Aforizma rreth Astrologjisė

Shko poshtė

citime rreth astrologjise

Mesazh  Admin prej 28.04.09 0:34

Citime rreth Astrologjise

- Njė mjek pa astrologji ėshtė si njeriu pa njėrin sy.
Hiparku
-Kush ka nevojė pėr astrologjinė? Njerėzit e zgjuar ecin para me biskotat e fatit.
Eduard Abei

-Astrologjia: bėjmė ne hulabalu mes yjeve apo ata bėjnė hulabalu kėtu poshtė?
Mezon Kulei

-Njė njeri i zgjuar do t'i mbizotėrojė yjet e tij dhe do tė ketė njė ndikim mė tė madh mbi pėrmbajtjen e tij sesa tė gjitha yjėsitė dhe planetet e kupės sė qiellit.
Xheremi Teilor

-Unė nuk besoj nė astrologji. Jam Shigjetari dhe ne jemi mosbesues.
Artur C. Klark

-Astrologjia ėshtė thjesht njė gisht i drejtuar realitetit.
Stiven Fores

Njė fėmijė lindet nė atė ditė dhe atė orė kur rrezet qiellore janė nė harmoni matematike me karmėn e tij individuale.
Sri Juktesuar

-Astrologjia ėshtė njė ndėr pėrpjekjet e para tė bėra nga njeriu pėr tė gjetur rregullin e fshehur mbas ose mes kaosit tė turbull dhe tė dukshėm qė ekziston nė botė.
Karen Hamaker-Xondag

-S'duhet tė kemi turp tė flirtojmė me zodiakun. Zodiaku ia vlen per te flirtuar.
D.H Laurence

-Kupola yjore e qiellit ėshtė nė tė vėrtetė libri i hapur i projektimit kozmik.
Karl Jung

-S'ka varkė mė tė mirė se njė horoskop pėr tė ndihmuar njė njeri tė kalojė detin e jetės.
Varaha Mihira

-Fati ynė nuk pėrmbahet nė yjet por nė veten tonė, ne jemi vartės.
Uilliam Shekspir

-Supersticioni ėshtė pėr fenė si astrologjia pėr astronominė: vajza e ēmendur e njė nėne tė urtė.
Volteri

-Endrat dhe parashikimet e astrologjisė, duhet tė shėrbejnė por pėr bisedė dimri rreth zjarrit.
Frensis Bekon

-Kushdo mund tė bėhet njė milioner, por qė tė bėhesh njė bilioner tė duhet njė astrolog.
Xhon Pierpont Morgan

-Astronomia pėr egoistėt bėhet astrologji.
Ralf Ualdo Emerson

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Aforizma rreth Astrologjisė

Mesazh  Neo prej 13.08.09 12:34

Aforizma rreth Astrologjisė

"Astrologjia ėshtė njė shkencė nė vetvete, ndriēuese. Kam mėsuar shumė prej saj dhe unė i kam shumė borxh asaj. Njohuria gjeofizike nxjerrė nė pah fuqinė e yjet dhe planeteve nė fatin tokėsor. Nga ana tjetėr, astrologjia e pėrforcon kėtė. "
Albert Einstein

Asnjė mjek nuk ėshtė profesionist nėse ai nuk njeh bazėn e astrologjisė
Hipokrati, babai i mjekėsisė.

Kush ka nevojė pėr astrologjinė? Njerėzit e zgjuar ecin para me biskotat e fatit.
Eduard Abei

Astrologjia: bėjmė ne hulabalu mes yjeve apo ata bėjnė hulabalu kėtu poshtė?
Mezon Kulei

Njė njeri i zgjuar do t'i mbizotėrojė yjet e tij dhe do tė ketė njė ndikim mė tė madh mbi pėrmbajtjen e tij sesa tė gjitha yjėsitė dhe planetet e kupės sė qiellit.
Xheremi Teilor

Unė nuk besoj nė astrologji. Jam Shigjetari dhe ne jemi mosbesues.
Artur C. Klark

Astrologjia ėshtė thjesht njė gisht i drejtuar realitetit.
Stiven Fores

Njė fėmijė lindet nė atė ditė dhe atė orė kur rrezet qiellore janė nė harmoni matematike me karmėn e tij individuale.
Sri Juktesuar

Astrologjia ėshtė njė ndėr pėrpjekjet e para tė bėra nga njeriu pėr tė gjetur rregullin e fshehur mbas ose mes kaosit tė turbull dhe tė dukshėm qė ekziston nė botė.
Karen Hamaker-Xondag

S'duhet tė kemi turp tė flirtojmė me zodiakun. Zodiaku ia vlen per te flirtuar.
D.H Laurence

Kupola yjore e qiellit ėshtė nė tė vėrtetė libri i hapur i projektimit kozmik.
Karl Jung

S'ka varkė mė tė mirė se njė horoskop pėr tė ndihmuar njė njeri tė kalojė detin e jetės.
Varaha Mihira

Fati ynė nuk pėrmbahet nė yjet por nė veten tonė, ne jemi vartės.
Uilliam Shekspir

Supersticioni ėshtė pėr fenė si astrologjia pėr astronominė: vajza e ēmendur e njė nėne tė urtė.
Volteri

Endrat dhe parashikimet e astrologjisė, duhet tė shėrbejnė por pėr bisedė dimri rreth zjarrit.
Frensis Bekon

Kushdo mund tė bėhet njė milioner, por qė tė bėhesh njė miliarder tė duhet njė astrolog.
Xhon Pierpont Morgan (miliarderi i pare)

Astronomia pėr egoistėt bėhet astrologji.
Ralf Ualdo Emerson
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi