaj bote si shume mistere te tjera...

yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  DurresLIYI prej 22.11.10 20:24

ufot sipas mendimit tim jane qenie me 1 zgjuarsi 100- fish me te madhe se qeniet njerezore dhe mbase kane boten e tyre me te sofistikuar se e jona sigurisht

DurresLIYI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  yasmin prej 22.11.10 21:51

................


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 12.04.12 12:26, edituar 1 herė gjithsej

yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e verteta rreth ufove

Mesazh  w0nd3r prej 11.03.11 7:16

http://www.youtube.com/watch?v=FTlb9TFen9A

w0nd3r

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.06.11 3:00

askush se di se cfare jane por ne japim mendimet tona ,une per vete kam dy ide : 1- ufot pra obkejtet fluturuese te panjohura ne forme disku jane jashtokesore  qe vine nga sisteme te tjera planetare por keta besoj se jane shume te pakte ne numer ne krahasim me ato qe shohim ne.

Pas aksidentin te roswell ne nevada ushtria amerikane qe punon cdo dite ne zonen 51 patjeter do kete kopjuar teknologjine e diskut fluturues qe gjeti ne nevada dhe do kete bere   shpikjet dhe prodhimin e mjeteve fluturuese shume te sofistikuara pra kopje te ufove qe i perdor per interesa personale dhe i mban te fshehta nga njerezit.

Kur dikush shikon nje disk thote eshte ufo ,por brenda atij objekti mund te jete nje pilot amerikan qe po kryen misjonin e tij te fshehte . 2- mund te jene banore te nentokes ,sic e dime nentoka jone ka banore dhe nje civilizim ,me te perparuar se ky i joni dhe kane teknika te sofistikuara qe ne nuk i dime deri tani.

Banoret e nentokes besoj se jane njerez por qe per arsye te shkaterimeve dhe fatkeqesive te botes ,gjeten nje rugezgjidhje ku ndjehen te mbrojtur dhe jetojne atje ,ata perdorin ne vend te djellit energjine e lengshme .dhe disqet qe shohim ne ndoshta jane nga nentoka ,banoret e nentokes per arsyet e tyre dalin nganjehere dhe na vizitojne duke bere edhe nje ekspertize te siperfaqes te tokes

maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  atomi prej 04.06.11 6:21

SHUMICA NE KETE FORUM NUK ARRIJNE TA DALLOJNE DOT NOCIONIN UFO DHE JASHTETOKESORE!
EDHE TI PATROLLA MOS U BE NAIV KUR THUA SE E KANE EMRIN JASHTETOKESORE! CUDITEM ME JU!
LEXONI NEPER LIBRA A INTERNET E PASTAJ EJANI E FLISNI NE RREGULL?

atomi

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  ermali lu prej 08.06.11 1:20

mendoj se jane qenie te gjalla dhe vijne nga nje planet tjeter, mund te kene forme apo dimension te ndryshem nga njerezit, ndoshta nuk thithin oksigjen per te jetuar por dicka tjeter. nje gje eshte e sigurte; perderisa vijne tek ne dhe ne nuk e dime as se nga vijne do te thote qe jane shume me te zhvilluar se njerezit

ermali lu

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  pavllo prej 25.09.13 12:58

teknologjia ufologjike eshte nje prodhim i nje shekulli te ri qe nuk besoj se muind ta di njeri dhe skencetaret  te cilet e prodhuan keto mjete nuk dalin asnjehere ne drite disku i ufologjise eshte nje mjete i cili iken me shpejt se shpejtesia e zerit dhe e eres,kto mjete qe jane prodhuar jane prodhuar 100% nga dora e njeriut kto mjete qe kane ndale ne fillimin luftes se dyte boterore qe me 24 qershor 1947.

Qysh e dime aq mire qe gjermania ishte nje fuqi boterore dhe me nje gjeneral  me shume exspirience adolf hitler ishte nje udheqes i zoti i cili ne disa vende shume te fsheta ai krijoj keto avione - ose si i thon shkenstaret mjete te paindifikueshme ose ufo.

Hitleri keto avione me super fuqi i te cilet shkencetaret gjermane mund te kene krijuar me redh 3000 mije avione per te glaberuar te gjith boten keto avione qe atehere u vun ne prove nga  shkencetare gjermane  por nga goditja e bashkimit sovjetik gjermania po shkaterohej kur ushtrite ruse u futen ne zonat dhe tunelet e fshehta u habiten me ate cfare pan brenda plot me disqje dhe bashkimi sovjetik i mori bashke me shtetet e bashkuara te amerikes dhe i quajten ufo qysh e dime edhe nje ? tjeter qe shteti amerikan ka bere ne det,exsperimenti quhet exsperimenti i filadelfias qe u be me dy faza.

Faza e parė mė 23 korrik 1943 dhe e dyta dhe mė e rėndėsishmja mė 12 gusht 1943. Thuhet se u krye dhe njė tjetėr provė nė muajin retortė njėjtit vit. Gjatė fazės sė parė tė eksperimentit, anija nuk u zhduk tėrėsisht, por hija e saj (forma) reflektohej qartė nė ujė.

Herėn e dytė anija u zhduk tėrėsisht, ndėrsa u shfaq pas 15 minutash nė Virginia.Kur anija u rishfaq nė Pensilvania, disa anėtarė tė ekuipazhit u gjetėn tė “balsamosur” me trupin e anijes, tė tjerė mungonin dhe tė mbeturit kishin humbur logjikėn e tyre.

pavllo

Kur asgje s'eshte e sigurt ne jemi gjithmon te vemendeshem dhe ne gadishmeri per cdo te papritur .Eshte me mire t\i besh syte kater ne nje bote te pasigurte , sesa te kujtosh se i di te gjitha.

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  capital0 prej 25.09.13 13:59

A jan ufot kabina me qka fluturojn jashtetoksoret

capital0

Duhet ta kuptosh jeten,
vetem kur ke jetuar drejt atehere vdekja eshte e lehte.

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 11 e 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi