Telekineza ose Psikokineza

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Trigon prej 22.06.09 12:42

E di qe eshte levizje e gjerave permes trurit por ju kisha lut qe te postoni dicka me gjeresisht se si realizohet, cilat jane menyrat per tu bere telekinezist, a mund ta posedoi gjithkush kete force apo eshte lidhje me demonet etj, ju kisha lut edhe nje here te postoni dicka me shume rreth kesaj teme.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Big Bang prej 23.06.09 10:28

Telekineza ose Psikokineza

Psikokineza ėshtė energji psikotronike nga e cila provokohen ndryshime fizike nė qeniet e gjalla ose nė botėn e jashtme, pa kurrfarė kontakti fizik. Kėtė term i pari e pėrdori prof. D. Rajni.

Sikurse paraqitjet e tjera tė energjisė psikotronike, ashtu edhe PK vėshtirė pėrkufizohet nė kornizat e ligjeve tė fizikės sė sotme, edhe pse fizika intenzivisht mundohet tė zgjedhė problemin e bartjes sė energjisė nė largėsi, pa ndihmėn e telave, pra, pa kontakt fizik.

Kėrkimet shkencore tė kėtij fenomeni filluan kah fundi i shekullit tė kaluar, kur nė seancat spirituale ėshtė vėrejtur se mendimet nė gjendje transi kanė aftėsi tė ndikojnė nė lėvizjen e objekteve, pa pėrdorur energjinė e muskujve, prandaj shumė shkencėtarė filluan eksperimetimet laboratorike me medium.

Ndėr tė parėt ėshtė fizikani anglez V. Kruks, i cili zhvilloi eksperimente me njė amerikan, qė bėnte gjėra habitėse. Pėr tė Kruksi shkruante: "Gota me ujė ngritej nga tavolina dhe lėvizte nė ajėr para pjesėmarrėsve; njė karrigė nga qoshku lėvizte ngadal nė drejtim tė mesit tė dhomės etj., dhe tė gjitha kėto ndodhėn nė dritė tė plotė dhe unė ia mbaja mediumit duart dhe kėmbėt".

Prof. A. Vencel, nė librin e tij "Filozofia dhe liria", paraqet kėtė tezė: "shpirti dhe materia nuk janė parimisht tė ndara njėra nga tjetra. Materia ka shtresė tė vogėl tė shpirtit dhe lirisė, pėr atė edhe dallimi nė mes tė shpirtėrores dhe materiales ėshtė vetėm relativ".

Edhe dr. Rajni gjatė eksperimetimeve tė veta, ka vėrtetuar se ekziston ndikimi i shpirtit nė materie dhe erdhi nė pėrfundim: "shpirti si sistem jofizik, kur vepron rrugės jofizike nė ndonjė objekt fizik, prodhon efekte fizike".

Fizikanėt gjithnjė dyshonin nė kėto gjėra, duke pėrmendur ndikimet e mundėshme tė rrymimit tė ajėrit (edhe pse kėto ishin tė mbyllura nė enė tė qelqta), pastaj, tė ndikimit tė nxehtėsisė, tė elektricitetit e kėshtu me radhė.

Tė gjitha kėto dyshime i largoi nė fund tė viteve 60 dr. H. Shmit, kėrkues shkencor nė laboratorin pėr plazmėn fizike nga Boingu (SHBA). Shmiti u nis nga supozimet se PK nuk ndikon vetėm nė objektet e dukshme fizike, por edhe nė nivelin mikrofizik.

Ai pėr kėtė konstruktoi edhe njė aparat, ku shfrytėzoi zbėrthimin e atomit radioaktiv "stroncium 90", dhe mundėsonte rastėsi totale dhe absolute.

Aparati i Shmitit ka rėndėsi tė posaēme pėr saktėsin e psikotronikės. Edhe nė qoftė se nuk ėshtė aty eksperimentuesi gjatė eksperimentit, subjekti nuk mund tė mashtroj, pasi qė rezultatet regjistrohen nė mėnyrė elektromagnetike dhe ėshtė e pamundur qė t'i korigjojmė.

Eksperimentuesi nuk ka nevojė tė luaj rolin e policit, ndėrsa subjektet janė tė liruara nga ndjeshmėritė e pakėndshme, duke i trajtuar si mashtrues potencial.

Kėrkuesit gjithnjė po zbulojnė mėnyra dhe aparate tė reja pėr matjen e forcės psikotronike. Kėshtu, H. Benson nė laboratorin profizik nė Daunton, konstruktoi aparatin, tek i cili personat psikokinetik ndikojnė nė rrezet e dritės dhe provokojnė lakueshmėrinė. Targu dha Pato (mė 1977), nė Institutin Kėrkues tė Stenfordit, konstruktuan aparatin me tė cilin matet ndikimi pėrmes rrezeve laserike, etj.

Aftėsi tė mėdha psikokinetike demostroi N. Kulagina nga Moska. Ajo koncentrohej nė njė objekt mbi tavolinė, p.sh. laps dhe, pas njė kohe, lapsi fillonte tė lėvizte. Tė gjitha demonstrimet e saj janė regjistruar me kamera dhe ėshtė konstatuar se Kulaginėn, gjatė kėtyre demonstrimeve e lodhė shumė koncentrimi, ia dobėson shumė organizmin, ndėrsa pulsi i rritet nė 240 rrahje nė minutė.

L. Huanunin, 46 vjeēar nga Kina, i quajturi njeriu-bateri, ka aftėsi qė me anė tė energjisė ta fėrgojė peshkun nė shuplakė tė dorės dhe dora e tij ta pėrballoj atė ngrohtėsi normalisht. Ekspertet qė kanė studiuar kėtė veti jo tė natyrshme, vėrtetojnė se teli i bakrit nė duart e Huanunit pas njė kohe skuqet. Gjithashtu, ai mund tė pėrballojė tensionin deri nė 600 voltė, duke mos luajtur qerpikun.

M. Tehada, nga Kasersi i Spanjės Jugore, qė nga mosha 4 vjeēare shprehte aftėsi psikotronike. Kjo jo vetėm qė i deformonte metalet, ashtu si ia kėrkonin ekspertet shkencorė, por kishte mundėsi qė metalin e deformuar ta kėthente pėrsėri nė gjendje fillestare.

Qė nga viti 1987, njė grup specialistėsh (9 shkencėtarė dhe njė motėr medicinale), rregullisht merren me rastin e kėsaj vajze, dhe tė gjitha kėrkimet konstatojnė se Tehada ėshtė njė vajzė nė gjendje plotėsisht normale sikurse tė gjitha vajzat tjera, moshatare tė saj.

T. Serios, ėshtė njėr ndėr mediumet mė me famė. Emri i tij u bė i njohur nė tė gjithė botėn mė 1963, kur njė gazet e njohur shkroi pėr herė tė parė pėr tė: "T. Serios, qytetar i Ēikagos, ka aftėsi qė nė filmin poloraid tė paraqesė fotografinė, tė cilėn ai e mendon". Qė nga ai publikim shumė shkencėtarė u drejtuan nga ai.

Njė ndėr ta ėshtė edhe prof. J. Ejsenban, i cili eksperimentoi afėr 3 vjet, dhe gjithnjė, gjatė seancave, thėrriste si dėshmitarė fizikanė, psikologė, kimistė etj. Serios, para seancave pinte sasi bukur tė madhe alkooli, pastaj fillonte koncentrimin dhe, kur konstatonte se erdhi koha, shikonte drejt nė kamerė, pastaj lėshonte njė zė tė fortė dhe me dorėn e djathtė jepte shenjė pėr inēizim. Nė fotografitė paraqiteshin motive tė ndryshme, si automobila, shtėpi etj., tė cilat i paramendonte Serios.

Dr. Xh. Ajaks, nga Universiteti i Antonisė (Angli), eksperimetoi me mbi 500 mediume dhe zbuloi se ēdo i dhjeti ka aftėsi psikokinetike. Ai gjithashtu vėrtetoi se suksesi i PK varet edhe nga tre elementė: nga besimi, nga relaksimi si dhe nga gjendja emocionale e mediumit.

Njė grup shkencėtarėsh nga Amerika dhe Danimarka kanė ndėrtuar njė model tė hapėsirės tetėdimenzionale, me ndihmėn e tė cilit mund tė shpjegohen mekanizmat e PK tė lakimit tė metaleve.

Supozimi themelor i kėsaj hipoteze ėshtė se shpirti ynė (energjia e trurit tonė) mund, nė ndonjė mėnyrė, t'i sillet rrotull ndonjė ligji tjetėr termodinamik, nė tė cilin thuhet se tė gjitha sistemet e nxehtėsisė humbin energjinė me procesin ireversibel (tė pakthyeshėm), tė quajtur "entropi".

Shpirti ynė, ndoshta, "tėrheq" energjinė nga ambienti i vet me ndonjė lloj tė entropisė negative, me procesin hipotetik, tė cilin, I. Pregogin, fitues i Ēmimit Nobel pėr fizikė 1977, e quajti "Negentropi". Mendimi, me fjalė tė tjera, e tėrheq energjinė nga fusha energjetike, e cila ekziston rreth secilit njeri e kjo energji pastaj fokusohet si forcė pėr lakimin e metaleve.
avatar
Big Bang

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Trigon prej 23.06.09 13:35

Faleminderit shume juve qe postuat kete teme interesante kaloni mire
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  besa84 prej 28.06.10 14:58

Shum e quditshme por sa eshte e vertet me siguri kerkon shum force dhe perqendrim te madh per te levizur nje objekt me ane te mendimit.
avatar
besa84

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

se di

Mesazh  cObRa prej 28.06.10 18:47

mund ta bejn ata qe jan magjistar ne jo.........
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Pajtim prej 28.06.10 21:44

hiqq spo ma merr menja qe osht e vertet ..!!!
avatar
Pajtim

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Lulezim beshaj prej 28.06.10 23:51

Kam lexuar gjithe keto gjera po askush nuk me jep nje rrug qe mund ta ve dhe une ne funksion, dmth qe dhe une te leviz nje trup me ane te mendimit, me ndihmon dot kush?
Flm per gjithcka sa me shpejt te jete e mundur.

Lulezim beshaj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  zxcvb prej 29.06.10 13:08

Nuk ka gje qe nuk behet ne kete bote...

Vetem besimi yt tregon ne mund ta besh apo jo ...dhe imagjinata eshte pa limit...
psh kur thua une mund ta bej kete gje, une do e bej kete gje... atehre arrin !!!
Kur thua nuk mund ta bej dot nuk ke per ta realizuar...E njetja gje eshte edhe me mendjen...

Telekineza eshte e provuar dhe te gjithe njerezit e kane kete aftesi.

Piksepari, provojeni me objekt te vogla.Perqendrohuni e mos perpiqni te beni levizje te medhaja qe ne fillim, ndryshe do terhiqeni pas nje fare kohe...Perqenrdimi eshte hapi i pare dhe fokusi...mendimet e tjerat duhet ti lesh jashte e nuk duhet te te shperqendroje...

Dhe duhet te jesh i bindur qe mund ta levizesh...Pas nje fare kohe praktikash, te jini te bindur, qe do zgjoni kete veti te fjetur te trurit tuaj...

Pak a shume e njejta me dridhjet, vecse jane valet e trurit qe "shtyjne" objektin qe kerkoni te levizni...

Kush di anglisht, te kerkoj ne google pasi ka informata e tuto me te zgjeruara.
avatar
zxcvb

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  bigcola prej 29.06.10 13:57

Ketė nuk e beson kush por edhe ėshtė e vertetė! Vetem mendoni qe budistet tė cilėt e shfrytzojn trurin e tyre dikund 95% dhe me anė te mendjes bejn gjithqka po ashtu mund te levizin gjithka, ndersa ne e shfrytojm trurin 4.8% edhe pse mėsojm e punojm e i bejm krejt dhe mendojm qe jemi shum te menqur por me mendje dhe me forc shpirtrore nuk mund te bejm asgje!
avatar
bigcola

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Fikrro prej 29.06.10 14:00

Nje gje mesa di une ta shfrytezosh trurin 95% eshte e pamundur pasi qe nese kemi kete perqindje njeriu mund te zhduket dhe te shfaqet ne qfardo vendi qe deshiron dhe mund te arrij te beje gjera paranormale,sidoqoft ndoshta eshte e vertet qe budistet kane perqindje me te madhe qe perdorin trurin por jo ne 95%.
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 14:23

95% po ta kishte dikush trurin nje njeri e kam fjalen atehere ai do ishte supergjeni.....do dinte gjithēka...kjo eshte e pamundshme 95% s'mund ta kete nje alien e lere njeriu i thjeshte se ka me shum se 20% kurre.............logjika e njeriut eshte shume dobet.
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  bigcola prej 29.06.10 15:03

Per ketė arsye nuk mund ta besoni sepse ne nuk jemi ne gjendje te rrijm 10 apo 20 orė ne nje dhom te ulur, me sy mbyllur dhe pa levizur fare dhe vetem me anen e mendjes te koncentrohemi ne diqka siē e bejn budistet, perdorimin e trurit te tyre e kan vertetuar shkenctaret te cilet mirren me kėto sene dhe ajo arrin ne 95%, nese nuk e besoni ajo eshte punė e juja sepse ne Shqiptaret vetem 2% e perdorim trurin dhe nuk eshte e besueshme per ne
avatar
bigcola

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pajtohem plotesisht me ty

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 15:07

zoti ju ka dhon trurin te gjithve njejt por jo gjithkush e perdor,,,,sepse qdokush mendon me leht ta perdor trurin e dikujt tjeter e mos ta lodh te vetin(se i harxhohet ma mir mi rujt per ma von),,,,,esht e verte ne as 2% siq e the ti se perdorim.....njeriu me i menqur mes nesh sbesoj qe e ka 20% ajo esht mrekulli po ta ket dikush aq .....
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Fikrro prej 29.06.10 15:16

Eshte e vertet ajo qe tha cobra,sidoqoft eshte mendimi yt bigcola,sa i perket shqiptareve nuk eshte mire qe te anashkalojm popullin tone me bote se po te analizojm mire shqiptaret jan shum me te mire se gjith popujt e tjere,e si qdo njeri i botes edhe shqiptaret kane perqindje te njejt te trurit.
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e vertet

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 16:16

e kan por se perdorin si te tjeret.....
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  arnelal prej 01.07.10 13:49

bigcola shkruajti:Ketė nuk e beson kush por edhe ėshtė e vertetė! Vetem mendoni qe budistet tė cilėt e shfrytzojn trurin e tyre dikund 95% dhe me anė te mendjes bejn gjithqka po ashtu mund te levizin gjithka, ndersa ne e shfrytojm trurin 4.8% edhe pse mėsojm e punojm e i bejm krejt dhe mendojm qe jemi shum te menqur por me mendje dhe me forc shpirtrore nuk mund te bejm asgje!

Ne mos gaboj nga autopsia pas vdekjes se Ajshtajn,rezultoi se truri i tij funksiononte me 7-8 % .
Tani nese besoni se truri i nje njeriu punon 95 % atehere bejini vete llogarite.
Sa per temen,besoj qe eshte e pamundur te levizesh nje objekt ne te tille forme.Ajo qe besoj eshte vetem iluzionet e prestigjatoreve ,por kjo eshte nje tjeter teme qe jo te gjitheve u jepet mundesia ta dine.
avatar
arnelal

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  zxcvb prej 02.07.10 9:07

Ndoshta e kini degjuar ndonjere ate shprehjen " Free Your MIND !! "
zbatojeni se nuk ju gjen gje.
avatar
zxcvb

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  cObRa prej 02.07.10 12:23

Eshte pune qe ne ta kemi 7-8% kjo tek ne llogaritet, gjeni po ta kesh kaq trurin...
avatar
cObRa

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  met bega prej 29.09.10 2:23

po a keni lexuar ndonjehere per menyren si punon truri apo futja kot budistat 95 perqind hahahah.ja u them une ; ne brendesi te trurit shkembehen sinjale elekrike nga njera zone tek tjetra dhe po te punonte me 95 perqind koka njeriut do merrte zjarr dhe do i behej nji rreth energjie siper kokes pak a shume si engjejt neper ikona prandaj kujdes me perfundimet e pabazuara;munt tju flas me teper po eshte histori e gjate.tung o pleq
avatar
met bega

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Nomad prej 27.11.10 18:11

Pėr tė gjithė ata qė besojnė nė broēkulla tė kėtilla dhe qė njohin dikė qė i posedon kėto “aftėsi” ja po ju udhėzoj si tė fitoni 1 000 000 $ (njėmiliondollarė).
Kėtu (click) e keni formularin ku duhet tė aplikoni pėr kėtė ēmim marramendės, e nėse zhgėnjeheni nuk keni ēfarė tė humbisni.
Nėse dikush arrin ta bind James Randi-n qė posedon ndonjė aftėsi paranormale, pasi ta merr ēmimin prej 1 milion dollarėsh tė mi dėrgoj mua nė llogari 1.000 dollarė pėr informatėn e dobishme.

Pra, mos e humbisni rastin, aplikoni dhe fitoni!

S u k s e s e !
avatar
Nomad

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Ariu prej 02.12.10 16:09

une kam pere dike te levizi nje objekt me ane te mendjes.
ne fillim nuk e besova.
por me von mu desh ta beja.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Nomad prej 03.12.10 16:42

Kush mendon se mund ta vėrtetojė lėvizjen e objekteve me anė tė mendimit, le tė ma ngritė dorėn pėrpjetė...
avatar
Nomad

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Trimmm prej 21.01.11 21:45

Nomad a don doren e majte apo te djathte sepse une mund ta leviz hahahaha

avatar
Trimmm

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Blak Devill prej 21.01.11 22:39

MUND TE LEVIZESH POR DUHET SHUME PERGATITJE
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Albi4all prej 22.01.11 11:04

kur ta kem gati matrialin per me leviz objekte me an te meditimit do te ja u sjell se tash e kam gjet ne gjuhen angleze e deri sa ta perkthej
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  zemra1 prej 01.02.11 16:58

duket interesante kjo po te mundja ti levizja gjerat me an te trurit sdo punoja fare un do rija vec ne nje vend
avatar
zemra1

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  zemra1 prej 03.02.11 11:50

na e trego se si eshte ajo adreza ne gjuhen angleze qe tregon se si ti levizim gjerat me an te mendjes
avatar
zemra1

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si te levizesh objekte me ane te mendjes???

Mesazh  kalideris prej 14.04.11 13:14

A di ndonjeri te me thoje se si mund ta levizesh nje objekt me ane te mendjes???
avatar
kalideris

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  LaNi prej 14.04.11 20:08

Hmmm qka te duhet o vlla. TELEKINEZIa edhe kjo eshte ndermjetesim i shejtanve. jo e mendjes tende.....

A ta pranon mendja jote nje shtepi ne air e nejt? sigurisht qe nuk ta pranon./
ashtu eshte edhe puna e ketyre mashtrimve magjike .

avatar
LaNi

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nuk ka asnje gje te cuditshme

Mesazh  JoziGila111 prej 22.04.11 18:06

Nuk ka asnjegje te cuditshme madje un po krijoj nje faqe ne fb me tutoriale per kto gjera un arrij ta bej edhe pse nuk praktikohem shum dhe eshte e dobet
P.S nuk ka te bej me shpirta apo me budalliqe te tjera po vetem me energine "chi" e cila mund te perdoret nga mendja
avatar
JoziGila111

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  LaNi prej 23.04.11 14:03

JoziGila111 shkruajti:Nuk ka asnjegje te cuditshme madje un po krijoj nje faqe ne fb me tutoriale per kto gjera un arrij ta bej edhe pse nuk praktikohem shum dhe eshte e dobet
P.S nuk ka te bej me shpirta apo me budalliqe te tjera po vetem me energine "chi" e cila mund te perdoret nga mendja


Pasi qe nuk qenka e quditshme na skjaro. per neve eshte ky fenomen nje qudi dua te mesoj edhe un pra? pasi qe nuk qenka lidhje me shpirta /Exhin,apo me budallaqe te tjera ta trego ndonje menyr qe mund ta vertetojm kete? ose te realizojm kete. nese qekna perzier me ato te pashpjegushmet tua.
avatar
LaNi

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Gjilanasi_CH prej 23.04.11 16:42

sa interesant
avatar
Gjilanasi_CH

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Gjilanasi_CH prej 23.04.11 16:49

[quote="Gper shemell me ane te mendimit i livrit diznet e trunit
avatar
Gjilanasi_CH

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

si te zoterojme telekinezen

Mesazh  ArsenWeb prej 03.07.11 14:39

si mund te ngrejme objektet ne ajer?
avatar
ArsenWeb

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  maqomaqo3 prej 04.07.11 0:23

Kjo lloj teknike eshte nje nga sportet me te bukura ne bote, por shkrimi me siper eshte i gjate dhe nuk kupton gje.
A ka ndokend ne forum qe e perdor apo ka perdorur me perpara telekinezi ( ngritje objekti ne ajer)???????
Kjo eshte e lindur, por edhe mund te mesohet paksa ma ha mendja. Kush di le te na e tregoje dicka ne lidhje me pervojat e tij personale.
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Xhemajl prej 28.07.11 17:15


avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekineza ose Psikokineza

Mesazh  Blak Devill prej 13.08.11 14:37

LaNi shkruajti:Hmmm qka te duhet o vlla. TELEKINEZIa edhe kjo eshte ndermjetesim i shejtanve. jo e mendjes tende.....

A ta pranon mendja jote nje shtepi ne air e nejt? sigurisht qe nuk ta pranon./
ashtu eshte edhe puna e ketyre mashtrimve magjike .

E ke gabim nuk ka lidhje me artin e erret ne kete ushtrime te telekinezia eshte vec 3 gjera qe duhen perqendrimi i forte
berja e ushtrimeve
cakrat per kete ushtrim cakra palme
dhe nse kjo do ishte ne artin e erret me u be por mund ta bejne vec ata qe merren me magji te zez satanike dhe besojne ne SATAN do te ishte ne trajten e nje lutjeje ku u lutesh forcave demoniake dhe satanit te te ndihmojne per me e ngrit kete objekte ne ajer por sic e thashe mos e perdorni magjine e zez per ket gje se nese behet eshte shitje shpirtit pasi kete do SATANI ne kembime te fuqise qe do te te jape pra mos u keqkuptoni mes ketyre ushtrimeve dhe ndihme nga demonet
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi