Numri 444

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Numri 444

Mesazh  itsme prej 11.08.09 10:54

Shpesh herė mė ka ndodhur ta shoh numrin 444 dhe mė ka mbet marak se a ka ndonje farė domethėnje.
Nqofse dikush di dicka rreth kėtij numer ju kisha lutur qė t'me tregoni dicka mė gjėrsisht.
Faleminderit.
avatar
itsme

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  legend22 prej 01.12.09 21:14

Te gjithe e dijm se me 666 eshte dita e djallit pra me 06.06.2006 ka lindur djalli... e nr 444 esht simbol i ringjalljes se motres se djallit , e cila ishte e perzene nga oborri i hyjut dhe e dergoi ne ferr , ku ajo u be bushtra e ferrit.
Sipas legjendes thuhet se ajo zgjohet cdo 100 vjet qe ta pergadit ritualin e ardhjes se djallit qe ndodh cdo 1000 vjet ...
avatar
legend22

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  Black Angel prej 07.09.10 22:04

hahaha ku e lexove kete qe ke shkruar ketu
avatar
Black Angel

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  Equinox prej 24.10.11 21:28

Shifra 444


Simbolizon gruan e parė Hyjnore.
444 ėshtė numri i Lilithit, femrės demonike sipas legjendės asiriane.
Sipas kabalah Lilith ėshtė gruja e parė e Adamit, para Evės.
avatar
Equinox

238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  Nikolaos prej 24.10.11 21:36

legend22 shkruajti:Te gjithe e dijm se me 666 eshte dita e djallit pra me 06.06.2006 ka lindur djalli... e nr 444 esht simbol i ringjalljes se motres se djallit , e cila ishte e perzene nga oborri i hyjut dhe e dergoi ne ferr , ku ajo u be bushtra e ferrit.
Sipas legjendes thuhet se ajo zgjohet cdo 100 vjet qe ta pergadit ritualin e ardhjes se djallit qe ndodh cdo 1000 vjet ...
Duke qene se kalendari ka pasur ndryshime here pas here, asnje date nuk mund te kete domethenie te veēantė nese ato nuk llogariten me grade zodiakale. Data 6 mbahet si dita e djallit ngaqe ne disa gjuhe fillon me shkronjen S (six, sei) dhe me kete shkronje fillon dhe djalli = Satanai, por data nuk perputhet meqenese kalendari ka ndryshuar nga ai julian ne ate gregorian.

Lilith = Hena e zeze (ne astrologji).
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

544


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  maqomaqo3 prej 24.10.11 23:25

Pse eshte umri 666 i djallit ? pse nuk eshte ndonje numer tjeter po pikerisht ky ? kush e di le te na e tregoje . po shoh qe tere numrat po i nxirni me domethenie . degjova se edhe numri 2 apo 3 ne mosgaboj quhet numer i zotit . kush e di domethenien e numrit 2-3 ta tregoje . numrat me kryesore jane 7,12. me sa dime te gjithe mitet dhe legjendat e lashtesise para krishtit paraqisnin 12 perendi . krishti kishte 12 apostuj . numri 7 perseri eshte numer i zotit ,7 krye engjej ,7 universe ,7 dimensjone ,7 shqisa etj
avatar
maqomaqo3

204


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  Nikolaos prej 24.10.11 23:39

maqomaqo3 shkruajti:Pse eshte umri 666 i djallit ? pse nuk eshte ndonje numer tjeter po pikerisht ky ? kush e di le te na e tregoje . po shoh qe tere numrat po i nxirni me domethenie . degjova se edhe numri 2 apo 3 ne mosgaboj quhet numer i zotit . kush e di domethenien e numrit 2-3 ta tregoje . numrat me kryesore jane 7,12. me sa dime te gjithe mitet dhe legjendat e lashtesise para krishtit paraqisnin 12 perendi . krishti kishte 12 apostuj . numri 7 perseri eshte numer i zotit ,7 krye engjej ,7 universe ,7 dimensjone ,7 shqisa etj

Maqo per mendimin tim numri 12 eshte me i rendesishmi: 12 muaj, 12 shenja zodiakale, 12 ciklet henore, 12 apostujt e Jezu krishtit, 12 oret e dites, 12 oret e nates, 12 heroizmat e heronjve te mitologjise, 12 flijimet, 12 perendite e Olimpit etj.

Numri 6 lidhet me djallin ngaqe djalli ndryshe quhet Satanai, dhe fillon me germen S ashtu si gjashta ne anglisht dhe frengjisht Six dhe italisht sei. Por kur behen tre ose me shume gjashta bashke, p.sh data 06.06.1666 atehere thote qe dominon djalli (satanai).

Numri 2 lidhet me zotin ngaqe edhe zoti fillon me D ne disa gjuhe Dio (ne italisht), Dieu ne frengjisht. Kjo eshte domethenia.

Edhe 7 eshte me rendesi me faktet qe permende ti bashke me 7 ditet e javes dhe 7 notat muzikore.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

544


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  maqomaqo3 prej 25.10.11 3:28

nuk mendoj se eshte vetem ngaqe fillon me S apo me D ,ska lidhje fare ajo mendoj . sa fjale fillojne ashtu i bie qe te lidhen me dicka patjeter . ka ndonje histor ky numer patjeter ,ndersa 2 sqenka asgje
avatar
maqomaqo3

204


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  gilberto prej 25.10.11 11:20

666 eshte thjesht numerologji ,,,, dhe sesht as nr djallit e as nr i jezuhit ,,,ato cka thuhen per kte nr jan thjesht perralla,,, sekreti qendron tek llogaritja e ktij nr ,,,qe na tregon me perafersin me te madhe ,,, kronologjin e ndrimit te polit magnetik te tokes ,,,eshte me sakt nji kod i procesit precesjonal ,,,, tashi po mkujtoet ai vargu i librave fetar,,,, mer nr e bishes ,,,beje llogari ,, kush ka mend do e kuptoj ,,,ktu ndodhet urtija ,,,hahhah ,,,sa bukur qe tallen me ne ,,,, nuk du te zgjatem sh ,,,por kush ka dije mbi sistemin precesjonal ,,, mbi ndrimin e polit magnetik dhe ndryshimin e epokave ,,,le te bej llogari kte nr dhe ta zbuloj vet ,,,flm
avatar
gilberto

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 444

Mesazh  Sandra_sandrita prej 26.12.13 3:53

sa qudi edhe mua spesh her me ka ndoshur ta shoh nr 444 por gjithmon kam menduar se sesht asgje.me ka ndal ngado ne targa te makinav ne nr te telefonave ne rruge,gjdo kund,me perpara menova se eshte ndonje qudi qe mund tju ndodh qdo kujt,444 nuk nderlidhet me asgje sipas mendjes sime.ne kemi 12 or 8 planete 7 dit jave 12 muaj 24 or dita nat.nuk e kuptoj qhyn ne pun katra ktu.
444
avatar
Sandra_sandrita

.


9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi