Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Ēfarė janė Ufo-t?

34% 34% 
[ 220 ]
5% 5% 
[ 33 ]
16% 16% 
[ 102 ]
36% 36% 
[ 236 ]
9% 9% 
[ 60 ]
 
Totali i votave : 651

Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Jon prej 25.08.09 19:08

Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  besnik sylejmani prej 13.11.09 18:59

Sipas mendimit tim kane foma te njejta si te njeriut po me te stofikuara ne mendime, ku imagjinata i paraprine arsyes.

besnik sylejmani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  almir_metallica_4ever prej 13.11.09 22:12

Mendoj se jane mjete jashtetokesore, nuk mund te jene thjesht mirazhe atmosferike, as arme sekrete ushtarake, sepse nuk kemi nje teknologji te tille per te krijuar makineri te cilat te bejne manovra te tilla pothuajse te pamundura.
Jane krijuar nga qenie jashtetokesore, te cilat udhetojne me shpejtesi te jashtezakonshme, ndoshta edhe afersisht ose njesoj me shpejtesine e drites, per te arritur distanca mjaft te largeta.
avatar
almir_metallica_4ever

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Estilen prej 16.11.09 11:55

Nuk e di se sa sondazhe behen ne kete forum per ufot, por se ne nje tjeter e kemi dhene mendimin...
dhe se cfare jane ufot shtrohet pyetja....me shume se ata qe i jane pergjigjur shkencerisht, besoi se ne qe e kemi vetem me te lexuar, ose duke degjuar deshmi televizive, nuk besoi se do japim ndonje mendim me shume se sa e kemi dhene.
Ato jane objekte jashtetoksore te paindentifikuara, qe ekzistojne realisht dhe qe ne nje ose shume menyra ndikojne ne jeten tokesore.
Lidhja jone me to ka kohe qe eshte kryer, por mbahet sekret per shume aresye, ndoshta si sekret teknologjik.
Zona 51 ne Nevada qe eshte sekreti me i madh i te gjitha kohrave, ndoshta fsheh dhe lidhjen e amerikaneve me UFO-te.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  ANtraX prej 16.11.09 15:25

UFO-t nuk i njeh shkenca.
avatar
ANtraX

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Juna59 prej 20.11.09 1:23

almir une mendoj se jo gjithshka ne kete bote eshte para syve tona. Jo gjithshka dime une mendoj se dhe teknologjine per krijimin e ketyre makinerive e kemi.

Juna59

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

alienet jane qenie .....

Mesazh  agim ibrahimi prej 28.11.09 21:58

per mendimin tim alienet jane gjallesa nje qelizore pra akoma te prapambetura te pa evoluarane formen e nje trupi te pershtatshem per te konkurruar per mbijetese dhe as gjallesa te zhvilluara nga ana teknologjike ky thjesht eshte mendimi im pasi asnje person nuk eshte i sigurt se ekzistojne apo jo.mbase ekzistojne por jetojne ne forma jete te ndryshme.mund te jene te tipit qenie qe nuk jane ne gjendje te kene duar ashtu sic ndodh me kafshet ne planetin tone

agim ibrahimi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UFO

Mesazh  V_Rave prej 29.11.09 19:38

Se pari ka nje dallim midis UFO dhe alieneve!

UFO eshte ankronimi per Unidentified Flying Objects ose shqip objekte fluturese te paidentifikuara! Ndersa alienet mendohet te jene qeniet qe fluturojne brenda tyre!

Pra pyetjes cfare mendoni se jane UFO-t i pergjigjet vete ankronimi! Megjithate duke qene se jane te paidentifikuara ato mund te jene cfaredo lloj objekti!

Per mendimin tim UFO jane 2 tipesh : 1- disqe fluturues, te cilet mund te jene anije fluturuese shume te perparuara si per sa i perket formes aerodinamike ashtu edhe parimit qe ato perdorin per te fluturar dhe 2- anije meme, te cilat jane disa here me te medha dhe zakonisht deshmohet te jene pare ne formen e cigareve!

Per sa i perket se kush i ka ndertuar ato ngelet per tu llogjikuar gjate! Te gjithe e dime qe njerezve te thjeshte u mbahen sekrete nga qeverite e medha!

Te njohura si sekrete shteterore! Por personalisht nuk mendoj se nje zbulim i permasave te tilla qe do te na lejonte te shkonim ne planete, sisteme apo edhe galaksi te tjera per shume pak kohe do te mbahej i fshehte! I vetmi shtet i afte ne bote per te pasur nje potencial per te bere nje shpikje te tille per momentin jane SHBA!

Rusia nuk besoj te jete e afte pasi sistemi i leshimit te anijeve te saj ka vite qe nuk po shkon mire dhe ka shfaqur probleme! Kina nuk besoj qe eshte aq e fuqishme, ndaj i vetmi vend eshte SHBA.

Gjithsesi nuk mendoj se ata e kane ne dore nje shpikje te tille pasi NASA (National Aeronautics and Space Administration) eshte nga te paktat kompani hapsinore shteterore qe e ben SHBA te dali me disa milarda dollare humbje!

Dhe nje zbulim i tille jo vetem qe do rriste famen e saj por edhe investimet si shteterore ashtu edhe ato private!

Ndaj e vetmja gje llogjike qe me vjen ne mend eshte qe UFO jane anije kozmike te qyteterimeve shume te zhvilluara te cilat jetojne larg nesh dhe kurioziteti apo rastesia i shtyu te vijne te na vizitojne!
avatar
V_Rave

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ufot??????????

Mesazh  i panjohuri prej 05.12.09 15:08

ufot mund te jene cdo gje por une mendoj se ato jane mjete ushtareke per te bere prova
nga shume vende te zhvilluara dhe qe mendoj se po e perdorinshume bukur misterin e UFO-ve dhe vertet po ia dalin mbane shume bukur.Dhe nese iu them se c'jane UFOT nga pikepamja e egzistences te jetes jashtetokesore mund te them se jane mjete aviacioni te alieneve.Kaq kisha.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

alienet/krijesa te verteta?

Mesazh  elsa prej 31.12.09 14:47

Alienet jane krijesa nga nje tjeter sistem.

Ata kane vizituar token prej miliona vjetesh, kjo eshte vertetuar nga figurat e disqeve te vizatuara ne shpella.Vetem mendoni ; dielli qe eshte nje nga yjet me te vegjel permban me dhjetra planete, po yjet e medhenj sa planete kane?
avatar
elsa

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  imaginanti prej 10.01.10 9:45

ANtraX shkruajti:UFO-t nuk i njeh shkenca.


Shkenca nuk ka nevoj me i njoft UFO-t , e njohin UFO-t shkencen shum mire
avatar
imaginanti

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  i panjohuri prej 10.01.10 10:33

imaginanti shkruajti:

Shkenca nuk ka nevoj me i njoft UFO-t , e njohin UFO-t shkencen shume mire

Kuptohet nese ufot ekzistojne.
avatar
i panjohuri

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Luli prej 10.01.10 11:56

Vet ekzistenca jone eshte deshmi se edhe te tjere ekzistojne.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  ArianSs prej 04.03.10 22:27

Mendoj.

Manifestim i njė dimenzion tjetėr, bote e padukshme, paralele.
avatar
ArianSs

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Huit prej 20.04.10 23:36

Mendoj se jane NWO sfida e ketij shekulli.
avatar
Huit

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  genci prej 22.04.10 17:04

Ufo jane anije kozmike qe i perdorin alienet.
avatar
genci

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  vasil bllako prej 25.04.10 13:08

Version i jetes ne univers.

vasil bllako

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Gabriel prej 27.04.10 1:24

Krijesa 'inteligjente' ne Univers...


Edituar pėr herė tė fundit nga BOHAN nė 20.09.10 0:56, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  ervin xhakolli prej 29.05.10 17:29

Ufo-t mendoj se jane nje trillim i masonve per interesat e tyre???
Po te ishin real do flitej ndryshe per ta, jo kaq sekrete te medhaja dhe kaq mister!!!!!
avatar
ervin xhakolli

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UFOT

Mesazh  Gafurr prej 31.05.10 12:22

Mendoj se ekzistojne por nuk besoj kurr qe ato mund te jene jashte toksore ,se per ndrysh nuk ishin mbajtur fshehur nga toksoret por as edhe nga ata vete,nese kishin me qene aq shum intelegjent dhe me ate teknologji te sofistikuar nuk kishin me pase frik na toksoret ,por keshtu qe edhe vete jane toksore-njerze sikurse ne dhe rrine fshehur per arsye te pa zbuluara per publikun.
avatar
Gafurr

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Dre1 prej 02.06.10 12:18

UFO (Unidentified flying object) apo ne shqip (objekt fluturues i pa identifikuar) janė thjesht fenomene te mistershme,mbrenda te cilave gjendet nje botė jashtėtokėsore,ato karakterizohen me teknologji me te persosur se ajo e njerzimit.

Ufot sipas mendimit tim kan edhe nje qellim te caktuar qe te pushtojne boten dhe pas perfundimit te epokes njerzore do te jene vet UFO-t dhe alienet,megjithese kam dy mendime nga ana tjeter mendoj qe edhe ``NASA`` mund ti ketė shpikur keto objekte dhe ti ketė shpallur si te paidentifikuara,thjesht vetem per qellime ushtarake apo te terheqe vemendjen e te gjithė banorve nė gjithė rruzullin toksorė...KY ISHTE THJESHT MENDIMI IM.
avatar
Dre1

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  3lisa prej 03.06.10 20:24

Jam plotesisht dakort me Dre1...Perrallat e CIA, NASA, KGB.....Jane pjella mostruoze te luftese se ftohte ...Alienet "kulmi i teknologjise" nuk besoj se do te kishin frike te dilnin hapur qe te pakten nga ana teknologjike ne krahasim me te tyre eshte primitiv....Shume te zgjuar ata, hedhin gurin, fshehin doren pastaj kerkojne fonde per te gjetur fajtorin...
avatar
3lisa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Dre1 prej 03.06.10 20:47

Te faleminderit 3lisa per mbeshtetjen dhe me vjen mire qe jemi te te njejtit mendim...
avatar
Dre1

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ēfarė janė Ufo-t?

Mesazh  arnelal prej 19.06.10 12:11

Mendoj se eshte tjeter gje koncepti qe kemi me UFO-t, tjeter gje iluzioni qe disa njerez kane per to dhe tjeter gje ajo qe ne dime zyrtarisht per to.

Deri me sot personalisht nuk kam pare asnje forme zyrtare te pranimit te tyre.
Gjithcka ka ngelur ne formen e emisioneve televizive, te cilat te suportuara nga qeveri te ndryshme, me qellime te ndryshme (perfitime ekonomike nga shitja e provrameve, audience televizive, etj ) kane arritur te bindin nje pjese te njerezimit se UFO-t ekzistojne.

Ne kete bote i jemi falur shkences dhe evoluimit te saj.Ndaj perderisa zyrtarish nuk kemi fakte shkencore konkrete mbi UFO-t, te mos aludojme kot.

Per mua JO, kategorikisht nuk ekzistojne.
avatar
arnelal

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Gjigji prej 19.06.10 14:24

Ufot (alienet) mendoj se jan sekret ushtarak qe fuqit e mėdha i perdorin per qellime te caktuara, per kėte mendim me bėjn te besoi me shum si rastet : nje dokumentari shume kohė me par ku jepte tė dhena dhe fotografi pėr nje vėnd te caktuar dhe te rrethuar ku jetonin njerez tė defrormuar te ngjajshem me ufot (alienet ).

Pastaj kemi laboratore bio-kimike te ndryshem (klonomi) etj, avansimet ne shkenca fizik-elektronik etj..........

Simbas mendimit tim kur i veshtrojm me kujdes fotot e ufove-alienve me qesin ne dyshime qe keta trupa kanė prejardhėjenė nga laboratoret e ndryshem sekret.

Gjithashtu ne nuk shohim menjehere zbulimet e reja e tė ndryshme apo i shohim pėsdhjet vjet me vone.

Gjigji

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Haki Beqiri prej 30.06.10 8:16

Mendoje qe jane.
P.sh. Piramida ku mendohej qe ka blloqe me milona qe njeriu nuk muj as ta paramendoj se si ajo eshte ndertu,keto jan beri si pas mendimit tima nga Alienet.

Haki Beqiri

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

alienet

Mesazh  cObRa prej 30.06.10 13:15

s'mendoj se kan nje pamje per ti lavduar....por i mendoj te medhenj,te fuqishem ashtu sa qe te ndertojn ato qe ne i shohim e nuk e dijm se si jan ndertuar kush mund ti ket ndertuar,kur me par ska patur as mjete per ti ndertuar...te aft per gjithqka.....te zgjuar sa s'ka...e keshtu me radh..........thjesht mendimi im
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

bukur

Mesazh  cObRa prej 30.06.10 13:19

luli shkruajti:Vet ekzistenca jone eshte deshmi se edhe te tjere ekzistojne.
shum bukur e the kete me pelqen mendimi yt
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  cObRa prej 30.06.10 13:21

[quote="i panjohuri"]
imaginanti shkruajti:

Shkenca nuk ka nevoj me i njoft UFO-t , e njohin UFO-t shkencen shume mire
jam e mendimit me ty...derisa shkenca i njeh alienet..alienet e studiojn ate....


Edituar pėr herė tė fundit nga cObRa nė 30.06.10 13:44, edituar 1 herė gjithsej
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  arial4356 prej 30.06.10 13:42

Besoj se ketu jeni keqkuptuar pyetja nuk eshte cfare jane jashtetokesoret por UFO-t (Unknown Flying Objects) Mjete Fluturuese te Panjohura.

Une personalisht mendoj se jane arme sekrete ushtarake te zhvilluara fillimisht nga gjermanet para luftes se dyte boterore qe funksionojne me energji alternative.

Ne veren e vitit 1922 ishte ndertuar makina e pare fluturuese ne forme pjate (makina fluturuese per ne anen tjeter) energjia e se ciles bazohej mbi implozionin .

Ajo kishte mespermes saj nje disk me diameter tete metra, nje disk te dyte me diameter 6 metra e gjysem siper, dhe poshte nje disk te trete me diameter shtate metra.

Keta tre disqe kishin nje vrime ne mes me nje gjatesi nje meter e tetedhjete, mespermes se ciles ishte montuar kabina, e cila ishte e larte 2 metra e dyzete.

Ne fund, trupi qendror kishte forme koni, dhe aty ishte varur nje lavjerres qe sherbente per stabilizim.

Ne gjendjen e aktivizuar, maja dhe fundi i diskut rrotulloheshin ne drejtime te kunderta per te ndertuar nje fushe magnetike rrotulluese (ne menyre qe te shuhej efekti i gravitetit).

Ne parim "makina fluturuese per ne anen tjeter" duhet te krijonte rreth vetes nje fushe ekstremisht te fuqishme qe shtrihej disi ne rrethinat e saj cka do ta bente keshtu hapesiren te mbyllur duke e perfshire makinen ne nje mikrokozmos absolutisht te pavarur nga hapesira e kesaj toke.

Ne fuqine maksimale, kjo fushe do te ishte e pavarur nga te gjitha forcat universale rrethuese - si graviteti, elektromagnetizmi, rrezatimi dhe te cdo lloji tjeter - dhe prandaj mund te manovronte me dashje brenda fushes gravitacionale apo cdo fushe tjeter, pa qene nevoja qe forcat e nxitjes te jene efektive apo te dukshme.
avatar
arial4356

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  bekimi zulfiji prej 06.07.10 15:29

Ufot nuk ekzistojne keto jane prodhim i Amerikes qe i qesin vetem per ta mashturar popullin, krejt jane rrena, te kishin ekzistu ufot moti ishin shoqeru me njerzit ose kishim luftu me ufo por ma merr mendja qe nuk ekzstojne hiq, pershendetje.

bekimi zulfiji

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  melisa-hana prej 28.08.10 20:51

Ufo-t ekzistojne por asnje shkenctare nuk e di se cfare eshte ajo send, nuk njihet, vetem dihet se ekziston po me sy kur nuk eshte pare, ajo del vetem kur ndrite hena mire atehere paraqitet por nuk dihet se cfare eshte'' ...
avatar
melisa-hana

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  besimtari ch prej 02.09.10 13:43

Po sikur te kishin egzistuar ufot ku jane te stacionuar.
Shkenctaret kane arritur ti shohin planetet e ndryshme qe jane miliarda kilometra e nuk jane ne gjendje ti shohin ufot te cilet i afrohen tokes.
Ufot jane montazh, nuk egzistojne.
avatar
besimtari ch

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  politologu prej 02.09.10 17:04

Pajtohem me kolegun arial4356......nuk eKzistojn alienet.
avatar
politologu

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  muj sejdiu prej 08.09.10 18:29

Mendoj se te gjitha jan trillimet e sherbimeve sekrete amerikane.
avatar
muj sejdiu

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  besimtari ch prej 08.09.10 19:00

Ashtu mendoj edhe un pajtohem me mendimin tend.
avatar
besimtari ch

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Rigerto prej 08.09.10 19:01

Une mendoj se jane krijesat qe na krijuan neve....shkakun nuk e di...por keshtu mendoj une..
avatar
Rigerto

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  besimtari ch prej 08.09.10 19:03

Neve na krijoi vetem Zoti e jo alienet.
avatar
besimtari ch

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cka mendoni qe jane UFO-t?

Mesazh  bilonja prej 16.09.10 19:41

Mendoj qe jane anije anti-gravitacionale te ngjajshme sikur "Vimanas".

bilonja

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  patrolla prej 16.09.10 23:07

Jon shkruajti:Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Alienet jane bota e xhinve.
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  blood prej 25.09.10 15:08

Jane gjithe ato deshmi,nga vende te ndryshme qe flasin per ekzistencen e UFO-ve, dhe une, edhe pse si kame pare asnjehere, besoj qe ekzistojne.
Por jam i mendimit se jane mjete ushtarake te bazave sekrete, te krijuara nga vete njeriu, mendoj nga nje grup i vogel njerezish, ndersa per grupin tjeter, pra per ne ata mbeten objekte te paidentifikuar.
Ndersa jame shume skeptik nese ekzistojne alienet ose jo.Ne fakt, nuk e besoj!
avatar
blood

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  BLEDI BARXHA prej 14.10.10 22:52

Nga eksperienca ime personale sjell dy raste deshmie per tu diskutuar.

Ne vitim 2007, me ndodh te shoh nje objekt te dyshuar qe nuk mund ta identefikoj me objekte fluturues te kohes, ne horizont me nja dy miqt e mi shoh nje objekt qe te jepte pamjen e diellit, qe fluturonte ne horizont me nje shpejtesi konstante gje qe me la pa mend.

Ne rastin tjeter, rreth vtit 77-78 ne vogelin time shoh naten nje objekt fluturues pak a shume me te njejtat statistika.

Keto dy eksperienca me bejne te dyshoj per pranine e qenieve te tjera inteligjente ne planetin tone.

Por koha ka per te nxjer ne pah se keto objekte jan vertet vizitor te huaj dhe eshte mbajtur sekret per nje apo tjetren arsye, apo jane objekte te avancuara tokesore te mbajtura sekret per qellime te ndryshme, megjithate kjo teme ka shume diskutime dhe nuk mund te jete thjesht fantazia e njerzve.

BLEDI BARXHA

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  white_electricity prej 16.10.10 9:11

Projektim, Mitologji Moderne apo Inteligjence e lart kozmike me dimenzione Tokesore?

Levizjet elektromagnetike te shumta mund te krijojne imazhe, tinguj, zera apo cfaredoqofte tek njeriu.Ndersa fakti qe malet jane te bolshme me bote bimore tregon per levizjet e ndryshme elektromagnetike te cilat shpeshhere dine te ''zgjojne imagjinaten'' tek njerezit.

Zakonisht jan malet aty ku gjenden shpirterat (madje mund te shihen,degjohen!) dhe kemi shume male qe njihen ne meksike me peremrin ''X Mali Del Diablo'' dhe ''X Mali Del Dios''.Madje disa vende ne balkan njihen si vende ku njerezit qe shkojne mbarojne ne psikiatri, vetvrasje etj.

Mendimi im eshte jane vortekset.

Vortekset jane Chakrat e planetit Toke.Ato lidhen ngushte me organizmin astral te Tokes.Zakonisht ne ato vende ka lule dhe peme shume te bukura,gjalleri,shtaze, etj.
ja faktoret qe ndikojne ne paraqitjen e vorteksit:Drita,Uji,Magnetizmat e Malit dhe Erra.Elementet e Jetes.Nese dikush shkon ne vendin ku gjendet Vishudda chakra ne europe do te shfaqen vizione (nje nder vizionet e njohura eshte rrota e shkateruar nga luftat e shumta ne europe).Eshte thjesht komunikim direkt elektromagnetik me Token.Ndoshta projekti Blue Beam ka kopjuar kete komunikim te lashte te Tokes me njeriun.

Eshte sistemi i shenjte te cilit duhet ti nenshtrohemi.Ka po te njejtin ndertim sikurse sistemi i chakrave tek njeriu: Ka dy pole te kunderta polin verior magnetik dhe polin jugor magnetik te cilet veprojne me dy lloje te magnetizmave:pozitiv dhe negativ.Ata lidhin te gjtha chakrat e Tokes me polt magnetike te te Saj.

Krahas kesaj kemi vortekse pozitve dhe negative.

Ato negativet terhjekin cdo magnetizem rreth tyre...Andaj jane vende te vdekura,ku ndodhin fatkeqesi,ku ndalon se punuari teknologjia(Trekendeshi Bermudeve) nga valet elektromagnetike.
Ato pozitive te japin ideja,japin jete rreth tyre dhe gjalleri,lumturi,profeci apo dituri nepermjet sistemit me te persosur te arsimit ne Toke.

Njerezit e lashte kane patur te shenjte keto vende.

Dhe eshte bota bimore e Indise ajo qe jep shenja per magnetizma pozitiv ne tere Indine,qe ben Indine vizion ne syte e cdo hulmtuesit.Andaj ne Indi percjellja e diturise magentike (nepermjet dores,apo prekjes) nuk eshte edhe aq habitese.Eshte metoda qe ka mesuar deri tani Gaia njerezimit dhe paralelisht jane dy polet magnetike te Tokes qe mbajne ne jete gjithe kete bote te gjalle.

Ne jemi qelizat,dhe duhet te funksionojme paralelisht me sistemet e organizmit tone (Tokes).Andaj ne, njerezit si qenie astrale mund te gritemi ne sex kozmik!

Teoria e alieneve me duket me shume si cynim i idealizuar i egos femijerore, qe me thelle mendoj te kete nje baze krejt ndryshe nga e verteta ne publik dhe synimi diku tjeter, mbase per te fshehur te verteten e thjeshte para syve qe nuk duan te shohin.

Se paku nuk mund te gjykoj brenda disa sekondave,nje skene te larget,qe mund te jete me origjine materiale ose mund te jete e projektuar nga kombinimi i magnetizmave te malit,ujit,erres dhe drites.

E dime se si ndikimi direkt i drites ne sy (si element i jetes) aktivizon boten ''levizjet ujore te ajrit (prana)"

Mbase do kisha pranuar alienet te ishin emertuar me qenie spirituale pa materie dhe te kishin nje drejtim tjeter (jo modifikimin gjenetik tek njeriu). (modifikimin gjenetik e ka bere vete njeriu pa vetedije me ane te luleve psikotropike ne kerkim te ushqimit me te shendetshem).Apo popull i dimenzioneve me te larta.

Mali Everest,Mali Kailas,Moske,Piramida Madheshtore,etj jane gjithe keto nje nder chakrat me te medha te Tokes.Qe nese hulumtoni me kujdes ngjarjet e ufo-ve do te vereni qe ne te gjitha vendet duhet te kete vortekse qe projektojne...dhe 4 elementet e jetes te gershetuara...
ja edhe harta per 12 chakrat kryesore ne bote:ku do te vereni pse Anglia dhe Glastonburry jane vend i fenomeneve te Ufo-ve,pse piramidat jane nderuar ne pozicione te caktuara.

P.S.

Studjoni deri ne ''fund'' ligjet e Tokes, pastaj me hapa te sigurte ngjituni ne astrale duke ditur kush cka projekton.Se pastaj nuk dallon dot mjetin e projektimit me vete efektin e projektimit duke larguar shkakun dhe lidhjen e tij me eksperiencen.
avatar
white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  KhalidVL prej 09.11.10 4:20

Idete per ndertimin e disqeve fluturuese i ka hedhur Nikola Tesla!Eshte ndoshta shkencetari me i madh i Botes por shume pak i njohur!

Ai ka deklaruar:Makina ime nuk do te kete krahe, nuk do te perdor karburant por vetem energji nga eteri! Do te jete ne gjendje te fluturoje, te qendroje pezull ne ajer dhe te riniset me shpejtesi pavaresisht kushteve te motit!me ane te forcave magnetike ai krijonte energji produktive!

Nje shpikje e tij eshte shkaterruar qellimisht dhe per kete nuk eshte dhe shume i njohur.

Ai u morr nga qeveria amerikane prej Austro -Hungarise dhe u bashkua me shpikesin amerikan Edison!Tesla shpiku motorrin me energji alternative, magnetike e cila energjine e eterit e shnderronte ne produktive e cila do te ishte nje revolucion (eshte shume pak ta quash keshtu) ne automobilat!Por ne akoma vazhdojme te perdorim nafte dhe benzine per to!

Ne Gjermanine naziste nga fundi i luftes u perdoren keto disqe edhe per sulme ushtarake!Por kapitullimi ishte i shpejte!Amerikanet dhe Ruset u kujdesen qe asgje te mos i behej e ditur publikut!

Shkencetaret gjermane u moren ne Amerike dhe Rusi per te punuar ne laboratoret e ketyre qeverive!Anje fakt i besueshem para ketyre 70 vjeteve nuk eshte paraqitur per UFO-t!

Jane disa teori per vizatime ne shpella, por thjesht fjale pa prova!Disa avione spiun amerikan kane forme disku!Ajo ishte thjesht nje loje e fuqive te medha qe bene me njerezit!

Imagjinoni sa te habitur dhe te ekzaltuar jane njerezit qe kane pare UFO!

Patjeter qe kane pare avione, anije kozmike e dine qe njeriu 'ka shkelur ne hene' etj!

Cfare mund te thuhej nese nje njeri 1000 vjet me pare do te kishte pare dicka te tille?Apo dhe alienet keto 70 vitet e fundit e zhvilluan teknologjine per te na vizituar?!

Hendeku midis asaj qe ndodh ne te vertete dhe asaj qe thuhet se ndodh eshte aq i madh saqe edhe nese do te zbulohej njerezit nuk do te mund ta kaperdinin!

Nuk do ta besonin te verteten edhe nese do ta kishin para syve! KLM te gjithe

KhalidVL

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cfare mendoni se jane UFO-t?

Mesazh  yasmin prej 13.11.10 13:12

Mendoj qe UFO-t jane thjesht mistere te kesaj bote si shume mistere te tjera...
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  DurresLIYI prej 22.11.10 20:24

ufot sipas mendimit tim jane qenie me 1 zgjuarsi 100- fish me te madhe se qeniet njerezore dhe mbase kane boten e tyre me te sofistikuar se e jona sigurisht
avatar
DurresLIYI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  yasmin prej 22.11.10 21:51

................


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 12.04.12 12:26, edituar 1 herė gjithsej
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e verteta rreth ufove

Mesazh  w0nd3r prej 11.03.11 7:16

https://www.youtube.com/watch?v=FTlb9TFen9A

w0nd3r

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.06.11 3:00

askush se di se cfare jane por ne japim mendimet tona ,une per vete kam dy ide : 1- ufot pra obkejtet fluturuese te panjohura ne forme disku jane jashtokesore  qe vine nga sisteme te tjera planetare por keta besoj se jane shume te pakte ne numer ne krahasim me ato qe shohim ne.

Pas aksidentin te roswell ne nevada ushtria amerikane qe punon cdo dite ne zonen 51 patjeter do kete kopjuar teknologjine e diskut fluturues qe gjeti ne nevada dhe do kete bere   shpikjet dhe prodhimin e mjeteve fluturuese shume te sofistikuara pra kopje te ufove qe i perdor per interesa personale dhe i mban te fshehta nga njerezit.

Kur dikush shikon nje disk thote eshte ufo ,por brenda atij objekti mund te jete nje pilot amerikan qe po kryen misjonin e tij te fshehte . 2- mund te jene banore te nentokes ,sic e dime nentoka jone ka banore dhe nje civilizim ,me te perparuar se ky i joni dhe kane teknika te sofistikuara qe ne nuk i dime deri tani.

Banoret e nentokes besoj se jane njerez por qe per arsye te shkaterimeve dhe fatkeqesive te botes ,gjeten nje rugezgjidhje ku ndjehen te mbrojtur dhe jetojne atje ,ata perdorin ne vend te djellit energjine e lengshme .dhe disqet qe shohim ne ndoshta jane nga nentoka ,banoret e nentokes per arsyet e tyre dalin nganjehere dhe na vizitojne duke bere edhe nje ekspertize te siperfaqes te tokes
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  atomi prej 04.06.11 6:21

SHUMICA NE KETE FORUM NUK ARRIJNE TA DALLOJNE DOT NOCIONIN UFO DHE JASHTETOKESORE!
EDHE TI PATROLLA MOS U BE NAIV KUR THUA SE E KANE EMRIN JASHTETOKESORE! CUDITEM ME JU!
LEXONI NEPER LIBRA A INTERNET E PASTAJ EJANI E FLISNI NE RREGULL?
avatar
atomi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė mendoni qė janė Ufo-t?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi